Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Starší pes odmítá přijmout štěně - fenku
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Hančule
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 21:37
- Nahlásit

Dobrý den,
chci se zeptat, řeším problém, jak spřátelit mého psa se štěnětem fenky. Marvinka mám 6 let, je mu něco kolem 7-8let, na dospělé fenky je hodný a tak jsem si pořídila štěně - fenku. Marvin je křížený jezevčík a Mia (štěně) je dva a půl měsíce starý kříženec českoslov.vlčáka a ohaře. Je moc šikovná, mám ji teprve týden, ale Marvin ji neustále odmítá přijmout, nejdřív jsem mu dávala košík, pak jej sundala, ale je na ni stále zlý, dokonce na ni několikrát vyběhl, že jsem ho z něj sundala, ale nepokousal ji, avšak ona hodně plakala a já se bojím, aby z ní nebyl zlý pes. Snažím se mu ukazovat, že žárlit nemusí, každou dobrotu dostane první, krmění také, do dveří chodí první, ale je děsně tvrdohlavý a ona by si s ním hrozně moc ráda hrála, ale on ji jen "okřikuje". Jak je mám dát dohromady? Prosím, poraďte mi.

kejtlin
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:03
- Nahlásit

Hančule
jsou psi co jsou samotáři, seznamovala jsi je venku?mimo vlastní pozemek, dům, nebo byt?

Hančule
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:15
- Nahlásit

Ano, chodíme spolu pohromadě obden na dlouhou procházku, ukázala jsem jí i jinou dospělou fenku. Marvinek byl pořád ostražitý. Já se bojím, že to snad nevyjde. Vodím je spolu i na vodítku, Marvin si stále hlídá vše co může, ale prostě občas mu úplně rupne v bedně. Asi před hodinou se to stalo, Mia moc plakala, tak jsem Marvina musela vyhnat do kuchyně a jí uklidnit. On jí i vše sebere, ona si ho třeba vůbec nevšímá a jemu najednou vadí něčekané věci. Ale třeba jim dávám jídlo, nejdřív Marvinkovi a Mie nedovolím, aby mu k tomu šla,pak dám jí, oba jedí a ona hloupě k němu přiskočí, v tu chvíli bych čekala, že vyjede, ale on vůbec nic a necháji, pak třeba se ho ona ani nevšimne a on vystartuje. Snažím mu dávat najevo, že je můj jediný, ale někdy se mnou nemluví

jablunka
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:17
- Nahlásit

Hančule
Snažím mu dávat najevo, že je můj jediný, ale někdy se mnou nemluví
Jenže on není tvůj jediný,teď je tam i Mia a to by měl vědět.

kejtlin
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:18
- Nahlásit

Hančule
dej tomu čas, jak máš štěňátko dlouho?

Hančule
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:20
- Nahlásit

kejtlin
Mám ho teprve jeden týden.

Hančule
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:22
- Nahlásit

jablunka
špatně jsem se vyjádřila, prostě se s ním normálně pomazlím a snažím se mu ji ukázat, ale on je děsně tvrdá hlava. Nechci, aby strádal, ale ani nechci, aby z Mii udělal neurotika...

Hančule
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:24
- Nahlásit

Jo a ještě něco, mám i kočku, ta Miu přijmula v klidu, ale Marvinek začal dělat věc, kterou nikdy nedělal, snaží se kočku nakrýt, nevím, zda to má něco společného s novým tvorem v rodině :-D

Hančule
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:25
- Nahlásit

kejtlin
Myslíš, že jej přijme? Nebo to může být nemožné?

kejtlin
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:27
- Nahlásit

Hančule
to nakrývání může být novým tvorem v rodině, upřednostňovala bych ho, dávala mu první najíst, krmila bych tedy odděleně to předně, první by měl dostat pamlsek, prostě udělat z něj nadřazeného

Hančule
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:35
- Nahlásit

kejtlin
To se snažím. Poraďte mi, jak jej mám potrestat,když na ni bezdůvodně vyjede? Mám něco dělat s tím nakrýváním?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:37
- Nahlásit

Hančule
Nějak to tu nevidím - když vyjede, dáš mu jasně najevo, že tohle si nepřeješ?

Hančule
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:41
- Nahlásit

ano dám, hodně striktně a pošlu ho pryč z místnosti, teď je zrovna v kuchyni, neboť ona si tu hrála a najednou na ni vystartoval. Musela jsem jej od něj odtrhnout, ale udělala jsem to tak, aby si nikdo nezranil, on ji nepousal, ale ona plakala. Takže Marvinek skončil v kuchyni a potrestala jsem ho.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:43
- Nahlásit

Hančule
Hm. Tak to asi chce jen trpělivost. Držím palce.

kejtlin
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 22:50
- Nahlásit

Hančule
mě stačí na psy houknout, když se k něčemu schyluje nebo schýlí, zařvu co je a jdou si po svým, to samý když bude nakrejvat kočku zařvat co je, jse o to jak je poslušný, já bych houkla co je a vykázala na místo, kde by musel zůstat dokud bych k němu nepřišla nebo si ho nezavolala na pomazlení

Hančule
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 23:04
- Nahlásit

to přesně dělám, ale tohle bylo hrozně nečekané, on ani nezavrčel a vyjel. S tou kočkou jsme byli trochu vytřeštěný, pač to nikdy nedělal.
Moc vám děkuji za pomoc, snad nikde neudělám chybu. Můžu se ještě zeptat? Může mít Mia šanci, že nebude z ní agresor, když je teď Marvin k ní takový?

kejtlin
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 23:07
- Nahlásit

Hančule
Může mít Mia šanci, že nebude z ní agresor, když je teď Marvin k ní takový?
jasně, je to štěně, něco takovýho se stane a ona už neví za cca půl hodiny ani ne, že se něco stalo, ale pakliže se to bude stávat často je možné že z ní bude ne agresor, ale roztřesený uzlíček nervů.....

Hančule
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 23:09
- Nahlásit

kejtlin
No zatím je vpohodě, kolikrát mám pocit, že má Marvina na háku, tedy dává si na něj pozor, ale někdy jej začne vybuzovat ke hraní a on nemá zájem.

Hipík a Tonička a Rozinka
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 23:19 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

Hančule
Jak je mám dát dohromady?

Obrň se trpělivostí, netlač na pilu a neboj, ono si to "sedne" .

Dostala jsem se do podobné situace neplánovaně, s tím rozdílem, že se jednalo o dospělou foxičku, která vyjížděla po mém starém velkém psovi, který jí to vracel, i po staré, nemocné fence. V tu dobu jsem vážně uvažovala o tom, že foxka půjde z domu. Bylo to docela blbý, ale po roce a něco se to srovnalo.

Počínala jsem si podobně jako ty... Jediné, co bych ti poradila je, abys zkusila nebýt vynervovaná - většina psů to vycítí, reaguje zrcadlově a všechno se pak jěště zhorší.

Odměňuješ je společně z ruky? To u nás docela pomohlo "stmelit smečku". Všem (4) řeknu, aby si sedli a jmenovitě rozdávám dobrůtky.

Mimo toho výše zmíněného odměňování, krmím staré psy v kuchyni a mladé holky na chodbě. Kdybych to nedělala, byl by poprask 2x denně dodnes. K sobě je pustím teprve, až všichni dojedí.

Jo, a pak taky pomáhaj společný průšvihy, jako když se třeba všichni čtyři vloupali do kuchyně a vyplenili ji. To se pak přede mnou svorně choulili pod stolem jako "jeden pes"...

Člen
# Zasláno: 7 Srp 2011 23:27
- Nahlásit

Hančule
Marvin je křížený jezevčík a Mia (štěně) je dva a půl měsíce starý kříženec českoslov.vlčáka a ohaře.

Taky bych dávala pozor, aby Mia ze štěněčí rozjívenosti Marvina nevalchovala, kvůli jeho zádům. Ale to asi nemusím psát...

PeKrato
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2011 09:11
- Nahlásit

Hančule
Řešila jsem něco podobného, k feně necelé dva roky staré, umazlenému jedináčkovi, jsme pořídila pejska. Seznámili jsme na ulici, na neutrální půdě, kde si fenka malého moc nevšímala. Doma ho chtěla první den při sebemenším pohlazení štěněte z mojí strany přizabít žárlivostí, šla do něj fakt na tvrdo. Dostala takový pucunk, že to zkusila už jen jednou. Na druhou stranu dostala fenka maximální pozornost, chodila jsem s ní samostatně venčit, věnovala se jí i doma hodně a při hraní s pejskem měla striktně zakázáno se zapojovat. To bylo tak prvních 14 dní. Pejsek se jí vtíral, chtěl si hrát, mazlit se. Hraní se prolomilo tak za těch 14 dní, kdy už spolu začali řádit. Hodně dlouho ale trvalo, než ho byla schopná akceptovat i v těsné blízkosti třeba na pelechu. Jakmile on za ní došel si lehnout, okamžitě vstala a šla jinam. Doteď chodí pes za ní, ona za ním nikdy, ale už jsou schopní u sebe ležet jak dvě grácie.
Takže buď důsledná, dej psovi čas, aby se s tím srovnal, nenechej malou, aby dospěláka otravovala přes míru a ono si to sedne. Ale chce to fakt čas! Taky mám z tvých příspěvků pocit, že jsi k malé lítostivá. To bych si teda odpustila úplně, jen ji tím podpoříš v tom, že napadení ze strany staršího je fakt hrozná věc a zbytečně ji ještě víc nervíš!

stetisek123
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2011 10:05
- Nahlásit

Já to taky řešila. Když jsem k feně středního věku pořídila štěně-fenku. Startování, ohrnování pysků bylo na denním pořádku, ale já to nestrpěla. Dostala sprdunk. Štěně zase dostalo vynadáno, když starší otravovalo. Ony se pak postupně spolu naučily žít a byl klid. Mladá se podvolila a nechá si i vyžrat misku, pochopila místo ve směčce a já už jen koryguju, co chci a co ne.
U tebe bude i trochu přoblém s jezevčí povahou (já zase měla teriérskou) a taky v tom, že mladá je větší než starší pes. Myslím ale, že když to budeš dál korygovat, situace se obrátí a on ji bude zamilovaně hlídat a podvolovat se jí. Teď je pro něj vetřelec,ale časem to pochopí

Hančule
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2011 13:39
- Nahlásit

Já vám hrozně moc děkuju, nějak mě uklidňuje číst, že je to "normální". Já jsem v jistých situacích striktní i na Miu, třeba když chce něco ukrást Marvinovi z pelíšku, neboť je to jeho místo. Mně někdy přijde, že ti dva se neskutečně provokují, ale Mia to bere jako srandu a Marvin jde na ostro. Je toho nějak moc, neboť ještě řeším její loužičky a hovínka :-D, to že doma ještě nedokáže být sama déle jak 5 minut. Budu se snažit vše udělat správně, ať je na všech stranách klid. (i na těch sousedských)
jinak už jsem měla zkušenost se dvěma psy, měl jsem doma dalmatina a přivedla mu Marvinka, jenže dalmatin byl neskutěčně hodný pes a neměl s tím nijaký problém a hned se k němu choval krásně

Člen
# Zasláno: 8 Srp 2011 13:50 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

Hančule

To bude dobrý.... Jen to chce udržovat rovnováhu a nepřipustit nějaké terorizování padni komu padni. Až Marvinovi dojde, že není odsunut na vedlejší kolej, tak se zklidní.

Hipík (17) byl většinu svého života jedináček a v mládí dost problematik. Na starý kolena k němu přibyly 3 holky. Jsem přesvědčena, že i přes počáteční třenice, ho holky udržují v kondici a bylo by mu smutno, kdyby je neměl

PeKrato
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2011 14:01
- Nahlásit

Hančule
ono ne vždy to jde hladce, ale ve valné většině případů se to časem srovná. ber taky v potaz, že jezevec už není žádný mlaďoch a malá je naopak hyperaktiv. jak poroste malá, bude to čím dál lepší a vyrovnanější. ty začátky s miminem jsou náročné, to jako jo. naštěstí to rychle uteče a štěndo je brzy samostatné.
buď trpělivá, nechtěj všechno druhý den a půjde to. nic se nejí tak horké jaké to je!

Hančule
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2011 14:08
- Nahlásit

já si ji totiž vzala nyní, neboť mám dovolenou skoro až do konce srpna, abych to mohla nějak ukočírovat, tak snad se to alespon trochu zlepší.

Dáška
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2011 17:29
- Nahlásit

Hančule
Dbej, aby se měl starší pes před štěndem kam uklidit.
To vyjde, pes je sice sobecké, žárlivé, ale hlavně smečkové zvíře

argosek
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2011 19:53
- Nahlásit

Dáška

To vyjde, pes je sice sobecké, žárlivé, ale hlavně smečkové zvíře

clovek je jeste "smeckovejsi" zvire a presto se najde dost lidi, kteri daji prednost klidu a samote, takze bych konec tveho slecnu zadavatelku utesujiciho prispevku zmenil na ale hlavne prizpusobive zvire.

Dáška
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2011 20:00
- Nahlásit

argosek
takze bych konec tveho slecnu zadavatelku utesujiciho prispevku zmenil na ale hlavne prizpusobive zvire.

Tak jo

LucieS
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2011 20:04
- Nahlásit

Jak je mám dát dohromady?
Nechtěj je dát dohromady, stačí, když spolu budou fungovat a budou respektovat tvoje pravidla. Ani jeden nesmí toho druhého šikanovat, nesmí si uzurpovat právo na věci, které jsou tvoje (coby šéfa). Ty stanovíš pravidla a oni je musí dodržovat. Malá nebude velkému lézt do misky když žere, on ji nebude pucovat když jenom projde kolem atd. Od toho jsi tam ty, abys dotyčnému vynadala (zavřít do kuchyně nic neřeší, prostě dej najevo, že daný zásah byl neadekvátní a ty si ho nepřeješ.)

Marvinek
Není to Marvinek chudáček, ale je to PES, přestaň ho polidšťovat, omlouvat ho a dolízat za ním s PROSBOU, aby laskavě tu fenku přijal.

Marvin si stále hlídá vše co může
Nemá si co hlídat a ona mu to nemá co brát, viz bod jedna.

ona hloupě k němu přiskočí, v tu chvíli bych čekala, že vyjede
Ona k němu nemá co přiskočit, když žere, a ty nemáš co čekat co on udělat, ale zasáhnout ještě dřív, než k tomu dojde.

Snažím mu dávat najevo, že je můj jediný, ale někdy se mnou nemluví
Ty voe, on není tvůj jediný, ty máš teď doma smečku a TY ji řídíš, NE Marvin. A ON nemluví s TEBOU?? Neblbni. Ať si nemluví, jeho věc. Nejhorší, co můžeš udělat, je dolízat za ním a něčeho se ho doprošovat. To šéf nedělá.

snažím se mu ji ukázat, ale on je děsně tvrdá hlava.
Máš pocit, že si jí ještě nevšiml? Proč mu ji ukazuješ? Prostě od teď jedete doma ve třech a čím víc na to budeš všechny strany upozorňovat a dělat z každé kraviny kovbojku, tím větší kovbojka to nakonec opravdu bude. Prostě klíííd, nic se neděje, pohoda klídeček.

ona plakala
Pes nepláče, pláčou lidi. Začni se k oběma chovat jako ke psům a budeš na tom o dvěstě procent líp.

Může mít Mia šanci, že nebude z ní agresor, když je teď Marvin k ní takový?
Z Mii bude magor pouze tehdy, když nezměníš svůj přístup k oběma psům. Podle popisu na tom ani Marvin není nejlíp. Takže být tebou, zamakám na tom, jak se stát lepším "vůdcem smečky" (výstižnější výraz mě bohužel nenapadá).

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání