Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Pes autobusem
Autor Zpráva
Yasei
Člen
# Zasláno: 18 Zář 2015 20:58
- Nahlásit

Zdravím.
Nevím, zda přispívám do správného tématu, popř. se omlouvám.
S pesanem (BO groenendael) hodlám cestovat autobusem (TRADO-BUS a ICOM transport) a nevím, jak to s pejsky v busech chodí.
Pes je v klidu, problémy dělat nebude, spíš mě zajímá, jak je na tom řidič.
Bude stačit náhubek a vodítko, psa pod nohy, popř. na plac pro kočárky?
Stačí normálně přijít, sdělit cílové místo a že mám s sebou hafana?
Nemůže mě s pesanem prostě vyhodit? ...Samozřejmě bychom byli neradi někde ponecháni..
Děkuji za odpovědi.

Fifi
Člen
# Zasláno: 18 Zář 2015 21:53
- Nahlásit

Yasei
Mrkni do tyhle diskuse.

impact
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2015 08:38 - Změnil/a: impact
- Nahlásit

Yasei
Nejhorší na autobusech je tohle:

Ve vozidle smí být přepravován vždy pouze jeden pes; jedná-li se o psy přepravované tímtéž cestujícím, mohou být současně přepravováni dva psi.

Jestli někdo se pse nastoupí o zastávku před tebou, tak už tě busák nemusí vzít. Oj, kolikrát já se na delší trase modlila. A taky jsem na vlastní oči viděla pána, kterej chtěl se psem nastoupit po mě a řidič ho prostě nevzal..

Yasei
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2015 08:59
- Nahlásit

..Dobře, to chápu.
..Ale není nějaká šance, že by byl řidič zkrátka 'antipejskař', a i přes 0 psů ve vozidle mě nevzal, i přes Jízdní řády?

birma
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2015 09:55
- Nahlásit

Yasei
Pokud do stejného cíle jede vlak ČD (Student Agency ani Leo Expres psy neberou), je to určitě spolehlivější řešení.
není nějaká šance, že by byl řidič zkrátka 'antipejskař', a i přes 0 psů ve vozidle mě nevzal, i přes Jízdní řády?
To je vždycky

Yasei
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2015 10:19
- Nahlásit

Vlak mě popravdě vůbec nenapadl...
Tam to funguje jak?

birma
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2015 12:04
- Nahlásit

Yasei
České dráhy tě vezmou vždycky. Cena pro psa je 15 - 70 Kč dle vzdálenosti. Pes musí mít košík, krátké vodítko a nesmí do první třídy. Jezdím se psem vlakem pravidelně a nikdy jsem nenarazila na problém.

Yasei
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2015 12:11
- Nahlásit

Tak díky moc.
Zdá se, že tedy pofrčíme vlakem.

impact
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2015 12:47
- Nahlásit

Yasei
Rozhodně doporučuji České dráhy, tam je jistota vždycky.

birma
Do Leoše smí pes pouze za předpokladu, že bude v uzavíratelné schráně s nepropustným dnem. Totéž v RegioJet.

birma
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2015 12:58
- Nahlásit

impact
Vím, ale u gréna mi přišlo zbytečný to zmiňovat, protože v uzavíratelné schráně ho asi panička vláčet nebude

impact
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2015 14:30
- Nahlásit

birma
Aha, tož to nevím, co má nebo nemá za psa. Jen jsem reagovala na to, že tam nesmí. I kdyby to čet třeba někdo příště. Tak smí.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2015 10:19 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

impact
Aha, tož to nevím, co má nebo nemá za psa.
Tož si hlúúpé děvucho či co? Jak nevím? Ti to tu jasně píše ni, že má gréna!!! Tož kuva!!!

Tony
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2015 10:45
- Nahlásit

Souhlas s ostatníma, pokud jde jet vlakem, tak ani nepřemýšlet. Autobus je vždycky o nervy, jestli bude vše OK. Vlakem a autobusy MHD jsem s různými psy sjezdila celou ČR, jezdím pravidelně a problém nebyl nikdy.

(no on vlastně nebyl ani v linkovém buse, ale tím jsem jela jenom párkrát a s malým psem)

impact
Člen
# Zasláno: 23 Zář 2015 10:06 - Změnil/a: impact
- Nahlásit

Tony
Malej pes v tašce s čouhající hlavou - řidič: on nemá náhubek? No tak to vubéééééc. Tsssss, dveře se zavírají a bus odjel.

Malej pes na vodítku a s náhubkem - řidič: my jsme dálková linka a zvířata nepřevážíme. Tssssss.....

Ty vole, kolikrát já zůstala stát s otevřenou hubou na nástupišti. A to ani nemluvím o tom, že busy normálně jezděj třeba o pět minut dřív a je jim úplně jedno, že jsem teprve na druhé straně náměstí.

Tony
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2015 01:16
- Nahlásit

impact no však píšu, o nervy

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání