Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / agresivita?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
markulka
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 13:08
- Nahlásit

Ahoj, jsem tu nova, tak se omlouvam, jestli se budu opakovat. Urcite tady takovych temat je spousta, ale ja bych potrebovala konretni radu. Nejdriv abych zacala, mam 6mesicni stene retrivra. A mam jeden zasadni problem a to je jeho vrceni, ceneni zubu a obcas i vystartovani proti me. Nechapu ovsem duvod, protoze jsem mu nikdy neublizila ani ho nebyla. Bohuzel si nevedomuju, co by jeho agresivitu mohlo zapricinit. Nekolik prikladu: Merlin, tak se jmenuje, lezi treba v obyvaku na zemi, prijdu k nemu, chci ho pohladit zacne na me vrcet a v nejhorsim cenit zuby. Nebo se mi stava, ze ho chci pohladit on stahne usi dozadu a sklopi hlavu. Nevim, jestli ze me ma strach, ale ja mu nikdy nic neprovedla. Dost me to stve, taky jsem chtela pejska tak trochu na mazleni. A ted jsem akorat vystresovana. Hraju si s nim, krmim ho, cvicim, chodim s nim na prochazky a on miluje vsechny cleny rodiny vic. A nemuzu rict, ze bych se mu vylozene vnucovala. Je fakt, ze kdyz jsme nekde sami jen spolu, tak to uplne v pohode. A je i celkem poslusny na jeho vek. Se zradlem uz to taky mame vyresene, to uz nevrci. Naucila jsem ho to tim postupem, ze jsem mu drzela misku a zral v me pritomnosti.
Takze abych to shrnula, mam proste problem s tim, ze je vuci me docela agresivni a ja vazne nevim co s tim. Potrebovala bych nejak vylepsit nas vzajemny vztah. Ale nejak mi prijde, ze nic nezabira. Jak postupovat, kdyz se ta situace bude opakovat. Je to muj prvni pes, takze priznavam asi jsem udelala nejake chyby, ale opravdu se snazim.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 13:20
- Nahlásit

markulka
lezi treba v obyvaku na zemi, prijdu k nemu, chci ho pohladit
nechod ty k němu,ale když se chceš mazlit,zavolej ho k sobě
A ted jsem akorat vystresovana.
to je další problém,on to cítí a reaguje podle toho
Se zradlem uz to taky mame vyresene, to uz nevrci. Naucila jsem ho to tim postupem, ze jsem mu drzela misku a zral v me pritomnosti
no tak bych řekla,že je to jasný...
dle mýho jsi ho nerada přivedla do situace,kdy ti moc nerozumí a je nejistej...prostě se brání.Nech ho žít,bud v klidu,netlač na něj

kejtlin
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 13:36
- Nahlásit

markulka
ahj, taky si myslím, že to dělá z nejistoty, držení a sahání do misky dělá mnoho začátečníků, je to naprosto zbytečný, mým psům, když jezdí miska po zemi tak ji přidržím nohou nebo rukou a nikdo je to neučil a nikdy žádného nenapadlo, že by se na mě jen blbě podíval.
nechod´ za ním ty, nech ho at´ přijde sám, ale když přijde tak to neznamená, že se mu budeš automaticky věnovat, když nebudeš mít náladu, tak ho pošli na místo-to je pro mě dost důležitý povel, aby ho pes zvládal, ale musí vědět kde to místo má, musíš mu ho ukázat a několikrát ho tam zavést, zezačátku stačí když tam zůstane jen chvilku a postupně dobu prodlužuj.

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 16:59
- Nahlásit

davidkova renata

kde ja tohleto cetl....

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 17:08
- Nahlásit

argosek
kde ja tohleto cetl....
to nevim...mě to řekli na cvičáku dyš mi bylo asi 12 let..

makrel
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 17:11
- Nahlásit

davidkova renata
Hm, mě to nikdo neřek, za mnou psi chodí furt sami, spíš mám problém je od sebe dostat

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 17:18
- Nahlásit

makrel
za mnou psi chodí furt sami, spíš mám problém je od sebe dostat
no tak to samosebou já taktéž,kdo nás zná ,může potvrdit,někdo nedokáže za celej život naučit psa Pocem a mě zas nejde Ježišmarjávypadniužvodeměkonečně..ale myslim to jako tak,že sme se prostě na cvičáku lecos dozvěděli tak nějak všeobecně

makrel
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 17:22
- Nahlásit

jo, chápu

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 18:32
- Nahlásit

davidkova renata

to nevim...mě to řekli na cvičáku dyš mi bylo asi 12 let..

a rekli ti i, proc to tak mas delat?

staropramen
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 18:37
- Nahlásit

Ja za psem chodím když chci .. To dělám asi špatně co

LucieS
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 18:40
- Nahlásit

markulka
S tímhle ti tady asi nikdo moc nepomůže, to musí řešit někdo zkušený v reálu. Protože aby se takhle chovalo 6 měsíční štěně, to není jen tak, to tam toho kazíš asi hodně moc, i když si toho nejsi vědoma.
Jen stručný odhad - příliš na něj tlačíš, chceš toho po něm moc, jsi pro něj absolutně nečitelná, neví, co si o tobě má myslet, neví co po něm chceš, a proto se raději preventivně brání.
Tou agresí ti říká: "jdi pryč, nerozumím ti, nevím co chceš, nechci s tebou mít nic společného."
Nic moc vizitka.
Ale žádný učený z nebe nespadl, jen je potřeba s tím začít honem rychle něco dělat- najít si KVALITNÍ cvičák, nechat si poradit a radama se řidit.

Vikula
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 19:02
- Nahlásit

markulka
Mám rok a půl starou fenku kavalíra a takhle přesně se chová k mým dcerám.Když nejsem v její přítomnosti chová se k nim bez problému.Jinak je to stejné jak popisuješ, dokonce když jsem doma a ony přicházejí domů, nechodí je přivítat, prostě leží někde blízko mě a když ji chtějí pohladit tak vrčí.Určitě vím,že chyba není u mých dcer, ale u mě, mě zřejmě uznává jako tu nejvyšší, takže bych ji měla srovnat já.Třeba ta chyba taky není na tvé straně.

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 19:46
- Nahlásit

staropramen

Ja za psem chodím když chci .. To dělám asi špatně co

jestli ti na cvicaku nikdo nerek, ze to nemas delat, je to v poradku

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 19:51
- Nahlásit

argosek
a rekli ti i, proc to tak mas delat?
ale jo..řekli,že pes musí dolejzat za mou a ne já za nim
vo co vám de,pane?

Fifi
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:03
- Nahlásit

argosek

kde ja tohleto cetl....

Pane, todle mi vysvetlil kdysi i muj nepejskar otec, kdyz jsem coby mala neustale oblejzala cokla, kteryho jsme s braskou tahali coby ZS ucednici cely odpoledne po vsech certech. Pes byl ztahanej, my ne a tak, kdyz me jednou opravnene seknul, spíc na svym pelechu (pes jako), kde by mel mit klid, dostala jsem na zadel este ja. Tez opravnene. A to mi rodice nejsou zadny psiiichologove. Jen asi sami vedeli, jak moc vzacne jsou ty chvile klidu, kdy si od nas mohli odpocinout.
Pamatuji si tuto lekci dodnes a psa pri odpocinku neobtezuju. Ale nemam problem ho prekrocit. Tak nevim.

staropramen
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:08
- Nahlásit

Ale tak pes přece pořád neodpočívá že,já k němu klidně přijdu když leží,čumí na mě a vrtí ocasem tak proč ne

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:14
- Nahlásit

davidkova renata

ale jo..řekli,že pes musí dolejzat za mou a ne já za nim

vs

kdyz si psa zavolas, abys ho mohla pohladit, porad jsi to ty, kdo "doleza" .

Fifi

slecno fifi, pisete sice moc hezky, ale o necem uplne jinem

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:15
- Nahlásit

staropramen
hele já bych to nehrotila..tadle rada je asi úpa zbytečná když věci fungujou jak maj.já to třeba nikdy u svýho psa nestihla praktikovat bo za mnou leze imrvére tak nějak neni kdy . Nám to radili spíš na čokly co sme tam porůznu natahali poté co jsme je někde vodchytli toulavý nebo nám je někdo pučoval na venčení a tak..prostě krapítek prudérní či jak to říct. Jinak nevidim důvod abys to dělal jinak,evidentně nemáte spolu problém,tahle rada je asi spíš pro ty co si ,byt nevědomky,na nějakej problém už zadělali.a jen blb bude prudit psa co spí nebo prostě odpočívá,to se pak nemůže divit,že se ohradí..

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:17
- Nahlásit

argosek
kdyz si psa zavolas, abys ho mohla pohladit, porad jsi to ty, kdo "doleza" .
no já to nedělám,viz příspěvek výše ,ale dalo by se to postavit tak,že ho zavolám,on přijde,splní tedy můj rozkaz a já ho za to pohladím jako odměnu...že bysem taky dolejzala??

makrel
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:19
- Nahlásit

hele já bych to nehrotila..tadle rada je asi úpa zbytečná když věci fungujou jak maj
Tež si myslím, že když není porblém, tak je to úplně jedno, kdo za kým dolejzá

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:20
- Nahlásit

davidkova renata

hele já bych to nehrotila..tadle rada je asi úpa zbytečná když věci fungujou

stejne tak, kdyz veci nefungujou .

Jinak nevidim důvod abys to dělal jinak

souhlasim - jeste bych to rozsiril - nevidim duvod, aby to delala slecna markulka.

jen blb bude prudit psa co spí nebo prostě odpočívá

presne tak! proto pejska radsi zajdu pohladit do pelisku (kdyz uz budu mit takovou potrebu), nez abych ho prudil tim, ze ho budu volat k sobe.

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:22 - Změnil/a: argosek
- Nahlásit

davidkova renata

ale dalo by se to postavit tak,že ho zavolám,on přijde,splní tedy můj rozkaz a já ho za to pohladím jako odměnu...že bysem taky dolejzala??

dobra zeno, postavit se da skoro cokoliv skoro jakkoliv

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:25
- Nahlásit

makrel
je to úplně jedno, kdo za kým dolejzá

argosek
stejne tak, kdyz veci nefungujou
čéče tak to nemůžu úpa říct,že by nám ten systém tehdy nefungal..měli sme jednou mj. doma takovýho prudérního NO ,ten vrčel jak generátor ,hajzl,ale tedle způsob byl rozhodně lepčí musim říct.
proto pejska radsi zajdu pohladit do pelisku (kdyz uz budu mit takovou potrebu), nez abych ho prudil tim, ze ho budu volat k sobe.
no tak to ste pako ,páč dyš spí nebo odpočívá,nevidim důvod ho ausgerechnet muckat

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:27
- Nahlásit

argosek
postavit se da skoro cokoliv
helejte, taxi to postafte ,ale vono vám to asi zrovínka nende,že jo,tagže holt mušíte oponovat na netu

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:29
- Nahlásit

davidkova renata

páč dyš spí nebo odpočívá,nevidim důvod ho ausgerechnet muckat

aha..hmmm...takze jeste jednou:

nevidite duvod ho muckat, ale zavolat si ho a pak muckat ano? inu, zenska mysl jest kouzelna .

ps: vetsina mych pejsku ma rada, kdyz je prijdu pohladit, kdyz odpocivaji.

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:33
- Nahlásit

davidkova renata

helejte, taxi to postafte ,ale vono vám to asi zrovínka nende,že jo,tagže holt mušíte oponovat na netu

slecno renato, na netu oponuji proto, ze jsem si tu precet neco, co povazuji za zbytecnost a rikal jsem si, ze si z vas bud udelam srandu, nebo se dozvim, proc jste tu radu dala.

zatim jste mi zadne zduvodneni nenapsala, jen jste odvedla rec od puvodniho vyroku o volani si psa za ucelem hlazeni k rozjimani o dolejzani mezi pejsky a jejich panicky.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:35
- Nahlásit

argosek
tááák znovu..

presne tak! proto pejska radsi zajdu pohladit do pelisku (kdyz uz budu mit takovou potrebu), nez abych ho prudil tim, ze ho budu volat k sobe.
nevidite duvod ho muckat, ale zavolat si ho a pak muckat ano
nebudu ho volat ani muckat dyš chrápe nebo tak něco..sem jako myslela,že mluvim s někým komu to není nutný vysvětlovat,ale asi se pletu

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:44
- Nahlásit

davidkova renata

asi se pletu

to ano.

takze naposledy a polopate:

reagoval jsem na tvuj vyrok o volani a hlazeni. zatim tomu rozumis?

tva nasledna reakce uz odvaela rec na tema dolejzani a jeste dal na odpocivajici pejsky. o svem puvodnim vyroku, kvuli kteremu jsem vstoupil do diskuze, jsi zatim nenapsala ani ň. (vyjma toho, ze ti o tom rekli nekdy zacatkem 90. let na cvicaku)

kdyz jsi uz zminila odpocivajiciho/spiciho pejska, vyuzil jsem toho, abych ti ukazal, ze zavolat si ho a pohladit, je mnohem vetsi prudeni, nez si ho jen pohladit.

tak jak, rozumime si?

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:45
- Nahlásit

argosek
ze jsem si tu precet neco, co povazuji za zbytecnost a rikal jsem si, ze si z vas bud udelam srandu, nebo se dozvim, proc jste tu radu dala
no srandu vy si děláte furt,taky proto máte už banánovej sad
zbytečný to je pro mne,staropramena,makrélu ,vás a spoustu dalších.na který ale jejich 6 měsíční pes nevrčí když jdou k němu a chtěj ho pohladit.Protože to neni úpa normální,že pes tak reaguje.Tož bych se snažila se tomu nějako vyvarovat i když je jasný,že jedna jediná věc těžko nastolí ideální stav,ale je možný to vylepšení poskládat z jednotlivejch částí kousek po kousku,časem.
vono pane,dybyste chodil vod mala taky na cvičák,tak byste se ted nemusel dokola ptát

argosek
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2010 20:47
- Nahlásit

davidkova renata

pokud je pro vas mazleni a pruzeni jedno a totez...

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání