Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (26019 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (16777 hl.)
Možná 
Anketa img  (9869 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8155 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (11615 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (16253 hl.)

Celkem hlasovalo: 88688


Češi ovládli mistrovství světa!
Vydáno dne 08. 07. 2004 (3768 přečtení)

Velkého úspěchu na 10. Mistrovství světa psů záchranářů IRO v německém Wittstocku dosáhli zástupci Svazu záchranných brigád kynologu ČR.

Tomáš Strouhal a Drago Černý Obelisk Tomáš Strouhal se psem německého ovčáka Drago Černý Obelisk se stal mistrem světa v kategorii stopařů! V kategorii vyhledávání v sutinách se Hana Hlustíková s fenou německého ovčáka Fera Vi-Vla umístila na krásném druhém místě a úspěch českých barev završil Vilém Babička s německým ovčákem Xanto Gymor třetím místem v kategorii plošného vyhledávání. V nejprestižnějším hodnocení družstev tak Svaz záchranných brigád kynologů ČR získal první místo a titul mistrů světa!

Mistrovství se konalo ve vojenském výcvikovém prostoru a už podruhé byl s velkým úspěchem v kategorii vyhledávání v sutinách použit tzv. trenažér. Je to umělá stavba věrně imitující zřícenou budovu, ovšem bez nebezpečí opravdového závalu nebo zřícení části budovy. Trenažér poskytuje dostatek podzemních i nadzemních úkrytů pro figuranty.

Stopy byly položeny na písčitém povrchu porostlém mechem a podle vyjádření Tomáše Strouhala nejde tento povrch u nás nijak natrénovat. Jak je vidět, jeho Dragovi to naštěstí příliš nevadilo.

Více zajímavostí, fotografie a kompletní výsledky v německé i anglické jazykové verzi najdete na oficiálních stránkách šampionátu na adrese http://www.rhwm.de.

Družstvo Svazu záchranných brigád kynologu ČRPořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání