Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Převoz psa
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
bajuska
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2008 08:45
- Nahlásit


Mám německého ovčáka(zatím štěně) a chtěla jsem se zeptat, jak je to s převozem autem? Slyšela jsem, že je uzákoněno, že pes musí být oddělen od ostatních. My vozíme psa pod nohama u spolujezdce. Můžeme dostat pokutu?

žanda
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2008 12:50
- Nahlásit


bajuska
psa máš mít zabezpečného- tedy pod nohama to nebude to ono- buď v kufru a nějakou mříž,nebo síť, nebo psovi kšírky a připoutat na sedačku. NIkde úplně přesně nevyšlo,jak to má být,ale volně psa v autě mít nesmíš. Nevím,jak koho,ale mě už asi 3x k vůli psovi stavěli. Vozí se na zadaní sedačce, má kšíry a síť tam mám spíš z důvodů, že když zastavím a vypadnu z auta, že mi pes nesedne mokrej a zablácenej jinam (rád řídí)

Smečka
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2008 12:52
- Nahlásit


Nebo v přeprace.

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2008 13:26
- Nahlásit


Řidič je povinen:
- zajistit bezpečnost přepravované osoby nebo zvířete
- zabezpečit přepravované zvíře tak, aby neohrozilo řidiče a přepravované osoby


...ovšem jak, to zákon neříká. My používáme přepravku (u malého psa se to tolik neprodraží jako u NO), po jedné nehezké zkušenosti navíc pevně připoutanou.
Pes volně v autě = při nehodě velký problém. Docela se mi zamlouvají pásy pro psy, jsou to vlastně kšíry, ale pořádně vypolstrované, což se opět při nehodě bude dost hodit.

inu
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2008 13:52
- Nahlásit


no a když vezete štěně od chovatele?

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2008 14:15
- Nahlásit


inu
když vezete štěně od chovatele ...tak většinou ještě nemáte přepravku koupenou, vezete ho na podlaze v lepším případě v nějaké krabici (otevřené, doufám) a modlíte se, aby vás nevychytal nějaký zamindrákovaný pán, co by zrovna chtěl "pomáhat a chránit"...

inu
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2008 14:17
- Nahlásit


corgi[/url]
To teda není dvakrát potěšující

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2008 14:26
- Nahlásit


inu
Asi jako v každém případě, kdy je výklad zákona sporný. Zrovna jsem si vyhledala nějaké články a vesměs tvrdí, že teoreticky pes, který je přepravován na podlaze vzadu, posádku auta neohrožuje a policajtovi by neměl vadit. Ale co kdyby, že ano.

Nejbezpečnější je prý přepravka na podlaze vzadu nebo v kufru, ovšem umístěná kolmo ke směru jízdy - tedy v kufru napříč.

inu
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2008 14:36
- Nahlásit


corgi
OK, přinejhorším se budu s chlupatejma hádat

žanda
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2008 21:04
- Nahlásit


inu
tak ještě spolujezdce, co bude mimčo vzadu hlídat-alespoň......

Marmorata
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2008 21:20
- Nahlásit


corgi
Docela se mi zamlouvají pásy pro psy
Zrovna u pásů jsem slyšela oprávněnou námitku, že v případě nehody je s nimi veliký problém - psa z pásů musí někdo dostat ven a vyšokovaný pes po nehodě může poranit i majitele, natož cizí záchranáře. Takže přepravka se mi jeví nejrozumnější.

Asi jako v každém případě, kdy je výklad zákona sporný
S tímhle zákonem je to stejné jako s většinou českých zákonů. Zákon je nejasný a neřeší praxi, vyhláška neexistuje. A tak připouští dohady a úplatky.

bajuska
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2008 21:40 - Změnil/a: bajuska
- Nahlásit


A kolik taková přepravka nebo popruhy stojí?

corgi
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2008 07:58 - Změnil/a: corgi
- Nahlásit


bajuska
kolik taková přepravka nebo popruhy stojí
To je samozrejme ruzne podle kvality a podle velikosti psa. Pro informaci koukni na nejaky eshop, treba na spokojenehopsa.cz nebo na 4dog.cz

Ariška
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2008 10:56
- Nahlásit


my používáme kšíry, ale z hlediska bezpečnosti se mi zdá přepravka lepší.
Nevím jak mají kšíry fungovat, ale ty co máme, mají dlouhý popruh, zkrátili jsme ho a stejně pes může spadnout při prudkém brždění. Kdybychom to zkrátili ještě víc, tak už se pes ani nepohne.
Ale na krátké cesty je to OK, zatím nikam nejezdíme.

Eny
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2008 11:20
- Nahlásit


bajuska
na No máš nejlepší mít auto typu kombi nebo alespoň hadgeback a dát za zadní sedačky mříž a je to. Úplně malé štěně jsme vozila na klíně jako spolujezdec a potom jsem ho stračila do kufru a zvykla si v pohodě, jezdí se mi bezpečně, neboť si jsme jistá, že mi štěně nevlítne na dálnici do řízení, jak bylo jejím dobrým zvykem.
Přepravka na NO je sice taky dobrá, ale pro mě nepoužitelná, protože mám třídvéř a kdybych dala přepravku na zadní sedadlo tak už tam ten pes namá kudy nalézt, protože aby mu byla na dlouhé cesty dostatečná, zabere ti přepravka na NO na délku celé zadní sedadlo.
Takže opravdu myslím, že pro velkého psa je nejbezpečnější mříží oddělený kufr

bajuska
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2008 17:15
- Nahlásit


kombika máme takže to je výhoda... musí být mříž nebo stačí jenom síť?

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2008 17:52
- Nahlásit


inu
no a když vezete štěně od chovatele?

Tak asi předpokládám, že si jedu pro štěně a budu mít minimálně tu přepravku

kachna_
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2008 18:33 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit


Lucie Kratochvílová
ak asi předpokládám, že si jedu pro štěně a budu mít minimálně tu přepravku
Ne vždy, já jsem složila zadní sedačky 120ky a udělala tam z mého pohledu bezpečnou ohrádku. Chovatelka se na to tak koukla a řiká "tohle přeleze". Přelezla. Takže jsem jela s šoltyjátkem na rameni (20 km okreskama)
bajuska
na todlencto jsem slyšela pochvalné reakce

síť stačí policajtovi, když tě chytí. Ale když se pes rozhodne, že sítí projde, tak prostě projde. Síť od Trixie se navíc musí přišroubovat.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2008 18:53
- Nahlásit


kachna_ Měla si bejt prozíravější

corgi
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2008 19:07
- Nahlásit


když se pes rozhodne, že sítí projde, tak prostě projde
Mně by ani tak nevadilo, kdyby pes sítí procházel jen v případě, že se rozhodl. Horší jsou skutečné nehody a jejich následky. Síť jako by tam vůbec nebyla, o tuhle tyčovitou "mříž" se podle mého názoru dost zraní, nejbezpečnější je snad ta přepravka kolmo ke směru jízdy - při nárazu se váha psa jakoby rozloží na celou délku psa a bok přepravky a je alespoň nějaká šance. (Pokud ovšem pes pochopí, že má před nehodou v přepravce ležet kolmo ke směru jízdy.....)

mac1
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2008 22:40
- Nahlásit


corgi
v případě nehody ( pokud auto neválí sudy) je pro psa nejbezpečnější místo na zemi buď mezi předními a zadními sedačkami nebo vepředu u spolujezdce . Psa nechrání v případě DN ani většina prodávaných pásů , ty slouží jen k zamezení pohybu po autě .

bajuska
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2008 11:46
- Nahlásit


corgi
na zemi buď mezi předními a zadními sedačkami nebo vepředu u spolujezdce
Jenomže u policajta by si s tím neprospěl!

corgi
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2008 12:41
- Nahlásit


bajuska
To jsem netvrdila já, to tvrdil nějaký mac1
Malá přepravka se za přední sedačky na zem vejde, ale v případě NO jedině přepravka v kufru, tak bych to viděla já.

11111
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2008 13:08
- Nahlásit


no, pokud si ejdu pro štěndo, tak ho budu odvážet an klíně .
Pes má vzadu v kufru klec, ale štěndo bych k němu nedala - zatím, později, až mimčo povyroste, tak budou jezdit spolu.

Malé štěndo v případě, že by nás stavěli, tak dám na chvíli pod nohy a nidko si ho nevšimne.

Houšková
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2008 18:58
- Nahlásit


My máme přehozenou síť přes sedačky přední, ale správně by měla být přivázána do větší výše, ale zatím nám nikdo nic neříkal.

mac1
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2008 21:23
- Nahlásit


bajuska
no, zatím mě policajti kontrolovali ( když jsem vezla psy ) jen 2x , neměli námitky ...a také by neuspěli, kdyby nějaké měli

Eny
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2008 08:07
- Nahlásit


corgi
ale v případě NO jedině přepravka v kufru
Hele víš ty vůbec jak je přepravka na NO velká, pokud myslíš normální Kennel, tak je opravdu hodně málo kombi aut, do kterých by se do kufru vešel. (vím zatím jen o jednom a to je Renoult Espace, ovšem to už zase není combi,ale mpv ) Pokud má někdo v kufru přepravku, tak většinou je o číslo menší než by měl být a NO v ní podle mě nemá dostatek místa. proto se to u veklých psů řeší spíše vestavěnými klecemi, které kopírují vnitřek kufru zajišťují tak psovi více prostoru. Věř mi z vlastní zkušenosti, vezla jsme 6 měsíční NO v jedné takové přepravce co se jen tak tak vejde do kufru Opel Astra (to si myslím je jeden z těch nejprostornějších kufrů) a byl tam jako skrčenec a ani se nepostavil a ani si nemohl pořádně lehnout, když měl zadek úplně namačknutý na zadní stěne, tak přední tlapky nenatahl, ale musel je mít skrčené pod tělem, to asi není zrovna příjemé na dlouhé cesty, co? a to ještě ani není v 6 měsísích v plné velkosti dospělého psa.
V případě nehody je úplně jedno, jestli je pes v přepravce nebo jen v kufru odděleným mříží, naopak, pokud ti někdo narazí do zadku, tak ta přepravka praskne a štěp umělé hmoty ti může psa tak pěkně propíchnout a kdyby byl volně může vyváznout bez zranění...
pokud váženě chceš mít psa zabezpěčeného, tak vestavěnou mříž do kufru, pořádnou silnou a tím vytvoříš další výztuhu a konstrukci, která v případě nárazu psa chrání, na druhou stranu je pak náraz daleko silnější, protože tím porušíš deformační zony auta, do které právě kufr patří. Takže jediná rada, jak se vyhnout zranení je snažit se jezdit opatrně, abych nebourala a předvídat pitomé nápady ostatních, abych se vyhla nárazu do kufru

corgi
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2008 08:42
- Nahlásit


Eny
Je to sice uz par let, co jsem mela posledniho NO, ale mam takovou hrubou predstavu, jak je asi veliky. Spis mam problem s predstavou o velikosti kufru ruznych aut. Tou prepravkou pro NO jsem myslela tu "vestavenou klec", jak rikas, proste takovou tu prepravku, co ma tvar presne do kufru auta, nahore je zuzena.
Jinak s tou bezpecnosti pri nehode - pochopitelne nejidealnejsi by bylo, kdyby clovek ridil tak, aby k zadne nedoslo, ale na silnici se bohuzel pohybuji ruzna individua
Ja mam nastesti psa velmi skladneho a auto velmi velike, takze problemy s umistenim prepravky nemam

corgi
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2008 08:49
- Nahlásit


http://www.4dog.cz/sm/showlgimg?id=547

Fotograf se hodne snazil, aby to vypadalo jako ze se tam ti pejskove vejdou

Eny
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2008 09:10 - Změnil/a: Eny
- Nahlásit


corgi
ono nejde o to že se tam nevejdou, jde o to, že pokud si pes nemůže natahnout nohy a je nuce nucený být delší dobu ve stísněném prostoru, není to asi to pravé ořechové, příklad, pokud budu chtít vejde se na zadní sedadla auta 4-5 lidí vedle sebe, ovšem asi tak nebudou chtít cestovat, že
to už je lepší toto
http://www.pet-faunas.cz/aut.htm

nehledě na to, že plastová přepravka v létě v autě je ještě méně ventilovaná a přináší psovi notný teplotní discomfort
přece jen v tomto asi nebude takové vedro jako v plastové přepravce http://www.baron.cz/pes/prepravky-klece-pro-psy/au toklece/i-0

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání