Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / kokr-agresivita při jídle
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Eimy
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 21:27
- Nahlásit

haha
nejdřív ho musíš upozornit co budeš dělat nějakým povelem, např zvedni nohu, ukaž ucho apod.aby se nelekl a neměl důvod útočit,když zavrčí prekvapí ho když ho podrbeš řekneš třeba buď hodný atd.

Víš, mně to přijde trošku nepřiměřený. Tobě vyhovuje, že na tebe pes vrčí, tak mu to toleruj, to je tvoje věc. Ale já jsem svoji feňuli od štěnda vodila mezi malý děcka, aby si zvykla, protože jsem ji brala mezi ty děcka i na tábor a tam se při nejlepší vuli prostě nedalo ohlídat, aby na ni občas někdo ze zadu nečekaně nešáh. Ona si prostě nesmí dovolit vrčet a štěkat na lidi, se kterýma já normálně komunikuju nebo třeba na lidi na ulici (taky párkrát zkoušela takhle "hlídat" naštěstí stačí jeden povel, aby přestala). Pokud chci, aby se takhle chovala, tak si na mě nesmí dovolit zavrčet ať jí dělám cokoli a taky to tak je. Není to zbytečná buzerace... Je fakt, že když k nám přijde prcek od sousedů, tak je oba dva sleduju, když si hrajou, protože vím, že ona ze hry občas omylem chňapne pořádně, ani si to neuvědomí... Ale aby na lidi vrčela jen tak z vlastního rozmaru, to jí netoleruju a nebudu to tolerovat žádnýmu psovi, kterýho budu mít.

nefer
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 08:23
- Nahlásit

Eimy
Asi máš také betonového psa

stremka
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 08:42
- Nahlásit

nefer
proč betonového?Já myslím že naopak mají jasno kdo je kdo a pes je tím pádem kamarád a ne problém.

nefer
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 09:01
- Nahlásit

stremka
nečetla jsi moc pozorně - haha mi řekla, že mám asi psa z betonu, když jsem psala, že si odmala musela zvykat, že ji budou do jídla šahat různí lidé - tak jsem ráda, že je nás takových víc

stremka
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 09:36
- Nahlásit

nefer
jasně .Ale to na věci nic nemění že si má pes nechat šahat do misky.

betyna
# Zasláno: 14 Bře 2005 09:39
- Nahlásit

ahoj, jen jsem se chtěla zeptat, jestli někdo z vás četl dnešní blesk. Křířenec dobrmana prokousl (skalpoval) malé holčičce hlavu. Abys nedopadla stejně, když toho svýho pesana takhle točíš.

nefer
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 09:40
- Nahlásit

tak teď nevím, jestli mě pořád nechápeš nebo nechápu já tebe - vždyť mě je to úplně jasné, kdyžtak si diskusi pročti ještě jednou

nefer
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 10:03
- Nahlásit

našla jsem odkaz na tu zprávu:
http://www.blesk.cz/Clanek49945.htm
http://www.novinky.cz/05/18/57.html

komentář to nepotřebuje - buď pes hlídal areál nebo byl skutečně týrán, kdo ví - na vině jsou ti, co měli holčičku hlídat a vykašlali se na ni

Anonymní
# Zasláno: 14 Bře 2005 10:09
- Nahlásit

ahoj, jen jsem se chtěla zeptat, jestli ste četli dnešní blesk, kde píšou o kříženci dobrmana, jak těžce pokousal malou holčinu (doslova jí skalpoval) Jen jsem chtěla upozornit ale ne na tyto psy ale na jejich páníčky. Abys nedopadla stejně.

nefer
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 10:15
- Nahlásit

mě to stejně nedá - betyno, co má tahle zpráva společného s tímhle fórem. ta holka prostě vlezla k hlídacím psům, kteří hlídali a že to takhle může dopadnout snad každému dojde. ta ženská co ji "hlídala" by zaloužila pořádných pár facek. Andrea si ale moc dobře uvědomuje, že má problém a chce ho řešit, tak co se do ní poříd pouštíte, že svého psa akorát točí? To vám, lidi, vážně přijde normální, že pes vrčí na vlastního pána, když se přiblíží na dva metry k jeho misce???

Eimy
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 10:28
- Nahlásit

nefer
Asi jo Ale jsem za tohleto docela ráda... Včera jsem jí večer nesla něco kolem misky do šatny, když žrala a zas mi trdlo uhnula...
Jinak i k tomu pokousání.. Právě přemýšlím, co by někdo musel mojí psici udělat, aby ho kousla... a na nic nepřícházím. Taky je fakt, že ta holčička nemlěa u těch psů co dělat (jak muže člověk co chlastá hlídat dítě, to nechápu) a podle majitele těch psů je nejspíš pustila z kotce nebo teda od tam, kde byli zavření... Takže chyba je jednoznačně v tom, kdo tu holčičku hlídal...

betynka
# Zasláno: 14 Bře 2005 13:07
- Nahlásit

nefer
psala jsem to hlavně proto, že takový neštěstí se vždycky stane jen díky lidem!! Je pravda, že Andrea ví, že ten problém má, ale určitě se ten problém nevyskytl sám o sobě. Nic víc nic míň.

Eimy
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 13:09
- Nahlásit

betynka
Jenže on taky nikdo nevi, co ta holka tomu psovi dělala :-/ Mohla po něm klidně i házet šutry, to se nedozvíš...

betynka
# Zasláno: 14 Bře 2005 13:51
- Nahlásit

Eimy
jenže je to pořád malý dítě a jeho rodiče jsou za něj zodpovědní, na druhou stranu i ten majitel by měl mít svého psa zajištěnýho.

Eimy
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 13:58
- Nahlásit

betynka
Ale vždyt ta holka je pustila z klece... To ho má mít ještě tam přivázanýho a s košem? To už je trochu moc nemyslíš?

betynka
# Zasláno: 14 Bře 2005 14:12
- Nahlásit

Eimy
No z klece ho nepustila, ale ta holčina vlezla na dvůr, asi to nebylo nic těžkýho vlézt na ten dvůr. mít psa na hlídání, tak si ten dvůr zabezpečím tak aby se tam jen tak někdo nedostal , když nebudu doma a všude budu mít upozornění, že tam hlídá pes. Je mi jasný, že teď s tím bude mít oplejtačky ten majitel, ale nejspíš kdyby byl více zodpovědný za svého psa tak se to nestane.

Eimy
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 14:15
- Nahlásit

betynka
Ona tam vlezla, jenže ti psi byli zavření... Na vratech toho dvora byla cedule jak prase ve smyslu :"Pozor pes". Takže nevim co řešíš... V televizi o tom ten chlap mluvil (majitel těch psů).
Každopádně to je o výchově jak se bere teď, já kdybych někam vlezla, k někomu cizímu a něco se mi tam stalo, tak bych doma dostala ještě na zadek, že sem tam neměla co dělat...

nefer
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 14:24
- Nahlásit

No, pokud jsem ten článek pochopila dobře: šlo tam to děvče s tou ožralou paní, co ji hlídala jaksi na návštěvu a psi měli být v kotcích. Já bych jednoznačně propleskla tu ženskou a doufám, že si to pěkně odskáče.
Eimy, já bych doma taky dostala udělat něco podobného a hl. bych v osmi letech nelítala takhle večer po venku a už vůbec ne s ožralou máminou kamarádkou. Dneska jsou ale lidi natvrdlí, jak si myslí, že všechno bezpečí zařídí pejskaři, protože přeci musí psa vychovat. Kolikrát si myslíš, že jsem vylítla na děti, které hladili čubinu přes plot? A myslíš, že to zabralo? Jasně, že ne. Musel by jim to nejdřív někdo říct doma. Měla jsem ale štěstí, že k nám chodili alespoň ty slušnější. Na sousedovic NO děti házeli přes plot kameny....

Eimy
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 14:32
- Nahlásit

nefer
No, mě to štve a to sem jště mladá Všude jenom slyším, že psi musí mít košík, jak musí bejt vychovaní, ale kdo to z nepejskařů ocení? Oni stjeně vidí jen ty nevychovaný psy, kteří po nich vyjíždí. Ale takový psy nebo spíš jejich majitele nemám ráda taky, protože se mi v 90% připadu pak snaží zakousnout do čubiny...
U mě to fungovalo tak:"Dělej si co chceš, ale jestli se ti něco stane a budeš brečet, tak dostaneš na zadek." Jednou mi to blo řečeno, když sem vyřezávala lodičku, řizla sem se ale ani se nebekla, protže sem nechtěla dostat faktem je, že sem nikdy taky přes ten zadek pořádně nedostala.

Jandula
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 14:38
- Nahlásit

Jeste se vratim k te misce. Nase prvni kokrice byla velky bojovnik, poridily jsme si ji s mamou, mne bylo sest a tata byl na rok mimo CR. Kdyz se vratil (steneti bylo asi 10 mesicu), tak zjistil, ze kdyz ma pes zradlo nebo nedej boze kost, tak se do kuchyne nikdo nesmi ani priblizit. Srovnal ji hned, jak zacala vrcet. Normalne ji proplesknul a vytahnul ji za kozich do vzduchu. Pes ho mel stejne rad (ne jak nekdo tady tvrdil, ze ztrati duveru) a prestal vrcet. Takze myslim, ze je potreba durazne zakrocit. I kdyz nase druha kokrice zase byla labilni, a na ni kdyz vyzkousel tuhle metodu (at se to tykalo cehokoliv) tak se sesypala a byl z ni uzlicek nervu. Je treba zvazit situaci, ale v tomhle pripade si myslim, ze je potreba byt razny.
Ja mam ted takovy zlaticko, ona snad i kdybych ji to snedla, tak me necha...

betynka
# Zasláno: 14 Bře 2005 15:10
- Nahlásit

abych to uvedla na pravou míru nejsem žádný nepejskař, ale pejkař celým svým srdíčkem. mám 2 psy NO a labradora, malé dítě, které tomu labradorovi vyndalo lentilku až z krku a pes jí vždy do toho žrádla šáhnout nechal. Teď je samozřejmě dítě větší už je poučená co může a nemůže psům dělat. Jen mi vadí zapřísláhlí ochráncí zvířat, kteří jako vy nadávají pomalu na ty co byli pokousaní v tomto případě na malou holku. Vždy se snažím předvídat a vyhnout se ´problému stejně jako andrea, která se to aspoň nějak snaží řešit.

Eimy
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 15:19
- Nahlásit

betynka
Jen mi vadí zapřísláhlí ochráncí zvířat, kteří jako vy nadávají pomalu na ty co byli pokousaní v tomto případě na malou holku.
Mužeš mi odpovědět na to, jak muže majitel psa předvídat, že děcko vleze do toho dvora a otevře kotec, ve kterým sou dva psi? Jestli seš nějaká vědma, tak klobouk dolů, ale s tímhle se podle mě počítat nedalo... A je to věc výchovy, to dítě za to nemůže... Jenže ty to podáváš tak, že psi jsou ti zlí, oni si sami otevřeli kotec nebo vlastně jen jeden a šli ji pokousat... Vždyt to je kravina...

nefer
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 15:53
- Nahlásit

Jen mi vadí zapřísláhlí ochráncí zvířat, kteří jako vy nadávají pomalu na ty co byli pokousaní v tomto případě na malou holku.
já nadávám na tu ženskou, co ji nepohlídala, ne na ni. i když je fakt, že to dělat neměla. ale jak to má vědět, když ji to dospělí neřeknou? v takovémhle případě se vždycku budu "rvát" za psa!

Andrea
# Zasláno: 14 Bře 2005 20:09
- Nahlásit

No, když jsme u těch objektů střežených psy, to mi připomíná, kyž jsem jednou šla do obchodu. Obchod byl bez prodavače, jen tam na zemi ležel NO a se zájmem mě pozoroval. Myslela jsem si, že si prodavač jen odskočil a toto psa si dnes musel vzít nutně do práce sebou, nebo něco podobného. Prošla jsem celý obchod, nikocho jsem nenašla a šla ke dveřím. Cestou jsem psa pozdravila milým "Ahoj pejsku". Nicméně když jsem vyšla ven a zavřela dveře, všimla jsem si obrovské cedule, kterou jsem předtím asi neviděla: "Pozor ostrý hlídací pes!" V tu chvíli jsem myslela, že snad omdlím. Tím jsem jen chtěla říct, že jsem měla štěstí a kdyby se na mě pes vrhl, byla by to jen moje chyba i když jsem vlastně nic netušila.
Ještě k té misce: Někdo jste se ptal, co jsem udělala, když mě kousnul. No převalila jsem ho na ty záda, držela ho tak asi 5 minut dokud nepřestal vrčet a pak jsem ho pustila. On si lehnul na břicho, chvilku mě pozoroval a pak jsem mu dovolila, aby to dojedl. Bylo to špatně?
Pan Desenský, to je odborník na agresivní psy, mi napsal, že z mého dopisu je jasné, že můj pes je jako spousta kokrů při jídlé hysterický a když to budu zkoušet po zlém, pes propadne hysterii a přestane se ovládat. Dnes jsem mu dala do misky suchý chleba (to je jediné, co nesnáší) a lákala jsem ho na maso ze vzdálenosti 3 metrů. Postupně jsem mu dávala a ke konci už mě pustil docela blízko k misce. Myslíte, že je to takhle správně? Mám v tom pokračovat?

Eimy
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 22:50
- Nahlásit

Andrea
Ta tvoje přihoda mi připomněla to, co se jednou stalo u nás na chalupě. Děda byl v lese a nechal chalupu dokořán, hrát rádio a nechal hlídat strejdovýho jezevčíka. Jedna paní z té vesnice přišla a protože slyšela hrát rádio, tak vlezla dovnitř do chalupy (do teď je to vcelku normální). Problém nastal, když zjistila, že děda není vevnitř a chtěl z chalupy vylézt, to se na scéně objevil jezevčík, kterej ji prostě nebyl ochotnej pustit domů. Skončilo to tak, že paní se z okna na předzahrádku dovolala pomoci a vylezla ven z chalupy oknem Když si představím tak starou paní, jak vylízá ven oknem jako nějaký malý dítě, tak se tomu musím ještě teď zasmát.
Ale je fakt, že i když ten jezevčík už nežije, všichni naši psi mají nálepku "zlých psů" hlídačů (i když to jsou prcci a v pohodě) a hodně málo lidí má odvahu k nám do dvora vléz bez pozvání.

jindriska
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2005 07:23
- Nahlásit

Andrea
ahoj, napadlo mě, že by jsi ještě mohla zkusit si při krmení sednout na zem, misku si dát na klín a jídlo mu podávat rukou z misky,aby si uvědomil, že ruka a vůbec tvá přítomnost neni nic špatného, spíš naopak. Je to jen takový nápad..

nefer
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2005 10:51
- Nahlásit

Andreo, jestli ti tenhle způsob zabírá, tak v něm pokračuj. To je jasné, tyhle věci jsou hrozně individuální a ty svého psa znáš nejlépe. Máš dvě možnosti: řešit to po dobrém nebo po zlém - obě už tu byly popsány. Pokud to jde po dobrél lépe, drž se toho. Ale když tě kousne, musí přijít trest. Udělala jsi to dobře. Jen by po tom trestu měla ještě následovat nějaká činnost, za kterou ho můžeš pochválit. Třeba procvičení pár povelů poslušnosti. Osobně bych mu dovolila jíst až pak. Ale to je teď jedno, hl. že mu to kousnutí neprošlo.
Hl. ho za správné chování hrozně moc chval. Má nějakou dobrotu extra rád? Tu bych si nechávala jako třešinku na dortu. Bude hodný, nechá tě sedět opodál aniž by na tebe vrčel a dostane něco moc dobrého. Myslím si, že to půjde - sice pomalu, ale ale půjde to

Andrea
# Zasláno: 15 Bře 2005 18:24
- Nahlásit

Tak jsem to dnes zkoušela s tím chlebem a masem jako minule. Nejdřív to vypadalo v pohodě, vůbec nevrčel a dávala jsem mu to maso pak i rukou do misky. Pak se mu ale asi zdálo, že když mu to dávám v ruce, je to pomalejší. Chleba v misce si přestal všímat, sedl si přede mě a začal vrčet, asi abych mu to dala všechno hned. Byla jsem s toho dost v šoku....plný ruce masa, takže jsem ho nemohla potrestat a nedovolil mi se hnout. Nezbívalo mi, než mu to dát. Vím, že to byla chyba a on díky tomu dosáhl svého, ale nechtěl mě pustit z místa a cenil zuby.
Tak asi si nechám příště v ruce míň masa, abych ho případně mohla chytit a převalit na záda. Ach jo, už to vypadalo tak nadějně!

Eimy
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2005 18:26
- Nahlásit

Andrea
Já vím, že tahle "rada" přijde už pozdě, ale co ho zkusit trošku odšoupnout nohou... Možná byl i problém v tom, že vycítil, že seš v šoku a využil toho. Je vidět, že tohle bude asi docela těžkej oříšek, musíš byt připravená asi fakt na všechno..

nefer
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2005 18:49
- Nahlásit

Andreo, to maso si mohla klidně zahodit, ale rozhodně mu ho nedávat. Pro příště už budeš připravená. Vypadá to, ale že jsi našla funkčí cestu, takže držím palce. Chce to trpělivost a dávej dál vědět, jak pokračujete

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání