Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (27252 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (17733 hl.)
Možná 
Anketa img  (10699 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8547 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (12267 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (17033 hl.)

Celkem hlasovalo: 93531


Boerboel od a do z
Vydáno dne 18. 07. 2016 (3502 přečtení)

Nová stránka 1

Takto jsme nazvali projekt v našem klubu Boerboel Club CZ.

Nová stránka 1

 Pořádali jsme jej v areálu kynologického klubu Nezamyslice na Moravě, ve dnech 6. až 10. července 2016.

 

 

Tedy vlastně jsme začali už v úterý 5. Července a to hned ve 4 hodiny ráno, kdy byl budíček, v 6 hodin nástup a zahájili jsme startem zkoušek mezinárodního a národního zkušebního řádu. Pod bedlivým a profesionálním dozorem pana Jiřího Vychodila.  

 

 

Výsledek: 6 zástupců KK Nezamyslice uspělo a 3 hostům se bohužel nedařilo.

Ve startovní listině byli zastoupeni 2 Boerboelové a oba uspěli se ctí. Podařilo se nám připsat si prvenství ve složení zkoušky 3. stupně. Prvenství získala fena GCH.Agy Surrykata, což je zároveň nejúspěšnější pracovně vedenou fenou v ČR s šesti zkouškami – ZZO, BH, ZOP  a StPr 1,2,3. Pes Viktor Vega složil zkoušku ZZO. A to zdaleka nekončíme.

 

 

 

Středu 6. července jsme naplnili socializačním výletem

 

 

Na pořadu dne byl výlet se psy, jeli jsme po několika letech vlakem na malý výlet do Vyškova. Předtím jsme však pokořili vysoký a náročný železný most, pro některé byl velmi náročný. Musím s uspokojením prohlásit, že naši svěřenci jsou úplně v pohodě, socializovaní, s přehledem zvládají nastupování a vystupování z vlaku, stejně tak spořádaně se chovají i ve vlaku, příjezdy a odjezdy vlaků, a to v naprosté blízkosti, náročné schody, plechovou konstrukci mostu s několika tyčemi místo zábradlí, (bylo to trochu nebezpečné, ale měli jsme tuto akci schválenou pracovníky nádraží). Odměnili jsme se gyrosem u Kauflandu a vraceli se procházkou zpět a osobáčkem, který jsme měli sami pro sebe. Těšili jsme se na frapíčko na cvičák, kde jsme si vychutnávali atmosféru až do pozdních odpoledních hodin. Poté následovaly obrany s neúžasnějším figurantem Marcelem Marečkem.

 

 

Čtvrtek i pátek jsme zasvětili individuálním lekcím a poradenství ve výcviku, trénování výstavních postojů, a také skvělý relax v blízkém nádherném koupališti a restauraci s delikátní kuchyní.

Sobotní ráno jsme začali unavením a utahání pejsků, poté jsme se občerstvili a od 11 hodin jsme pořádali členskou schůzi Boerboel Clubu CZ. Od 13 hod. byl na programu seminář  MVDr. Petry  Přinosilové, Ph.D., vedoucí Laboratoře spermatologie a andrologie, oddělení Genetiky a reprodukce Výzkumný ústav veterinárního lékařství,v.v.i.

Tématem byla - Asistovaná reprodukce psů ve veterinární praxi – zaměřeno na semeno. Tento seminář byl přístupný veřejnosti, majitelé psů i fen se dozvěděli spoustu užitečných rad pro svůj budoucí chov. Seminář byl velmi podařený, a proto se už nyní těšíme na jeho pokračování, a to navazujícím tématem – reprodukce z pohledu feny.

 

Po více než tříhodinové teoretické přednášce jsme pokračovali praxí, a to nácvikem obran s naším figurantem.

Večer jsme poseděli a konal se večírek, na kterém jsme také řádně oslavili úterní zkoušky, úspěchy z výstavy a de fakt vše, čeho jsme za poslední půl rok dosáhli.

 

Nedělní krásné ráno jsme začali bohatou a zdravou snídaní, poté jsme navázali krátkým výcvikem, odpočinkem pro naše miláčky, úklidem a odjezdem domů.

 Jménem Boerboel  Clubu CZ děkuji všem za účast a aktivní pomoc při organizaci akce.

Velmi se těším na další setkání milovníků a nadšenců plemene boerboel.

 

Magda Moravcová & kol.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání