Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Starší pes odmítá přijmout štěně - fenku
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Hipík a Tonička a Rozinka
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2011 21:22 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

LucieS
ona plakala
Pes nepláče, pláčou lidi. Začni se k oběma chovat jako ke psům

No, pes cítí a prožívá emoci jako je smutek, a je docela fuk, jestli někdo místo kňučí napíše pláče...

Hančule
Nicméně naprosto souhlasím s tím, že jakékoli lítostivé chování je na draka. Pak pes nabude dojmu, že má důvod k obavám a začne vyšilovat tuplem. Koneckonců podobně, jako je tomu u lidí...

Hančule
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2011 23:49
- Nahlásit

Děkuji moc, já už s předchozích příspěvků pochopila, že ji nemám chlácholit, ale zase nevím proč mi tu někdo říká, přestaň polidšťovat, je to pes, nikoli člověk, nejsem tupec, nechci, aby tu na mě někdo útočil, jsem ráda za rady, ale ne urážky. Ty jsi to tedy nepsala. Děkuji moc za všechny příspěvky. Většinu svých psů, keré jsem vychovala, jsem našla, stímto chováním psa vůči feně se potýkám poprvé, Marvin je také nalezenec a bohužel, já se ke všem chovám stejně. Těch psů si někdy vážím víc než lidí...

Hančule
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:00
- Nahlásit

LucieS
Díky moc za příspěvek, věřím, že jsi velmi zběhlá, jde to v něm vidět a vážím si toho, ale nejsem tupec, a po zkušenosti s lidmi, psy, bohužel, ve chvíli, kdy o nich mluvím, polidšťuji,avšak to neznamená, že jsem blbka, která nikdy nic nevychovala. Jen jsem se v životě nesetkala s touto situací. Na psy jsem na oba tvrdá a zároveň hodná, nenechám, aby si vzájemně skákali po hlavě, to že, když o nich mluvím v deminutivech, neznamená, že mi oni po mé hlavě skáčou. Vidím, že píšeš opravdu velmi zasvěceně a věcně, což je opravdu pro mě velmi přínosné, ale drsné citoslovce "voe" je poněkud nevhodné, možná jsem tě trochu svými příspěvky vytočila, ale věř, že to se psy také umím. Děkuji moc )))

Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:09
- Nahlásit

Hančule
Ahoj

já tedy nejsem Lucčina tisková mluvčí, ale myslím, že tě nechtěla sestřelit. Jen stručně a v bodech napsala co si myslí a to někdy může působit arogantně, i když to tak není zamýšleno...

Většinu svých psů, keré jsem vychovala, jsem našla, stímto chováním psa vůči feně se potýkám poprvé, Marvin je také nalezenec a bohužel...

Uvidíš, že i s Marvinem to půjde... Kdyby sis pořídila štěně psa, tak bych měla pochyby, ale s fenečkou to bude dobrý, chce to jen čas a zachovat klid...

PS: mimochodem Hipík má holky rád, ale "vodsamsaď pocamcaď", tj., jak jde o žvanec nezná bratra ani sestru . A všechny musím korigovat, aby neblokovali ostatní, když jde o odměny nebo mazlení.
A zachovat klid je pro mě někdy dost fuška a někdy se i nezadaří...

Měj se fajn a držím palce

Hančule
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:18
- Nahlásit

Díky moc, já jen mám strach, já ji tam prostě nechat nemohla a věděla jsem, že Marvin je trochu hlava tvrdá, ale opravdu nejsem zase nějaký slaboch a učím je si na sebe zvyknout. Koncem srpna jdu po dovolené do práce a doufám, že to dopadne dobře, nemám nikoho, kdo mi s tím pomohl.
Prosím tě, chcí se zeptat něco mimo, máš zkušenosti se sprejovými obojky? Bylo mi to doporučeno na cvičáku, že to prý psa naučí být doma relativně v klidu, když je tam sám. Marvin je v tomhle ohledu v poho, ale Mia je hrůza a obávám se, že ji to do konce srpna nenaučím...

LucieS
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:20
- Nahlásit

No, pes cítí a prožívá emoci jako je smutek, a je docela fuk, jestli někdo místo kňučí napíše pláče...
Samozřejmě, že prožívá emoce. Ale když někdo napíše, že pes pláče, a vůbec se vyjadřuje jako tazatelka, tak prostě mám pocit, že psa polidšťuje ve směru, který pro toho psa vůbec není dobrý. Radši napíšu (aby to nebylo vyloženo špatně), že považuju za nutné umět se do psa vcítit a vnímat jeho emoce, ale tohle podle mě není ten případ - jakmile někdo začne psa polidšťovat, tak podle mě nevnímá jeho potřeby správně a nedává mu tak to, co ten pes opravdu potřebuje.

LucieS
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:24
- Nahlásit

já tedy nejsem Lucčina tisková mluvčí, ale myslím, že tě nechtěla sestřelit.
Díky, přesně tak - o žádné sestřelení nešlo, jen o co nejpřesnější vypsání faktů .

Hančule
Pozor, rozhodně tím nemyslím, abys na psa byla tvrdá!!
Myslím tím to, že pes (dva psi tuplem) potřebuje jasné, dobře čitelné, důvěryhodné a spravedlivé vedení, a to jim podle mě nedáváš.
Netuším, co jsi se psy zažila, vycházím pouze z toho, co píšeš - a to mi říká, že u vás není vše tak, jak má být. Je jen na tobě, jak si to přebereš.

LucieS
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:27
- Nahlásit

máš zkušenosti se sprejovými obojky?
Nejsem Hipík atd., ale proboha - sprejový obojek na 2,5 měsíční štěně? Není celý ten dotaz jenom něčí sranda?
Máš to štěně týden, je v nepohodě, protože smečka, do které se dostala, není pevná a solidní, nemá pocit jistoty a bezpečí, když použiju tyhle omletý slova. Až bude v pohodě psychicky, přestane doma vyvádět.

Hančule
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:30
- Nahlásit

LucieS
Jo a to mám doma ještě kočku a hada :-D
Takhle, jsem docela rázná, snažím se včas vždy zasáhnout, ale někdy mi to prostě nevyjde. Třeba včera jsme byli venku, vše probíhalo v pohodě, žádný problém, Marvin nedával najevo vůbec žádné negativní emoce, choval se naprosto normálne a najednou po ní vyjel, z ničeho nic.

Hančule
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:31
- Nahlásit

LucieS
Mně to doporučili na cvičáku, že pokud to nepůjde, mám do toho zainvestovat. A proto že to neznám, se ptám jiných, kteří ví víc. Já to v životě nepotřebovala.

Hančule
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:32
- Nahlásit

LucieS
Ani jsem netušila, že něco takového existuje...

Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:36 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

Hančule
já jen mám strach

zcela pochopitelnej, přesto je to věc, která ti momentálně komplikuje život...

že Marvin je trochu hlava tvrdá

Mám poměrně jasnou představu, měli jsme psa xjezevčíka Jonáše vulgo Psíka prudíka, o kterém jsem přesvědčena, že byl v minulém životě mezek skříženej s kobrou , ale náš... . Neuhnul o píď a až do konce života (16) se choval jako kamikadze...

máš zkušenosti se sprejovými obojky
Bohužel vůbec...

Marvin je v tomhle ohledu v poho, ale Mia je hrůza a obávám se, že ji to do konce srpna nenaučím...
Myslíš, aby neječela, když odejdeš a sousedi nenadávali?

Jinak, taky jsem si myslela, že mě se psy nemůže nic moc překvapit, za ta léta, co s námi bydlí. A prásk ho, přišel problém se soužitím smečky a já byla tak vyvedená z míry, že jsem tu založila téma a riskovala, že si na mě někdo zgustne .
Je to z jiného soudku, než tvůj problém, ale třeba tam najdeš něco užitečného i pro sebe
http://www.cz-pes.cz/diskuse/index.php?action=vthr ead&topic=11782&forum=1&page=0

Hančule
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:43
- Nahlásit

Myslíš, aby neječela, když odejdeš a sousedi nenadávali?
Asi tak nějak, moc sousedů nemám, bydlím v rodiném baráku s bytovými jednotkami a se zahradou, jenže naproti mě je o pár let starší neurotik. Nechci nikoho zbytečně vytáčet, vím, že jsem si to měla rozmyslet dřív, ale já si za svém rozhodnutím stojím

Btw teď ti dva vedle sebe leží a žádný problém... Ale jakmile se Marvin probudí, tak zase hraje velkého tvrdého marvina... Ale je pravda, že vidím nepatrný pokrok...

Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:49
- Nahlásit

Hančule
Nechci nikoho zbytečně vytáčet, vím, že jsem si to měla rozmyslet dřív, ale já si za svém rozhodnutím stojím

Máš jěště skoro 3 neděle na učení fenky na samotu, za tu dobu jistě udělá v tomhle ohledu pokrok...

Hančule
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 00:52 - Změnil/a: Hančule
- Nahlásit

Díky moc všem!!!! ))

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání