Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (27252 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (17733 hl.)
Možná 
Anketa img  (10699 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8547 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (12267 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (17033 hl.)

Celkem hlasovalo: 93531


Tábor Sázava 2007
Vydáno dne 18. 08. 2007 (5092 přečtení)

Labradoři na Sázavě Letos už potřetí jsme se zúčastnili výcvikového tábora brněnské psí školy K9. Protože dvě z našich fenek jsou labradorky, jezdíme na turnusy určené především pro retrívry.

Letos byla náplní výcviku nejen základní ovladatelnost a poslušnost psa, ale i lovecký výcvik, výcvik agility a příprava na výstavy a OVVR. Výcvik zajišťovala majitelka psí školy Gábina Pavlíčková, loveckému výcviku se věnovala Lucie Navrátilová a výcviku agility Marcela Marečková.

Tábor se koná v nádherném prostředí Českomoravské Vysočiny u obce Sázava, asi 7 km od Žďáru nad Sázavou. Ubytování je možné v hotelu, ve srubech a chatách. Nedaleko tábora jsou rybníky a řeka, oblíbená místa vycházek se psy. Celkem se na táboře sešlo 38 psů, vesměs labradorů, retrívrů, ale objevily se i jiné rasy, jako třeba whipeti, bígl, československý vlčák a další. Součástí táborového dění byl nejen každodenní výcvik, ale i výlety, posezení u ohně a různé soutěže.

První den byl ve znamení příjezdů, ubytování a večer jsme se všichni sešli na úvodním posezení, kde nás Gábina seznámila s programem tábora a systémem výcviku a představila nám ostatní cvičitelky. V neděli jsme se už pustili do výcviku, my jsme se účastnili jen výcviku poslušnosti, protože bychom se 3 psy těžko všechno stíhali. O lovecký výcvik i agility byl velký zájem a výcviku se účastnila většina přítomných psů. Odpoledne se konal výlet k řece, kde je zajímavá socha ležícího mamuta a také jsme navštívili blízkou hospůdku se zahrádkou, kde jsme poobědvali.

Třetí den se odpoledne konal závod O nejrychlejšího psa Sázavy, v kterém zaslouženě zvítězil whipet Corintes a v úterý zase soutěž o nejšikovnějšího psa Sázavy s názvem Pejsek šikulka, kde bezkonkurenčně zvítězila Katka Veinlichová, která se se svými fenkami věnuje závodně tanci. Po večeři za námi přijel brněnský veterinář MVDr. Hladík a shlédli jsme zajímavou prezentaci na téma "Vnitřní a vnější parazité". Ve středu jsme si s kamarády udělali výlet na rozhlednu v obci Rosíčka, celkově jsme s pejsky našlapali kolem 10 kilometrů, viděli jsme okolí tábora z výšky a také jsme cestou navštívili Matějovský rybník. V táboře se soutěžilo O nejchytřejšího pánečka Sázavy v kvízu, jehož otázky se týkaly našich čtyřnohých kamarádů.

Obrázky si kliknutím zvětšíte...

Sázava 2007 Sázava 2007 Sázava 2007
Sázava 2007

Čtvrtek byl ve znamení soutěže O nejlepšího aportéra. Aportoval se špekáček, takže pro mnohé pejsky dost těžká disciplína. V pátek soutěžili pejsci v poslušnosti ve třech skupinách rozdělených podle jejich schopností. Dva z našich psů ve své skupině obsadili 3. místo, z čehož máme velkou radost. Odpoledne pak proběhlo vyhodnocení soutěže O nejsympatičtějšího psa Sázavy, kterou vyhrála Assinka z Brna a také byl vyhlášen skokan v každé výcvikové skupině, což byl pejsek, který za pobyt na táboře udělal největší pokrok ve výcviku. No a sobota znamenala poslední vycházku na "Konec světa", balení a odjezd.

Příští rok určitě pojedeme zase :-)

Další informace a fotografie na www.chovatelske-potreby.cz  a www.labradorka-anne.comPořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 1 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání