Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / A jed na krysy
Autor Zpráva
AlenaA
Člen
# Zasláno: 24 Lis 2016 03:25
- Nahlásit

Ahoj, právě jsem se vrátila z ordinace, je 1h v noci a naše fenka (westika)zhruba před 5h sežrala jed na krysy. Píšu to sem jako zkušenost se šťastným koncem. A také proto, že to považuji za zázrak. Nebyla jsem si totiž jistá jestli to sežrala a nechápu proč mě to tak vrtalo hlavou, ale začala jsem tedy jednat. Na internetu jsem vyčetla, že se má v těchto případech podat lžíce 3% peroxidu vodíku aby to vyvolalo zvracení. Fenka okamžitě začala zvracet a tak jsem poznala, ze to opravdu snědla. Pak jsem rychle obvolavala veterinární pohotovosti, kde samozřejmě nikdo nefungoval. Nakonec jsem zavolala naši doktorce a ta nás o půlnoci vzala. Píchla Ádi vitamín K a zda se byt vše v pořádku. Jsem šťastná, že to takhle dopadlo. Takže pokud jste někdy na pochybách a nejste si jistí jestli pejsek opravdu jed pozřel, tak dejte kysličník.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 24 Lis 2016 06:57
- Nahlásit

AlenaA
to je dobře, že to takhle dopadlo, asi dobrý mít nějaký kysličník doma v záloze, dobře, že ste i přes váhání radši zakročila, lepší jedno zvracení navíc než horší následky

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 24 Lis 2016 11:04
- Nahlásit

A na Fridex funguje pro změnu alkohol.

AlenaA
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2016 10:17
- Nahlásit

Tak a teď jsme ještě k tomu zjistili, ze čekáme 3 krásná štěňátka. Je to neuvěřitelné štěstí.

michalickak
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2017 12:14
- Nahlásit

Dobrý den, prosím vás píšu jestli by mi někdo neporadil jak dlouho trvá účinost krysího jedu? Můj fr.buldoček byl v pohodě a na večer mi začal padat na zadní packy. Okamžitě jsme jeli na veterinu. Tam mu pichla dvě injekce na bolest. Jenomže to bylo ještě horší. Začal se kroutit a dostal záchvat, zornice mimo a chvílemi jak sjetý. Jeli jsme opět na veterinu a už si ho tam nechali. Prý zvracel a pořád čůrá. Krev ve zvratkách neměl, tak jed vylučuje. Dnes je tam už třetí den a včera doktorka volala ze zvracel a bohužel se objevila i krev. Říkala, že mu dělala testy a bohužel se prokázal i jed. Růžová barva což vypadá na jed na krysy. Děkuji předem za odpovědi.

Maya
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2017 12:42
- Nahlásit

treba tady najdete nejaky info
http://www.cz-pes.cz/diskuse/4_3109_0.html

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání