Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (40138 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (29577 hl.)
Možná 
Anketa img  (11170 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8970 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (13114 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (28802 hl.)

Celkem hlasovalo: 131771


Nesouhlas s ČMKÚ
Vydáno dne 07. 04. 2004 (6664 přečtení)

Jsem majitelem dvouletého Kavkazského ovčáka, který měl šanci být chovným psem. V roce 2003 jsem s ním byl na výstavě v Hradci Králové, kde jsme dostali ocenění výborný 1 a dnes máme zákaz se účastnit na jakékoli akci ČMKU v ČR.

Ti co stvořili dovětek zákona na ochranu zvířat od 1.3. 2004 měli vydat tento zákaz kupirováni uší pro psi, kteří se narodili po tomto datu t.j. 1.3. 2004. V důsledku nového opatření ČMKU kupírování uší psům, dochází k diskriminaci a likvidaci dobrých psů. Má to být trest pro psy, nebo pro majitele chovných psů? Neohleduplnost a lhostejnost k osudu psů je v rozporu s ochranou proti týrání zvířat.

Domnívám se, že ani zvíře nesmí být diskriminováno proto, že v zemi původu rasy zvířete se uši kupírují, proto by k tomu měl tento zákon přihlížet. Je to asi účelová záležitost ve prospěch psa a jeho zdraví. Nesouhlasím s tím, aby bylo zakázáno novorozeným Kavkazským ovčákům zastřižení uší. Takový případ nelze považovat za týrání zvířete. Tetování štěňat je srovnatelný zásah pro psa jako zastřižení blány uší u novorozeného štěněte. U starších štěnat, kterým se kupírují uši, je možné hovořit o zásahu, který potřebuje čas na zahojení jizvy. Tento případ operativního zákroku veterináře lze považovat za kupírování uší a za dodatečnou estetickou úpravu nebo zásah po násilném poškození ucha jiným psem.

Nesouhlasím proto, aby byli v ČR vyloučeni z chovu kvalitní psi jen proto, že chceme vyhovět němcům. Měli by jsme se proto držet daných pravidel a podmínek chovu země původu. Jsou národy, v kterých obřízka u mužů není považována za týrání a nemají zákaz se účastnit veřejných akcí. Nechtějme být papežtější než papež. Za komunistů jsme se snažili taky být komunističtější než ruský komunisti.

K čemu to povede? Podvody a záměna při připouštění psu, když to dobře dopadne. Strádání pro psy, kteří jsou pro chovatele od 1.3.2004 odepsáni. To je týrání zvířat? Stvořitelé změn zákona nemysleli na to, že nedomyšlený zákon spíše psům ublíží. Možná osobní prospěch nebo snaha se zavděčit a tím si udržet koryto, vedlo k dovětku zákona lidi, kteří dělají svou práci jen pro svůj osobní prospěch. Je mě moc líto že jsme obklopeni hlupáky, kteří budou z ČR vyhánět skutečné a dobré i nejlepší Kavkazský pastevecký psy.Zavřou tím přístup a cestu na naše výstavy.Bude to i nejlepší Kavkazský pastevecký psy.Zavřou tím i přístup a cestu na naše výstavy. Bude to vyhnání skutečných kavkazských pasteveckých psů za náhradu přešlechtěných z Německa.

Máte-li možnost kontaktovat se s těmi, co vytváří nové a další problémy, tlumočte jim můj názor.

Při odvolání a podání ústavní stížnosti jsem při Vás a nápomocen finančně přispět.

S pozdravem přítel zvířat Petr Křížek v.r.( Komentáře: 16 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání