Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / kokr-agresivita při jídle
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Andrea
# Zasláno: 9 Bře 2005 23:03
- Nahlásit

Dobrý den,
mám 10 měsíců starého kokra. Je mu 10 měsíců. Od ranného mládí s ním chodím na cvičák, kde cvičíme poslušnost a stopy. Poslouchá skvěle a nikdy s ním nebyly žádné problémy. Snažím se, aby mě bral jako vůdce např. tak, že mě na povel pustí první do dveří, nesmí na vyvýšená místa, občas ho převalím na záda apod. Máme však jeden zásadní PROBLÉM se kterým si nevím rady. Je docela žravý a když mu dám do misky krmení, trpělivě sedí a čeká na povel. Jakmile však povel vyřku, je konec. Pustí se do žrádla a nikdo se k němu nesmí ani přiblížit, jinak vrčí a ohání se. Máme strach, že nás jednou pokouše. Na cvičáku mi radili, ať mu jednu pořádně plácnu, ale čím větší mu dám, tím se jeho agresivita stupňuje. Mám strach mu dát pořádnou rádu...kousnul by mě. Převalit na záda se v takové chvíli dá jedině násilím a za usilovného vrčení. Zkoušela jsem ho i kousnout do čumáku, ale nic. Očividně si z toho nic nedělal.
Poraďte prosím, co s tím. Nechci se bát vlastního psa. V jiných situacích kromě krmení si nechá všechno líbit, ale na tom žrádle mu příliš žáleží.
Předem děkuji za odpověď

Eimy
Člen
# Zasláno: 9 Bře 2005 23:11
- Nahlásit

Andrea
občas ho převalím na záda apod.
Nebylo by lepší než ho "cvičně" převalovat na záda ho převalit na záda, jen když je fakt agrasivní? Nebo ho zkusit zvednout za kůži na krku, což by možná bylo lepší než to povalení na záda... Jinak nevím, na mě si psice nikdy nedovolila zavrčet, ale kamarádka má takhle problém s irským setrem, ale ten je agrasivní, kdykoliv se mu něco nelíbí... Když kamarádka chce, aby sednul, tak zavrčí atd... Sice s ním (s ní) na cvičák chodí, ale po pravdě s divím, že jí ještě neporadili, jak toho psa pořádně srovnat...

Usanda
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2005 07:24
- Nahlásit

Andreo,to,co ti napíšu,se ti asi nebude líbit.Ty toho psa terorizuješ
Nesmí na vyvýšená místa (promin,ale můj pes má určené místo ve smečce a i kdyby mi "seděl" na hlavě,tak se po ě nikdy ani neožene!).Cvičně ho převalíš na záda...............panebože,kdo ti tohle poradil?Tímhle nic nevyřešíš,jen ho víc rozhodíš,zdeptáš. Měla by sis přečíst pár kvalitních knih o psím chování,protože ti chybí základní informace. To všechno,co na svém psovi zkoušíš, je už ten největší stupen možného zásahu.Pokud se mi nelíbí,co můj pes dělá,tak postupuju od okřiknutí přes okřiknutí a povel s už hodně rozlobeným hlasem, pokud nepomůže třepnu ho za kůži............pokud se ožene,tak na něho zavrčím a tak dále. Ale každý ví přece sám nejlíp,co na jeho psa platí a nelze to takhle automaticky předepsat a pak provádět. Tvůj pes se chová jako vynervovaná hromádka.

A pokud budeš svého psa BÍT,tak se ale vůbec nediv až tě jednou pořádně pokouše.A chyba nebude v něm,ale v tobě. Pes ti nemůže důvěřovat a pokaždé,když na něho vztáhneš ruku,to bude ještě horší.Tvá ruka nesmí trestat
Možná by místo té drezúry pomohlo být s ním víc v kontaktu, začínat hru a končit ji, klidně si ho vem i do postele.I když ti na cvičáku řeknou,že je to blbost! Uviděla bys jak by k tobě pojal větší důvěru. Na spánku se psem v posteli není nic špatného,psa to nekazí!naopak.

moll
# Zasláno: 10 Bře 2005 08:09
- Nahlásit

Když pes dostane povel, že může jíst, tak je pak blbost mu do misky hrabat, plácat ho (= bít), převalovat na záda a kousat do čumáku (ne vše, co vysílá TV NOva je dobrý návod na soužití psa a člověka). Proč mu po vydání povelu ke žrádlu chceš sahat do jídla??? Jestli je to nezbytně nutné, tak ho nauč povel, aby přestal žrát a pak mu hrab do misky. Jinak to nemá cenu - pes nepochopí, proč za dovolenou činnost dostává na frak. A opravdu by to chtělo zmírnit vlastní dominanci nad psem. Je fakt, že se všude píše o psech přerůstajících pánečkům přes hlavu, ale daleko víc se dá v tomto směru vykonat posilováním vzájemné důvěry (jak píše usanda 10 Bře, 2005 07:24:15) než prostou silou. Pes pod tlakem si může uvědomit, že jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá a začne oplácet stejnou kartou. Pak vaše soužití bude neustálý boj o to, kdo přemůže koho a skončí to konečnou injekcí pro nezvládnutelného agresivního kokra. Velmi doporučuji prostudovat novou, zde už zmiňovanou knihu, "Proč můj pes...?"Přeju brzké zlepšení vašich člověko-psích vztahů. moll

Anonymní
# Zasláno: 10 Bře 2005 08:14
- Nahlásit

teda ja nevim, mam sice uz druheho psa, ale nikdy me nenapadlo psa behem zradla rusit (kdyz dostane misku se svou porci) tak ma cas to v klidu do sebe naladovat Neco jineho je zrani fujtajblu venku, to se nesmi a pes to vi, stejne tak je ochoten mi vydat kost z buvoli kuze, prestoze ho prave mimoradne zajima Nikdy mi nebylo jasne, proc se ma lezt psum do misky behem zradla - lidi si tak nelezou do talire a kdyz uz jednou psovi dam jeho porci, tak nevidim duvod, proc mu to brat. Neco jineho by podle me bylo, kdybych zrala se psem ze stejne misky a musela si svuj pridel tvrde vybojovat, to bylo byl boj o pozici ve smecce, ale kdyz pes ji sam, tak ho jen vyrusovanim stresuju. jsem zvedava, jestli se ted strhne boure nesouhlasu. Mozna mi nekdo konecne rozumne vysvetli, proc se ma lezt psum do zradla

nefer
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2005 08:53
- Nahlásit

Třeba proto, aby si tam prostě nechal sáhnout. Tvůj pes na tebe nesmí vrčet za ŽÁDNÝCH okolností. Ani když má zrovna svou misku. Jeden hodně známý a hodně praktický důvod je třeba dítě. I kdyby bylo náležitě poučeno, náhoda je blbec...
A to že pes nesmí na vyvýšená místa a pouští paničku první do dveří je terorizování? Podle mě to jsou prostě stanovená pravidla a hotovo. Psovi to neublíží. Moje feňule také musí do dveří až po mě, nesmí na gauč, na lavici atd. jediné vyvýšené místo má povolenou postel a to až po MÉM svolení. A cvičné převalení na záda? Je otázka jak se to praktikuje. Když budete pozorovat hrající si psy, také tam bude občas třeba tenhle "trest" a ani jeden pes z toho nebude vyplašený, protože ví, že si HRAJOU. Takže ať se Andrea sama zamyslí nad tím, jaký vliv to na jejího psa má.
V šahání do jídla bych pokračovala. Ale jen čas od času. Pokud si jste jistá, že pes nad vámi za většiny podmínek nedominuje, můžete zkusit následující: dát psovi do misky jen část porce a postupně rukou přidávat. Pokud si myslíte, že i tak bude vrčet, dejte mu nejdřív povel sedni, přidejte granulky a pusťte ho.
V žádném případě nebít! NIKDY. A ještě jedna věc, když se rozhodnete převalit psa na záda za trest, musíte ho v té pozici držet, dokud se vám plně nepoddá! Může to být klidně čtvrt hodiny, ale jakmile povolíte dřív, vyhrál pes. Stejně tak po trestu následuje činnost, za kterou ho můžete zase pochválit - zaákladní poslušnost a jít si pohrát.
To, že nemá Andrea se svým psem vybudovaný pevný vztah mi ze příspěvku opravdu nevyplývá. Ať se k tomu vyjádří a nebo to je vlastně jedno. Že si se psem musí hrát, chodit na vycházky a chválit víc než trestat je jasné. Jestli to nedělá, ať začne, ale vrčet se prostě na pána nesmí.

PetraR
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2005 09:26
- Nahlásit

Andrejko,
souhlasim s Usandou a vlastne vsemi ostatnimi. Ty sveho pejska jen totalne rozhodis. On ti hlavne musi duverovat, pak je jedno jestli sedi vys nebo niz. V tomhle pripade je pravda, ze u psa se sklonem k dominanci a nevyjasnene hyrearchii, bych to vylozene nevyhledavala.
Vubec jsem nepochopila, proc ho občas prevalis na zada Tohle teda k nicemu nevede, podryvas si u neho duveru a i jako trest je strasne moc dulezite vedet kdy to pouzit. Dokud o tomto trestu nebudes vedet vic a pokud ho budes pouzivat za kazdou prkotinu...nebude to dobre. Nevyhledavej jen situace, ve kterych ho budes muset trestat. Asi je to jen nestastne napsany prispevek, ale mam z neho pocit, ze se divis, ze i kdyz ho preventivne povalis na zada a trestas, ze presto na tebe vrci. Jdi na to z druhe srany Chval, hraj si, hlad, pokus se nejaky cas nevyhledavat situace, pri kterych trestat..... buduj duveru (tim nemyslim promijet mu, jen se chvilku snazit predchazet). S tim jidlem -abych se neopakovala- bych to delala jak radi nefer. Pul davky a pak pridavat, aby vedel, ze ruka do misky= prijemna vec=vic jidla. ALe zase- netlac moc na pilu.

Andrea
# Zasláno: 10 Bře 2005 19:08
- Nahlásit

Proč bych svého psa nemohla převalit na záda? Je to jen projev podřízenosti, žádný teror! Nevím, jak jste přišli na to, že s ním nemám dobrý vztah. Je na mě hrozně závislý a plně mi důvěřuje, hrajeme si, běháme a mazlíme se (při tom se převaluje sám).
A k tomu hrabání do misky...to že zavrčí, když se mu někdo prohrabuje v misce, to bych pochopila. Nenapsala jsem, že se mu bezdůvodně prohrabávám v misce. On se ohání kdykoli, když kolem té misky někdo projde. Nevšímat si toho by bylo žalostné řešení, vzhledem k tomu, že mám malou sestřenici.
Ten povel před jídlem jsem ho neučila, dělá to sám! S těmi vyvýšenými místy to je trochu složitější...pokud je pes neagresivní za každých okolností, je to v pořádku, ale když už je jeho sebevědomí takhle vysoké, proč mu ho ještě zvedat? Navíc do postele si ho vzít prostě nemůžu. Jsem alergická na psy. Je to bez problémů, ale jakmile mi skočí do postele, celou nac kýchám.
Kontaktovala jsem pana Desenského, jestli ho někdo znáte, a ten mi napsal, že se nespíš jedná o ten vrozený sindrom agresivity, který mají kokři v genech, ale zas tak bych to nedramatizovala...

haha
# Zasláno: 11 Bře 2005 18:58
- Nahlásit

pro Andreu- nepřevaluj ho na záda neper se s ním on stejně vrčet nepřestane ,měla jsem taky takového psa, než by se podřídil násilí raději by se nechal zabít ale miloval mě a když jsem musela do nemocnice umřel steskem, nikdy mě nekousl ale vrčel a šklebil se celý život měl takovou povahu, jediná možnost bylo s ním jednat slušně a podobrém,do žrádla mu prostě nesahejte ,když mu ho jednou dáš je jeho , a když s ním potřebuješ nějak manipulovat , např ho sundat z křesla postele a pod. je rozumnější ho k sobě podobrém přivolat, rád seskočí a nechá se podrbat ,než ho tahat dolů atd.

Terri
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 19:47 - Změnil/a: Terri
- Nahlásit

V Hobby magazínu našich novin jsem narazila na článek "Psi nejsou plyšáci" A tam píšou:
"Je hezké si se štěnětem hrát. Nesmíme však zapomínat, že i při této příležitosti jde o nenásilné (zatím) měření sil. Proto musíme z tohoto kontaktu nakonec vždy vyjít jako vítězové. Hrajeme-li si se psem na "přetahovanou", zásadně mu neponecháme předměty, o nět se taháme.Chápal by to jako kořist a naši slabost. Vůdce smečky, tedy páníček, vždy rozhoduje o tom, kdy si chce hrát. I ve hře povalíme psa na hřbet a přidržíme ho za krk, dokud se nepodřídí. Začínat musíme samozřejmě ve štěněcím věku, protože dospělého kolohnáta již na záda tak snadno nedostaneme. Psa sice přidržujeme, ale současně ho hladíme dokud se nepodvolí. Až potom psa pustíme. Ale ve hře již nepokračujeme.

Dobrý, co? ( ikdyž předtím je "hierarchie" trestů, kde je povalení na posledním, čili nejvyšším stupni).

haha
# Zasláno: 11 Bře 2005 19:56
- Nahlásit

no musím ke svému předešlému dodat že můj pes se nechal po dobrém převalit na záda nechal si čistit uši kapat do očí dělat všechny nepříjemné zákroky ale vše pouze po dobrém po předchozím oslovení vlídným klidným způsobem např. na povel ukaž břicho apod. ale ne za okolností že bych vrčícícho psa vzala za kůži a bouchla s ním na hřbet ono to sice šlo ale nemělo to vůbec žádný význam vrčel ještě víc nakonec by se mě asi bál a neměl by mě rád, podvolil se všemu nutnému ale pouze při jemném a klidném zacházení

Eimy
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 22:30
- Nahlásit

Terri
Huh, tak to je zajímavý, já zas kdysi četla (fakt už nevím kde), že psovi se ta "kořist" má občas nechat, ale pak se přetahovat dál... Myslím, že to bylo něco přecejen víc odbornýho než Hobby magazín, čímž ovšem nechci jeho autory nijak shazovat.

nefer
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2005 08:45
- Nahlásit

Vždyť to přeci záleží na povaze psa. Jestliže mám doma potvoru, která čeká na každou mou chybičku, aby se dostala o kousíček výš, nenechám ji v žádném případě takovou hru vyhrát a nenechám ji odnést si hračku pryč. Stejně tak ňoumátko, které se okamžitě podřizuje, nebudu "trýznit" tím, že nebude mít šanci vyhrát a klidně ho nechám často tu hračku odnášet. Ať se mu drobátko posílí sebevědomí.
To samé cvičné převalování na záda. Jasně, že je blbost psa nečekaně čapnout a složit na lopatky. To pak na mě bude koukat jak puk, cože se to dějě. Ale v rámci hry to zas taková tragédie není. Vždyť si vybavte hrající si psy. Jeden druhého také klidně převalí na záda a nic se neděje. Žádná traumata z nepřiměřeného a neodůvodněného trestu. Záleží na provedení - tedy tak to alespoň vidím já.

Andrea
# Zasláno: 12 Bře 2005 10:03
- Nahlásit

Když nepočítám krmení, tak si ten můj nechá líbit úplně všechno (čištění zubů, divoké hry se sestřenicí,...). CO MÁM TEDY PODLE VÁS DĚLAT, když žere, já projdu dva metry kolem něj a on výhružně vrčí a cení zuby, až mi z toho naskakuje husí kůže? Včera jsem zkoušela mu dát granule a rukou mu tam přidávat maso, aby si uvědomil, že ruka u misky není nic špatného. On však nejdříve žere, co má v misce a pak teprve kouká, jestli ještě něco nemám. Tak jsem se přiblížila a když jsem mu tam to maso chtěla dát, kousnoul mě aniž by si uvědomil, že vůbec něco v ruce mám!
Což o to...je to sice kruté, bát se projít kolem vlastního psa, ale mnohem více je to nebezpečné kvůli té mojí pětileté sestřenici, která v naší domácnosti tráví dost času. Na jednu stranu jí rodiče říkají, že ne vše co vidí na Nově je pravda, že pejsci jsou hodní a že to nejsou krvelačné bestie, ale na druhé straně jí říkají, že se k našemu psovi nesmí přibližovat, když žere, protože by jí pokousal.

nefer
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2005 19:19
- Nahlásit

a co si udělala, když tě kousnul?

haha
# Zasláno: 12 Bře 2005 21:35
- Nahlásit

Jestliže si tvůj pes od tebe nechá líbit všechno je to v pohodě, prostě si ho nevšímejte když žere, pes přece žere jen jednou denně tak mu někde vykaž klidný místo např. chodbu , dvorek apod. kde by se mohl nažrat bez toho abyste kolem něj chodili a nesahali mu do misky, nikdy jsem tohle neměla zapotřebí svým psům dělat když mu jednou tu misku dám tak ho nechám aby si to vklidu sežral a 5 leté dítě zas není tak malé aby si mu nemohla vysvětlit že má psa který žere nechat na pokoji, krom toho kokr zas není tak velký aby vám mohl být nebezpečný ,asi by vás naplno ani nekousl jenom vám dává najevo že se o to jídlo bojí,je asi mimořádně žravý někdy se u některých psů projevuje i nadměrná žravost což je porucha kterou ho neodnaučíš a za kterou nemůže ale myslím že tohle všechno lze při troše dobré vůle řešit.

Anonymní
# Zasláno: 13 Bře 2005 09:45
- Nahlásit

nikdy jsem tohle neměla zapotřebí svým psům dělat když mu jednou tu misku dám tak ho nechám
myslím, že až budeš mít dítě, tak si tohle rozmyslíš

krom toho kokr zas není tak velký aby vám mohl být nebezpečný
to si vážně myslíš, že kokr nemůže být malému dítěti nebezpečný?

Eimy
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 10:40
- Nahlásit

haha
Bohužel ten pes si očividně všechno líbit nenechá... Protože všechno je všechno, pod pojem všechno spadá i sebrání misky se žrádlem a ten pes na ně vrčí, když jsou dva metry od něj... Tohleto normální fakt není...

stremka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 13:01
- Nahlásit

Andrea
já si myslím to samé co Eimy.Prostě pes si nesmí dovolit vrčet ani když má žrádlo.Asi se tam někde stala chyba ale lze jí odstranit ale chce to trochu drsnou ruku.Kokr sám o sobě je dost dominantní tak si myslím že mu to neublíží.(ochránci zvířat mě nekamenujte)Lidově řečeno chce to pumelenici že se mu hlava zatočí.A hned jak se vzpamatuje tak šáhnout do misky a když nic neudělá tak ho moc pochválit.Ta pumelenice nemusí být tak silná jak to tady vyznívá ale záleží na momentu překvapení.Zatím je zvyklý že když zavrčí tak se vás zbaví.

Eimy
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 13:32
- Nahlásit

stremka
Přesně tak... U nás to funguje tak, že když má psice žrádlo a já příjdu přímo k ní, tak ona od té misky o krok ustoupí... Většinou jí tam ještě přisypávám granule, ale takhle to je, ale ani nevim, jak se mi to povedlo, psice to dělá automaticky, nic takovýho jsem ji neučila...

stremka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 13:45
- Nahlásit

Eimy
máte asi od začátku jasné kdo je kdo.A tak to má být.Některí majitelé psů si myslí že když budou přísní že je nebude mít jejich pes rád ale opak je pravdou.Možná že jsem to špatně nazvala.Ne přísní ale důslední.A zviřátko takového majitele miluje daleko víc nežli když mu dovolí cokoli a kdykoli.

Eimy
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 13:50
- Nahlásit

stremka
No já mám právě pocit, že moc důsledná nejsem, ale že prostě psice přijíma to co po ní chci hrozně rychle... Třeba s chozením do dvěři je mi to celkem jedno, když jdeme ven, tak se vona tak hrozně těší, že se neovladne a vyběhne první, ale když se vracíme domů, tak mě pouští, i když to po ní vlastně nechci...
Je fakt, že jsem ze začátku měla strach, protože ona byla ze všech štěňat nejprůbojnější, vymýšlela všechny blbosti a tak... Naštěstí jsme to zvladly obě...

nefer
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 15:18
- Nahlásit

Jestli se můžu ještě přidat, souhlasím se stremkou, i když jsem to nejdřív chtěla řešit po dobrém. když to nejde, musí se prostě "po zlém". ignorovat to by bylo hloupost, to by se pak mohl snažit prosazovat i v jiných situacích a dítě je prostě dítě. já jsem si taky myslela, že synovec je dostatečně poučený, že smí čubinu přo jídle jen pozorovat ze stanovené vzdálenosti. z omylu mě vyvedl, když jsem na chvíli otočila hlavu a pak ho našla s obličejem u misky! a to byl přesně důvod, proč jsem ji už od mala zvykala, že se jí v jídle budou hrabat různí lidé, protože náhoda je blbec a děti ještě větší. Haha, fakt nechápu, jak můžeš napsat to, co jsi napsala, člověku, který si uvědomuje, že má problém a chce ho řešit.
Eimy, já mám teď doma taky takové zlatíčko, které je na první pohled poměrně temperamentní. Nejvíc mě fascinuje, jak chodí za mnou i po schodech - také jsem ji to neučila. I na procházce když něco provede a dostane vyhubováno, se mi přilepí na paty, ťape za mnou a čeká dokud nedostane "volno"

Eimy
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 15:23
- Nahlásit

nefer
Některý věci se prostě po zlým řešit musí, i když já to dělám nerada, odtoho byl přítel, když čubina moc lumpačila, tak jednu schytala (většinou to ale bylo, když ji venčil on, nevim, čim by to mohlo bejt ).
Jinak moje psice dostává lidi na ulici tím, že když se ode mě utrhne a de k někomu třeba žebrat jídlo a já přijdu pro ni a začnu na nic zlým hlasem:"Co tady děláš? Kde máš bejt?" a podobně, tak ke mně přijde, sedne si a dává mi packu, jako by mi řikala:"No tak se nezlob, já to fakt nechtěla udělat, já už budu hodná." To se pak všichni úplně rozlpývají, jaký je to zlatíčko...

Andrea
# Zasláno: 13 Bře 2005 15:47
- Nahlásit

Tak to tedy máte pravdu...ten můj je neobyčejně žravej, sežere úplně všechno! Jednou mi našel 10 kg pytel plný granulí a pustil se do něj. Kamarád ho pozoroval, ale bál se ho odehnat. Myslel si, že až bude mít dost tak přestane. Když však byla půlka pytle pryč a náš kokr furt jel jak vysavač, tak mu teprve došlo, že asi sám nepřestane.
No, když mě kousnul, tak jsem ho převalila na záda a vrčela na něj tak dlouho, dokud on vrčet nepřestal, což bylo asi pět minut. Ale myslím, že tudy cesta nevede...očividně si z toho nic nedělá a já už opravdu nevím, co s ním mám dělat. Dát mu jídlo někde na dvorku je podle mě blbost. Musím si připustit, že jsem svého psa nezvládla a napravit to. Lépe se to napravuje u 10ti měsíčního psa, než u dospěláka. Jenže jak?

stremka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 16:00
- Nahlásit

Andrea
vždyť jsem ti to již víše popsala.Přečti si o pár příspěvků výše.A jestli máš k tomu ještě nějaký dotaz tak se ptej dokud jsem tu.

nefer
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 16:24
- Nahlásit

Andreo, a jak zareagoval když jsi ho pustila? Měla si ho držet, dokud se nepoddá. Pak ho pomalinku pouštět a kdyby se sám hned zvedal zase přimáčknout. Musí zůstat ještě chvíli v klidu a zvedat se hoodně opatrně a pak jak psala stremka: ruku do misky atd.

haha
# Zasláno: 13 Bře 2005 19:24
- Nahlásit

Andreo , je to tvůj pes a záleží na tobě co s ním budeš dělat ale myslím že používáním násilí dokud se pes nepoddá dojdeš k tomu že ho nakonec někomu věnuješ nebo ho v horším případě dáš utratit, měla jsem i německého ovčáka dostal se ke mě jako 6 letý , byl to problémovej pes získanej z bezpečnostní služby kde z něj vychovali kousavýho šílence kterej útočil na všechno co se přiblížilo, některýho psa prostě držet než se poddá nejde,vlídnym přístupem se z něj stal téměř normální pes, většina psů se ti podřídí bez problémů ale existujou i vyjimky kteří se radši nechaj umlátit , a čim víc na něj budeš tvrdá tím víc na tebe bude vrčet a z vrčení se stane kousání, jinak děti taky mám ale nevím proč by se měli psovi hrabat v misce, odmala vědí jak se ke psům chovat a co si ke kterému můžou dovolit, pes kterej si nechá hrabat v misce různé lidi musí
bejt asi betonovej.kokři i když nepatří k velkým plemenům jsou velmi tvrdohlaví a jejich výchova je náročnější než u klasických služebních plemen. já osobně jsem používala taktiku když pes vrčel tak jsem ho nijak netrestala jen jsem třeba řekla bud ticho , nepříjemné zákroky u kterých jsem si nebyla jistá co udělá jsme nejdřív dělali s náhubkem až když se naučil o co jde tak bez něj, nejdřív ho musíš upozornit co budeš dělat nějakým povelem, např zvedni nohu, ukaž ucho apod.aby se nelekl a neměl důvod útočit,když zavrčí prekvapí ho když ho podrbeš řekneš třeba buď hodný atd. zabere to víc než převracení na záda. no s tím žrádlem ti neporadím jedině to nechat ho prostě v klidu a do misky mu nesahat , je to blbost.

birma
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 20:30
- Nahlásit

haha
ale něco jinýho je sahat na misku (i když i to si podle mě musí pes od pána nechat líbit) a projít kolem misky 2 metry

stremka
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2005 20:37
- Nahlásit

haha
demokracie je sice krásná věc ale zatočila s lidmi že se chovají jako ........a natož u psů.Neumím si to ani představit.A pamatuji už hodně (lidí i pejsků)

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání