Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Jaký šampón
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Garfield
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 12:14
- Nahlásit

GOTTLIEB, vaječný šampón s norkovým olejem 300 ml

znám, používám a nemůžu si stěžovat. Tedy já osobně ho až tak neužiju, ale na psa jako jo.

nika00
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 12:19
- Nahlásit

ahoj, mam dotaz....svou fenuli koupu se samponem....ne moc casto...ale tak 3x do roka urcite... je to cunas...a desne se spini...a taky smrdi takze obcas je to potreba

mam jen dotaz...zrovna asi pred 14dni jsem ji koupala...vzdycky se snazim peclive sprchovat....ale den po koupani se zacla drbat na hlave..az ji zacla z kuze tect takova "voda" docela smradlava...tak sem to vyplachla...a pak se udelal strup...a za dva dny ji to zaclo tect asi o 10cm niz... co s tim??

fromeli
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 12:20
- Nahlásit

nika00
asi raděj na veterinu.

nika00
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 12:23
- Nahlásit

ja sem to nechtela nak moc hrotit...jestli to treba neni nic vaznyho...treba jen opravdu blbe vymytej sampon...kterej svedi...nebo naka alergie na tuhle znacku.. (i kdyz uz sme ho pouzivali driv a nebyl problem)

fromeli
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 12:25
- Nahlásit

nika00
no píšeš, že si rozškrábala, tekla z toho smradlavá voda, tedy asi nějaký hnis a o kousek dál se udělala další, tak se mi to moc nelíbí.

fromeli
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 12:27
- Nahlásit

a co to dělá po tom vypláchnutí? píšeš, že jsou to 2 týdny, co ten strup? je tam stále nebo zmizel? hnisá to? jak je to velký?

wensday
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 12:52
- Nahlásit

nika00
je to hot spot !!! k vetovi, vystříhat srst, účinná léčba je hypermangan v kombinaci s Tetra Deltou.
Garfield
jooo, voní jako vaječnej koňak, že jo ???? my máme momentálně smrkovej, mňam
Tonda
já teda snad žádnou mírovou nikdy nepustila, taky sem nebyla si tak úspěšnej rybář jako ty, ale miluju ryby na jídlo, dycky sme dělali aj zavináče a takový dobroty

nika00
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 14:09
- Nahlásit

fromeli
hnis to neni urcite...fakt jen neco jako bily krvinky ci co... to prvni sem vyplachla velkym proudem vody...a pak to oschlo a udelaly se tam takovy malinky stroupky, ktery uz usychaji a vypadavaji....uz to skoro neni videt.. pak pri tom druhym sem udelala stejnej postup...akorat ze pak sme dost zmokly takze to nemohlo poradne proschnout....a jak to bylo mokry tak si to zas zacla noumat...a kdyz se na tom druhym zacal dealt stroupek a ona to seskrabla tak se z toho zase spustila voda... ted uz tam ma jen to druhy...udelala se ji v srsti takova jakoby "pesinka" a je tam takovej "mokrej strup" jinak neni to moc velky...po ty pesince je to tak 7cm...
wensday
co je to hot spot? zkusim ten hypermangan..

wensday
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 14:18 - Změnil/a: wensday
- Nahlásit

nika00
no, to je to, co má Tvůj pes.... hele :

a taky tadydle u nás v deníku :
ANNE HOT SPOT

( 9.5.2006 ) Když jsme přijeli z Nesměře, všimli jsme si, že má Anne na krku nějaké kousance, ze kterých po srsti tekla nějaká tekutina. Stejně jsme s babčou jeli k vetovi, tak jsme naložili i obě labradorky. Mysleli jsme, že je Anne pokousaná od nějakého psího kamaráda ( a patřilo by jí to, protože hlavně v pátek večer byla na sraze na některé pejsky pěkně protivná, ta naše vůdkyně smečky a ochranitelka rodinného krbu ).
Ale náš veterinář jen koukl a povídá, no, to je hot spot. Tohle jsem tedy slyšela poprvé. Jedná se o onemocnění kůže u pejsků s hustou srstí. Srst je mokrá, venku je horko a dochází k zapaření kůže spolu s nějakým spouštěcím prvkem, kterým může být třeba píchnutí komára, štípnutí jiným hmyzem, škrábnutí apod., pak vznikají mokvavé fleky na kůži, kterým se říká hot spot, neboli horké místo. Info také na foru mujpes Veterinář Anne na postižených místech ( asi 7 flíčků po obou stranách krku ) vystříhal srst a dal jí injekci antibiotik. Doma jsme místa potírali hypermanganem a penicilinovou mastí Tetra Delta , se kterou už máme výborné zkušenosti už při léčbě vyrážky na břiše Anne. Nyní po 14-ti dnech už jsou místa vyhojená, kůže je růžová a zbývají k doléčení jen dva malé stroupky. Po dobu léčby Anne pokud zmokne nebo se ráno namočí v trávě, vysoušíme krk fénem. Snad se nám onemocnění nebude vracet, Anne je totiž jako každý labrador vodní živel, to by byla škoda.

nika00
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 14:51
- Nahlásit

diky za rady...dneska to zkontroluju a uvidim ajk to vypada

wensday
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 14:52
- Nahlásit

nika00
hele, já myslím, že je to fakt ono, když nebudete léčit, ještě se to rozleze. Tak držím palce,,,,

nika00
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 15:13
- Nahlásit

wensday
zatim to teda nevypadalo tak strasne jako ma ta labradorka na obrazku....hlavne po koupani v rybnikach atd to nikdy nemela...objevilo se to az po tom samponovani...takze zkusim ji znovu celou poradne proplachnout a dat hypermangan...snad to bude dobry....uz si to ani nedrbe...ale ona je teda hodna a da si rict...no kazdopadne na to poradne mrknu a uvidim

wensday
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 15:16
- Nahlásit

nika00
a já bych šla k vetovi..... stačí vlahká kůže pod srstí a je to. to na obrázku vypadá strašně, bo už je to vystříhaný a hnědý od hypermanganu.

brut
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 15:52
- Nahlásit

Já taky téměř nepoužívám šampon. Bruta jsem musela umýt jen jednou ( vyválel se jako štěně v ho**ech večer před výstavou), tak to jsem ho vzala dětským šamponem a Denynku jsem šamponem myla asi tak 10x za celý její život. Myslím, že oběma stačí vykoupání v řece nebo v nádržích či v lomech. Srst mají pěknou, nikde žádné lupy ani nic jiného.
Taky bych nevěděla, co na ně použít.

nika00
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 15:56
- Nahlásit

brut
ahoj jak se dari?
ja jimmyho taky mejt nemusim, ale sandy to jednou za cas potrebuje...pac se nak vic spini..a je videt ze je spinava...

Zany
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 16:17
- Nahlásit

No, existuji plemena, ktera by se bez casteho koupani tezko obesla, jedine , ze by se ostrihala , ale to si pak rovnou muzu poridit kratkosrste. Nekoupete ani pred vystavou?

Zany
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 16:19
- Nahlásit

Moji psi se take koupou v rybnice,ale je tam dost ryb a nekdy pekne smrdi, takze je stejne radeji aspoon proplachnu cistou vodou nebo vykoupu.

nika00
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2006 16:27
- Nahlásit

Zany
presne proto potrebuju hafana jednou za cas vydrbat samponem....

Katka52
Člen
# Zasláno: 16 Bře 2016 11:29
- Nahlásit

My na našeho pejska používáme značku šamponu ....., šampony se dají koupit již od 69,-Kč. A můžu říct, že jsme my i naše Amálka spokojeni. Šampony jsou rozděleny pro krátkosrsté,dlouhosrsté,malé i velké psy (tudíž téměř pro každého pejska).
Nepovolená reklama

PetraK
Člen
# Zasláno: 16 Bře 2016 13:47
- Nahlásit

Katka52

není to nuda dělat na internetu podomního obchodníka?

Fajka
Člen
# Zasláno: 16 Bře 2016 14:24
- Nahlásit

PetraK
není to nuda dělat na internetu podomního obchodníka
yes.... a další dotaz...
není to zbytečný ho šamponovat a řešit pelechy dyž pak do něj stejnak narvu elektrický proud???

zbrnd
Člen
# Zasláno: 16 Bře 2016 20:51
- Nahlásit

Katka52My na našeho pejska používáme značku šamponu ...šampony se dají koupit již od 69,-Kč. A můžu říct, že jsme my i naše Amálka spokojeni. Šampony jsou rozděleny pro krátkosrsté,dlouhosrsté,malé i velké psy (tudíž téměř pro každého pejska).
URL

Ty jo s tim si vydrhnete Kacku52, nebude to pak po forech tak smrdet.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 16 Bře 2016 20:55
- Nahlásit

Jinak má zkušenost je taková že 24 z 27 chovatelů doporučuje ostatním chovatelům a držitelům psů šampóny a prací prášky :
pereto.kvalitne.cz

Katka52
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2016 11:03
- Nahlásit

Nevím, kde jste přišel na to, že do svého pejska "rvu elektrický proud" To, že koupím šampón nebo pelíšek na této stránce přeci ještě neznamená, že musím do pejska "rvát elektriku".

chovatel88
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2018 12:10
- Nahlásit

Ahoj jaký používáte pro pejsky kvalitní šampon?Rád bych aby náš pejskej měl krásnou srst.

betynka25
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2018 14:08
- Nahlásit

Naše Betynka se umývá šamponem,který obsahuje aloe vera,má po něm krásnou hebkou srst.

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání