Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / štěně si nás vůbec nevšímá
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
ANDY7
Člen
# Zasláno: 7 Led 2006 10:02
- Nahlásit

Handy
Náš labrador Rony je z Třeboně.

ANDY7
Člen
# Zasláno: 7 Led 2006 11:34
- Nahlásit

haha
asi máme opravdu kliďase, naše rodinka je taky taková /klidná/ možná to i z nás cítí.

Handy
Člen
# Zasláno: 7 Led 2006 14:10
- Nahlásit

ANDY7
Stanice Z Vlčích luk nebo stepí, že jo?

ANDY7
Člen
# Zasláno: 8 Led 2006 12:18
- Nahlásit

Handy
ano.

Handy
Člen
# Zasláno: 8 Led 2006 12:37
- Nahlásit

Tak říkám, měli jsme podobný problém. Všiml jsem si, že pesové jsou tam chovaní v kotcích a žádná přílišná socializace tam taky neprobíhá. Teď je Handymu 9 měsíců a už je to lepší, už je i poměrně mazlivej. Někdo mi říkal, že měli psa z této CHS,v pěti letech dostal rakovinu a chovatel(J.K) na jejich dotazy a oznámení o tom vůbec nereagoval. Takže asi nejsi ojedinělý případ...ale teď už je Handy miláček a zlatíčko a je to ok, tak snad se to u tebe taky zlepší

Handy
Člen
# Zasláno: 8 Led 2006 12:39
- Nahlásit

Ale určitě je to i povahou psa, Handy vždycky projevoval zájem o hru se mnou i s ostatími psy

ANDY7
Člen
# Zasláno: 8 Led 2006 13:30
- Nahlásit

Handy
Teď, už víme , že jsme udělali chybu při výběru chovné stanice. Jeli jsme tal až z Teplic, vychloubal se do telefonu, že jsou nejlepší a rady a pomoc ve výchově je samozřejmostí.tam jde pouze o kus psa a žádný vztah. Je mi to líto, že ho takhle zanedbali, a proto se budeme snažit , aby pochopil a naučil se prožívat radost a pod.

Handy
Člen
# Zasláno: 8 Led 2006 13:57 - Změnil/a: Handy
- Nahlásit

ANDY7
Přesně tak, tam to je taková továrna na psy. Přijedeš, koupíš, on ti jenom řekne:ten je po super rodičích, žádná DKK a jedeš pryč a o problémech už se s tebou vůbec nechce bavitsa máte, tak si nestěžujte...on ani neví komu kterého psa prodá a je mu to úpně jedno

Handy
Člen
# Zasláno: 8 Led 2006 13:58
- Nahlásit

ten smajl tam vůbec neměl být!

ANDY7
Člen
# Zasláno: 8 Led 2006 18:44
- Nahlásit

Handy
Toho jsem si všimla, že ho nic o nás nezajímalo, a vše chtěl mít co nejrychleji vyřízené. Museli jsme ho hned vykoupat jak smrděl/ chudáček/. nakonec jsme byli rádi, že jsme ho od tamtud odvezli.
A to jsem ho viděla v pořadu Rady ptáka Loskutáka a myslela jsem si , že si s tou vychloubačností dělá srandu. Na internetu jsou v archivu uloženy reportáže tak jsem to náhodou minulý týden našla , já pěnila....

Handy
Člen
# Zasláno: 8 Led 2006 19:38
- Nahlásit

ANDY7
Jojo, Handy taky pěkně zapáchal a to nám ještě ten ... zakázal ho koupat, že můžeme až po tejdnu...jo a v Loskutákovi jsem ho taky viěl...hrůza!!!!!!

ares
Člen
# Zasláno: 16 Led 2006 16:08
- Nahlásit

měl jsem podobný problem. Možná se budete smát ale začal jsem se chovat jako pes tahal jsem se sním o hadr pusou askoušel jsem být proněj vzor aby se domě zakoukal jako do nějakého idola pořád jsem vimyšlel nějake hry a tak jsem ho studoval až sem vněm probodil nesmirnou touhu pracovat a velkou radost spochvali ted je mu 14měsícu a je talent cvičáku .tak to skus nak podobně snad to víjde

ko4ka
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2006 09:17
- Nahlásit

přibuzný si odtamtud ( "množírna Třeboň" ) vzali štěně, ale jak to tak sleduju, tak asi měli štěstí na povahu. Má sice papíry, ale je černá a na těle má rezavo - žluté chlupy ( prej PP dostalo, ještě před tím, než se mu to objevilo ), takže na výstavy museli zapomenout! Já bych si odtamtud psa nikdy nevzala po týhle zkušenosti a ještě když čtu tohle!!! Díky za poučení

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2009 17:53
- Nahlásit

Jako já nechápu, že tu chovnou stanici ještě nezavřeli? Mám zlaťáky odtamtud, je jim rok a oba maj DLK a jeden DKK. Co je to za chovatele, že má psy nemocný a ještě povahově divný?! A co to způsobuje, že jsou psi flegmatici? Myslíte, že to může být tím, že jsou v kotcích??

reneeska
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2009 22:07
- Nahlásit

CHS nezavřou, neblázněte, určitě je pán známý tam toho a tedydlenc toho taky ... a jak vidíte, lidi to kupujou a věta nakonec jsme byli rádi, že jsme ho od tamtud odvezli jim odbyt zajistí.
Sice na jednu stranu pochopitelné, člověk je rád že pomohl, ale tím i podpořil bohužel
Tak šířit zkušenosti, ať se nachytá míň a míň lidí

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2009 22:38
- Nahlásit

Já jsem už přemýšlela, že budu chtít vrátit peníze...

MilanS
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2009 23:23
- Nahlásit

Zavřít jo ??? Jeden pán je v předsednictvu ČMKÚ, druhej ovládá největší chov. klub lov. psů

Kaccka
Člen
# Zasláno: 4 Lis 2009 09:57
- Nahlásit

ANDY7
Nechci strasit, ale delali jste i testy na stitnou zlazu? Pravdepodobne tohle chovani bude fakt povaha pejska, ale i porucha stitne zlazy je varianta. Kamoska s neobvykle klidnym a skoro linym/brzy unavenym psem nedavno pri jinym vysetreni nahodou zjistila, ze tuhle poruchu ma a po tom, co zacali davat leky pes dost vyrazne ozil.

jana33
Člen
# Zasláno: 4 Lis 2009 10:20
- Nahlásit

zuzanarosakova
Za co bys chtěla vrátit peníze? Zdraví psa ti nikdo nezaručí, rodiče byli uchovněný podle platných chovných podmínek a další je jen na rozhodnutí tebe. Neznalost bohužel neomlouvá

Lola1
Člen
# Zasláno: 4 Lis 2009 10:53
- Nahlásit

ANDY7
Připomíná mi to mého novofundláka, který se také snažil být flegmatický, ale částečně se mi podařilo, aby se aspoň "tvářil", že není.
Proto jsem asi skončila u dobrmanů a pinčů, což je zase úplný opak.
S tou "veselostí" a hravostí je to věc jiná, určitě se to dá dohnat. Držím palce. Dej vědět, jak pokračujete.

šebina
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2009 09:13
- Nahlásit

tédá -omlouvám,že sem vpadám-to si ten někdo říká Chovatel
ale mějte své pejsany rádi,oni vám to vrátí

Smecka
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2009 10:57
- Nahlásit

Flegmatičnost vůči majiteli není vina chovatele. Jestli ale z určité chovatelské stanice pocházejí psi s prokazetelně genetickými poruchami a chovatel dále produkuje rozhodně by bylo dobré s tím něco dělat. Nedoporučuju ale solově, spíš se domluvit s více majiteli postižených psů a veverináři a podat protest přímo na ČMKU. Je jedno jestli jde o nějakého člena předstadnictva. Týrání chovem by se nemělo tolerovat nikomu, protože při něm trpí zvířata a ta se sama bránit neumí.

worick
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2009 11:50
- Nahlásit

Smecka
Trochu mimo, ale já se od poradkyně chovu samojedů dozvěděla, že pán, od kterého mám Woricka, má neustálé problémy: spojuje spolu nevhodné psy, štěňata měla mnoho genetických i výživových vad v prenatálním věku (nám nestojí uši)řešilo se i špatné zacházení se psy - prý to ČMKU řeší, s pánem ovšem není řeč. Tak tady mi neleze do hlavy, proč mu teda neseberou možnost alespoň prodávat psy s PP a tím okrádat lidi? Ti co mají o psa vážný zájem si ho bez PP nekoupí. Minimálně bych nešla do velkého plemene, kde pak každý zdravotní problém je několik tisíc na veterině.

PeKrato
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2009 12:10
- Nahlásit

worick

spojuje spolu nevhodné psy

tady vidím problém jiný, a to že klub do toho nezasáhne. aby mohl krýt papíráky, nutně potřebuje krycí list. proč mu poradce chovu ty listy vydává, když ví, že se jedná o nevhodné spojení? jako už teď je mi jasná odpověď, že nemají právo mu jej nevydat, pokud jednoznačně neporuší zákazy dané klubem řeším to stejné u stafbulů. co není zakázáno, je povoleno

Smecka
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2009 12:12
- Nahlásit

worick
U nás má poslední slovo při vydání PP Klub, lépeřečeno hlavní poradce chovu. Když Klub nepodepíše žádost o vydání PP, které podává chovatel vrhu, a má k tomu vážný důvod, chovatel průkazy nedostane. Leda by se soudil a to vyjde na několik let. Možná by bylo dobré začít u poradce chovu, jestli ovšem nemá na prodeji štěňat také nějaký zájem ... ČMKU je nadorgán, ale pokud nedovede situaci řešit existuje FCI - to je nejvyšší instance. Trochu se divím že jsdo štěňata z této chovatelské stanice stále na odbyt. U nás stačí malý průšvih a hned se o něm ví.

worick
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2009 12:57
- Nahlásit

Smecka
U nás stačí malý průšvih a hned se o něm ví. - no nevím, jestli tonení třeba tím, že o samojedy není nijak zvláštní zájem...Řešila jsem to právě s poradkyní chovu, ale jestli ,,hlavní" to nevím. Právě jak jsem psala, řekla mi: ,,s pánem to řešíme, ale sama víte, jakové je s ním jednání, je to divný patron, není s ním řeč". Podle toho, co o něm psala mi připadlo, že ho sama moc ,,nemusí"...tak nevím.

Pavlina Moravcova
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2009 13:11 - Změnil/a: Pavlina Moravcova
- Nahlásit

Třeba u nás v chovu se vydávají sice krycí litsy, ale poradce chovu to spojení může buď doporučit nebo nedoporučit, ale zakázat to nemůže a tak se teď minulý týden stalo, že fena byla nakryta svým polovičním bratrem(po stejné matce).

Smecka
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2009 13:21
- Nahlásit

worick,s pánem to řešíme, ale sama víte, jakové je s ním jednání, je to divný patron, není s ním řeč". Podle toho, co o něm psala mi připadlo, že ho sama moc ,,nemusí"...tak nevím.
To chápu, já se s lidmi taky hrozně nerada dohaduju, ale jak jde o zvířata, neznám bratra.Poradce chovu je funkce dobrovolná a lidi kteří jí zvolili jí projevili důvěru a ona přijala. Neměla by mávnout rukou nad něčím co škodí plemeni...

Smecka
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2009 13:26
- Nahlásit

Pavlina Moravcova
A u vás se dříve kryje a pak vydává krycí list? Co máte za druh chovu?
U nás jsme teda držení hodně zkrátka v tomto ohledu. Prosadit si psa, kterého poradce neplánuje na tu konkrétní fenu, je hodně obtížné. Vím z vlastní zukšenosti. A to nemusí jít ani o psa příbuznéhom (to ani nikdo nezkoušíme) ale jen prostě z linie která není na fenu plánovaná.

Smecka
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2009 13:29
- Nahlásit

Psíček
Čekala jsem kdy se chytíš
měli bychom všichni býti na sebe hodní, dále pak zejména čestní a pravdomluvní.
A nebylo by to nejjednodušší řešení?

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání