Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (26029 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (16783 hl.)
Možná 
Anketa img  (9871 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8157 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (11621 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (16258 hl.)

Celkem hlasovalo: 88719


Motýlci se sjeli do Klánovic
Vydáno dne 07. 03. 2004 (2948 přečtení)

Desítky papillonů a jejich páníčků se 21. června sjely do Klánovic v Praze na jubilejní desátý Den papillona. Mnozí neváhali překonat i stovky kilometrů, aby vzájemně zhodnotili papilloní krásu, ale také proto, aby si užili prvního letního dne a pořádně si zadováděli.

Dětičky
Dětičky - Budoucí chovatelé s budoucím papillonním šampiónem našli během vypjatého programu útočiště ve výstavní kleci
Na samotném začátku byli vyhlášeni papilloni klubu 2002. Stali se jimi pes Adonis Senden Ay a fenky Linarin Zlatý krystal a Debora Anée. Hlasováním přítomní zvolili top motýlky. Nejkrásnějšími štěňaty do jednoho roku byly Formika Anée, Sirius Zlatý krystal a Fleur Motýlí hrádek. V kategorii dospělých psů dostali nejvíce hlasů Artuš z Blanických hvozdů, Arriston Anée a Polonius Zlatý krystal. Mezi fenami zvítězily Ebii Motýlí hrádek, Debora Anée a Casia May Senden Ay.

Poté už nastalo bujaré veselí, jako tradiční disciplíny "hurá páníček" a "o největšího žrouta". Při závodu "hurá páníček" by mazlíčkové ušlapali snad i chrty. Nejrychleji do náruče své paničky doběhla a skočila Bacardi Gremlin Tennant. Jako největší jedlík se projevil Black Babočka admirál. Tři piškoty v něm zmizely rychlostí blesku. Jak pro pobavení všech předvedl, asi půlroční motýlek Arwein Zitmar, roste Blackovi silná konkurence. Svého osobního trenéra šestnáctiměsíčního páníčka Míšu nenechal dojíst jediný piškotek. Neváhal mu ho ukořistit přímo z pusy.

Během slavnosti došlo i na papilloní statečnost. Jeden hrdina se postavil směle smečce dobrmanů za plotem. Nebezpečné protivníky s vyceněnými zuby statečně a s poťouchlým úsměvem na čumáčku dráždil až do zběsilosti. Když ho přestalo jejich bezmocné zuření bavit, otočil se k nim vznosným ocáskem a zvesela odskotačil k ostatním motýlkům.

Skupina
Skupina - Pyšný otec Arriston Anée (v předu) předvedl své potomky.

Kdyby se mezi přítomnými papillony volil otec roku, jednoznačným vítězem by byl Arriston Anée. Nestačil své potomky počítat. Ostatně ani ho moc nezajímali. Zato radostně vítal „alfa psa“ Zlatého krystalu pana Holého v naději, že ho opět vpustí do harému. Tentokrát se ale jen společensky pozdravili, a tak se Toníček vrátil zpět ke své paničce. Nicméně se později pyšně se svými ratolestmi vyfotil. Co se potomků týká, pejskové otce rozhodně nezahanbili. Třináctiměsíční Polonius a jeho bratr Peleus zvaný Pelíšek či Tonda se vrhali na jednu z mladých motýlích slečen s takovou vervou, že ji panička raději vzala do náručí. Což náruživého Pelíška přimělo k téměř neuvěřitelným skokanským výkonům. Nic mu to ale nebylo platné. Panička počestnost své feničky uchránila.

Den papillona si nevychutnávali jen motýlci a dospělí, ale také děti. Junior páníčkem se v kategorii mladších dětí stal J. Stoklasa a v kategorii starších D. Janhuba. Ujala se i soutěž "poznej svého psa". Se zavázanýma očima nejrychleji, a to za čtyři sekundy poznali mezi jinými svoje chlupaté miláčky J. Stoklasa a slečna Jendrulková.

Ke slovu se dostali také malí umělci. Nejlépe se kresba papillona vydařila P. Berkové z Plzně. Všichni přítomní chovatelé a milovníci papillonů děkují sponzorům, díky nimž se mohlo jubilejní setkání uskutečnit, a zvou všechny příznivce motýlků na příští Den papillona. Uskuteční se příští rok opět v Klánovicích na začátku léta.

Saša Vetkovská
Míša Holá
 
Foto Míša Holá


Pořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání