Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Autopotah pro psa do kufru
Autor Zpráva
Dana01
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2009 22:27 - Změnil/a: Dana01
- Nahlásit

Ahoj, chtěla jsem se poradit, jestli někdo nemáte zkušenost s šikovným autopotahem do kufru pro psa - mám Fábinu kombíka a vzadu vozím velkého psa, snažím se kufr chránit dekou, ale různě se chumlá, i když jí zaháknu za ty kovová očka, tak jsem se říkala, že pořídím profi výbavu a nabídka je bohatá - od drahých až po levné a na jednu stranu se mi nechce dát 1400 za deku do kufru, když by šlo koupit i něco levnějšího, na druhou stranu nechci "výhodně" koupit něco za čtyři stovky a pak kvést z toho, jaký je to šunt...nemáte někdo prosím konkrétní zkušenost - zatím jsem hledala třeba tady: Díky za vaše tipy

http://www.psikralovstvi.cz/index.php?main_page=pr oduct_info&cPath=12_56&products_id=1743
http://www.rak-brno.cz/potreby-pro-psy/pes-v-aute/ potahy-do-kufru/717-ochranny-potah-do-kufru-auta.h tm
http://obchod.hafbezobav.cz/vyr-2455-300-Autodeka- se-zipem-129-x-176-cm.html
http://www.kralovstvi-zvirat.cz/katalog/podle-znac ky/walser/plachta-do-kufru-pro-psa
http://www.rak-brno.cz/potreby-pro-psy/pes-v-aute/ potahy-do-kufru/719-ochranny-potah-do-kufru-s-jazy kem.htm

VerčaZ
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2009 22:51
- Nahlásit

My máme v kufru starej koberec, ten se nekrčí a když je špinavej, vyluxujeme ho a je to. Ale zase z něj těžko uděláš jako ty sajtny nahoru. Ale upřímě, já nevím, proč je potřeba mít ten kufr chráněnej i nahoru a zezadu sedaček.

worick
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2009 22:57 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

VerčaZ
Dana01
Ale upřímě, já nevím, proč je potřeba mít ten kufr chráněnej i nahoru a zezadu sedaček. - já vím proč Zrovna dneska jsme jeli z prochajdy všichni špinaví a mokří a berňák sedí s oblibou tak, že se na ,,něco" navalí - buďto na ten zadek sedaček nebo bok auta a zablácený je pak celý kufr

jablunka
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2009 22:57
- Nahlásit

Dana01
danuš a nebyla by lepší ta vana do kufru???
http://www.cz-pes.cz/diskuse/7_9465_0.html

VerčaZ
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2009 23:05
- Nahlásit

worick
Aha, tak to jo, to mě ňák nenapadlo. Mě se pes okamžitě začně votírat do toho koberce, takže koberec je pak šílenej, auto jakž takž čistý a pes vysmátej.

moll
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 06:38
- Nahlásit

nejlepší je vlastní tvorba - vybereš si materiál , barvu, půdorys a bokorysy kufrového prostoru obkreslíš na velký kus papíru ( mi posloužily slepené reklamní letáky) a pak už potřebuješ jen velký prostor na stříhání a chvíli na šití. stěnu za sedačkama mám chycenou gumou za opěrky zadních sedadel, takže se nekrčí, čalounění na dveřích je taky kryté - v zadní stěně je d otunýlku navlečená kovová tyčka, která se dává do otvorů v bocích karoserie. při tomto kotvení drží boky vzpřímené a na dně vzniklé vany mají pesové ještě 50 mm molitan, aby se jim leželo pohodlně.

Janiii
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 10:44
- Nahlásit

ahojky,
Dana01
koukám, řešíme stejný problém, my jsme Berni pořídili nový auto tak to taky řešíme. takže jsi mi trochu ušetřila práci těmi odkazy
jen nevím, jak drží ty bočnice?? zadní část zaháknu za zadní opěrky předpokládám, ale ty boky? má to někdo v autě??
díky

Strejda
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 10:57
- Nahlásit

Máme autopotah, ale používáme koberec. Potah je na samolepky, otrhává se, všelijak muchlá, pes se do toho zamotá. Možná to je špatná značka. Koberec funguje dobře. Boky nejsou nijak chráněné, protože pes má své auto. Ale s kobercem by to šlo vyřešit dobře i na boky.

Janiii
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 11:01
- Nahlásit

my máme teď taky koberec na podlaze, a je super. ale teď potřebujeme ochránit min. ještě zadní stranu sedaček až k opěrkám.
Potah je na samolepky, otrhává se, všelijak muchlá, pes se do toho zamotá. Možná to je špatná značka
Strejda
a nenašel bys na tom, co je to za značku?

Biluška
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 11:04
- Nahlásit

Prosím vás, ví někdo jak je to s bezpečností psa v kufru? Taky jsme právě koupili nové auto a je mi fakt líto nechat ho zničit psům. Na druhou stranu o ně mám v kufru docela strach. Dosud jsme měli taky kombíka - část psů jezdila v kufru, část na sedadlech. Ti na sedadle měli pásy.
Teď máme v kufru mříž a mnohem větší kombík. Mohla bych tam teoreticky dát všechny psy. Ale mám docela strach, že v případě havárie ta mříž ochrání lidi v autě (psi tam nebudou lítat jak projektily a neurazí nikomu hlavu), ale co ti psi? Vždyť je tam utluču? Kdybych to, nedejbože, otočila třá přes střechu....
Víte o tom někdo něco? Jak se zabezpečí ten pes v kufru??
Malamutku WAndu jsem vždycky dávala do pásů a připínala krátkým vodítkem k takovýmu kovovýmu očku (původně to bylo něco u zámku, ale sloužilo to dokonale) . Tohle auto to skvělé očko nemá a všechny psy k tomu stejně nepřipnu...

Dáška
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 11:16
- Nahlásit

Biluška
Vždyť je tam utluču? Kdybych to, nedejbože, otočila třá přes střechu....
No já bych se spíš bála, co se stane, když to domě napálí nějaké pako zezadu

Biluška
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 11:26
- Nahlásit

Dáška
No já bych se spíš bála, co se stane, když to domě napálí nějaké pako zezadu
No tak to maj spočítaný. Stejně tak jako když do mě napálí někdo na křižovatce zboku, taky jim ty pásy na sedadlech nepomůžou. To jsou věci, které eliminovat nemůžu. Ale to co můžu bych ráda eliminovala.

moll
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 12:06
- Nahlásit

když zaháknete zadní stěnu potahu o opěrky a přední o tu tyčku ve dveřích, tak to stačí - mám bočnice na zip a zapnutý zip udrží bočnice nahoře.

Strejda
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 12:07
- Nahlásit

Janiii
nenašel bys na tom, co je to za značku?

Potah do kufru auta s bočnicemi 230 x 110 x 60 cm TRIXIE 597 Kč

moll
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 12:08
- Nahlásit

Biluška
tu svou havěť mlžeš nastrkat do přepravek a ty uložit do kufru, ale zase se ti semelou v těch bednách...si nevybereš - nesmíš se prostě vybourat ani přes střechu ani do sebe nechat napálit ze zadu ani z boku....

Strejda
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 12:11
- Nahlásit

Biluška
Ale to co můžu bych ráda eliminovala.
Eliminuju to tak, že jezdím jak starej dědek o dušičkách. Ale toho blba, napálivšího to do auta zezadu, eliminovat nemůžu.

Uvažoval jsem o pásech do kufru, ptal jsem se na to tady, ale asi nikdo nemá použitelnou radu.

moll
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 12:30
- Nahlásit

Strejda
blba, napálivšího to do auta zezadu, eliminovat nemůžu. - můžeš tak, že koukáš víc do zrcátka než do předu, nebrzdíš nečekaně, při brzdění se stavíš s autem mimo frontu, abys mohla vyjet do strany kdyby ti hrozil zadní kontakt, při stání ve frontě nenecháváš auto pod brzdou, .....

Biluška
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 12:41
- Nahlásit

moll
nebrzdíš nečekaně
To je v našem kraji nepoužitelné. Jednak je tady šíleně moc zvěře, fakt šíleně a furt se to producíruje po silnici Z velkého širého okruhu všech známých jsem jediná kdo nikdy nesundal srnku, nebo divočáka. A to dílem zázrakem a dílem proto, že jsem ochotná to klidně strhnout do příkopy než bych nějaké zvíře zabila. Ale i tak je to spíš zázrak, páč ta blbá havěť vyskakuje z příkopů rovnou před autem To bych musela jezdit stabilně třicítkou a tolik času nemám

Strejda
Eliminuju to tak, že jezdím jak starej dědek o dušičkách
No já taky zbytečně neriskuju, ale zase hrozně často spěchám Bohužel. Mám práci, při které se vyžaduje, abych byla všude včas. Ale zároveň pracuju se psama a s lidma. Takže když se nějaká bába rozkecá o svém stavebním spoření tak je veškerý můj časový harmonogram v háji a mě nezbývá než šlápnout na plyn, abych byla na další schůzce včas. Dopoledne jezdím se psama po canisterapiích a bývá to to samé. Lilátko si před odjezdem vzpomene, že ještě musí kakat a hned máme deset minut zpoždění

moll
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 12:47
- Nahlásit

Biluška
jsem ochotná to klidně strhnout do příkopy než bych nějaké zvíře zabila
tak to jsme na tom stejně....já tudle brzdila i ušima, protože na silnici seděl kos a odmítal vzlítnout....

Biluška
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 12:56
- Nahlásit

moll
protože na silnici seděl kos a odmítal vzlítnout....
To mi dělají co chvilku, fóglové blbí Nadávám jim tak strašlivě, že musím být slyšet o dva kiláky dál
A kámoška kdysi, když přejela nějakého vrabce, zastavila, vytáhla polní lopatku a ptáka pohřbila

Strejda
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 13:17
- Nahlásit

moll
můžeš tak, že koukáš víc do zrcátka než do předu, nebrzdíš nečekaně, při brzdění se stavíš s autem mimo frontu, abys mohla vyjet do strany kdyby ti hrozil zadní kontakt, při stání ve frontě nenecháváš auto pod brzdou, .....
Jo, jo, svatá pravda. Ale stejně to nestačí. Napálil mě do auta zezadu chlapík, kterej měl horší brzdy než já. Já jsem zastavil, protože přebíhaly srny. Věděl jsem o něm, protože se na mně lepil jak teplouš, ale nic mi to nebylo platný. Myslím, že nejsem řidič začátečník.

Dana01
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2009 17:26 - Změnil/a: Dana01
- Nahlásit

Ahojky, díky všem za tipy, zaujala mě ta možnost obložit si celé auto protože jak píše worick Méďa jako berňak se samozřejmě s oblibou navalí na boční stěnu a teď začíná opravdu ve velkém línat a ty chlupy z koberce nejdou zrovna ideálně a dostat kufr do stavu, kdy se tam návštěva neštítí položit nákup nebo tašku, bude čím dál obtížnější (přece jen nemám auto jen pro psa), takže proto mě zaujala možnost mít něco, co se dá vzít a vyklepat nebo jednoduše složit a nechat doma.

jablunka

Na vany do kufru se podívám, třeba by to bylo lepší

Janiii

Tak konečně má berni nové auto a bude jezdit holka pěkně na úrovni , kdbych objevila něco zázračného do kufru, dám vědět

Katka52
Člen
# Zasláno: 7 Čen 2017 09:31
- Nahlásit

Dobrý den,

nabízíme nádherné pelíšky, domečky, boudičky,matrace pro pejsky i kočičky. Máme také širokou škálu potahů do auta, dvířek a tašek. Pokud budete mít nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit https://www.elektro-obojky.cz/pelisky-boudy-tasky/

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání