Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Akce, výstavy, zkoušky, závody, exhibice / závod s prvky dogtrekkingu - Toulky Třeboňskem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
Flonie
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 14:06
- Nahlásit

Je blbý, že při této akci musí být pes celou trasu na vodítku. To pro něj nejsou žádné "toulky Třeboňskem", když se nemůže vyběhat, počuchat, vyválet apod. To si tam raději zajedu s psíkem soukromně sama.

bilksa
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 14:15
- Nahlásit

Flonie
Pokud jste někdy četla pravidla dogtrekkingu, tak by Vám to nepřišlo divné. Pokud máte povolení od místních mysliveckých spolků, že Váš pes může běhat v revíru na volno, pak si klidně soukromě zajeďte.

bonc
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 14:25
- Nahlásit

jé, to bysme mohli přijet!! sice to mam 245km, ale co by pro vejlet člověk neudělal

bilksa
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 14:36
- Nahlásit

bonc
Bereme každého nadšence!!

Flonie
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 15:13
- Nahlásit

bilksa
Jo, někde jsem je četla a proto jsme se svými kamarády vymysleli kategorii free dogtrek a tam můžeme být všichni volní jak ptáci. A to jsou pak skutečné toulky, ne jen v zavádějícím názvu.

bilksa
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 15:24
- Nahlásit

Flonie
To nikomu nebereme. Dogtrekkaři se můžou toulat i se psem v postroji. A psíky to dokonce i baví.

VerčaZ
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 15:53 - Změnil/a: VerčaZ
- Nahlásit

bilksa
běhat v revíru na volno
Ale Šáry, to jsi blbě pochopila. Flonie nechce, aby se pejsci jenom běhali, ale aby se toulali.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 16:40
- Nahlásit

VerčaZ
Flonie nechce, aby se pejsci jenom běhali, ale aby se toulali

To jsi trochu vztahovačná, ne?

Ebony
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 18:16
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
proč vztahovačná, ono není nic přijemnýho, když se někde prohrne velká banda pejskařů s volně pobíhajícími psy. Na oficiálním dogtreku byvá přihlášených přes sto lidí, a někteří jdou i s více psy. Už to je pro okolí dost zatěžující, že se tam sejde takový množství psů, a ještě aby pobíhali na volno...to mi nepřijde moc ohleduplné k nekynologické veřejnosti... A pokud pes poctivě táhne unaví se i tak. A já opravdu nevěřím, že všichni mají psy tak ovladatelné.

bonc
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 18:35
- Nahlásit

Flonie
já myslim že právě upotání na vodítku dělí pejskaře na protrekaře a antitrekaře. Pro někoho je nemyslitelné pohybovat se se psem po lese na vodítku. Jasně, když jdu se psem procházkovat, chci aby měl volnost (a že nás ta volnost něco stála ). Ale dogtrek beru jako sport - že to není jenom o tom vyprocházkovat se se psem v přírodě, ale že ti pes tahem pomáhá, jste tým, makáte spolu. Tahače baví tahat a je to závod - při canicrossu taky nikdo neřeší že on radši běhá se psem na volno, ne? Vůbec to nikomu nevnucuju - myslim že dost záleží na tom, jakýho má člověk psa. Já mít jenom naší ovečku, tak mě DT asi vůbec nepřijde na mysl. A asi by mi to připadalo ujetý Ale pro bíglovou je to ten nejlepší sport.

bilksa
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 19:24
- Nahlásit

Ebony
bonc
Naprostý souhlas.

VerčaZ
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 20:38
- Nahlásit

Tak abych se k tomu vyjádřila:Lucie Kratochvílová
To jsi trochu vztahovačná, ne?
Nemyslím, že jsem vztahovačná. Reagovala jsem na A to jsou pak skutečné toulky, ne jen v zavádějícím názvu. To, že se to jmenuje Toulky, přece proboha neznamená, že musí být pes na volno, co je na tom zavádějícího? Biluše pořádá dogtrekk s názvem "Zde jsou lvi". Znamená to snad, že "tam jsou lvi"? Je to jen název.
A co se týká dogtrekku. To je přeci opravdu sport, přeci to neznamená, že ty psi nikdy nebyli na volno (u někoho možná jo, ale rozhodně ne u všech).
A pokud by se tahle akce dělala formou "psi na volno", tak by se nedělala. CHKO Třeboňsko by nám rozhodně nedovolilo hromadnou akci, kde budou psi na volno. A už vůbec ne průchody přírodní rezervací.
Nechtěla jsem nikoho naštvat nebo urazit, ale napsat, že název Toulky Třeboňskem je zavádějící, protože musí být psi na vodítku je podle mě blbost.

bilksa
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 20:52
- Nahlásit

VerčaZ
Veru, nemá cenu se přece rozčilovat. To je přesně to, o čem jsme mluvili v Brně. O tom, že psi při takovéhle velké akci nemůžou být na volno podle mne není třeba normálního inteligentního pejskaře přesvědčovat. To slušnému pejskaři dojde samo.

Biluška
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 20:56
- Nahlásit

VerčaZ
Biluše pořádá dogtrekk s názvem "Zde jsou lvi". Znamená to snad, že "tam jsou lvi"? Je to jen název.
Ne, je tu jen Puma

VerčaZ
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 21:13
- Nahlásit

Biluška
Ne, je tu jen Puma
To jsem přesně čekala, že napíšeš.
bilksa
Jasný, vím.

Hyena
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 22:15
- Nahlásit

No ono je to i o bezpečnosti samotných psů od trekařů. Pokud jde malá společnost lidí, co se znají, tak každý ví, co je kterej pes zač, s kým se snáší či ne. Ovšem pokud se sejde větší parta neznámých lidí a psů, kde tam máš záruku, že se ti volně pobíhající Fifinka neporve s volně pobíhající Sisinkou, v patřičné vzdálenost od pohybujících se páníčků... Osobně bych na trek s neznámými psi na volno čubu nevzala. Nestojím o riziko, že mi někde nabere blbou zkušenost, v horším případě i díru do kožichu.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 07:32
- Nahlásit

Ebony
VerčaZ

Psala jsem jenom to, že VerčaZ vkládá Flonie do příspěvku to, co tam nebylo... že nechce, aby psi běhali, ale aby se toulali. )))))))))))) O bezpečnosti jsem nemluvila, ale děkuji velice za upozornění a varování a tak no ))))))

Ebony
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 08:52
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
já jsem to pochopila jako ironii od VerčiZ, a ani se jí nedivím.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 08:58
- Nahlásit

Ebony

Podle smajlu jsem to pochopila, že to ironie nebyla

Osobně teda nenávidim cokolif ofiko organizované, takže sem už psát rači nebudu

VerčaZ
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 09:00
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
Ebony
Jojo, měla to bejt ironie, asi jsem dala fakt blbýho smajla.

Flonie
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 10:23
- Nahlásit

bilksa

Tak já tedy radši budu ten debilní nenormální pejskař, u kterého zřejmě pes trpí, páč se zúčastňuje pouze privátních akcí, kde může být navolno a ne akcí, kde je uvázaný na řemeni.
Proti gustu žádný dišputát

Ebony
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 10:59
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
Osobně teda nenávidim cokolif ofiko organizované, takže sem už psát rači nebudu

FlonieTak já tedy radši budu ten debilní nenormální pejskař, u kterého zřejmě pes trpí, páč se zúčastňuje pouze privátních akcí, kde může být navolno a ne akcí, kde je uvázaný na řemeni.
Proti gustu žádný dišputát

chcete ještě něco psát o vztahovačnosti?

cernej caj
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 11:01
- Nahlásit

tak sem koukala na info a vypada to celkem lakave, hlavne se me libi ze staci pes na voditku kdyby to nebylo taaaaak daleko... trebonsko me na vylet laka, tak az naucime psy at na voditku netahaj, tak mozna nekdy prijedem mame totiz zasadni problem ze sami se nedokopem a k vyletu potrebujem nejakej lepsi popud

kachna_
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 11:08
- Nahlásit

cernej caj
trebonsko me na vylet laka, tak az naucime psy at na voditku netahaj, tak mozna nekdy prijedem
na výlet se psem na vodítku neexistuje nic lepšího než tahající pes , chce to jen postroj na psa a bytelný pásek a jestli tahaj fakt dost, tak jste z Brna na Třeboňsku cobydup

cernej caj
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 12:19
- Nahlásit

kachna_
to je sice fakt, jenze mym ucelem neni mit tahaciho psa navic kdyz ho mam na voditku tak mi akorat clouma rukou jak das a kdyz si dam voditko kolem pasu, tak mnou taky clouma jak das a to su 3x tezsi nez ten pes

Nejaka metoda ktera by naucila psa, ze nekdy je tahani OK a nekdy ne by byla ideal

kachna_
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 12:24
- Nahlásit

cernej caj
sice jsou tu asi zkušenější, ale u nás to je v postroji se tahá, na vodítku ne.

bonc
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 12:30
- Nahlásit

cernej caj
sice jsou tu asi zkušenější, ale u nás to je v postroji se tahá, na vodítku ne.
my zcela neskušení to máme úplně stejně - v postroji se tahá, v obojku ne.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 12:40
- Nahlásit

bonc
my konkretne to mame tak ze v postroji se de do auta a na vsem ostatnim se taha me se teda druhyho psa nepodarilo odnaucit tahat i kdyz jeden to celkem chape

VerčaZ
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 12:42
- Nahlásit

cernej caj
Nápodobně jako holky. Dogtrekk téměř neprovozuju, jen třeba na horách ho mám na úvazu a sedáku a s oběma psy stejná zkušenost. V postroji jim velice rychle došlo, že se tahá.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 13:55
- Nahlásit

Ebony
chcete ještě něco psát o vztahovačnosti?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání