Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Převoz psa
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
corgi
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2008 09:37
- Nahlásit

Eny
Kdyz tady obcas vidim, kolik cikanu (pardon, romu) se vejde do zigulika, zacinam pochybovat o kvalitach sveho auta

Co se tyce prepravy v lete - vy nemate klimatizovany kufr?

Ne, vazne, klec jiste lepe dycha, to je na ni hned videt. Ja mam plastovku hlavne kvuli te moznosti vzit ji za ucho a pejska nekam poponest, coz v pripade cehokoliv tezsiho nez nejakych 10kg stejne nehraje roli

11111
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2008 09:45
- Nahlásit

My máme autoklec od faunasu a mega spokojenost.
V kufru je klec přikurtována pomocí gumcuků , takže necestuje v zatáčkách. Uvnitř má pes pelech. Pohoda.

Pro velkého psa bych ale volila taky mříž za zadní sedačky. Sice se tím člověk připraví o dost úložného prostoru, ale s tím musí počítat.

Eny
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2008 10:10
- Nahlásit

corgi
vy nemate klimatizovany kufr?
máme dělá se to tak, že se otevřou všechny okénka a je to
nevím kolik váží Kennelka na NO, ale hafan má v osmi měsících 31 Kg, tak už se vidím jak to tahám
Jinak musím přiznat jednu nepopiratelnou výhodu Kennelu a to že se dá vyndat a dát někam pod strom a pes je pořád ve svém, no jo, ale to bych si na to musela pořídit ještě vozík, protože do mého auta s eto prostě už nevejde

corgi
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2008 10:17
- Nahlásit

Eny
No prosim, takze problem je vyreseny - chce to nove auto

Dasha
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 09:27
- Nahlásit

corgi
můžu se zeptat, jak bys řešila přepravu 2 středně velkých psů a dvou 2 velkých psů v Oktávce kombi?

corgi
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 09:43
- Nahlásit

Dasha
No to už se vyřešilo - nové auto
Nemám moc dobrou představu o velikosti toho auta, ale asi bych vsadila na tu vestavěnou klec pro ty velké a ty střední do přepravek. Nebo sehnat obří vestavěnou klec, což asi bude problém, leda na zakázku, takže za pěkný peníz. No a poslední řešení by byl takový ten přepravní box - valníček za auto, ale to se mi moc nelíbí Spousta lidí to používá, já s tím ale zkušenost nemám, takže nemůžu soudit jak dobré nebo špatné to je.

corgi
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 09:44
- Nahlásit

Dasha
Nejlevnější a nejjednodušší řešení zřejmě bude instalovat mříž a nechat psy, ať si vzadu všichni spolu pobudou...

Dasha
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 09:52
- Nahlásit

corgi
valníček rozhodně ne, taky se mi to nelíbí.
pokud tam dáme vestavěnou klec pro velké, už se tam nevejdou další dvě přepravky, takže to asi vyřešíme mříží na zadní sedačky. Plus zahrádka na ostatní věci (skládací židličky, kennelky...je toho dost)
akorát co jsem se dívala, tak jsem zatím narazila jen na mříže s velkými otvory, tím by ti menší prolezli (a možná i ten jeden velkej, když by se hodně snažil). Ještě se nám líbí ten potah na zadní sedačky, vypadá to pak jako "vana" většinou jezdíme 2-3 lidi, takže to by taky šlo.

allík
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 10:15
- Nahlásit

Znovu otvírám toto téma. Jaký způsobe přepravy je pro psa nejbezpečnější? Já si myslím, že v kennelce, ale chtěla bych znát Váš názor, jak jsou na tom třeba autopásy?

PeKrato
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 10:41
- Nahlásit

allík
já vozím v přepravce. pes má svůj vyhraněný prostor, nemůže ublížit ani sobě ani ostatním. na krátké trasy vozím před sedadlem spolujezdce, což už tak bezpečný není, ale zato hodně pohodlný kšíry jsem ještě nezkoušela, ale zvažuju je právě na ty krátké vzdálenosti, tak si taky počkám na zkušenosti

Nera
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 11:54
- Nahlásit

Já vozím už psa 12 let na kšírech co jsem přivezla z GB a jsem maximálně spokojená.Pes myslím taky , policisté nás už před léty stavěli a jen čuměli co to má ten pes na sobě . Na silnici se snažím vyhnout těm blbcům co jezdí jak ...........

PeKrato
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 12:07
- Nahlásit

Nera
a jaké kšíry máš?

Pavlina Moravcova
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 13:01 - Změnil/a: Pavlina Moravcova
- Nahlásit

Já vozím na kšírách rotici, teď mám ještě štěně a řeším, jak je do té mé feldy srovnám. Prckovi jsem pořídila kennelku, ale je tak velká, že i když dám zadní sedačky pryč, tak když ji tam dám, tak té dospělé zbyde hrozně málo místa.

allík
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 13:35
- Nahlásit

Pavlina Moravcova

No to já právě taky řeším, protože mám jednu psici, kterou vozím vzadu na sedačce v kennelce, ale protože přibude psice druhá a auto je malé, tak to musím nějak vykoumat...

Pavlina Moravcova
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 13:38
- Nahlásit

allík
Ještě mě napadlo, starou mít na sedačkách a mladou v kufru, ale tu kenelku potřebuju vzít občas sebou, když někam jedu třeba na výcvikáč a to už je problém.

allík
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 13:42
- Nahlásit

Pavlina Moravcova

To je taky řešení. Já to asi vidím na ty autopásy s tím, že kennelka bude pro případ potřeby složená v kufru.

Pavlina Moravcova
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 13:45
- Nahlásit

jenže mě se do toho kufru nevejde ani složená a dva rotíci na zadní sedačku už tuplem ne.

allík
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 13:58
- Nahlásit

Pavlina Moravcova

Tak pak už jedině větší auto

Pavlina Moravcova
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 14:00
- Nahlásit

jj, to mám v plánu koupit si k vánocům, tak ale ještě musím chvilku počkat.

allík
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 14:03
- Nahlásit

Pavlina Moravcova

Tak to je super. Tak v tom případě bych jako dočasné provizorium viděla vozit jednu vzadu a jednu v kufru. Jenom s tou kennelkou asi nic moc. A co takhle pořídit si pro tyhle účely látkovou?

Pavlina Moravcova
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 14:13
- Nahlásit

allík
tu mám taky, ta se vozí bezvadně, ale kdybych do ní zavřela štěně, tak mi ji zničí.

allík
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 14:17
- Nahlásit

kdybych do ní zavřela štěně, tak mi ji zničí.

Teda, potvoja jedna

Pavlina Moravcova
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 14:18
- Nahlásit

Tak sou jí teprve 2 měsíce a je strašně temperamentní a ještě nerozumí tomu, že to nesmí kousat.

allík
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2009 14:25
- Nahlásit

Tak sou jí teprve 2 měsíce

Tak to jo, to má ještě nárok No hele a Rotvíci obecně nijak extra temperamentní nejsou ne. Nebo se pletu?

Pavlina Moravcova
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2009 08:01 - Změnil/a: Pavlina Moravcova
- Nahlásit

Jak kteří. Já mám 3 letou čubu a o temperamentu se u ní moc mluvit nedá. Je prostě trošku flegmouš.
Malá je zatím hroznej poděs, ale teprve uvidím, co z ní bude, ale jestli bude po své matce, tak to se mám na co těšit, ta je v 5 letech hrozně hyperaktivní. No a zatím to vypadá, že je celá ona, tak uvidím.
Jinak známá má rotíky, kteří jsou jak střely, hrozně aktivní.
U rotíků je to prostě, že se dokážou rychle vybudit, ale stejně tak rychle přicházejí do útlumu.

Nera
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2009 08:36
- Nahlásit

PeKrato
Když jsem je kupovala, tak tady se nedaly sehnat, značku si už nepamatuji a cedulka je už dost ošuntělá.Úžásné je, že se nezapínají přímo do koncovky pásů, ale jako autosedačka na připnutý pás, takže pes se může volně pohybovat po zadným sedadle a při sebemenčím prudčím brbrzdění to psa pěkně přikurtuje k sedačce.

Hlavně mají polstrování na hrudi, takže pes je jak v bavlnce, často mi vnich i usne

Jinak na nich taky vozím rotvíka, takže já na pásy nedám dopustit a jelikož mám sedana tak mi nic jiného nezbývá

PeKrato
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2009 08:45
- Nahlásit

Nera
a fotku třeba nemáš? chci je pořídit na ty kratší jízdy a ráda bych šla do něčeho ověřeného já znám jen ty od Trixie a ty se mi nezdají nic moc ale zkusím pohledat podle tvýho popisu.
díky

Nera
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2009 09:05
- Nahlásit

PeKrato
zkusim ti je vyfotit, ale až o víkendu mám je v autě v garáži

PeKrato
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2009 09:09
- Nahlásit

Nera
v pohodě, díky moc

Pavlina Moravcova
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2009 09:09
- Nahlásit

A co tyhle?
URL

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání