Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (27252 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (17733 hl.)
Možná 
Anketa img  (10699 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8547 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (12267 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (17033 hl.)

Celkem hlasovalo: 93531


Akce ve výcvikovém centru Alfa
Vydáno dne 07. 03. 2010 (3305 přečtení)

Výcvikové centrum Alfa Dovolte, abych vám představila naše výcvikové centrum Alfa a pozvala vás na akce, které budeme v letošním roce pořádat. Jako první nás čekají zkoušky z canisterapie na III ZŠ v Bruntále 10. dubna.

Další akcí budou závody v dogtrekkingu "Zde jsou lvi". Jde se už druhý ročník. Dogtrekking je extrémní vytrvalostní sport, při kterém team složený z člověka a psa zdolává pěšky cca 100 km vzdálenost v co nejkratším čase. Jde se lesy, loukami a přírodou vůbec, osídleným oblastem se trať pokud možno vyhýbá (až na nutné občerstvovací zastávky v různých restauracích ). Pro začátečníky a ty, kteří si na 100 km netroufají je připravená zkrácená verze tratě, zhruba 35 km dlouhá. Trek se půjde od 29.4. do 2.5. po Osoblažsku. Start je v Liptani.

Třetí akcí budou závody psů v plavání na Slezské Hartě 26.června. Psi musí na čas uplavat tři tratě - 50,100 a 200 metrů. Psovod je může motivovat libovolným způsobem - plavat s nimi, na člunu, na matračce, házet aporty... jakkoliv, ale nesmí je násilím táhnout na vodítku.

V červenci chystáme hned dva letní tábory. První proběhne od 3.-10.7. a bude zaměřen na canisterapii. Druhý od 17. do 31.7. bude pro děti a mládež a jeho náplní bude hlavně agility. Dětský agiliťácký tábor pořádáme již osmé léto a vždy se setkává s ohromným ohlasem. Je vhodný jak pro agiliťáky, tak pro děti, kteří prostě chtějí strávit prázdniny se svým pejskem. Čeká na ně tým zkušených vedoucích a bezva parta. Oba tábory proběhnou v hotelu Paramon v Suché Rudné.

V srpnu budeme pokračovat dalším závodem v plavání psů, tentokrát dáme šanci zazávodit si Pražákům . Závody proběhnou v Ratenicích (kousek od Kolína) 14.8. No a na závěr sezony ještě chystáme XI. ročník výstavy voříšků "Miss Alfa". Již tradičně v zámecké zahradě Bruntálského zámku.

Bližší info o všech našich akcích, přihlášky a podobně jsou na adrese www.canisterapie.net, nebo je možno si o ně napsat na adresu Libuse@canisterapie.net, či zavolat na 602 658 685.

Krom akcí samozřejmě probíhají i běžné tréninky. V Bruntále lze cvičit běžnou poslušnost pejsků každou sobotu od 10,00 (je nutné předchozí přihlášení na výše uvedené kontakty). Ve výcvikovém centru v Liptani trénujeme v neděli - od 9,00 poslušnost, od 10,00 agility a po dohodě canisterapii. Je možno si domluvit i individuální hodiny kdykoliv během týdne.

V provozu je rovněž psí hotel. Naším specifikem je, že ubytovaní pejsci nejsou umístěni v žádných kotcích, či klecích. Za přítomnosti majitele je seznámíme s naší smečkou a poté se stávají její součástí. Mají zcela volný pohyb po celém domě i zahradě, můžou do postele i na gauč, můžou se koukat na televizi, nebo mi asistovat při okopávání okurek. Podmínkou pochopitelně je jejich naprostá snášenlivost s ostatními psy. Můžeme se postarat i o psy agresivní či nesnášenlivé s jinými psy, ale ti už musí být ubytování samostatně. Pochopitelně příjímáme i háravé a březí fenky. Vše záleží na domluvě s majitelem. Můžeme ubytovat i jiná zvířátka - křečky, králíčky, papoušky a podobně. Kočky bohužel ne.

Libuše Kotková
www.canisterapie.netPořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání