Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Chování psa k neteři
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Bonenumb
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 15:06
- Nahlásit

Jak titulek napovídá, potřebuju poradit s chováním psa k neteři. Neteři je 5,5roku, bývá u nás tak 4x-5x týdně na odpoledne. A může se snažit jak chce, pes ji prostě nebere jako autoritu, ignoruje ji, její příkazy "neslyší". Když má on chuť si hrát, tak je mu dobrá, a ona je celá šťastná, že si ji všímá a tak na jeho návrh ke hře přistoupí a hrají si, ovšem jen tak jak to psa baví, pokud chce nějak upravit hru neteř (hrát si podle jejího), pes odchází. Není na ní nijak agresivní, neteř ví jak se ke psovi chovat (neubližuje mu, neruší ho na pelechu, nesahá mu do jídla atd.). Moji autoritu pes uznává, ale protože je u nás teprve dva měsíce, stále pracujeme na základní poslušnosti. Na neteři je vidět značná frustrace, když vidí, že mě pes poslechne a na její povely absoutně žádná odezva. Zkoušeli jsme pamlsky, ale to poslechne tak dvakrát a pak už si od ni pamlsky neveme, navíc má tendenci ji vytrhávat pamlsky z ruky, stačí vteřina nepozornosti (ode mě si bere pamlsky v klidu). Můžete mi poradit, jak postupovat, aby pes bral neteř jako nadřízeného člena smečky a ne jako štěně?

PetraK
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 15:17
- Nahlásit

Bonenumb

pesan je u vás teprve - to teprve bych zdůraznila - dva měsíce. Sami pracujete na vztahu a na základní poslušnosti. Chtít, aby pes v této situaci bral dítě jako autoritu je , myslím, dost nemožné. Pochopitelně, že se dá - výcvikem - pes dovést k tomu, že bude reagovat i na povely dítěte, ale myslím, že jako opravdovou autoritu, tak jako bude jednou brát vás - dítě nikdy brát nebude. Bude reagovat na povely - časem - ale takhle malé dítě, jako 100%, tu opravdovou autoritu brát ještě nebude.

obludazkyjova
# Zasláno: 20 Kvě 2013 15:17
- Nahlásit

Kupte neteři autíčko na vysílačku. Pokud není zcela vylízaná, pochopí, jak to udělat, aby autíčko dělalo, co si princezna přeje.
Čokla dejte někam pryč, ať tu chuděru malou nefrustruje.

Maya
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 15:25
- Nahlásit

Bonenumb
Pes nikdy dítě nebere jako autoritu, tak možná až neteři bude 12/13 let. Teď jí bere jako štěně a taky tak s ní zachází, pokud to neteři vadí, tak je k sobě nepouštějte a fakt jak píše obludazkyjova ať si hraje s něčím jiným.
Ale teda popravdě, to už věděli moji synovci snad od 4 let, že psa mají jako parťáka a že ho nemaj povelovat, stačilo jim to jen vysvětlit.

obludazkyjova
# Zasláno: 20 Kvě 2013 15:27
- Nahlásit

Pes nikdy dítě nebere jako autoritu, tak možná až neteři bude 12/13 let
To je hrozné toto vaše proroctví.....

Bonenumb
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 17:32
- Nahlásit

Tak vám všem děkuji za odpovědi. Koupím neteři plyšového psa, ať si ho tahá na provázku :P

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 17:36
- Nahlásit

Bonenumb
Koupím neteři plyšového psa, ať si ho tahá na provázku :P

Správně

dejavu
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 18:35
- Nahlásit

Bohužel, je to tak, jak ostatní píšou, znám ten problém z domácnosti, kdy dítě žárlilo na autoritu u psa. Na druhou stranu, nebylo ochotné psa ani krmit, ani venčit, teprv po letech, kdy s tím začalo, se za ním pes začal táhnout jako vosa za tureckým medem, protože od děcka čekal akci a srandu. Bylo to důležitější než krmení.

kachna_
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 19:16
- Nahlásit

Bonenumb
hele a učíte i volovinky? moje dítě je strašně rádo obíháno, drží klacek k přeskakování, atd.
Neposlouchá jí žádnej

Walda
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 22:04
- Nahlásit

To je zvláštní, já to vidím úplně jinak - jestli pes bude dítě respektovat je jedna věc a jestli bude reagovat na jeho povely, je věc druhá.

Respekt u takového dítětě závisí na tom, jestli se respektu psa těší někdo z dospělých v rodině a jestli tento respekt dokázal přenést na dítě.

Reakce na povely závisí na výcviku. Uvědomte si, že pes nerozumí slovům, jen reaguje na zvuky, takže i když perfektně zná povely někoho dospělého, povely dítěte pro něj můžou být docela nesrozumitelné.

PetraK

pesan je u vás teprve - to teprve bych zdůraznila - dva měsíce. Sami pracujete na vztahu

To uiž je docela pěkná doba na vybudování vztahu, nebo ne?

PetraK
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 22:08 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

Walda

To je zvláštní, já to vidím úplně jinak - jestli pes bude dítě respektovat je jedna věc a jestli bude reagovat na jeho povely, je věc druhá.

však a co jsem psala jinýho? ?

jak kým a taky jak s kterým psem. Ne?
Pokud majitel klade takovýhle dotaz - v případě že existuje tedy - tak myslím, že třeba nepůjde mílovými kroky. Tož asi tak.
a proč tam máš tenhle smajlík? ?

birma
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 22:12
- Nahlásit

Walda
pesan je u vás teprve - to teprve bych zdůraznila - dva měsíce. Sami pracujete na vztahu

Taky mám čoklida dva měsíce a pocit, že máme vybudováno něco stabilního nemám ani zdaleka Stejně jako Petra bych řekla, že hodně záleží na psovi i majiteli (naivně doufám, že u nás je to v tom psovi )

Walda
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 22:13
- Nahlásit

PetraK

Proč ne?

Walda
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 22:16
- Nahlásit

birma

hodně záleží na psovi i majiteli

no jo, ale stejně mi to nedalo....

PetraK
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 22:19
- Nahlásit

Walda
Proč ne?

nějak ho tam prostě nechápu, no.Tak mi to třebas osvětlíš.

kachna_
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 23:03
- Nahlásit

birma
Taky mám čoklida dva měsíce a pocit, že máme vybudováno něco stabilního nemám ani zdaleka
Vendulce (pes, který nám s naším svolením zůstal po nájemnících) to trvalo rok a půl, než jsme našli společnou vlnu a pak tři měsíce každá změna.

birma
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 23:10
- Nahlásit

kachna_
Vendulce (pes, který nám s naším svolením zůstal po nájemnících) to trvalo rok a půl, než jsme našli společnou vlnu a pak tři měsíce každá změna.
jasně, nečekám zázraky na počkání (i když třeba to, že už nemám žádnou modřinu, protože pes přestal řešit svou frustraci věšením na ruce, mě opravdu velice těší a jsem ráda, že to přestalo už asi po měsíci a něco ), byla to jenom reakce na Waldu

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 08:19
- Nahlásit

kachna_

to trvalo rok a půl, než jsme našli společnou vlnu

přesně. Každý pes je jiný, každý má za sebou něco jiného, co jeden snese mávnutím tlapy, druhý řeší do konce svýho života a nevyrovná se s tím. A nehledě na to, že každý se psem pracuje jinak, či nepracuje vůbec. Právě moc nechápu tu Waldovu reakci

RaduM
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 08:36
- Nahlásit

Walda
povely dítěte pro něj můžou být docela nesrozumitelné

Tohle mohu potvrdit. Mám vyzkoušeno s 4letou neteří. Hrozně chtěla, aby jí pes podával packy apod., což samozřejmě na ni házel salám. Tak dostala na kostičky nakrájený sýr a ukázala jsem jí jak se psem cvičit. On z toho teda moc urvanej nebyl, ale tak zase za mňamku cokoliv, že Ale velmi rychle jsme zjistili, že na slovní povely to nepůjde, to fakt nedával, protože její sedni nebo lehni opravdu zní velice odlišně od toho mého. Tak jeli na posunkové povely a to celkem dobře fungovalo. Ale jinak nevidím důvod, proč by měl pes poslouchat povely tak malého dítěte. Každopádně určitě by se to naučit dalo.

Walda
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 09:35 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

RaduM

nevidím důvod, proč by měl pes poslouchat povely tak malého dítěte

No jasně. Právě proto jsem tak oddělil respekt a poslušnost. Protože respektovat dítě by měl, aby nedošlo k nehodě.

PetraK

každý má za sebou něco jiného, co jeden snese mávnutím tlapy, druhý řeší do konce svýho života a nevyrovná se s tím. A nehledě na to, že každý se psem pracuje jinak, či nepracuje vůbec.

No já moc nevím, proč tohle za lidi řešit. Podle mě to nemá cenu, protože se stejně nic nevyřeší a je to jen samé kdyby a kdesi cosi.

Podle mě má cenu psát, co dělá člověk sám, nebo jak se snaží to dělat, protože je přesvědčený, že tak je to nejlíp, a pokud bude někdo chtít, může se tím inspirovat.

Ale řešit za někoho, že on to stejně neudělá, tak mu vymyslíme něco jiného, co nakonec opět neudělá, tak s tím hned na začátku budeme počítat? To je k ničemu.

Maya
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 09:50
- Nahlásit

Ale jinak nevidím důvod, proč by měl pes poslouchat povely tak malého dítěte
ono je to v podstatě dobře, že ti psi děti neposlouchají, protože podle mý zkušenosti tyhle malý děti maj to povelování jako hru a psa by neustále nesmyslně povelovaly až do zblbnutí, kdyby je pes poslouchal, tak z toho akorát zcvokne

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 13:34
- Nahlásit

Walda

No já moc nevím, proč tohle za lidi řešit.

nemyslím, že bych za někoho něco řešila. Ale všimni si ,jak často lidé (když tedy vezmu dotazy, které tu doposavad padaly) , kteří si vezmou psa z útulku či z druhé ruky, počítají s tím, že pes bude hned a z první fungovat od prvního momentu. Neuvědomují si to, nenapadne je to (stejně jako si bohužel hodně lidí neuvědomuje, že aby pes poslouchal musí nejprve povely znát, že nestačí volat Punťo pocém), proto jsem psala, že je to málo.

Podle mě má cenu psát,co dělá člověk sám

no vidíš a podle mě má zase cenu napsat těm lidem, zvlášť pokud kladou takovéhle velmi laické dotazy, že dva měsíce je na kvalitní vztah málo.
Každý to vidíme prostě jinak.

hele a proč tam byl zrovna ten smajlík, mi to opravdu nedochází, proč zrovna ten s vyplazeným jazykem.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 14:09
- Nahlásit

Bonenumb
My jsme v práci taky neposlouchali "povely" šéfova syna. A to mu bylo víc než čtyři...

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 14:27
- Nahlásit

http://www.zprepychu.cz/pudl-bobo/

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 15:05 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

davidkova renata

jasně že to jde, to bez pochyby, zrovna nedávno byl v PPČ článek s jednou takovou šikovnou pidi osůbkou. A i mám výmaří známou, jejíž malý syn absolvoval také základní poslušnost s jejich ohařem, aby se spolu naučili fungovat.

leč v obou případech jde o nějakým způsobem kynologicky zaměřenou rodinu, kdy je dítě vedeno od malička k tomu, jak se se psem fungá.

edit mimochodem ta holčina je boží a jak pěkně na ní čoklid IPOPÍPÁ

Walda
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 15:16
- Nahlásit

PetraK

zvlášť pokud kladou takovéhle velmi laické dotazy

No myslím, že dotaz zadavatelky zas tak laickej nebyl, i vzhledem k tomu, co je tady na něj za odpovědi.

A ty teda laika vhodně potěšíš takovýmhle rozborem:
...Každý pes je jiný, každý má za sebou něco jiného, co jeden snese mávnutím tlapy, druhý řeší do konce svýho života a nevyrovná se s tím.
Chtít, aby pes v této situaci bral dítě jako autoritu je , myslím, dost nemožné.
jako opravdovou autoritu, tak jako bude jednou brát vás - dítě nikdy brát nebude

To mu tedy pomůžeš názorem, že si možná vybral psa, kterej bude mít do konce života nějakej problém a že dítě pes bude respektovat až někdy?

Dyk je to blbost, proč jim radši nenapíšeš, že málokterej pes se rehabilitovat nedá a že respekt i k dítěti je základ. Když na to budou čekat, může zatím dojít k průseru. Je snad lepší vědět, že má cenu se snažit a že, to na co se ptám, jde.

proč zrovna ten s vyplazeným jazykem

Dyť je takovej pěknej:

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 15:25
- Nahlásit

Walda

Asi rozumím co myslíš, ale kdyby zadavatelka nebyla laika, tak asi těžko poleze na podobnou diskuzi pro radu, ne? Pokud by teda nevěděla, co od zdejších lidí čekat za rady, jakože tady ty lidi zná a ví, že by jí mohlo být optimálně porazeno...

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 15:31
- Nahlásit

Walda

že si možná vybral psa, kterej bude mít do konce života nějakej problém

to jsem někde psala?

že dítě pes bude respektovat až někdy
e?? no a co je na tom špatně napsat, že teď je nereálné očekávat od psa, kterého mám doma dva měsíce a učím se s ním fungovat, aby poslouchalo čtyřleté dítě, které navíc není ani pravděpodobně stabilně každý den v rodině? Waldo???

Dyk je to blbost,

určitě, určitě jistojistě

Dyť je takovej pěknej

jo takhle, tak to ano, to jest dobrým důvodem.

Walda
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 17:34
- Nahlásit

PetraK

teď je nereálné očekávat od psa, kterého mám doma dva měsíce a učím se s ním fungovat, aby poslouchalo čtyřleté dítě

Tak ještě jednou: od začátku nepíšu o poslušnosti, ale o respektu psa k dítěti. Zjednat dítěti respekt u psa teď, je naprotsto reálné a řekl bych i nutné.
Poslušnost je option.

birma
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2013 17:43
- Nahlásit

Walda
Zjednat dítěti respekt u psa teď, je naprotsto reálné a řekl bych i nutné.
ale mně z popisu nepřijde, že by pes dítě nerespektoval.
pokud chce nějak upravit hru neteř (hrát si podle jejího), pes odchází. Není na ní nijak agresivní
to mi nepřipadá jako popis psa, který dítě naprosto nerespektuje

navíc zadavatelka se ptala právě na onu poslušnost, možná proto se s ostatníma trochu míjíš

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání