Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Jaký šampón
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Břetislava
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 09:16
- Nahlásit

Vyzkoušela jsem už pár šampónů (samozřejmě pro psa a po každém z nich měl hafan lupy a škrábal se. Snažím se ho koupat minimálně, ale sem tam je potřeba. Poradíte mi nějaký šampón pro citlivou pokožku, se kterým máte dobré zkušenosti. díky

kokoška
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 09:23
- Nahlásit

já nedám dopustit na značku 1 ALL System, patří mezi už fakt velmi kvalitní kosmetiku pro psy (včetně ceny). Pejsu v něm koupu od té doby, co ji mám. Šampón nevoní - což je pro mě hodně důležité, opravdu snadno se vymývá ze srsti a žádné kožní ani jiné potíže po něm čubina nemá.
Dělají hodně druhů - např na hrubou srst, proti blechám a tak.
Nevýhoda je, že se špatně shání, ale zase vydrží strašně dlouho - 0,5l lahev mi stačí na víc jak rok a to koupu pravidelně cca každé 2 měsíce.

Zet
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 09:35
- Nahlásit

kokoška
Taky používám #1 ALL SYSTEMS. Objednávám ho přes

Břetislava
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 09:45
- Nahlásit

kokoška
Zet

A který z nich používáte? Mám labrouše, tak nevím, který by byl pro něj nejvhodnější.

fromeli
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 10:06
- Nahlásit

Já používám Vetriderm hypoalergenní, vozí mi ho z net obchodu za cca 250 Kč.

Tonda
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 10:23
- Nahlásit

Snažím se ho koupat minimálně, ale sem tam je potřeba

nemyslim to nijak ve zlem,ale z jakeho duvodu je sem tam potreba psa vykoupat?Muj pes se mnou stravi velkou cast dne v baraku,ma uz skoro rok ale jeste jsem ho samponem nekoupal.
Jen jednou jsem ho neuhlidal a vyvalel se me v necem smradlavem,tak jsem pouzil sampon,ale jen kolem krku.
Jinak ho kdyz je spivavy jen splachnu cistou vodou.

kokoška
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 10:24
- Nahlásit

Břetislava
já používám whitening - rozjasňovací, myslím, že na světlého i černého labrouše by šel použít. Nejmenší balení je 250 ml a stojí cca 250kč

Mar3
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 10:44
- Nahlásit

prý jsou dobrý tyhle:
GOTTLIEB, smrkový šampón s norkovým olejem 300 ml
GOTTLIEB, vaječný šampón s norkovým olejem 300 ml

já mám psa s citlivou kůží a právě aby se neškrábal používám Virbac Allercalm - u toho je ta výhoda, že se může používat i denně a nenarušuje nějakou tu přirozenou mastnotu nebo Ph pokožky nebo co to je,proč by se psi neměli koupat často.....

Zdenka
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 10:50
- Nahlásit

Nechci se tě Tondo dotknout ale já koupu zhruba taky jednou za dva měsíce a to když vidím na srsti,že to potřebuje nedokážu si představit jí jednou za čas nevykoupat a po koupání je naopak krásně lesklá a koupu dětským šamponem a nemáme jediný problém

zelena_zaba
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 10:58
- Nahlásit

Ja taky sve psy koupu samponem tak jednou za rok. Kdyz se mi pes komplet cely vyvalel v konskych hovnech a musela jsem ho umyt tim, co bylo jedine po ruce - obycejnym sprostym citronovym mydlem, tak to dokonce prezila jeho srst bez nasledku. Sice jsem se trochu bala pouzit na nej to mydlo, ale nic mu z toho nebylo. Jo a jeste v lete se pejsani koupou minimalne 2x do tydne v rece nebo v rybniku. A nejlepsi je destova voda, kdyz zmoknou, maji pak po uschnuti takovou jemnejsi srst, parada!

Tonda
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 10:58
- Nahlásit

Zdenka
nevim proc by se me to melo dotknout?
ja myslim ze kvalita srsti se odviji od neceho jineho nez od koupani.Vis kolikrat se me uz stalo ze me nekdo rekl po pohlazeni meho psa-"Tys ho koupal,ze?".Ja ja mu na to-"ne,jeste jsem ho nekoupal"

jindriska
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:04
- Nahlásit

Tonda
kdybych měla jen feňuli, které teď budou 2 roky a šampon jsem na ní ještě nepoužila, protože není proč, napsala bych stejný příspěvek jako ty. Srst má krásně lesklou, kůži čistou, často se koupe všudemožně, ale má snad samočístící srst či co, bahýnko opadá či se někde otře. Jen jí kartáčuji.
Ale náš druhý pejsek- teriér s krátkýma nožkama, srstí jemnou, plstnatící se, tak toho zkrátka musím vzít tak zhruba jednou za 3-4 měsíce. Kartáčuju ho každý týden, ale srst i kůže se mu špiní, vypadá pak trochu jak to ubožátko zanedbané.
Takže je jen dobře se dozvědět o dobrém, kůži nenarušujícím, šamponu.

wensday
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:07
- Nahlásit

Tonda
já koupu, když se vyválej, třeba jako včera jedna z holek v hnusným hnusu. Tak to pak šampon použiju. Jenže vona se vyválí v hnusu poměrně často, takže šampon používám... Gottlieb nebo Vetriderm.

jindriska
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:08
- Nahlásit

Tonda
mě se nedávno jedna paní s vážně míněným dotazem zeptala, jestli tu naší fenečku něčím leštím, že se tak leskne

Tonda
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:11
- Nahlásit

jindriska
ale srst i kůže se mu špiní, vypadá pak trochu jak to ubožátko zanedbané
prave na to jsem se ptal,proc je obcas potreba psa vykoupat...
ja tuto potrebu totiz nemam

Zdenka
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:15
- Nahlásit

Mě zas právě přijde divný nekoupat

Zet
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:16
- Nahlásit

Břetislava
Já také používám whitening
Tonda
Ono také záleží na tom, jakého plemene tvůj pes je Mám dlouhosrstou ovčačku a koupu ji celkem často ... především před výstavou. Mám také dlouhosrsté jezevčíky a ty koupu pouze ve zvláštních případech (když se v něčem vyválí a podobně).

fromeli
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:21
- Nahlásit

Já koupu šamponem po zimě, tak jako autu jedem umýt podvozek, tak beru i špagetu na pořádnou očistu jejího "podvozku".
No a pak jen když je potřeba, že se někde vyválí.
Ale my máme doma napůl kachnu, koupání v přírodě jí dělá dobře Vloni sem koupala 2x

Tonda
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:28
- Nahlásit

co se tyka koupani v prirode ,to u nas probiha temer kazdodenne,od doby co rozmrzlo...

wensday
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:30
- Nahlásit

Tonda
to je ta Tvá štěrkovna ?????

fromeli
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:30
- Nahlásit

Vloni sem koupala 2x
tedy 2x v šamponu.

Břetislava
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:36
- Nahlásit

Tonda
Koupu šampónem jen tehdy, když se v něčem vyválí ... je pravda, že to není často, ale už se to stalo - spíš když byl menší. Je to totiž prasátko a vzhledem k tomu, že je s náma doma, tak nám od zdechlé ryby nebo od koňských hoven moc nevoněl

Tonda
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:36
- Nahlásit

wensday
no jasne,ale jen kousicek z ni...
celou najdes zde http://www.mapy.cz/searchScreen?query=moravska+nov a+ves#centerX=139196672@centerY=131398336@typ=opho to@zoom=13@vizType=none@vizIds=none

Tonda
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:38
- Nahlásit

Břetislava
tak to chapu...
me se vyvalel jen jednou,ale cistou vodou to smit neslo,tak jsem musel taky sahnout po chemii.

wensday
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:39
- Nahlásit

Tonda
no tak to je brutální, to je tak velký ???? ale lidi tam normálně nesměj, že jo.

Tonda
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:43
- Nahlásit

wensday
tusim 120ha
lidi tam muzou,ikdyz je na zacatku Zakaz koupani.Je to totiz nahradni zdroj pitne vody,higienicke pasmo 1 stupne.
Ted v lete je to v oblezeni koupajicich se,hlavne o vikendech.

wensday
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:44
- Nahlásit

Tonda
aha jo, někdy na podzim teda přijedu kuknout aj se psama

Tonda
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:47
- Nahlásit

wensday
prijed

wensday
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 11:54
- Nahlásit

Tonda
aj nějaká ryba bude ???? ... jenže ty je pouštíš, že jo.....

Tonda
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 12:10
- Nahlásit

wensday
ja mam ryby rad,obcas si nejakou domu vezmu.Poustim ale vsechny velke.
Kam jsme se to dostaly od samponu pro psi.
Timto se Bretislave omlouvam...

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání