Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (27252 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (17733 hl.)
Možná 
Anketa img  (10699 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8547 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (12267 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (17033 hl.)

Celkem hlasovalo: 93531


Psi z celého světa navštíví hlavní město
Vydáno dne 22. 03. 2010 (3027 přečtení)

Tisíce psů ze všech koutů světa zastupujících na 280 plemen se během prvního květnového víkendu sjedou do pražského veletržního areálu v Letňanech. Již devatenáctý ročník mezinárodní výstavy psů, který tradičně pořádá Český kynologický svaz (ČKS), nabídne návštěvníkům opět jedinečnou možnost spatřit vzácná a exotická plemena i zajímavý doprovodný program.

Výstava psů Praha 2010Majitelé budou moci získat pro svého šampióna ocenění a tentokrát i kvalifikaci na prestižní Cruftovu výstavu ve Velké Británii. Akce se koná pod záštitou Mezinárodní kynologické federace (FCI).

„Mezinárodní výstava psů se v Praze koná od roku 1996 a pro mnohé kynology, vystavovatele i běžné pejskaře se již stala tradicí a příjemným zpestřením roku. Nezapomenutelným zážitkem bude jistě i devatenáctý ročník. Lidem se na jediném místě představí více než čtyři tisíce psů z celého světa,“ uvedl Jiří Šiška, tajemník ČKS.

Výstava se uskuteční 1. a 2. května 2010 a návštěvníci během ní poznají široké spektrum psích plemen od těch nejmenších jako je například čivava až po ty největší, mezi které patří irský vlkodav či německá doga. Budou mít ale příležitost spatřit také exotická a vzácná plemena, kterých je na světě velmi málo a v České republice téměř nežijí. Jedná se například o západosibiřskou lajku, modrého gaskoňského baseta, německého křepeláka nebo katalánského ovčáka.

Psí šampióny rozdělené do tříd bude posuzovat zhruba čtyřicet českých a dvacet zahraničních rozhodčích. „Soutěžit se bude v mnoha kategoriích. Kromě hlavních titulů mohou účastníci získat ocenění Nejkrásnější pes výstavy, Nejhezčí pár psů, Chovatelská skupina, Mladý vystavovatel nebo Nejlepší veterán. Vítězové jednotlivých dnů se na závěr utkají o titul Nejkrásnější pes celé výstavy,“ sdělil Jiří Šiška. Devatenáctý ročník je navíc nominační, což znamená, že vítězové stanovených plemen, kteří obdrží titul CACIB a CAJC, mohou získat také kvalifikaci na prestižní a zatím největší celosvětovou Cruftovu výstavu psů. Ta se koná v anglickém Birminghamu a každoročně se jí účastní přes dvacet tisíc zvířat.

Na výstavě si přijdou na své i děti

Organizátoři se snaží akci každým rokem obohatit zajímavým doprovodným programem, jenž láká mnoho lidí také z řad laické veřejnosti. Tradičně nebudou chybět závody Agility, kde zvířata překonávají nejrůznější překážky, tanec se psem nebo ukázky práce asistenčních psů. Těšit se mohou i nejmenší děti. Pořadatelé pro ně nově připravili zábavný koutek s řadou aktivit a soutěží o sladké ceny. V případě, že budou mít u sebe i psa, mohou si s ním vyzkoušet projít také překážkovou dráhu. Nebude zde chybět ani poradna.

Vedle psích šampiónů budou mít své místo na výstavě také opuštění a nechtění psi, kteří neustále přibývají a zaplňují zhruba stovku útulků České republiky. Svou činnost i některé čtyřnohé svěřence zde představí Útulek Jaroslavy Kladivové z pražských Modřan.

Více informací o mezinárodní výstavě psů najdete na webových stránkách www.vystavapsu.cz nebo www.kynologie.cz.Pořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání