Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Krvavý flek na noze
Autor Zpráva
kachna_
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 12:35
- Nahlásit

Nenapadá někoho o co může jít? Je to mamčin vlčí špic
23.6. večer - Milča si vytrhala na zadku chlupy. Asi se jí tam něco zamotalo a ona to vytrhala i s chlupama a teď má krvavý flek jako dlaň.
24.6. byli u veterinářky, nedělala stěr, nasadila antibiotika
25.6. Milča je pořád smutná, nežere, drbe se, kouše se. Musela jsem jí nechat límec. Tak se to třeba zahojí samo.
Má měsíc pipetu frontline, dostává purinu, je jí 6 let, je nekastrovaná.
Nevíte někdo o dobrém veterináři v okolí Prahy - Zbraslav?

Gerda
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 12:39
- Nahlásit

kachna_
žlázky by to být nemohly? Mě se čubina hodně drbala, když měla plné anální žlázky a jestli sem koukne želva, ta má teď nejčerstvější zkušenost se silným zánětem žlázek u svého NO.

kachna_
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 12:47
- Nahlásit

Gerda
Já jsem to neviděla, ale navrhnu to.

brezen2008
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 12:49 - Změnil/a: brezen2008
- Nahlásit

kachna_
jak píše GERDA - mám No a ten ted prodělal zánět žlázek
začalo to tím, že se mu nad kořenem ocasu furt rejpal a lízal konečník,nějak ze začátku jsem tomu nevěnovala pozornost,ale do 3 dne si to rozškrábal do krve a když jsemmu chtěla vymáčknout žlázky,tak jsem vymáčkla i krev a to místo mokvalo to,byla jsem u jednoho veta,tam tvrdil že tam nic není anasadil jenom ATB , pak za necelejch 14 jsem šla jinam a měl zánět análních žlázek,byli jsme 3 na vyplachování a ted má klid
mám dobré zkušenosti taky stouhle
http://www.vetkolma.cz/

1 výplach stál okolo 350,-,vyčistili a nasadili límec
ALE JEŠTĚ zkušenosti má SARAX a tí trinče odoperovali žlázky

Biluška
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 12:49
- Nahlásit

kachna_
Mám podobnou zkušenost s fenou NO. Ta si přes noc vylízala dvě obrovské rány na stehně. Bylo vidět, že to nekouše, ale líže. Byla dole i kůže, prostě obnažené maso, každá rána velká asi jako mužská dlaň. Léčili jsme to na Jaggy, dělali stěry a přišli na to, že má alergii na komáry a podobný hmyz.

bullvnouzi
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 13:03
- Nahlásit

OT - brezen2008 je želva? Kujwa to teda čumim.

Dasha
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 13:08
- Nahlásit

kachna_
vepřík knedlík si takhle vylblejzal tlapku. Napřed jsme si říkali, že ho asi něco svědí, ale pak už se ta plocha zvětšovala a dolů šly chlupy až skoro do masa, jak píše Biluška. Vet mi dal kortikoidovou mastičku. Nosil ponožky, mokvalo mu to, pak zase, když to uschlo, měl tam stroupky, který odpadaly a zase na novo. Nevím, jestli zabrala ta korti. mast nebo aloe vera, kterou jsem to nakonec mazala, každopádně to prý byla reakce na nějakej sajrajt v trávě, možná nějaká fuj rostlina či co.

Gerda
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 13:11
- Nahlásit

bullvnouzi
brezen2008 je želva?
Ano pardon, nemůžu si na nového března ještě úplně zvyknout.

PetraK
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 13:19
- Nahlásit

kachna_
Je mi divný, že nasadila atb bez stěru. Pokud to nebudou ty žlázky doporučuju nechte si udělat stěr. Můj první pesan měl kožní problémy - všichni veti to tehdy patlali podobně a když jsme konečně dorazili k MVDr. Herčíkovi, tak ten jako první nechal udělat právě stěr, protože logicky prohlásil, že ho nemůže léčit, když neví na co, že jo?.

Gerda

brezen2008 je želva?
Ano pardon, nemůžu si na nového března ještě úplně zvyknout.

jako za duben, květen a červen ste si pani eště nezvykla?

pawLINka
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 13:49
- Nahlásit

Taky mám psa, kterému odoperovali anální žlázy...

Určitě je nechte zkontrolovat, ale je mi divné, že by to vet neudělal.. Tohle totiž aspoň teda ti moji kontrolují snad při každé návštěvě...

kachna_
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 14:09
- Nahlásit

pawLINka
PetraK
Žlázky to nejsou, je to na jiném místě, ale mamča hledá pokud to půjde jiného veterináře (sláva jí za to). Miloušek má límec, tak to aspoň nekouše.
Veterinářka jí na to prý nechtěla sahat, protože to bylo bolestivé... . No a na účtu nemají ani název ATB.

PetraK
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 14:18
- Nahlásit

kachna_

Hele fakt bych - pokud ten další veterinář nekoukne a s jistotou neřekne - jo tohle je jasně to a to, tak bych šla do toho stěru, protože z toho se pozná rozhodně víc než z pouhýho kouknutí. Třeba to bude něco banálního, co ten doktor pozná, ale ty kožní věci jsou někdy prevíti. Kdyby tohle tehdy Murphymu udělal některý z těch předchozích vetů, tak jsem ŠEST LET! nemusela lítat od čerta k ďáblu a zpátky, protože jakmile byl stěr, Herčík se do toho pustil a za nějakou dobu jsme měli definitivně vystaráno. tak definitivně, že i když tomu nedával šanci na stoprocentní vyléčení, tak se zadařilo. Jenže tehdy jsem byla mladej pupík a věděla houbeles. Dneska jsem chytřejší (ne o moc ale o něco jo ), takže bych to chtěla hned.

Sali
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 15:28
- Nahlásit

kachna_
začněte fakt jako poctivým odblešením psa i prostředí. Takhle typicky vypadají alergie na bodavý hmyz, se sekundárními zánětlivými změnami, tzv. impetiginisací.

Sali
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 15:31
- Nahlásit

PetraK
stěry jsou dobré k tomu, aby se vědělo, zda je do toho přimíchaná nějaká plesnivina, nebo stafylokok, ale málokdy toto bývá PRIMÁRNÍ PŘÍČINA.
Jak už jsem psala, to bývá sekundární kontaminace rány, primární bývají atopické reakce organismu,
a léčí se současně alergie( přes příčinu) a infekce (dle výsledku stěru)

PetraK
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 15:34
- Nahlásit

Sali

já už si to nepamatuju, vím jen, že tehdy v té první fázi se zjišťovalo zda právě stafylokok - náš případ, plíseň, či alergie. Pamatuju si, že Herčík říkal, právě že je dobře, že alergie to není.

kachna_
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 15:36
- Nahlásit

Sali
Veterinářku to napadlo, jenže mamča to nejdřív vyloučila, protože Milouš je ošetřená frontlinem. Pak jsme se o tom bavily telefonicky, takže mamča pro jistotu ještě večer Milu nastříkala Bio Killem (nic jiného po ruce neměla), navíc pes bydlí doma, takže by intenzivní zablešení pravděpodobně rodiče pocítili. Problém je, že bydlí u vody a o ostatní hmyzáky tu není nouze.

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 15:40
- Nahlásit

A nehrála si fenka se štěnětem? Mě se tohle u vlčího špice stalo, když jsem si koupila druhého psa a ten mu propíchl štěněčím zubem vnitřní stranu stehna tak, že to v těch chlupech vůbec nebylo vidět, krev netekla a objevili jsme to až na veterině po oholení, měl tam trochu zánět a snažil se to kousat fest. Oholili jste to místo, abyste dobře viděli na kůži? Protože u vlčího špice jinak není šance to nějak podrobněji prozkoumat.

Sali
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 15:55
- Nahlásit

kachna_
muchničky, komáři, cokoliv, chce to topikální antiparasitikum, co odpuzuje všechno...pro alergika k takovýmuhle obrazu stzačí jedno slovy jedno kousnutí.
Mám ten samý propblém, malinu s alergií na hmyzí kousnutí, a trvale musí být ošetřená účinným antiparasitikem, neb stejným obrazem odsrala každý sutinový průzkumy, v bordelu jsou hnízda drobných zvířat s blechama...
Při pečlivém průzkumu a vyprání v antiparasitárním šamponu jsem tehdy našla 3 slovy tři blechy nepsího druhu....

PetraK
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 19:23
- Nahlásit

Sali
slovy tři blechy nepsího druhu

.... to sou blechy lidský, ty na psa nejdou

brut
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2008 11:09
- Nahlásit

kachna_
Na Zbraslavi je veterinář Voldřich... kdykoliv jsme u něj byli, tak naprosto korektní jednání, věnoval se psům, vše vysvětlil a hlavně dělal vyšetření dost důkladné.
Jak má ordinační hodiny netuším, jezdíme k němu do Štěchovic

brut
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2008 11:11
- Nahlásit

Sali
chce to topikální antiparasitikum
máš nějaké vyzkoušené? Balča taky trpí na tyhle reakce a zatím klasické spoty nezabírají

kachna_
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2008 09:02
- Nahlásit

Takže nakonec to pravděpodobně byla reakce na bleší či jiné kousnutí.
Máte někdo zkušenosti s účinným antiparazitikem?

Veronique01
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2008 09:08
- Nahlásit

kachna_
Ahoj, evidentně se jedná o to samé, čím prochází momentálně moje fena....
http://www.cz-pes.cz/diskuse/4_8786_0.html#30

kachna_
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2008 11:02
- Nahlásit

Takže po několika měsících to dopadlo zhruba takhle:
Mamča zkoušela změnit veterináře, šla k veterinářům "U malé řeky", kde jsme do té doby bývali spokojení. Bican ani Voldřich se Milčou moc nezabývali, Bican, řek, že to je jasná alergie a prostě jí narval na 14 dní kortikoidy.
Někoho, kdo se vůbec obtěžoval dělat stěry a krevní rozbory našla mamča až v Krči, kde by měla být dermatoložka, ale také není moc spokojená.
Nicméně přes snahu veterinářů se Milin stav poměrně zlepšuje, fleky a strupy už nemá, chlupy zatím teda taky ne , ale to co má na těle už je relativně kvalitní, ještě se drbe na břiše. Mamča hned na počátku změnila pipetu proti parazitům, odmítla rvát do psa kortikoidy, místo toho vysadila proplan (při podezření na potravní alergii přešla z kuřecí na lososí), místo toho vaří kuře s rýží a mrkví a přidává spirulinu (k tomu shání vitamíny phytovet), koupe Milču v dermatologickém šamponu.

kachna_
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2009 15:19
- Nahlásit

Máte nějaký tip na posílení imunity u psa viz. výše?
Žere BARF, teď mamča vynechala kuřecí maso. Dává phytovex detox, teď před vánoci zklidňující phytovet.
Pangamín by mohl zabrat?

Maya
Člen
# Zasláno: 11 Pro 2009 10:37
- Nahlásit

kachna_
Mě vet po operaci doporučil pro psa toto
http://e-shop.naceradska.com/zbozi/554/sangrim-kap ky-champion-pl-pro-psy-a-kocky-20ml/

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání