Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (43386 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (32702 hl.)
Možná 
Anketa img  (11312 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (9082 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (13325 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (31941 hl.)

Celkem hlasovalo: 141748


FCI World Dog Show
Vydáno dne 04. 08. 2014 (2433 přečtení)

Nová stránka 1

Tuto významnou akci bude v letošním roce 2014 organizovat Finský Kennel klub. Tato mezinárodní výstava se bude konat v Helsinkách 8. 10.8.2014.

 

Nová stránka 1

Finský Kennel Club oslaví letos své 125. výročí. FCI světová výstava vyvrcholí v Best in Show soutěže, ve které bude vybrán nejlepší pes výstavy.

 

V čem se bude soutěžit

 

FCI Obedience World Championships

Heelwork to Music and Freestyle

Junior handler cmpetitions

 

Výsledky budete moci sledovat on-line, všichni stevardi v kruzích budou vybaveni tablety. Ceny pro vítěze skupin ve formě kokardy a zcela originální ručně vyrobené skleněné sošky finského špice mají velkou hodnotu již nyní. Finále doprovodí živá hudba populárního bandu, umístění na ploše. Doladění hlasitosti s ohledem na psy se pořadatelé věnovali od roku 2011.

Organizaci celé show byla věnována velká pozornost. Vše je nazkoušeno a prověřeno do detailů. K dispozici budou tlumočníci, informátoři, stevardi. Nebudou chybět ani propagační předměty týkající se výstavy.

 

 

Zahraniční účastníci
 

Největší skupinu vystavovatel budou tvořit domácí vystavovatelé. Druhým početně největším vystavovatelem budou zástupci z Ruska. Také přijedou soutěžící ze Švédska, Norska. Českou reprezentaci bude hájit 101 vystavovatelů. Taktéž se zúčastní vystavovatelé z USA, Kanady, Japonska, Brazílie, Thajska, Lucemburska, Číny, Indonésie, Filipín, Islandu,

Malajsie a Indie.

Zástupci plemen


Nejpočetnějším zástupcem plemene na této výstavě bude národní plemeno finský laponský pes (Lapinkoira, Finnish Lapphund). Druhým plemenem co do počtu zde bude labradorský retrívr a třetí zlatý retrívr. Dále budou soutěžit laponský ovčák, trpasličí pinč, krátkosrstá čivava, bernský salašnický pes a čínský chocholatý pes. Ostatní plemena nepřekročila hranici počtu 200 zástupců, jako například krátkosrstá čivava a další.

Finsko propaguje své národní plemeno

 

Pořadatelé oslovili všechny chovatele a majitele finských národních plemen a vyzvali je k co nejpočetnější účasti. Uznaná finská plemena budou mít účast na výstavě zdarma.

Je velice pravděpodobné, že padne dosud platný rekord jejich účasti na výstavách.


Trochu čísel


Na světové soutěži obedience je přihlášeno 100 psů z 20 zemí, do Hellwork to Music 50 z 19 zemí včetně početné české výpravy, na třídenní Juniorhandling bylo vydáno 377 startovních čísel a soutěží se v jedné věkové kategorii 10-17 let. Připravena je řada ukázek sportů i soutěží.

 

Určitě si nechte ujít letošní FCI World Dog Show v Helsinkách.

 

  

 Pořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání