Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / smečka....
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 10:47
- Nahlásit

argosek

boze, proc jsi nedal zenam do vinku schopnost porozumet psanemu textu?

jáááá vědělaaaaa že se chytíííí

"Chceš housku, nebo chleba???"

bych rek housku

tak nejste chlap. Ten by řekl ano. Nebo teda spíš by řekl Jo.

"Pojedem už dneska nebo až zejtra??"

je docela nesmysln otazka

proč? Něco už máte?

pokud pejsky zvladnou uklidnit tak, ze si jsou schopni spolu dale hrat, tak at si hrajou, jestli ne, tak at jdou kazdy svou cestou. zustat spolu je uzitecne v tom, ze si pejsci maji moznost zase rychle na sebe "zvyknout" a na problem "zapomenout" - samozrejme v pripde, ze je uz situace v pohode a nechteji se zase prat.

a vidíte že to jde, když se chce. A ani to není o rozsahu Antonín Topiče Eletrárenskýho

Pane můžu mít impertinentní otázku?,

argosek
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 10:51
- Nahlásit

PetraK

a vidíte že to jde, když se chce. A ani to není o rozsahu Antonín Topiče Eletrárenskýho

neni no, a take to neni odpoved n otzku slecny naomi.

Pane můžu mít impertinentní otázku?,

pokud vam nebude vadit, ze neodpovim.

worick
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 10:53
- Nahlásit

Ahoj Noemi U nás situace skoro totožná s švagra retrívrem Argoškem. Ten se může zbláznit, že je s klukama, celé hodiny se vydržel po Berrym (pro ostatní - taky berňák ) šmolit a olizovat ho, několikrát týdně utekl z domu k nám. Teď je to tak, že když se setkají, kluci se do něj pustí, zvalchujou ho, Berry taky už vypadá dost výhružně, ale zatím si myslím, že mu jen chtějí ujasnit, že oni jsou kápa a hrát si budou podle jejich pravidel...Argo se zatím asi vždy podřídí, protože pokud by se ohradil myslím, že by to už bylo natvrdo Berry se začíná chovat rezervovaně a než by se s Argem serval (je to přeci jen kámoš ) radši si lehne bokem, ať si hrají jen ti dva Argo s Worickem (samojed - zhruba stejná váhová kategorie), s tím, že Worick nejmíň 10 minut na Arga vrčí jako motorová pila. Pokud já odejdu, je klid - už si jen hrajou. Už jsem je několikrát seřvala, že pokud budou na Arga protivní, nebudou za ním na návštěvy chodit a na to asi Berry začal reagovat tak, že si s ním radši ani nehraje - on na všechno strašně přehnaně reaguje
(ve stylu "kluci, v pohodě, buďte na sebe hodní")? - no, zatím to zkouším takhle

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 10:54
- Nahlásit

argosek
pokud vam nebude vadit, ze neodpovim.

ach jo. ste jak vohranej Donutil
no ale sem se chtěla zeptat - proč vždycky - nebo teda ne vždycky, ale začasto - píšete koniny, když umíte psát velmi rozumné věci?

neni no, a take to neni odpoved n otzku slecny naomi.
ne?

worick
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 10:59
- Nahlásit

PetraK
argosek
proč vždycky - nebo teda ne vždycky, ale začasto - píšete koniny, když umíte psát velmi rozumné věci? - tahle otázka mi vytane taky dost často. Jak to tedy je??

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 11:02 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

worick

. Jak to tedy je??

páč to asi třeba vidí tak, že to nemá smysl. Si tipuju, jen sem to chtěla číst černý na modrým ale je to škoda

argosek
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 11:19
- Nahlásit

PetraK

slecno petrok, nemyslim, ze to nema smysl - naopak, myslim, ze ma smysl si z rozumnych rad delat legraci. skoro vsechny rozumne rady jsou uzitecne jako sklicka do mozaiky, ze kterych clovek postupne utvari si svuj pohled na zivot se psy. samy o sobe jsou ovsem vzdycky prilis povrchni.

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 11:25
- Nahlásit

argosek

naopak, myslim, ze ma smysl si z rozumnych rad delat legraci. skoro vsechny rozumne rady jsou uzitecne jako sklicka do mozaiky, ze kterych clovek postupne utvari si svuj pohled na zivot se psy. samy o sobe jsou ovsem vzdycky prilis povrchni.

ach jo. A je to tady zas.

skoro vsechny rozumne rady jsou uzitecne jako sklicka do mozaiky, ze kterych clovek postupne utvari si svuj pohled na zivot se psy.
No!
Jo!
Ano!
Ale proč je, kurnikhíml, teda nepíšete . Dikobraz si můžu koupit f trafice, názor člověka ne. no.

argosek
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 11:42
- Nahlásit

PetraK

Ale proč je, kurnikhíml, teda nepíšete . Dikobraz si můžu koupit f trafice, názor člověka ne. no.

proc? rada, jakou bych mohl napsat ja, muze napsat padesat dalsich na cz-psu, ovsem delanim si legrace z rad jiz danych se tu zabyva snad jen pan psicek.

k tomu, aby clovek dal fundovanou radu, ktera za neco stoji, toho musi hodne vedet a umet a hlavne mit sve znalosti a zkusenosti v hlave srovnane - to neznamena, ze clovek tento ma patent na vychovu psu, jako spis to, ze jeho omyly, castecne znalosti i znalosti skoro dokonale tvori dohromady vicemene dobre fungujici celek. proto i jeho rady je treba brati jako odlesk tohoto celku, ne jako axiomy, na kterych mozno staveti je kynologicke poznani. k tomu, abych videl mezery i v techto fundovanych radach, staci mi vsak znalosti a zkusenosti mnohem mensi.

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 13:10
- Nahlásit

argosek

proc? rada, jakou bych mohl napsat ja, muze napsat padesat dalsich na cz-psu

no já nevim , vaše rady , když už se mi nějakou podařilo zachytit byly založené na tom, aby psu byl co nejvíc ponechán prostor být psem. Těch tolik zas člověk nenajde.

k tomu, aby clovek dal fundovanou radu, ktera za neco stoji, toho musi hodne vedet a umet a hlavne mit sve znalosti a zkusenosti v hlave srovnane

no právě

to neznamena, ze clovek tento ma patent na vychovu psu

to jistě ne

, jako spis to, ze jeho omyly, castecne znalosti i znalosti skoro dokonale tvori dohromady vicemene dobre fungujici celek. proto i jeho rady je treba brati jako odlesk tohoto celku, ne jako axiomy, na kterych mozno staveti je kynologicke poznani

tak!
No a tak si myslím právě, že ty jeho omyly, poznání a postřehy můžou být užitečné. Nemusím přece všechno fanaticky dělat tak, jak to jiní dělají, ani nemusím souhlasit se vším co řeknou. Leč inspirací, či nápovědou mi to býti může.Zkušenosti jiných kteří už si prošli tím, co toho kdo je na začátku cesty, teprv čeká, jsou často nedocenitelné.

argosek
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 18:36
- Nahlásit

PetraK

vaše rady , když už se mi nějakou podařilo zachytit byly založené na tom, aby psu byl co nejvíc ponechán prostor být psem.

to prameni z toho, ze me snahy o vychovu se v lepsim pripade mijely/mijeji ucinkem, v horsim mely efekt opacny, nez jsem si pral. myslim, ze se v mnoha vecech shoduji treba se slecnou ebony, ta ovsem ke svym nazorum dosla uplne jinou cestou, takze je spis na ni a ji podobnych, aby tady davali rady a lide jako ja, pan psicek a pan blahe pameti benda, muzeme i nadale prispivat zpochybnovanim toho, ci onoho.

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2009 19:07
- Nahlásit

argosek

to prameni z toho, ze me snahy o vychovu se v lepsim pripade mijely/mijeji ucinkem, v horsim mely efekt opacny, nez jsem si pral. myslim

no a mě právě zajímá i tudleta cesta, no.

ze se v mnoha vecech shoduji treba se slecnou ebony, ta ovsem ke svym nazorum dosla uplne jinou cestou, takze je spis na ni a ji podobnych, aby tady davali rady

to jo, ale obě cesty jsou zajímací, když už jen proto, aby člověk neopakoval chyby, který nemusí.

a lide jako ja, pan psicek a pan blahe pameti benda, muzeme i nadale prispivat zpochybnovanim toho, ci onoho

škoda ale
tak se třeba někdy dočkám

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání