Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Chování psa k neteři
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Walda
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 18:42
- Nahlásit

birma

Ale jó, to máš asi pravdu. Já chtěl, aby tu ten rozdíl zazněl, protože se mi zdálo, že to tu není dost jasný a mě to přijde jako nejdůležitější ze všeho.

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 21:38
- Nahlásit

birma
ale mně z popisu nepřijde, že by pes dítě nerespektoval.
pokud chce nějak upravit hru neteř (hrát si podle jejího), pes odchází. Není na ní nijak agresivní
to mi nepřipadá jako popis psa, který dítě naprosto nerespektuje

navíc zadavatelka se ptala právě na onu poslušnost, možná proto se s ostatníma trochu míjíš

háásky vystiženo, díky.

Vero
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 22:42
- Nahlásit

Vy jste to úplně domotali v tom, co to je ten respekt, a jeden o koze, druhej o voze. Mi tak přijde.

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 22:45
- Nahlásit

Vero
´
jako dycky

Walda
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 23:06
- Nahlásit

PetraK

háásky vystiženo

Uvědom si, o respektu jsi tu začala psát ty, přečti si to po sobě ještě jednou:
Chtít, aby pes v této situaci bral dítě jako autoritu je , myslím, dost nemožné....
A dál jsi míchala respekt s výcvikem dohromady. Na tyhle věci jsem reagoval, protože by to někdo mohl brát vážně, a chtěl jsem to uvést na pravou míru, což jsem taky udělal.
Dobrou.

Vero
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 23:16 - Změnil/a: Vero
- Nahlásit

Já už jsem se v tom úplně ztratila.
Respekt chápu, jak to napsala Birma-
ale mně z popisu nepřijde, že by pes dítě nerespektoval.
pokud chce nějak upravit hru neteř (hrát si podle jejího), pes odchází. Není na ní nijak agresivní
to mi nepřipadá jako popis psa, který dítě naprosto nerespektuje

To ale neznamená ani, že pes to dítě bere jak "autoritu", ani, že bude reagovat na jeho povely.
Podle mě, jako autoritu to dítě asi moc brát nebude, ale na jeho povely by se mohl naučit reagovat, pokud by majitelka chtěla.
(Zatímco pro majitelku je to, že pes neplní ty povely, projev nerespektování.)

A ty Waldo vidíš omyl v kterým bodu?

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 23:18 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

milý Waldo

čtu tedy co jsem napsala neboli:

pesan je u vás teprve - to teprve bych zdůraznila - dva měsíce. Sami pracujete na vztahu a na základní poslušnosti. Chtít, aby pes v této situaci bral dítě jako autoritu je , myslím, dost nemožné. Pochopitelně, že se dá - výcvikem - pes dovést k tomu, že bude reagovat i na povely dítěte, ale myslím, že jako opravdovou autoritu, tak jako bude jednou brát vás - dítě nikdy brát nebude. Bude reagovat na povely - časem - ale takhle malé dítě, jako 100%, tu opravdovou autoritu brát ještě nebude.

opravdu si nemyslím, že by pes - který je v rodině dva měsíce RESPEKTOVAL (možná máme každý jen jinou představu o tom co je to respekt????) ČTYŘLETÉ dítě, které navíc s největčí pravděpodobností v rodině není každý den a má tak nějak mlhavou představu o tom, co a jak pes obnáší.

dobrou noc a hezké sny.

Vero
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 23:19
- Nahlásit

PetraK
možná máme každý jen jinou představu o tom co je to respekt

birma
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 23:20
- Nahlásit

PetraK
možná máme každý jen jinou představu o tom co je to respekt????
tak to asi máme
podle mě může dítě respektovat, může respektovat i všechny lidi které kdy uvidí, ale neznamená to, že bude je nebo to dítě považovat za autoritu

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 23:22
- Nahlásit

Vero

pro mě respekt znamená, že se jak já na psa, tak pes na mne může spolehnout. To ovšem ve 4 letech u dítěte, které se v rodině objevuje semo tamo asi očekávat nelze. Pokud to ovšem není silná osobnost - to pak vyloučit pochopitelně nezle a netvrdím, že takové dítě být nemůže. Jen bych ho tak běžně neočekávala.

Walda
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2013 00:47
- Nahlásit

PetraK

možná máme každý jen jinou představu o tom co je to respekt????

Respekt je něco, co se dá u psa získat během pár minut. A je to z dospělého člověka přenosné na jeho dítě, opět během poměrně krátké doby.

pro mě respekt znamená, že se jak já na psa, tak pes na mne může spolehnout.

To ne, to je důvěra. Důvěra může existovat bez respektu, to je u majitelů mazlíků dost běžné.

Neumi
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2013 06:32
- Nahlásit

Respekt a autorita není totéž.
Pes bude dítě respektovat, ale dítě nebude mít u psa autoritu. Ale poslušnost, neboli řeknu povel a pes ho splní, mít může.

Walda
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2013 09:10 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

Neumi

Ty jo, to je zajímavý, že si myslíš, že to psi takhle maj. Nikdy mě nanapadlo, že by psi nenásledovali toho, koho respektujou. Snad jen, kdyby si někdo respekt u psa vymlátil, ale to zas nevím, jestli by byl respekt, to byl byl strach.

Já si myslím, že tohle je lidský pohled, že psi to mají jednodušší a respekt a autorita jsou u nich propojené.

Neumi
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2013 09:33
- Nahlásit

Respekt v podstatě znamená, že pes na dotyčného bere ohled (jseš, existuješ, beru tě na vědomí, ustoupím ti, nesmetu tě z cesty - jako to dítě,poslechnu tebou vydaný povel......). Autorita = jsi pro mě vůdce (věřím ti i když mám strach, nerozumím situaci, nechám se tebou vést....)
Respekt můžeš na dítě přenést, autoritu si musí každý u psa zasloužit sám.
Pes moje dvě děti respektoval, ale autoritu neměli. A můj chlap ji neměl a nemá dodnes

Walda
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2013 10:08
- Nahlásit

Aha, tak to, co popisuješ jako respekt, považuju za normální smečkový jednání, který si jedinec jakkoli nevydobývá, ale prostě jen zaslouží tím, že se chová správně.

A z autority bych vyčlenil věřím ti i když mám strach, jako důvěru - to jsem si zas naopak jist, že fůra psů svým páníčkům důvěřuje, ale nejsou pro ně autoritami, (a možná je i moc nerespektují, protože se páníčci nechovají z psího pohledu správně).

birma
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2013 11:14
- Nahlásit

mám respekt zařazenej stejně jako Neumi - když se mi něco nelíbí tak, radši odejdu, než bych tě sežral, nebudu tě vytlačovat a přemisťovat, pustím tě do tvé vlastní postele... prostě vztah, který by pes měl mít ke všem lidem (což ne každý pes má)

LucieS
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2013 21:31
- Nahlásit

Já se radši nebudu pouštět do definic co je co , ale pes (aspoň ten můj) bere dítě jako moje mládě, které je třeba chránit. Rozhodně ne jako autoritu. Jestli ho jednou bude poslouchat s tím přece nesouvisí, ne? To je pak už jenom výcvik - že zjistí, že je pro něj výhodné toho prcka poslechnout, když bude mít v ruce kus párku .

PetraK
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2013 22:57
- Nahlásit

LucieS
Já se radši nebudu pouštět do definic co je co,
má recht. Ono je to o slovech, o vnímání a o tom jak to kdo umí / neumí vysvětlit.

nicméně ať kdo vnímá jak co, tak si myslím, že chcít aby po dvou měsících ten pes poslouchal a bral čtyřleté téměř cizí dítě je - řekněme- kapánek nadnesený požadavek.

marta sam
Člen
# Zasláno: 26 Kvě 2013 23:47
- Nahlásit

Já si myslím, že tohle je lidský pohled, že psi to mají jednodušší a respekt a autorita jsou u nich propojené.
-----------
Já zas vím, že psi ani autoritu ani respekt neznají. To jsou jen lidské výmysly.
Pes si své chování či vztahy ke svému okolí nikterak nepojmenovává, nezná totiž řeč.
Řeč posunula člověka o hodně dál nejen kůli omu, že se pomoci ni může drozumět s jedinci svého druhu, ale i proto, že mu umožňujelepší uvědomění si reality, její analýzu, zapamatování si ji atd atd.

marta sam
Člen
# Zasláno: 26 Kvě 2013 23:52
- Nahlásit

Oprava:
že mu umožňuje lepší uvědomění si reality a její velmi přesný popis

Neumi
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2013 06:56
- Nahlásit

Já zas vím, že psi ani autoritu ani respekt neznají. To jsou jen lidské výmysly.
Pes si své chování či vztahy ke svému okolí nikterak nepojmenovává, nezná totiž řeč

Pes respekt i autoritu zná, cítí, prožívá.....pouze pro to nepoužívá slova. Tady patrně všichni patříme k rase lidské a tak si to klidně budeme pojmenovávat a tato slova používat, ne?

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání