Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výstavy psů / Výstavní postoj
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
LenkaK
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 17:35
- Nahlásit

Dobrý den,mohli byste mi poradit jak přesvědčit naší fenečku(14měs) aby stála ve výstavním postoj v klidu? Už máme dvě výstavy za sebou s oceněním CAJC V1. V kruhu běhá krásně.Jen když má stát na místě a počkat až rozhodčí prohlédne ostatní pejsky pořád se vrtí a sedá si. Ostatní pejsci přibl.stejného věku stojí jako sochy. Děkuji za radu

ko4ka
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 18:09
- Nahlásit

mám takový podobný problém, chtěla bych začít učit mojí 3 měsíčíní fenečku GR výstavní postoj, dneska jsem to zkoušela a jaksi nevím jak na to a jak vlastně ten výstavní postoj vypadá

Handy
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 18:34 - Změnil/a: Handy
- Nahlásit

ko4ka

Přední končetiny jsou kolmo k zemi, zadní nohy jsou lehce posunuty vzad, při pohledu zezadu i zepředu jsou nohy souběžné. Krk a hlava jsou přirozeně zvednuté vzhůru. Hřbet je vodorovný, uši jsou vzpřímeny a natočeny dopředu...tak se to píše na jedněch stránkách...ale aspoň u LR to obvykle nemusí(a ani není) být uplně přesně kolmo k zemi a všechno tak striktně.

LenkaK
ko4ka

Já bych začal tím, že když řeknu třeba POSTOJ tak hladím pod bříškem a držím v předu na hrudníku, aby se pejsek nemohl moc hejbat a vždycky ho za to pochválím. Pak postupně, až to pochopí a začne to dělat správně, se můžou ruce od psa odendávat, pokud bude stát tak chválit a pamlsek, no a pokud ne, tak ho zase zvedneme a zase jako předtím...je to aspoň trochu srozumitelný?

ko4ka
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 18:43
- Nahlásit

Handy
teda, koukám, že ty už s tím máš s Handíkem pořádnou praxi .-)
Náhodou nějaký foto, jak to vypadá real by nebylo? Já to zkoušela tak, jak jí fotila chovatelka, že držela ocásek a před čumáčkem pamlsek, ale to jako nebylo proveditelný

Handy
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 18:46
- Nahlásit

ko4ka
Jéžiši, praxi jo? Neee, my jsme amatéři, s Handíkem mám za sebou jenom jednu výstavu...akorát píšu jak jsem ho to učil;)
Tady je těch postojů strašně moc, ale jsou to jenom samí labíci
http://www.labrador-web.net/modules.php?name=coppe rmine&cat=3

ko4ka
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 18:48
- Nahlásit

Handy
díky To máš jedno, retriever v postoji jako retriever v postoji .-)

suesie
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 18:56
- Nahlásit

ko4ka

suesie
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 18:58
- Nahlásit

ko4ka

LenkaK
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 19:13
- Nahlásit

Handy
Díky za radu.Myslím,že srozumitelný je to dost. Mimochodem mám Havanského psíka.Tak budeme trénovat postoj o sto šest.

LenkaK
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 19:20
- Nahlásit

ko4ka
Je dobře,že začínáš tak brzy.Já jsem se rozhodla pro výstavu až v roce.To je na učení docela pozdě. Ještě,že je naše holka tak učenlivá.

ko4ka
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 21:06
- Nahlásit

LenkaK
no, ono je sice pěkný, že jsem rozhodla, tak brzo, ale malá si z toho dělá akorát tak prdelky, takže náš dnešní výstavní postoj skončil velice rychle

ko4ka
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 21:07
- Nahlásit

suesie
děkuji za fotečy! Tam to vypadá moc pěkně, ale i jednoduše, jak si tam pejsek stojí a nehopká jak tajtrdlík,jako ta moje holčička...

suesie
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 21:25
- Nahlásit

ko4ka
to se poddá, uvidíš. Štěnda jsou neposedové.

Jumi
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2006 22:51
- Nahlásit

Nám to taky nejde! Zkoušeli jsme to zatím jen jednou a mně se to nepovedlo vůbec a páník dopadnul takhle!

Vistra
Člen
# Zasláno: 14 Čen 2006 09:57
- Nahlásit

My jsme s tím taky dlouho bojovali. Někdy mi pomohlo, když jsem vzala do prstů dobrotku, dala ji psovi těsně před čumák, aby se snažil ji uchopit, ale ne tak blízko, aby to hned sežral, jenom tak ožužlával zubama. To ho zabavilo a mezitím si zvyknul na to, že druhou rukou urovnávám zadní nohy a manipuluju s ocasem. když chvilku postál, pochválila jsem a dobrotku mu dala celou. Časem stačilo, když jsem žmudlila prázdné prsty před hubou, pes si myslel, že tam něco mám a čekal. Protože někteří rozhodčí nemají rádi, když se psi v kruhu krmí.

brut
Člen
# Zasláno: 14 Čen 2006 12:54
- Nahlásit

U nás je problém s naučením výstavního postoje snad neřešitelný.
Brut nevydrží chvíli v klidu a tak jsem, dalo by se říct ,rezignovala. Prostě mi stačí, že stojí v klidu. Naštěstí, mně na výstavě říkali, že tu chvíli klidu, kdy stál, tak sám od sebe výstavní postoj hodil ( ale spoléhat se na to nelze). Pořád se uklidňuju, že snad se postupně uklidní a vydrží stále déle v klidu stát a pak bude i ten výstavní postoj.......ale...

Pokud bych mu sahala pod břicho nebo se mu snažila rovnat nohy, tak začne "tancovat" a bude si myslet, že je to nějaká nová hra. To už by nestál v klidu vůbec.

Jinak já Brutovi v kruhu občas malý pamlsek dám.....po prohlídnutí zubů a po celkovém ohodnocení. Zatím jsem žádný problém s rozhodčím neměla ( dokonce jedna mi sama říkala, že u těch temperamentních oceňuje chvíli klidu i za cenu ukazovaného pamlsku - samo že následného zbaštění). Ale je to asi plemeno od plemene jiné a taky rozhodčí od rozhodčí

LenkaK
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2006 12:48
- Nahlásit

Nechápu pořád hodnocení některých rozhodčích. Šli jsem o BOBa s pejsanem z třídy vítězů(my jsem tř.mladých). Naše Bela šla ukázkově,pejsek co už by měl chodit, stávkoval a poskakoval. Dostal BOBa on,prý má už zkušenosti. Nebude to jménem chovatelské stanice?...

Handy
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2006 14:37
- Nahlásit

Ono je tohle strašně subjektivní, mnohdy se taky divím kdo vyhraje, i když mu tam přijdou i lepší. Jinak k těm pamlsků...se těma pracuju nejvíc! Teď, když už ví co je to za povel, tak taky do ruky vezmu oblíbený pamlsky a nechávám je Handymu taky ožužlávat, to ho zabaví! Obzvlášť u retrívrů je to na pamlsek nejlepší

Vistra
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2006 15:31
- Nahlásit

LenkaK
Já jsem si všimla, že psí chlapi častěji dostávají BOBa. Přece jen jsou ve znacích plemene výraznější a celkově líbivější než stejně kvalitní feny. Asi to funguje tak, že na fenách se chová a psi reprezentují. Rozhodčí se často nechají luzným chlapským projevem okouzlit (tedy pokud se nejedná o protekci, ale to je samostatná kapitola). Ovšem měli by přihlížet k předvedení, je to dost podstatná část vystavování. Zvláště proto, že pak jdou všichni o BIS a to by měla být přehlídka toho nejlepšího v kráse i ovladatelnosti.

eur
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2006 21:51
- Nahlásit

to lenkaK:Ja uz som videla rozhodnutie posudzovatela na zaklade potriasania ruk a priatelskeho potlapkavania. Medailu dostal pes, ktory doslova viditelne krical ako nepodarok medzi ostatnymi- ale majitel bol kamarat posudzovatela. Dost neprijmne....
Chcem sa spytat- ja mam malicky problem s chvostom. Psika si ucim postupne, pekne na povel ostane stat ako socha- ja si ho v kludepopravim, ale chvost v momente uvolni a ten pada dole. Neviem ako mu to mam vysvetlit, ze prave chvost na chrbte je ziaduci. Inak ho nosi polozeny hore na chrbte nonstop ale akonahle ho postavim chvost uvolni. (aha ja ma Lhasacika)

Evik
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2006 07:39
- Nahlásit

eur

já mám zase se svým choďákem ten "problém", že on má ve výstavním kruhu neodolatelnou touhu se všem předvádět, takže krásně běhá, když má stát, stojí, ale ocas má přitom pořád sebevědomě nahoru (měl by ho mít dolů nebo ještětak s linií zad) Tohle dělá schválně a jen díky tomu jsme dostali VD...Já to neřeším, pejsa stejně není chovný, takže si z toho nic nedělám.

Pokud se týče toho posuzování, tak rozhodčí často dávají přednost psům, kteří už nějaký titul mají, je to vcelku zaběhnutá praxe...Taky už jsem ovšem viděla, že byla upřednostněna fena, která měla dost výrazných odchylek od standardu, před fenou, která byla zcela standardní...
Na výstavách, stejně jako na jiných soutěžích, se prostě taky uplatňuje "tlačenka"....

eur
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2006 08:42
- Nahlásit

Nuz ja mam Lhasacika a pri nom je to doslova zavada. Popritom v normalnom chode- hoc i do kruhu ho krasne nesie na chrbte, ale ako nahle ho "postavym" do vystavnej pozicie tak si s chvostom dava pauzu. Neviem co s tym.

LenkaK
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2006 09:52
- Nahlásit

[b]eur
My s ocáskem problém naštěstí nemáme. Učím Belinku tak,že jí řeknu ,,ocásek" a přidržím jí ho tak jak ho má mít. pak pustím.Pokud ho pořád drží chválím pokud ne,tak znovu řeknu,,ocásek" a přidržím.Dělala jsem to tak dlouho dokud se to nenaučila. Ale občas taky zastávkuje. Spíše je to horší se stáním vklidu,když se čeká v kruhu,až přijdeme na řadu.

eur
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2006 13:52
- Nahlásit

Dik- skusim to - nastastie moj maly je dost rychlo chapajuci pesos- mozno som ja robila chybu. Budem v tom puntickar.

LenkaK
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2006 14:27
- Nahlásit

eur
Já mám učenlivého,ale taky tvrdohlavého hafíka.
Neboj,to zvládnete.

eur
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2006 21:59
- Nahlásit

barborka1569
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2007 19:51
- Nahlásit

ahoj,

v dubnu jsem byla poprvé s fenkou německého špice Alkou na mezinárodní výstavě v Praze. V kruhu chodila dobře, problém, nastal, když jsem ji postavila na stolek. Respektive, snažila se postavit, protože Alka klopila uši a začala před rozhodčí vyděšeně couvat, jen díky tomu, že jsem ji pevně držela, neutekla.Naštěstí k té své bázlivosti nebyla agresivní, takže ji rozhodčí posoudila.Toto chování ovlivnilo celkové její hodnocení, což je škoda ( je plnochrupná,dobře stavěná,s pěknou hlavou).Jestli někdo máte zkušenosti s bojácnýmí, nedůvěřivými pejsky, prosím, podělte se o ně. Děkuji

Zet
Člen
# Zasláno: 22 Srp 2007 09:51
- Nahlásit

barborka1569
Trénofat, trénofat, trénofat Vono, když Alku postavíme na stůl poprvé, tak ji to jistě vyděsí, ale po padesáté a za podpory pochval a pamplsků to pro ni bude běžná rutina

blanulinka1
Člen
# Zasláno: 22 Srp 2007 11:26 - Změnil/a: blanulinka1
- Nahlásit

barborka1569 odkud jsi? Na cvičáku Hafbo (Praha-Řeporyje) se pořádají hodiny "výstav" jak pro malá (se stolem) tak pro velká plemena. Nacvičíš tam chůzi v kruhu, postoj, prohlídku... bez stresu a v reále, tak že ti na ni budou šahat cizí lidé, stejně jako na výstavě...

blanulinka1
Člen
# Zasláno: 22 Srp 2007 11:32
- Nahlásit

barborka1569
všude kam přijdeš (kamarádi, rodina...) ji zkus dávat na stůl a ať ti ji prohlídnou (zoubky, osrstění...), odmění pamlskem...(po domluvě, ne že narveš psa na svátečně prostřený stůl mezi 5ti patrový dort a pečenou kachnu ) Nauč ji povely..."zoubky", "postoj", "výstava"...

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání