Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (27231 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (17716 hl.)
Možná 
Anketa img  (10691 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8540 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (12259 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (17016 hl.)

Celkem hlasovalo: 93453


Velký úspěch Boston Terrierů
Vydáno dne 17. 10. 2004 (4053 přečtení)

Na prestižní výstavě v německém Borrstadtu. Dne 16.8. 2004 se konala speciální výstava Club-Sieger-show, s velkou mezinárodní účastí. Na kterou byl pozván posuzovatel z USA pan ALAN L.HARPER, který má velké mezinárodní zkušenosti z posuzovaní především malých plemen.

Do výstavního kruhu postupně nastoupilo padesát šest bostonků rozdělených do jednotlivých výstavních tříd. Protože na této výstavě nejsou žádná jiná plemena, měl pan posuzovatel dostatek času na každého jednotlivce. Také si velice pečlivě každého pejska prohlédl a jeho posudky byli podrobné a nekompromisní. O to větší poctou bylo vynikající hodnocení skupiny pejsků našich vystavovatelů.

Největší úspěchem bylo zadaní titulu "Nejlepší fena plemene", V1, VDH, AC FATA MORGANA Od půlnočního slunce . Tato fenka ve třídě mladých se velmi dobře předvedla a své chovatelce paní Karle Kolářové a majitelce paní Jitce Vendrové udělala radost.

Dalším úspěšným zástupce naší výpravy byla fenka UP TO DATE IMAGINATION, která získala v mezitřídě ohodnocení V1, VDH. Tato fenka je z chovu paní Christiny Bieberich a v majetku paní Pavlíny Novotné.

Dalším úspěchem bylo umístění našich psů ve třídě šampionů, která byla velmi silně obsazena. Výborná 4 byla fenka Ch. BILBERRY Od půlnočního slunce chovatelky a majitelky Karly Kolářové. Výborný 4 byl pejsek Ch. ARCHER Insurance Bohemica z chovu paní MVDr. Renaty Kvapilové a v majetku paní Gabriely Trýzubské. Výborný 5 byl zařazen Ch. DENIS Bosčert z chovu paní Taťany Kuklové a v majetku paní Ivety Kučerové. Z těchto výsledků je patrno,že naše skupina měla opravdový důvod k radosti, ale na žádnou oslavu nebylo ani pomyšlení. Cesta na tuto výstavu je pro nás náročných sedm set kilometrů a druhý den v neděli se ve výstavním maratónu pokračuje a pak nás čeká cesta zpět domů.

V neděli byla na programu další výstava Internationalles Boston-Terrier-Meeting, kterou posuzoval pan Dr.ANDREAS SCHEMELL M.R.C.V.S. z Velké Britanie. Protože zůstávali většinou všichni vystavovatelé z předešlého dne i pejsci byli rozděleni do stejných tříd. Byli jsme zvědavi na posouzení a potvrzení nebo přehodnocení výsledků předešlého dne.

Jako první z našich nastoupili do třídy champion psi: Ch. ARCHER Insurance Bohemica výborný 4 a I ch. DENIS Bosčert výborný 5. U těchto dvou psů se nic nezměnilo a rozhodčí postavil jejich pořadí shodně a posudek byl velmi podobný. V takovém obsazení kvalitních jedinců je toto velký úspěch, protože se zde velmi pozorně hodnotilo například i předvedení. A to na takovéto výstavě a v této třídě musí být špičkové,malá nepozornost nebo únava pejska již odsune z prvních míst.

Toto se také bohužel stalo fence FATA MORGANA Od půlnočního slunce, která oproti sobotnímu ohodnocení nejlepší fena plemene získala ve tř. mladých ohodnocení výborná bez pořadí. Ale únava této teprve čtrnácti měsíční fenky byla zjevná a předvedení nebylo tak perfektní jako předešlý den. Její majitelka byla spokojená, vždyť mají teprve výstavní kariéru před sebou a s takto kvalitní fenou pěkné výsledky zaručeny.

Dalším našim zástupcem byla v mezitřídě fenka UP TO DATE IMAGINATION, která získala ohodnocení výborná 1, VDH a potvrdila výsledek z předchozího dne. Tato fenka je import z NSR a jistě bude přínosem našemu chovu.

Posledním vystaveným jedince z naší výpravy byla ve tř. champion fenka BILBERRY Od půlnočního slunce, která si o jedno místo polepšila a získala ohodnocení výborná 3. A i tato fena si své ohodnocení v silné konkurenci musela vybojovat a své chovatelce a majitelce jistě udělala radost. Celkový dojem z posuzování rozhodčích v těchto dvou dnech byl pro nás velmi zajímavý a výborný, protože se většinou ve svých posudcích naprosto shodovali.

Tato výstava byla ve velmi pěkném prostředí haly v Borrstadtu, kde je i příjemné zázemí pro konání takových akcí. Ať už je to možnost občerstvení, ubytovaní nebo krásného okolí, které nabízí ve volných chvílích možnost nádherné vycházky s pejskem.

Chtěla bych touto cestou poděkovat 1. CLUBU FUR BOSTON TERRIRER IN DEUTSLAND e.V., že pořádá takovéto speciální výstavy. Vždy se snaží pozvat posuzovatele, kteří mají dlouholetou zkušenost s posuzováním tohoto málopočetného plemene a navíc jsou to často rozhodčí ze země původu USA. Také ceny, které obdrží vyhodnocení jedinci do čtvrtého místa. A jsou to krásné poháry a květiny, které pořádající club vždy připraví, jsou pro každého milou upomínkou.

Všem chovatelům přeji mnoho radosti a úspěchů!

poradce chovu Boston terrier
Novotná Pavlina                  

Boston terrier club při 1.CZ Yorkshire terrier clubuPořádáte kynologický závod, výstavu nebo třeba voříškiádu? Pak zde může být i Váš článek...

( Komentáře: 1 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání