Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (27252 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (17733 hl.)
Možná 
Anketa img  (10699 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8547 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (12267 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (17033 hl.)

Celkem hlasovalo: 93531


Coursing camp 2007
Vydáno dne 29. 08. 2007 (5516 přečtení)

Coursing camp 2007Ve dnech 4. - 11. srpna 2007 pořádalo Sdružení Moravskoslezského coursingu (MSC) v Rudné pod Pradědem camp, který byl určen všem milovníkům našich čtyřnohých přátel.

Hlavním programem campu byl coursing, jelikož ale není možné celý týden pouze běhat, připravila pro nás předsedkyně sdružení, paní Barbora Zdráhalová i lovecký výcvik, výcvik sportovní kynologie spojený s možností složit zkoušku ZZO a ZOP a další program pro nás a naše psy.

Pro neznalé coursingu bych ráda uvedla, že se jedná o terénní dostihy psů. Na louce nebo na jiném přírodním terénu je přes kladky natažen "zajíc“ z igelitového střapce, který psi loví. Psi běhají ve dvojicích nebo sólo, při trénincích MSC se na závěr zpravidla vypouští několik psů najednou. Psy to velmi baví, je to pro ně perfektní vybití energie a pro páníčky skvělá příležitost, jak strávit příjemné chvíle se stejně postiženými lidmi.

Foto z výcviku...V sobotu 4. srpna jsme se tedy sjeli ze všech koutů republiky do penzionu Harmonie v Rudné pod Pradědem. Camp byl zahájen jak jinak než tréninkem coursingu. My, Pražáci, jsme přijeli samozřejmě pozdě, takže jsem jen tak tak stihli absolvovat alespoň jeden běh. Po ukončení tréninku byl čas věnován vybalování věcí, venčení psů, seznamování s neznámými účastníky a jejich psy, přípravám večeří apod. Večer jsme zasedli venku, někdo griloval, někdo jen tak popíjel a konverzoval.

Neděle byla věnována převážně výcviku. Dopoledne se cvičila poslušnost, účastníci byli rozděleni na několik skupin: začátečníci - štěňátka, pokročilí připravující se na zkoušku v průběhu campu a pokročilí, kteří se zkoušek nezúčastní. Na nedělní odpoledne byl zajištěn figurant Rosťa Valíček, který nejprve promluvil trošku o teorii a pak se na nás vrhnul. Kousalo se jak v kruhovce pro začátečníky, tak individuálně. Rosťa se ukázal jako šikovný a zkušený figurant který si dokázal poradit i se psy, kteří vypadali, že hadr a kůžičku nikdy do huby nevezmou, kromě vipeta, který ho za to úsilí alespoň pořádně "umyl". Byla to dobrá zkušenost pro všechny, myslím že i pro figuranta, protože na něj kousali opravdu "exoti" - od chrtů, přes RR, ohaře, leopardy, argentinské dogy až po nejrůznější voříšky. Večer byl v duchu grilování jehněčího masa, na které nás pozvalo vedení MSC.

Obrany...V pondělí ráno probíhal druhý trénink coursingu. Běhy odsejpaly, po celou dobu campu byla zajištěna na natahování střapce motorka, takže jsme se ani moc neunavili, běžně při trénincích natahují střapec páníčkové. Běžely se dva běhy, z nichž jeden byl hromadný. Kolem poledne bylo odběháno a tak jsme se přesunuli do penzionu připravit si oběd a chystat se na další bod nabitého programu. Měl jim být trojboj, který byl ale nakonec zrušen kvůli horkému počasí. Lidé se tedy vypravili po vlastní ose, někdo se jel koupat na nedalekou Slezskou Hartu, někdo na výlet a někdo jen tak lenošit do postele. Na večer byly zajištěny ryby na grilování, takže jsme si pochutnali na pstruzích a amurech.

Úterý bylo věnováno přípravě na zkoušky - tedy cvičení poslušnosti opět ve stejném složení. Následovat oběd a po něm byl v plánu výlet na Mechová jezírka. Výlet byl bohužel také zrušen kvůli počasí, tentokrát ale kvůli bouřce a vydatnému dešti.

Basenji AnubisStředa dopoledne byla opět zasvěcena coursingu. Psi běhali jako by za sebou měli týden válení v posteli, nebyla na nich totiž znát žádná únava. Na odpoledním programu byly opět obrany s Rosťou Valíčkem Spoustu lidí a jejich psů to "chytlo" a začali se shánět po šikovných figurantech v místě svého bydliště.

 Ve čtvrtek a v pátek probíhaly zkoušky. Oba dny byly velmi dramatické, psovodi byli nervózní a ostatní se je snažili uklidňovat, což se asi moc nedařilo. Všichni jsme si vzájemně drželi palce, povzbuzovali se a doufali, ze to vyjde. Jak ZZO, tak i ZOP nesplnili z přihlášených pouze dva psovodi. Myslím, že je to celkem pěkná bilance a pro nesplnivší motivace k dalšímu tréninku. Největší raritou mezi zkoušenými byl bezesporu basenji Anubis Bufumbiro, který složil pod přísným dohledem rozhodčího Vodičky obě zkoušky, ZOP – 89 bodů, ZZO 42 bodů.

Další foto z obran...Na páteční odpoledne za námi přijel na rozloučenou dát kousnout psíkům figurant Rosťa.

V sobotu bylo pro nás přichystáno rozloučení opět ve formě coursingu. Pak už jsme se mohli odebrat ke svým domovům, unavení a šťastní.

Ráda bych závěrem poděkovala Barče Zdráhalové za to, jak moc jí leží na srdci blaho nás i našich psů, jejímu manželovi Karlovi, který ji v této "úchylce" chápe a podporuje a v neposlední řadě všem zúčastněným za skvělý kolektiv, který se tam sešel. Vytknout můžu jen to, že to tak strašně rychle uteklo!

Coursing...

Více informací o průběhu campu i o dalších aktivitách najdete na stránkách Sdružení Moravskoslezského coursingu...

Melánie Novotná
členka Sdružení MSCPořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 29 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání