Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / štěně si nás vůbec nevšímá
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
ANDY7
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 13:38
- Nahlásit

Koupili jsme si štěně labradora s PP. Těšili jsme se až si ho přivezeme domů, jeli jsme si pro něj přes půl republiky./do vyhlášené chovné stanice/Když jme si ho pořídili bylo mu už 3,5 měsíce.Pejsek jenom spal a spal a když se probudil tak k nám vůbec nešel, o hru také nejeví zájem,vůbec nás nevítá , jako kdybychom ho spíše otravovali.Jsme z toho smutní.Nyní je mu 5,5 měsíců a je to stále stejné.Nevím čím to je , vůbec se nechová jako hravé a mazlivé štěňátko.Nevíme si už rady, zkoušíme si ho vůbec nevšímat.....

ati
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 13:42
- Nahlásit

A není to ta známá stanice kde mají všechny varianty retrievrů

Garfield
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 13:53
- Nahlásit

ANDY7
No to není úplně normální chování štěněte. A jinak je v pořádku, žere, pije, venku je veselé?
Nemáte v rodině třeba někoho, koho by se bál (dítě, nervózní člověk, jiné zvíře)?
Váš přístup - nevšímat si ho - je špatně. Naopak provokujte pejska ke hře, projevujte mu lásku a vlídnost, odměňování, zábavu. To není v pořádku.

cherry
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 14:12
- Nahlásit

MY máme taky LR teda už má 14 měsíců. Mazlivý taky není, ale že by si nás nevšímal tak to ne. To ani nemá tendenci Vás kousat nebo tahat se o hračku
Mazlivé štěńátko taky nebyl, ale hravý ažaž, byl to lump. Ale je pravda, že se mu musíte věnovat co nejvíc. Já jsem s ním chodila ven několikrát denně, když byl vzhůru tak s námi byl pořád.
Učte ho základní poslušnost.

ola
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 14:13
- Nahlásit

Garfield
Souhlas!

Já bych už teda mazala k vetovi, aby vyloučil nějakou chorobu! A určitě štěňátku nepomůže ignorace!!! Jelikož už je mu 5,5 měsíce, tak stesk po smečce to taky nebude. No, normální to teda není! Radši hurá k veterináři...

ANDY7
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 14:23
- Nahlásit

ano je to ta stanice/ted už to víme, že je to továrna na štěnata/

ANDY7
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 14:24
- Nahlásit

u veta jsme byli, je v naprostém pořádku. poslouchá na povely, ale vůbec není veselý, hravý apod.

Fifi
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 14:28
- Nahlásit

ANDY7
No tak jste si poridili totalniho flegmatika. Pokud se neprojevuje veseleji ani na vychazkach, jsou mu sumak i jini psi a hry, tak jde o vrozenou povahu a nic s tim nenadelate...

ANDY7
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 14:31
- Nahlásit

zapoměla jsem Vám napsat hlavní věc, že pouze na nás je flegmatik, venku na procházce se z cizích lidí může zbláznit.

pigie
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 14:42
- Nahlásit

ANDY7
suhlas s Fifi. Uplny flegmatik. Ja mam doma to iste, zacal sa prejavovat az neskor. Ja som aj volala chovatelke, ze je na stena divny. Neplakal, stale spal (bolo konec leta a horucavy) o hru javil zaujem len niekedy a radsej sa hral sam. Doteraz si pride pre pohladkanie len malokedy, nie je to mazel.

Ale... Musim priznat, ze povaha sa mu dost zmenila a vonku tiez mal radost zo psov. Je dost zapaleny do vsetkych veci, co sa daju pretahovat. Na pretahovanie ma vzdy naladu. Na behanie za loptickou, na behanie za tebou, ak mu chces ujst, alebo na cvicenie naladu nema vzdy.

Vies co, som vlastne rada, ze je niekto, kto ma povahovo podobne stena. Vyhoda bola, ze znicil malo veci a aj to nestalo za rec.

pigie
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 14:43
- Nahlásit

ANDY7
Ano, ano, ano, ked si dopisala tuto vetu, tak mame doma to iste Este mi povedz, ci byva dlho sam, alebo je s nim vzdy niekto doma.

pigie
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 14:46
- Nahlásit

ANDY7
Precitala som si na inom vlakne, ze si s nim stale doma, v tom je to. Nas Hugo sa mi zacal tesit az v 7mesiacoch, ked som zacala chodit do prace spruvu na 8hod a teraz 12h. (Pocas 12h je s nim doma priatel). Ono sa to vtedy zmenilo, konecne ma pes vital pri prichode domov!

ANDY7
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 14:58
- Nahlásit

pigie
co jsi napsala o svém pejskovi, je úplně stejné u nás,venku se chová taky stejně. Když je sám doma tak neničí/pouze zed je okousaná/doma je sám dopoledne max.3 hodiny a odpolene 2 hodiny.

pigie
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 15:06
- Nahlásit

ANDY7
Vies, ale predsa to je len ine, ja som cielene hladala flegmatika, ale ze sa takto bude prejavovat ako stena a len voci domacim som necakala. On teraz (nie ked bol stena) ma 1.5roka. Je mu suma fuk, ci ho slovne pochvalim alebo slovne pokarham. Fakt uplne jedno. Moj priatel to vzdy okomentuje, ty si chcela flegmatika. Mimochodom je to novofundlandsky pes. A ked som ho priniesla, tak na treti den som bola u veterinara, lebo ako stena mi pripadal cudny Chovatelka mi do telefonu vravela, ze mam zavriet aspon na dva tyzdne vsetky knizky, pretoze na psovi budem vidiet vsetky choroby. Proste bol iny aj ako stena. Ked k nam prisla na navstevu kamaratka, na druhy den, co sme ho mali kvoli nemu, pozriet sa na neho, tak celu dobu prespal. A to spal pri dverach, takze ona zazvonila, on ani okom nemihol, ja som otvorila, ona ho pohladkala (vtedy otvoril oko) a ona proste po hodine odisla, s nestastnym vyrazom, ze sa s nim nedalo pomazlit

Pes vonku vsetkych miluje. Tych, co sa mu venovali ako stenatu ma strasne rad a skoro sa pred nimi plazi od stastia, ze ich vidi, podobne je to aj so psami. Nerad vyhladava konflikty, vzdy ustupi. Nie je ale bojazlivy.

Predpokladam, ze ked odides, nema s tym problem. Tak ho doma nechaj aspon 6-8 hodin. Mam odskusane, ze pri 5 hodinach pes bol stale rovnako znudeny a nesiel vitat. Fakt to zacalo az ked som isla do prace a urcite sa povahovo od stenata zmenil. Je teraz hravejsi Na cvicaku som cvicila na pamlsky (od 6mes cvicak), lebo lopticky ho nezaujimali. Az v roku som zistila, ze ten pes je zrazu magor na male lopticky... Ak su podobni, budes to mat podobne aj ty.

pigie
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 15:11 - Změnil/a: pigie
- Nahlásit

ANDY7
A este nieco, ked sme ho priviezli, tak odmietal spat s nami, vzdy si vyberal miesta ako balkon, kuchyna, vchodove dvere. Neknucal. Teraz spi s nami v posteli (resp. od Vianoc pri posteli, dostal postel vlastnu) Nebud smutna, ono sa to utrase

petl
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 15:21
- Nahlásit

pigie
Jejkote to mluvíš určitě o naší pejse...i když klepu na dřevo že je fakt mnohem lepší. V poslední době občas sama přijde a chce se pomazlit a olíže nám u toho obě uši, nos, ruce, krk a všechno co se jí zdá že jsme si neumyli pořádně sami...

ANDY7
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 15:23
- Nahlásit

pigie
Já jsem si přála hravé štěně/náhražka miminka/, takže jsem dost zklamaná.Manžel tvrdí taky , že by měl zůstat déle sám a pak zjistí , že mu scházíme. Uvidíme,snad se to zlepší

klára
# Zasláno: 6 Led 2006 15:51
- Nahlásit

ANDY7
Já jsem si přála hravé štěně/náhražka miminka/, - jen mě napadlo, není to vaše štěndo úplně normální, ale vy si představujete, že by mělo být jiné. Jestli nemáte přehnané očekávání.

Fifi
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 15:56
- Nahlásit

Když jme si ho pořídili bylo mu už 3,5 měsíce.Pejsek jenom spal a spal a když se probudil tak k nám vůbec nešel, o hru také nejeví zájem,vůbec nás nevítá , jako kdybychom ho spíše otravovali.Jsme z toho smutní.Nyní je mu 5,5 měsíců a je to stále stejné.Nevím čím to je , vůbec se nechová jako hravé a mazlivé štěňátko
Klarco, tohle nevypada na prehnana ocekavani majitele, stene je zkratka flegmaticke! Normalni stene by rozhryzalo aspon neco, melo by nejaky projev pri vitani atd...

klára
# Zasláno: 6 Led 2006 16:07
- Nahlásit

Fifi
jen pro upřesnění klára není stejná osoba jako Klárča. Tu poznámku jsem myslela tak, že každý pes většinu dne prospí a aktivní je jen pár hodin. vždy jsem měla psy, kteří mě sice bláznivě přivítali, to jo, ale pak si šli po svém. Štěně přece není lidské mimino, které nenechá mámu vydechnout víc než 2 hodiny

Fifi
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 16:14
- Nahlásit

klára
Jen jsem se upsala, melo tam byt Klaro, samozrejme... Mas pravdu, stene prospi vetsinu dne, ale v dobe, kdy nespi, by se melo nejak projevovat... A jestlize Andy7 ma stene uz 2 mesice doma, a pise o projevu stenete jako ze je vse stale stejne, stene je nevita, nejevi zajem o hru atd..., tak asi bude "zakopany pes" ve vrozene povaze a ne prehnanych ocekavanich majitele...
Jinak mam tez opacnou zkusenost, 2mesicni stene teriera vydrzi nespat treba temer cely den - dokud jsou vjemy a je co delat, tak je zkratka skoda spat.. Zato pak usne v minute jak spalek.

pigie
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 16:25
- Nahlásit

petl
Presne tak, aj u nas sa to zlepsilo, vita ma pri prichode z prace, aj ked niekedy nie. To si vtedy lamem hlavu, ze preco. Tiez nas poolizuje, ked sa mu prihovorim a tak. Pride si ku mne lahnut, ale nie je taky ako bol pes mojej babky, ktory vyslovene vyhladaval pohladenie. Ak ho hladkam dlhsie ako pol minuty, vstane a odkraca. Proste je to taky samotar a obcas mu rupne v bedne a v roku a pol sa sprava ako normalne stena T.j. vyskakuje, chyta ma za rukav, bucha ma bavnenym uzlom (najoblubenejsia domaca hracka), pcha sa medzi nohy, olizuje aj vzduch okolo mna a pod. Ale taky nie je vzdy. Vycvikarom bolo tazke vysvetlit, ze jasne, ze s nimi ide zivo, lebo sa im tesi, ale so mnou taky nebude. Hlava dolu a mam Ta na pake. Keby s nim tak chodili kazdy den, tak aj oni by mali problem dostat z neho "radostny prejav".

klára
# Zasláno: 6 Led 2006 16:38
- Nahlásit

Fifi
Jasně, máš pravdu, ale znám lidi, co si pejska pořídili taky místo mimina a to rozčarování, že to není takové, jaké si představovali bylo obrovské. Tohle je jiný problém, ale když ANDY7 napsala, že ho má místo mimča, tak jsem si vzpomněla na ty známé....

birma
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 16:50
- Nahlásit

Já mla taky štěně naprostou flegmu a nehladiče - čím je starší, tím je vstřícnější, taď ve třech letech kontakt se mnou vyhledává, vyloženě si chodí pro pohlazení, drbat by se nechal jakou dobu v kuse (dřív to bylo tak jak píše pigie - když jsem ho hladila dýl jak půl minuty otráveně odešel), těší se na procházky a hrozně rád si hraje (ale rozhodně za hračku neudělá cokoli). Čím víc s ním trávím času, tím je na mě fixovanější a tím lépe poslouchá....
Podle mě ho to chce prostě trpělivě učit mít pohlazení rád, učit ho, jak je to úžasné a jak je skvělé si hrát.
Akorát teda narozdíl od Huga má Altar se mnou krásně radostný projev a s nikym jinym by to nepředvedl, ale to je plemenem

pigie
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 16:55
- Nahlásit

birma
Prave si mi dala nadej, ze to bude este mazel On sa rad nechava skrabat na bruchu a tak, ale po chrbte nie.

Radostny prejav z neho dostanem vtedy, ak sa s nim natahujem o nieco a medzi tym s nim cvicim.

birma
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 17:03
- Nahlásit

pigie
Ten můj Obluďák dřív měl mazlení snad vyloženě nerad, teď si vážně přijde, nebo když procházim v bytě kolem něj, tak si lehne na záda, vrtí ocasem a nastavuje hrudník stylem teď podrbat tady, teď tady a když ho drbu u uší tak vrní blahem

pigie
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 17:05
- Nahlásit

birma
Nas miluje cesanie, ked pri tom moze lezat. A hlavne, ked mu cesem slabiny. Normalne pri cesani zaspava. Musim si ho otacat, aby som ho mohla ocesat celeho, lebo on vtedy spi

haha
# Zasláno: 6 Led 2006 22:39
- Nahlásit

ANDY7
pořídili jste si prostě povahově klidné zvíře což by dost lidí zase bralo jako přednost ,ovšem to že si všímá víc cizích lidí než vás je dost divné ,ale jediné řešení je přijít na to co ho zaujme aby měl důvod mít vás rád

haha
# Zasláno: 6 Led 2006 22:46
- Nahlásit

ještě jsem četla ty další příspěvky ,máš tu to téma dvakrát ,i když pes nepochází z ideálního prostředí nemá to zas až takový vliv i mí týraní a zubožení psi mě za chvíli začali vítat a vyhledávat kontakt i když se předtím báli lidí.možná že jste si jen představovali jiné štěně a že je prostě jen klidnější než jste si představovali

Handy
Člen
# Zasláno: 6 Led 2006 23:12
- Nahlásit

ANDY7
Hele není váš labrouš z Třeboně? S Handym jsme měli taky podobné problémy, avšak ne až tak moc. Cizí lidi má doteď rád ale jenom když ho nějak zaujmou zasmějou se na něj a tak. Spíš si všímá ostatních psů

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání