Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (27231 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (17716 hl.)
Možná 
Anketa img  (10691 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8540 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (12259 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (17016 hl.)

Celkem hlasovalo: 93453


4. sraz bordeauxských dog a nejen jich
Vydáno dne 18. 07. 2013 (2919 přečtení)

4. sraz bordeauxských dog a nejen jichVe dnech 4. až 7.7. 2013 se v nádherné horské scenérii Krkonoš - v Peci pod Sněžkou - konal již 4. sraz bordeauxských dog a nejen jich. Vzhledem k rok od roku stoupajícímu zájmu se při výběru konkrétního místa rozhoduje podle toho, kde je kapacita lůžek pro všechny účastníky pod „jednou střechou“ a nemusíme se rozdělit např. do dvou horských chat, jako při loňském srazu a samozřejmě, kde mají rádi naše nemalé psí miláčky.

Pro letošní rok byly vybrány Vébrovy boudy, které jsme měli celé rezervované.

Zúčastnilo se 44 dospělých + 7 dětí , s celkem 18 bordeauxskými dogami po celou dobu pobytu a dalších 8 se přijelo podívat na sobotní program, další plemena byla zastoupena v počtu 14 - a to 1 královský pudl, 1 x jack russel teriér , 1x parson russell teriér, , 6 x boerboel,1 x anglický buldok, 1 x neapolský mastin, 1 x zlatý retrívr a 2 x kříženečci. Celkem tedy 51 osob a 32 psů.

Společné foto

Hlavními organizátorkami byly Jana Lux a Ing. Klára Jandová, které připravily tento následující program:

čtvrtek
seznamovací a socializační odpoledne
večer vědomostní kvíz – z 21 obrázků správně přiřadit plemeno psa
1. místo Radúz Kuťák - 18 bodů
2. místo Magda Moravcová - 17 bodů
3. místo Péťa Borková - 14 bodů

pátek
Volba nejšikovnější BX, kde se započítával každý předvedený cvik za 1 bod

Agility – překážková dráha sestavena na míru plemeni, kde rozhodoval čas a čisté zdolání překážek.
základy výcviku – lekce základních povelů a metodiky nácviku, motivace psa a majitele.

Večer proběhla hra dárky, kdy každý účastník měl za úkol přinést zabalenou věc, kterou již doma nepotřebuje. Poté každý účastník hodí po 1 pokusu kostkou, než mu padne 1 nebo 6 – v tom případě si vybírá z hromady 1 dárek. Hra měla časový limit 30 minut. Když po 20-ti minutách dárky z hromady došly, nastala ta zábavnější část a to, že při hodu 1 a 6 se pokračovalo a dárky se jiným výhercům kradly. Musím říct, že nejvíce na dračku šla dárková taška s bílým tygrem, která právě nebyla zabalená tak, aby nebylo poznat co v ní je - a proto všichni znali její obsah - ALKOHOL - a tak měl štěstí ten, u koho zůstala v momentě 30.minuty a konce hry.

sobota
nejšikovnější pes z ostatních plemen – opět provádění libovolných cviků za body,kde excelovala neapolka Leontýnka , která předvedla i drezůrní úklonu.

příprava psa na výstavu + socializační testy – nácvik se psem od prohlídky zubů, varlat, apod., statiky, běh v kruhu a po té provádění testu socializace, která měla několik částí složených z běžných životních situací – např. reakce na vystřelovací deštník při procházení kolem lidí, přejití nestejnorodého povrchu, rušivé zvuky, nebo kutálející sud souběžně s tempem psa. Všichni pejsci tuto trasu zvládli na 1s*.

soutěž házení piškotů na cíl – kdy majitel stál na určeném bodě a měl 3 pokusy k tomu, aby se psovi –na druhém pevném bodě - trefil do tlamy . Základní stanoviště zvládla většina startujících, ale po dvojím prodloužení vzdálenosti mezi psem a psovodem už šlo do tuhého a muselo se počítat i s mírným větříčkem, který by event. pokus mohl zmařit. Vyhrál nejostřílenější matador – 13ti letý zlatý retrívr Bárt.

volba sympaťáka a sympaťačky – kde všichni přítomní volili psa a fenu , co jim za celou dobu nejvíce padli do oka. Bez pochyb to byl za psy –štěně anglického buldoka Borísek rodiny Cabákových , který prostě svou „ vlastní hlavou“ , nevinným výrazem a málem ukrouceným pozadím, musel udolat všechny. Za feny jednoznačně bodovala Leontýnka  - a to nejen pro její neskutečný pohled , chování, barvu, paničku, páníčka ale i to , že měla sakra štěstí , že si ji naše Kiki odvlekla z útulku přímo do postele. “šťastná to Leontýnka“.

Vyhlášení vítězů - vzhledem k pestrosti soutěží, probíhalo slavnostně, za potlesku , upřímnosti a hlavně radosti nejmladších účastníků. Všichni „na bedně“ obdrželi krásné ceny, poháry, medaile, diplomy, barely, granulky i konzervy pro vítěze a všichni účastníci i pamětní listinu, kde tímto děkujeme Pavlíně Šeborové za grafické zpracování. (alias Mekenzie – naší virtuální kamarádce, protože „živou“ ji zná snad jen Janička).

Krkonoše 2013

Výsledky:

Sympaťák - anglický buldok Boris (rodina Cabákova)

Sympaťačka– neapolský mastin - Leontýna -(Kiki Nociarová)

Veterán BX –Cleopatra – 7,5 roku Klárky Jandové

Veterán fena - Bettynka - 11 let Lucky Svobodové

Veterán pes – zlatý retrívr Bárt - 13 let Kiki Nociarové

Nejšikovnější BX - Barbie s Míšou Ševčíkovou

Nejšikovnější kategorie ostatní - Leontýnka s Kiki Nociarovou

Agility štěně:

 • 1. místo Karli - BX s Walti Lux
 • 2. místě Borisek Cabáků

Agility junior:

 • 1. místo boerboel – Igor - Magdy Moravcové
 • 2. místo BX - Basty rodiny Kabelových
 • 3. místo BX – Barbie rodiny Ševčíkových

Agility BX:

 • 1. místo - Amy rodiny Lux
 • 2. místo - Emča rodiny Borků
 • 3. místo - malá Amy od Aduny

Agility ostatní plemena:

 • 1. místo - kříženec - Jimmy
 • 2. místo - boerboel - Agy
 • 3. místo - zl. retrívr- Bárt

Agility děti:

 • 1. Daník s Angie
 • 2. Nikolka s Julčou
 • 3. Martínek s Amy

Agility starší děti (junior):

 • 1. Ládík s Jimíkem
 • 2. Barča s Bártem
 • 3. Kristík s Arnym
 • 4. Vojta s Borisem

Po celou dobu pobytu probíhaly dětské soutěže (skákání v pytli, předvedení pejska, vědomostní kvíz, a další) děti sbíraly body a na konci se umístily:

1. místo Nikolka, 2. místo Vojta, 3. místo Martínek

starší děti (junior): 1. místo Ládík 2. místo Kristík 3. místo Barča

Tombola – v sobotu večer se konal zlatý hřeb večera – losování nejbohatší tomboly všech srazů – a to vše díky štědrým sponzorům, ač firemním či privátním, kde se nám sešlo 199 krásných a hodnotných cen. Je až k neuvěření, že zástupci firem i jednotliví účastníci nemají problém každý přispět svým dílem, i když je akce prezentována jakožto „soukromá“ – tj. ne pod hlavičkou megaklubu, sdružení či čehokoliv jiného.

Předešlá jednání Kláry Jandové a Jany Lux , s perfektně připraveným a prezentovaným programem, včetně toho, že výtěžek z tomboly bude předán vybranému útulku postiženému nedávnými záplavami, bylo dostatečnou zárukou, že věcné ceny budou použity jen k těm nejlepším účelům - a to na již zmíněnou tombolu a pro vítěze všech soutěží, které sraz provázely.

V podstatě každý 3. los vyhrával a to ne jednu cenu, ale plnou tašku mixu cen. Za náš stůl musím zmínit, že min. 10% ze všech cen skončilo u nás - včetně hlavní ceny , věnované manželem Jany Lux- Waltim, který věnoval vlastnoručně vyrobenou bystu bordeauxské dogy a za to mu moc děkuji, jelikož se bude u mě symbolicky vyjímat. Na výběr jsem měla z červené a černé masky- vybrala jsem si samozřejmě černou, tak jako moje zakladatelka chovu BX – Meginka,  její nejúspěšnější dcera Bastet a plno vnoučků, kteří se srazu účastnili.

neděle
přednáška - konzultace na téma ...výživa a krmení molossů se specializací pro BX, kterou přednesla Ing. Klárka Jandová, byla velkým přínosem a objasnila mnoha majitelům jejich problémy ve stravování jejich psa.

Odjezd v čase poobědovém byl sice nutností , ale ne radostí a my se budeme už nyní těšit na další setkání blízkého druhu.

Tímto ještě jednou děkujeme všem co se na akci podíleli a hlavně sponzorům, bez kterých bychom tuto akci takto úspěšně jen těžko zrealizovali:

generální sponzoři
Bozita Robur – Plaček VO chovatelských potřeb a krmiv
Biofaktory
Pes přítel člověka
Ecosin – chytrá houba

další sponzoři
Grafika a propagace - Pavlína Šeborová (Mekenzie)
Zoo Iguana - Klára Jandová
Pelíšky Ridgi-Pad – Jana Lux
Petra Borková - medaile
poháry - Klára Jandová a Magda Moravcová

A dále bychom chtěli poděkovat všem jednotlivcům, firmám i privátním dárcům, kteří nám pomohli uskutečnit tento sraz...

Magda Moravcová
CHS BallotadaPořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání