Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / starší pes a stěňě
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Biluška
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2011 08:02
- Nahlásit

dbarvik
vy to štěně máte trvale venku? Někde v kotci? A jen občas za ním chodíte? No to potěš koště

ta starší štěká a kouše i tehdy pokud je hladím obě najednou.
Proč jí to prostě nezakážete?

kejtlin
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2011 08:40
- Nahlásit

dbarvik
trochu nechápu kde je problém? V tom, že starší kouše štěně? Tak ji vykaž na místo

Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2011 09:41
- Nahlásit

dbarvik
aha, já totiž nepochopila ten jejich pobyt venku jako trvalý..
promiň, ale malé štěně, ještě k tomu 6. den v novém prostředí a už je samo a venku. Já chci doufat, že je i s vámi doma a celkově, že jste mu oporou. Starší fenku bych jasně upozornila, že tohle dělat nemůže, musíš jí v tom zabraánit, ty, jako vůdce smečky musíš chránit ostatní členy smečky, o to víc mláďata..
a jasně dát najevo, že "binec" ve smečce nikdo dělat nebude. To hlazení "zároveň" nemá na nic vliv, pokud nemáš autoritu u starší fenky, aby akceptovala to, co chceš ty, tak tímto to vůbec neovlivníš. A m.j. hierarchicky je výš mezi těma dvěma starší fena, tudíž ji v tom není dobrý dělat zmatek, ale pokud ji budeš prozatím utvrzovat v jejím postavení, tak to je určitě lepší, než se snažit jí dát najevo nějakou rovnocennost se štěnětem. Každopádně při jakémkoliv pokusu o kousání ji musíš
fakt zastravit, musíš docílit, aby přijala "vetřelce" do vaší smečky. A hlavně ochránit to štěndo. A podle mě to dělá ve vaší přítomnosti proto, že vám tím chce "něco" říct, třeba to, že "nesouhlasí" s přírůstkem. Nepodceňte to, jde to lehce zvládnout, jen se to musí udělat správně po všech stránkách.
Taky by se vám klidně mohlo stát, že když to nepořešíte, můžete najít štěndo vzhůru nohama.

PeKrato
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2011 09:59
- Nahlásit

dbarvik
Já jsem k dvouleté feně pořídila štěně psa a teda nechat je hned pohromadě bez dohledu, tak byl prcek asi mrtvej. A to byl pes vůči feně. Na nový přírustek žárlila, jakmile jsme si malého jen pohladili, hned se rvala pod ruku a malého nevybíravě odháněla. Za každý takový pokus dostala vyčiněno tak, aby si to zapamatovala a taky to zkusila asi třikrát a víkrát se neodvážila. Na druhou stranu jsem fenu první týdny upřednostňovala, chodila s ní samostatně ven a věnovala se jí. Po pár týdnech se z obou stali nerozluční kámoši, ale rozhodně to nešlo samo a hned. Fena musela pochopit, že od psa žádné riziko nehrozí, že panička je pořád její a uklidnila se.
Máte odvahu štěndo hodit na dvůr s fenou a nechat je osudu. Fenu musíte s příchodem výrostka trochu srovnat, hlazení zároveň neřeší vůbec nic. Jakmile by do štěnda jednou kousla v mé příromnosti, hodně rázně bych jí vysvětlila, že takhle teda ne! To že jí to tolerujete nevěstí do budoucna nic dobrého. Můžete mít štěstí, že se srovnají sami, já bych to ale náhodě nenechávala!

dbarvik
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2011 17:22
- Nahlásit

ne já jsem venku skoro furt, ale taky někdy musím jít spát, takže si nemyslete že jsem nějaký sadista, nebo něco podobného.

Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2011 17:46
- Nahlásit

dbarvik
takže si nemyslete že jsem nějaký sadista, nebo něco podobného.

to si nikdo nemyslí, nicméně jsi se zeptal na názor tady, a když se zeptáš na kousání štěněte svojí fenou, tak jsi dostal nejenom názor, ale i návod, co s tím dělat, aby to nedopadlo blbě...

dbarvik
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2011 06:46
- Nahlásit

tak všem děkuji za odpovědi, snad to nějak vyřeším

Hančule
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 21:24
- Nahlásit

Dobrý den,
chci se zeptat, řeším problém, jak spřátelit mého psa se štěnětem fenky. Marvinka mám 6 let, je mu něco kolem 7-8let, na dospělé fenky je hodný a tak jsem si pořídila štěně - fenku. Marvin je křížený jezevčík a Mia (štěně) je dva a půl měsíce starý kříženec českoslov.vlčáka a ohaře. Je moc šikovná, mám ji teprve týden, ale Marvin ji neustále odmítá přijmout, nejdřív jsem mu dávala košík, pak jej sundala, ale je na ni stále zlý, dokonce na ni několikrát vyběhl, že jsem ho z něj sundala, ale nepokousal ji, avšak ona hodně plakala a já se bojím, aby z ní nebyl zlý pes. Snažím se mu ukazovat, že žárlit nemusí, každou dobrotu dostane první, krmění také, do dveří chodí první, ale je děsně tvrdohlavý a ona by si s ním hrozně moc ráda hrála, ale on ji jen "okřikuje". Jak je mám dát dohromady? Prosím, poraďte mi.

kimiste
Člen
# Zasláno: 3 Led 2013 10:08
- Nahlásit

Dobrý den,
já mám zase úplně opačný problém. Štěně žárlí na velkého psa. Máme Havanského psíka 13 let a teď nově Bostonského teriér 3 měsíce. Jakmile se ke mně Havaňák přiblíží, tak Bostonek zasáhne a vystrnadí ho. Vůbec nevím, co dělat. I když ho okřiknu nebo plácnu, tak to nepřestává. Okřikovat moc nemůžu, protože to starší pejsek vezme, že okřikuji jeho a odejde radši pryč. Máte nějakou radu?

Darina1
Člen
# Zasláno: 4 Led 2013 04:39
- Nahlásit

kimiste
Podle mě i když s tímto nemám zkušenost tak určitě neustále upřednostňovat toho staršího jako vždy a ve všem jemu vše dělat a dávat jako prvnímu a když budu chtít hladit a nebo půjde ke mě starší tak nedovolit aby mlaďoch ho odstrčil prostě to víte tak se vždy na to připravit a okamžitě zasáhnout. Vím, že to jde s těžká páč káraní nejde i u nás pokud chci mladšího pokárat snažím se ho jmenovat, ale i tak to bere na sebe ten starší. Asi jsem Vám moc neporadila jen ještě to, že mlaďoch je teriér a ti jsou dost paličatí tak, že opravdu se ani nedivím, že taková nastala u Vás věc chce to jen být neustále pedantní a důsledná a myslím, že máte na delší čas postaráno o zábavu.

kimiste
Člen
# Zasláno: 5 Led 2013 21:30
- Nahlásit

Darina1
Mockrát děkuji za radu .. Já mám akorát trochu strach, že když budu upřednostňovat staršího pejska, tak bude Bostonek žárlit ještě víc.. Zkusím to a uvidíme.

Darina1
Člen
# Zasláno: 6 Led 2013 04:35
- Nahlásit

kimiste
Nene já bych se toho nebála mám tohle už po podruhé odzkoušené a nic se neděje mlaďoch ví a pozná a zná kdy a jak se má zařadit a hlavně kam patří. Dodržuji doteď, že starší vždy jde první na vše a první dostane vše mlaďoch musí počkat a u nás to jde jenže já mám rasu Bišonků ti jsou dost ovladatelní a málo paličatí.

impact
Člen
# Zasláno: 6 Led 2013 08:17
- Nahlásit

kimiste
Já mám akorát trochu strach, že když budu upřednostňovat staršího pejska, tak bude Bostonek žárlit ještě ví
Tohle si vyžeň z hlavy.

Pes (ani jeden) nemá co žárlit. Je to jen tvoje volba, koho ty budeš hladit a koho zrovna ne a ostatní to prostě musí respektovat.

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání