Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Soud: Chovatel musí zajistit psa, aby neútočil
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Jirikovo
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2007 11:43
- Nahlásit

Kreis
Což neznamená, že by neměl být druhý případ trestán, neboť neznalost zákona neomlouvá

to byl překlep nebo ironie???

nechapu, proc by to mel byt preklep ci ironie ... podle me je to napsany dobre. kdyz pokratis mezi sebou ty zapory, tak ti vyjde:
coz znamena, ze by mel byt druhy pripad trestan .... a s tim rozhodne souhlasim. i z nedbalosti je kazdy odpovedny za sve chovani ...

tosca
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2007 11:48
- Nahlásit

Kreis
Co? To, že neznalost zákona neomlouvá? To je fakt současné právní společnosti. Platné zákony platí pro všechny a nikdo se neptá, jestli je znáš nebo ne, je Tvůj problém, abys znala zákony, které se Tě dotýkají a dodržovala je. Pokud je porušíš, následuje trest. Neúmyslné porušení z důvodu neznalosti může být za určitých podmínek polehčující okolnost, ne však důvod k tomu, abys nebyla za porušení zákona potrestána.

tosca
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2007 11:53
- Nahlásit

Jirikovo
Možná jsem to s těmi zápory v jedné větě přehnala , ale ono to tak nějak vyskočilo do té klávesnice samo ...

karel berger
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2007 12:02
- Nahlásit

tosca
napsal jsem nejdelší příspěvek svého života a on se neuložil...tak ho kašlu stejně to byla samá blbost...

výsledkem bylo, že dle mého by faktstačilo, aby pe měl jako věc nějakou hodnotu....aspon par tisic a bylo by lip

tosca
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2007 12:07 - Změnil/a: tosca
- Nahlásit

karel berger
napsal jsem nejdelší příspěvek svého života
Kvůli mně? Totiž kvůli mému příspěvku? Óoooo jaká pocta

Víš, tou hodnotou pár tisíc si nejsem tak jistá, že by to vyřešila... teď mám na mysli hlavně tu zodpovědnost za to, co pes dělá, nikoliv podmínky života psa ...

karel berger
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2007 12:13 - Změnil/a: karel berger
- Nahlásit

tosca
ano přímo kvůli Tobě...je fajn, že umíš ocenit nadbožskou poctu

Víš, tou hodnotou pár tisíc si nejsem tak jistá, že by to vyřešila... teď mám na mysli hlavně tu zodpovědnost za to, co pes dělá, nikoliv podmínky života psa ...
je to otázka ty sumy...psal jsem tam trochu absurní příklad, ale principiálně mi přijde totožnej....
neboli proč se nestává, že si někdo koupí letadlo a letiště , vzlétne, protože to má natrénovaný z PC a dál už neví...no tak zabje pár dalších....proč se to neděje?

ale to je hodně velkej rozdíl...ale je třeba i menší rozdíl...proč třeba se málokomu stane, že by se se svým foťákem za 5000 potápěl a dělal podvodní snímky? a tak jej zničil...myslím,. že kdyby ty fotaky staly bezne 0-2000, takl že bych se jich utopilo mnohem víc...

Kreis
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2007 12:17
- Nahlásit

Jirikovotosca: nevykrátila jsem si zápory

Kreis
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2007 12:21
- Nahlásit

karel berger To máš pravdu, že by se jich utopilo víc, jenže tam jde o poškozování tvého majetku, se psem se teď řeší poškození cizího majetku a příklad ze života: Když mi pes rozkouše moji postel, kterou jsem třeba rok splácela tak mě to bude bolet víc, než když rozkouše cizí postel.

za a) protože buď ji nebudu muset zaplatit vůbec, protože se nepříjde na to že to byl můj pes

za b) nebo ji uhradí pojistka.......

když můj pes půjde po mě, tak to budu řešit líp, než když ublíží někomu jinému......

v tom je podle mě rozdíl....

tosca
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2007 12:44 - Změnil/a: tosca
- Nahlásit

karel berger
Oceňuji pouze Nadbůchovu poctu, nadbožskou nikoliv

Hmmm, ta hodnota věci ... ono je asi principielně dost nereálné, aby pes stál jako letadlo. Navíc u letadla to zas nemáš jen tu cenu. Jako pilot musíš mít licenci a pokud chceš do vzduchu, musíš u nás komunikovat s věží, jinak si taky můžeš vysloužit doprovod Grippenů , takže musíš prokázat nějaké znalosti a ochotu podřídit se zákonům ... a to vše mimo jiné i z důvodu bezpečnosti druhých
Ano, i těch amatérských pilotů by bylo určitě víc, kdyby kurs a licence nestály 50 000 - 100 000, ale 2000. A hodina letu by byla za 100 a ne za 2000,-
Uznávám, že cena to určitým způsobem může ovlivnit. (Např.lidí napadených krokodýlem - určitě vyšší cena než pes a těžko ho dostaneš v hospodě za pivo - je v naší zemi opravdu malý počet - i když..., tam zas do toho může ještě hrát povinnost registrace nebezpečného zvířete. ) Ale nezdá se mi, že by to nějak moc vyřešilo. Zatím se mi spíš zdá, že k nutnosti seznámit se se zákony, uvědomit si zodpovědnost a případně tím pádem omezit vlastnictví věci, vede lidi spíš byrokracie - povolení, zkoušky, registrace, papírařina... :-/

mac1
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2007 13:09
- Nahlásit

kolik stojí auto ? ..a řidičák ? Tohle cena psa neřeší.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 30 Srp 2007 16:03
- Nahlásit

tosca
Strašně mě baví ceny výcviku, který udáváš. Minimální cena za letovou hodinu 3600 dle typu letadla, 200 000 celý výcvik i s hodinami. Ultralighty jsou ale mnohem levnější-vemeš sekačku na záda a letíš

tosca
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2007 10:01
- Nahlásit

Mucholabka
Jsou to ceny na ultralight a jsou z webu. V současné době nemám o cenách přehled, cca před 5 lety stál kompletní výcvik na ultralight tady u nás 100 000. Celkem si myslím, že nezáleží na tom, zda je to 100 000 nebo 200 000, řádově je to ve statisících, nikoliv v tisících nebo stokorunách. Pro účel této dikuse jsou podstatnější ty řády číslovek, ne skutečná čísla. Nějak neočekávám, že ceny za kurs pilotování letadla, uvedené v diskusi na psím fóru, by někdo bral jako směrodatné. Pokud ty ceny někdo pochopil jako závazné, domnívám se, že by mu neměl být pilotní průkaz svěřen, bez důkladného vyšetření u psychiatra

overgod
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2007 10:04
- Nahlásit

tosca
Oceňuji pouze Nadbůchovu poctu, nadbožskou nikoliv

Hmmm, ta hodnota věci ... ono je asi principielně dost nereálné, aby pes stál jako letadlo. Navíc u letadla to zas nemáš jen tu cenu. Jako pilot musíš mít licenci a pokud chceš do vzduchu, musíš u nás komunikovat s věží, jinak si taky můžeš vysloužit doprovod Grippenů , takže musíš prokázat nějaké znalosti a ochotu podřídit se zákonům ... a to vše mimo jiné i z důvodu bezpečnosti druhých

nesouhlas, kdyby bylo letadlo za 200 a letiste za 400, spousta lidi by na věž i grippeny kašlala, páč by o nich vůbec nevěděla...

overgod
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2007 10:06
- Nahlásit

mac1
kolik stojí auto ? ..a řidičák ? Tohle cena psa neřeší.
bych si nerad s Tebou zase přivodil nedorozumění, jasně tedy že nestojí stejně, ale jde o princip, pakliže něco stojí víc než 0-skoro Kč, je větší pravděpodobnost, že se o to více jedinců plemene člověk bude zajímat při pořízení a vlastnění....

overgod
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2007 10:09
- Nahlásit

tosca
Zatím se mi spíš zdá, že k nutnosti seznámit se se zákony, uvědomit si zodpovědnost a případně tím pádem omezit vlastnictví věci, vede lidi spíš byrokracie - povolení, zkoušky, registrace, papírařina... :-/
to je ale problém...pokud je něco založeno na těchto věcech....lze top lehce obejít přes zznámé apod.....známý dá štempl a hotovo, ale málokterý známý za Tebe bude platit...ať už cokoliv...

tosca
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2007 10:12
- Nahlásit

overgod
spousta lidi by na věž i grippeny kašlala, páč by o nich vůbec nevěděla...
Vycházíš z faktu, že mnoho lidí jezdí i bez řidičáku?
Naštěstí, vzdušný prostor je nepatrně líp hlídaný než silnice, a pud sebezáchovy taky trošku hraje roli ... přece jen, člověk se od přírody ve vzduchu neudrží ...

tosca
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2007 10:13
- Nahlásit

overgod
známý dá štempl a hotovo, ale málokterý známý za Tebe bude platit...ať už cokoliv...

Jo, to souhlasím, takže v současné společnosti je optimální kombinace - byrokracie + vysoká cena ... jak nám ukazuje hezký příklad s letadly, tam je obojí

overgod
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2007 10:14
- Nahlásit

tosca
Vycházíš z faktu, že mnoho lidí jezdí i bez řidičáku?
ale neeee auto ani řidičák nejsou za 0-2000Kč přeci, kdyby byly, jezdila by spousta lidí bez řidičáku

overgod
Člen
# Zasláno: 31 Srp 2007 10:16
- Nahlásit

tosca
Naštěstí, vzdušný prostor je nepatrně líp hlídaný než silnice,
abychom se nedivili, že? ))))

zbrnd
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2015 12:35
- Nahlásit

hmmm 8let uběhlo .... aa co se stalo? je někdo za něco reálně odpovědný? ne, nikoliv, ba naopak .... a ten vzdušný prostor? nejspíš patří dnes celý již USA

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání