Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Alergie na bleší kousnutí?!
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Veronique01
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 12:41
- Nahlásit

Dobrý den. Ráda bych získala nějaké rady od někoho, kdo si stejnou alergií prošel. Tento stav trvá již 3 měsíce, fena si vykusuje srst, lízáním si pak z kůže udělá veliký bolák. Dostane náhubek, kůži vysušiji, po zahojení a sundání náhubku, si do rána vykouše další místo...
Na rady veta jsem vyzkoušela skoro všechny dostupné přípravky proti blechám, spoty, pěny, postřiky, obojky..., postřiky do boudy, do kotce..., a stále výsledek nulový. Fenu teď při této alergii odčervuji každých 14 dní, přípravky střídám... Veterinář tvrdí, že má na sobě nějakou blechu/y, které jsou imunní proti preparátům proti nim. Ty, pokud fenu kousnou, tak je to pro fenu velmi svědící místo a je schopná si z toho místa udělat bolák o velikosti 15ti cm.
Prosím, nemáte nějaký nápad, jaky preparát by se dal ještě vyzkoušet? Lze vyzkoušet i nějaký preparát třeba pro koně, ovce, krávy,...?
Jsem již bezradná, fena vypadá strašně a navíc trpí nepříjemným svědědím.
Za každou radu vám budu vděčná. Děkuji.

Radecha
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 13:20
- Nahlásit

U téhle alergie stačí jedno kousnutí a pes se dokáže drbat a kousat třeba 14 dní jak šílenej. Jediná možnost je opravdu důsledná prevence. U blech je strašně důležitá sanace prostředí, 99% bleší populace žije mimo psa. Takže se musí důkladně čistit a dezinfikovat boudy, pelíšky, měnit podestýlka atd. Dlouhodobě. Co se týče přípravků proti blechám, nevím jestli jste zkoušeli "bleší antikoncepci", tablety Program, ty také pomáhají s populací bojovat.

Veronique01
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 13:26
- Nahlásit

Radecha
Děkuji za odpověď.
Boudu i kotec obden vystříkávám, začala jsem Arpalitem, pak BioKillem, teď vystříkávám Orthosanem...

Jsou tablety "Program" volně prodejné, nebo se dají koupit jen u veterinářů?

Děkuji.

Radecha
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 13:36
- Nahlásit

Veronique01
Myslím že jen na veterině. Ale určitě je ne všude mají, chce to předem zavolat a zjistit si to (už to delší dobu nikdo nechtěl, tak nevím, jak je to s jejich sehnatelností). Z prostředků na sanaci prostředí je ještě účinný Kadox spray.

brut
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 14:12
- Nahlásit

Veronique01
my sice neměli alergii na bleší kousnutí, ale pes si při zánětu kůže ( způsobeném koupáním ve vodě obsahující nějaké svinstvo) vykousával obrovské "koláče" na ocase, stehnech a zádech.... nic nezabíralo, tak náš vet udělal experiment a dal nám roztok ( smrděl po petroleji), co se používá na koně... ředil se s vodou do 1,5l petky, pes se tím 2x týdně poléval. Sice smrděl, ale odpuzovalo to veškerý hmyz ( včetně blech) a hlavně se mu konečně kůže vyléčila.

janakou
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 15:14
- Nahlásit

Krom důkladné likvidace blech se mi na mokvavé boláky u psa s alergií na bleší kousnutí osvědčit tea tree olej. Naředit cca 20 kapek do 1 dcl vody a několikrát denně potírat.

Veronique01
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 22:26
- Nahlásit

Všem vám děkuji za rady! Dnes jsem byla u veta, volal mi, že má zase nový preparát, co by se dal vyzkoušet...
Dal mi spoty, nějakou úplnou novinku, proti které by ty blechy ještě neměly mít imunitu... plus mi dal ještě prášek B-compositum na podávání vnitřně, mělo by to pomoci odpuzovat blechy.
Veškeré vaše rady jsem si zapsala a budeme je postupně zkoušet, co zabere.

Ještě jednou vám všem děkuji za rady!!!!

Biluška
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 22:52
- Nahlásit

Veronique01
Jedna z mých fen přesně tímto trpěla. Už je to dost dávno, Kazbunda je už deset let mrtvá, ale v tomto medicína nijak nepokročila Kaska měla alergii nejen na blechy, ale i na komáry, ovády a podobnou bodavou havěť. Projevy přesně tak, jak popisuješ. Nezabírá nic než důsledná prevence. Na ty blechy perfektně funguje Neomostozan (doufám, že to píšu dobře). Je to ten "petrolejový" přípravek, o kterém se zmiňuje Brut. Musíš s ním vzít nejen psa, ale vše kde by blechy mohly přežít. Nejen kotec a boudu, ale třeba auto, místa na zahradě kudy chodívá, svoje oblečení ve kterém za ní chodíš a pod. Nejlépe dát do to rozprašovače na kvítka (cca 50,- ) a postříkat kde co. Ve chvíli kdy se blech zbavíš není už tak náročné zabránit nakažení dalšími.

Radecha
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 00:32
- Nahlásit

Myslím že se to jmenuje Neostomosan. Funguje, ale prodává se to jako strašně silnej koncentrát a fakt hodně se to ředí (už nevím přesně poměr, ale řádově 1: několika stům). Další podobnej je ještě Fenoform, ale u toho si nejsem jistá, jestli se ještě vyrábí. Z moderních se dá použít ještě Taktic.

fromeli
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 09:48
- Nahlásit

Ahoj.
Naše psice má alergii na blechu, s blechama jsem předloni bojovala asi 3 měsíce, nakonec pomohlo jen každý den luxovat byt, gauč, pelech, postel, zlikvidovali jsme záclony, stříkali jsme psici a celý byt biokillem. Psice dostala od veta Tavegyl, tím se zklidnilo drbání - je to antihistaminikum.

Jinak letos jsem zkoušela nový spot nebo nový pro nás, název promeris duo (nebo tak nějak), psice sice nemá blechy ani klíšťata, ale taky ani srst široko daleko od místa aplikace.

janakou
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 09:58
- Nahlásit

Neostomosan je super hlavně na likvidaci blech v kotcích, boudách, pelechy atd. Ředí se 1:400, takže je toho opravdu hodně a nemusíš "šetřit". Chce to všechno opravdu postříkat tak až je to mokrý, aby blecha nepřežila v žádné škvírce. Bohužel nefunguje na bleší vajíčka, takže chce aplikaci několikrát po sobě cca v týdenním intervalu opakovat, aby ty mrchy chcíply všechny, i ty čerstvě vylíhnutý. Na psy používám Arpalit.
Jinak popřemýšlej kde jste mohli blechu chytit a doporuč odblešení i případným psím kamarádům (a nebo se jim příště vyhni). Docela často blechy domů dotáhnou kočky, takže taky Arpalit (Kočičí) a pelechy atd. Neostomosanem.

fromeli
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 10:02
- Nahlásit

Ono se dá těžko eliminovat zdroj blech, stačí ježci. V létě prostě pes blechu chytne ani nemrkne.

Veronique01
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 11:25
- Nahlásit

Díky, ten Neostomosan v pondělí koupím a všechno vystříkám... Včera jsem jí "polila" tím spotem a zahájila podávání B-composita. Snad se dostaví nějaké výsledky.
Mezi psy nechodíme, bydlíme na vesnici, buď se tu psi vůbec nevenčí, nebo se vypustí na náves a těm my se vyhýbáme. Ale máme zahradu plnou ježků a chodí k nám na myši toulavé kočky
Díky!

janakou
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 15:41
- Nahlásit

Tak odblešuj i ježky...já jak nějakého odlovím, stříkám Arpalitem

Veronique01
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 19:34
- Nahlásit

janakou
Juj, tak to nevím, jak udělat Ti co žijí tady u nás, jsou děsně agresivní a nenechají na sebe sáhnout, vrčí a koušou... navíc se mi již několikrát stalo, že jsem šla vyhnat ježka ze zahrady, a on vyhnal ze zahrady mě

janakou
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 19:39
- Nahlásit

Ježci??? Ti naši když se blížím se smotaj do klubka, tak je šplíchnu, otočím na záda, pošplíchám z druhé strany (pozor na očička) a hotovo, ježek ani nepípne.
Proboha kde to žiješ s agresivníma ježkama, nějací mutanti, né?

Veronique01
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 19:44
- Nahlásit

janakou
Tak to doufám, že to mutantíci nejsou Fakt jsou u nás na jihu hrozně agresivní, normálně prskaj a ženou se na člověka. Ale je fakt, že je předtím většinou trochu poválejí naši pesani

janakou
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 19:51
- Nahlásit

Leda že by se k tobě hnali, ať je zachráníš před psama
Fakt nechápu, ježci se u nás vyskytují docela hojně (paní ježková stabilně bydlí pod fůrou dřeva) a reagují všichni stejně...to znamená pomoc člověk, sbalím se do klubíčka

Biluška
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 20:21
- Nahlásit

janakou
Jestli stříkáš 4% Arpalitem tak jim prokazuješ opravdu medvědí službu Příště je rovnou hoď pod vlak

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 20:31
- Nahlásit

Radecha
A co Neocidol, není to to samé, jako neostomosan?

Radecha
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 20:53
- Nahlásit

Mucholabka
Nevím, neznám složení...

janakou
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 21:21
- Nahlásit

Stříkám je Arpalitem co je pro kočky (na radu veta), kolik % to je nevím, mám ho v garáži a nechce se mi tam. Zatím to všichni ježci přežili

Radecha
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 21:36
- Nahlásit

...ten je myslím 1% ní, ale jistá si nejsem...

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 21:48
- Nahlásit

janakou
Joo, ježky taky máme...Ferda si z jednoho udělal aportek-přežil ve zdraví díky bodlinám, taky jsem ho postříkala, viditelně s ním hýbali paraziti

Veronique01
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2008 08:37
- Nahlásit

Vracím se zpět, ke svému problému.

Bohužel ten nový spot evidentně nezabral Dnes jedu k vetovi pro ten Neostomosan, držte palce, až už konečně něco zabere!
Díky.

Radecha
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2008 08:43
- Nahlásit

Veronique01
Ono to chvilku trvá. Nevím co máte za nový spot a na základě čeho si myslíš, že nezabral (je to různý, každýmu zvířeti vyhovuje něco jiného), ale tam jde opravdu o to, že je třeba vyhubit všechny blechy z okolí zvířete a držet ho bez dalšího napadení. Pes se po jednom kousnutí může klidně drbat několik týdnů (záleží, jak silný alergik je), takže na základě toho se po dvou dnech nedá říct, že spot nezabral.

Btw., jakým způsobem byla diagnostikována alergie na blechy?

Veronique01
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2008 08:53
- Nahlásit

Radecha
Spoty jsem na fenu aplikovala v pátek odpoledne, vet tvrdil, že během 24 hodin má dojít k celoplošnému ošetření kůže. A následnému pomření blech.
Ale fena si vykousala v sobotu jedno místo a v neděli místa dvě... evidentně blechy nepomřely. Boudu i kotec jsem v sobotu a v neděli stříkala Arpalitem a BioKillem (nic jiného vet bohužel na skladě neměl, prý je letos blech hodně).
Diagnostikoval to odepráním krve a nějakými testy a i vizuálně, na pohled... ukazoval mi další fotky psů a koček, kam až tohle může zajít Dle veta přichází největší svědivost po kousnutí blechou, fena se místo kousnutí snaží drbat a používá k tomu zuby (jakoby vykusuje a vylizuje). Ostatní naši psi jsou bez problému, pro ty stačí antiparatitní obojek.

Radecha
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2008 08:58
- Nahlásit

Veronique01
Spoty jsem na fenu aplikovala v pátek odpoledne, vet tvrdil, že během 24 hodin má dojít k celoplošnému ošetření kůže. A následnému pomření blech.

To jo, von začne fungovat během těch 24 hodin, ale starý kousance jí tím nepřestanou svědit. Klidně se ještě nějakou dobu může drbat dál, i kdybyste doma už žádnou blechu neměli, chápeš?

kachna_
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2008 09:01
- Nahlásit

http://www.cz-pes.cz/diskuse/4_8598_0.html
A není to stejné jako u Milči? Jako Milča rozhodně v pořádku není , má stroupky po celém těle, dnes jdou k vetovi, tak dám vědět.
Krevní testy se zatím nedělaly, jen stěry

Veronique01
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2008 09:06
- Nahlásit

Radecha
To chápu, ale vet mi tvrdil, že svědivost začíná v okamžiku kousnutí, tudíš jsem se domnívala, že v neděli te mrchy ještě nepomřely, protože fena si vykousala místa dvě

Ještě počkám a uvidím, jak to bude pokračovat dál...

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání