Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Vitamíny pro štěndo
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Eninka
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 16:53
- Nahlásit

zbrnd

jupíííí, uhodl, za to můžeš políbit princeznu

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 16:53
- Nahlásit

ErzebethB
ale my máme zatím doma štěndo, takže ne vše uvařené pro nás jí dávám (koření, dochucovadla apod)
Kořeněné taky nedávám a co se dochucovadel týče ty bych nejedla ani já. Nějaká podravka nebo tak mi nesmí do kuchyně.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 17:21
- Nahlásit

ErzebethB
případně to připravovat na nějakou dobu dopředu, ale na to zas nemám tak obr lednici s mrazákem
No, já mám jen stolní lednici a bez mrazáku, je narvaná masem pro psy, holt každý druhý třetí den kupuju u řezníka. Není to tak náročný.
Upřímně, nejsem zastánce 100% BARFu, myslím, že psi se přeci jen od dob vlka nějak vyvinuli, ale beru to jako základ, maso, kosti, kůže atd. A to v těch granulích není a pokud tak jistě ne moc valné kvality. Můžeme spekulovat o kvalitě masa pro lidi, v tom případě je to ale už složitější, např. kuřata nejím já ani moji psi a to z důvodu těch sajratjtů co do nich cpou. A na to abych kupovala BIO drůbež to zas nemam. Takže já krmim vepřové hovězí žebra, vepřové nožičky, hlavy, kůže, řemenové sádlo. A pak jako doplněk jídlo od stolu plus třeba tvrdší pečivo. Ovoce a zeleninu mi taky žrát nechtějí, přesto myslím, že vit. doplňky potřeba nejsou, venku žerou trávu a na zahradě nějaký to jablko občas.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 17:25
- Nahlásit

Granule mám TOTW, ale opravdu jim to dávám jen když vyloženě strkají hlavu do pytle (jako s granulema hehe) což je tak max jednou to týdne.
Jinak pokud štěndo nechce žrát samotný granule, jsou dvě možnosti: Buď je tak superinteligentní že si přečetlo složení případně vycítilo, že to není ono no a nebo (což si myslím je tak) nikdy nemělo v životě hlad.

Fifi
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 17:41
- Nahlásit

ErzebethB
Napadla mě taková věc... bude jí 6. měsíců, a prozatím se jí vždycky snažíme podávat snídani okolo 5.-6., oběd mezi 12.-13. a véču okolo 6.-9. - časy jsou orientační, odvíjí se to od toho kde jsme a jestli ona nechrápe apod. tak že bych zkusila jí pár dní udělat jen snídani a večeři s tím, že přes den nedostane vůbec nic... včetně pamlsků za výcvik... myslíte, že by jí to malinko "pročistilo" a že by třeba díky zjištění, co to hladíček je začala zase normálně baštit, co jí člověk dá do misky?
Ovšem trošku přemýšlím nad tím, že to budu muset udělat v odbě, kdy budu mít volnej celej víkend, páč by to přítel asi nedokázal vydržet

Mno pomalu pulrocni stene a 3x denne zradlo - to mi prijde uz zcela zbytecny, "obed" odbourej. K snidani jen neco decentniho, pamlsku nemusi byt pres den taky moc, staci jen pidikousicky, a treba masa varenyho. A vecer hlavni krmeni.
Celkove mi prijde, ze je pes rozcapanej, rozmlsanej - to ty asi sama vis. Spravne "hladovy" stene se na zradlo tesi, tancuje pod linkou a po podani ma zradlo vdechnuty behem par minut, i rychleji. Pridavanim ruznych serepeticek typu syru, pedigree kapsicek, konzerv atd si ji akorat rozmlsas, ze z toho budes casem jeste vic nestastna.
Moje terosky mivaj obcas sklony se nad nejakym zradlem ofrnovat - kuprikladu pred haranim. Dostanou misku s masem syrovym, ponimraj se - a nechces? Nezer, nazdar bazar, miska se sklidi. A to mas videt druhej den, ten srumec u zradla. Proste ji zkus tak necapit, nevymejslet, nekombinovat.
A co se doplnku tyka - ja mam cuby na syrovym mase spousty druhu, milujou zeleninu (mrkev, kedluben, cinsky zeli, kapusta, redkvicky, atd) a nic jim nepridavam. Krom pangaminu, ten zobou v tabletkach, coby nejvetsi mls. Nejstarsi, temer desetileta, je ted po operaci - a predoperacni vysetreni krve bylo na jednicku, jak u mladyho psa.
Pokud si teda nejsi jista, zda cuba dostava vse, nech ji udelat krevni obraz, tam se pripadny disbalance ukazou. Jestli bude vse cajk, pomer vapnik:fosfor atd, vyprdni se na nejaky pridavky. Vseho moc skodi.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 17:55
- Nahlásit

Fifi
serepeticek typu syru, pedigree kapsicek, konzerv atd
tak na sýru nevidím nic zlýho, ale všechny ty kapsičky a psí "mňamky" bych vynechala úplně.
milujou zeleninu (mrkev, kedluben, cinsky zeli, kapusta, redkvicky
*tichá závist*
Krom pangaminu, ten zobou v tabletkach, coby nejvetsi mls
*a opět závidim*
po podani ma zradlo vdechnuty behem par minut

Fifi
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 18:01 - Změnil/a: Fifi
- Nahlásit

ssshhhhh
tak na sýru nevidím nic zlýho
Ja ho coby pamlsek taky davam, pidikousky. Ale neochucuju tim zradlo.
*tichá závist*
jaky si to vychovas, takovy to mas. U nezravcu zeleninovych hodne funguje konkurence, ale chapu, ze ne kazdej pes je zeleninozrout.

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 20:12
- Nahlásit

Fifi
Dneska jsem teda zachovala klasicky snídani, oběd, véča... ale dala jsem jí ani ne poloviční porci a jen čistých granulí... ráno pár kuliček, oběd zhltla tak půlku a večer dožrala misku celou.... ono to asi půjde, ale holt prostě hlad je nejlepší kuchař.. )

Oběd bych ráda začala postupně odbourávat, ale nejdřív si myslím, že bych jí měla malinko ujasnit, že buď sežere misku, nebo má smůlu a nedostane do toho žádné věci na víc, aby to sežrala. )

ssshhhhh
Dochucovadlama jsem nemyslela podravku, ani masoxy a bujóny ale např hořčici, nebo kečup, když člověk dělá nějaký pokrm, do kterého se nějaká ta lžička přidává. Bujony a masoxy taky nemusím... Uvidím, možná to nakonec dopadne tak, že budem krmit jen masem, ale určitě ne syrovým, to se mi příčí. Něco o tom přečtu a projednáme to doma... horší to ale pořád bude s mrazákem, máme pidi mrazáček i lednici, takže bych taky asi lítala tak 4x do týdne

Fifi
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 20:42
- Nahlásit

ErzebethB
Oběd bych ráda začala postupně odbourávat, ale nejdřív si myslím, že bych jí měla malinko ujasnit, že buď sežere misku, nebo má smůlu a nedostane do toho žádné věci na víc, aby to sežrala. )
No jak myslis, dle myho se bez poledniho zradla obejde, kdyz se pujde vyvencit a dostane par malych pamlsku. Kor, kdyz ti ho zere jen pulku.
možná to nakonec dopadne tak, že budem krmit jen masem, ale určitě ne syrovým, to se mi příčí.
No mne to taky nevoni, kor takovy zeleny drzky, ale kdyz je to pro psa to nej, tak se premuzu.

Neumi
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 06:56
- Nahlásit

ErzebethB
ale určitě ne syrovým, to se mi příčí.
Podstatné by mělo být, jak se na to tváří pes, ne...?

birma
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 08:13
- Nahlásit

Neumi
evidentně ne

Vero
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 09:57
- Nahlásit

Neumi

mno, se obávám, že to žbrnd vystih... člověk hledí, co vyhovuje jemu, ne psovi... a aby se pak cítil dobře, nakoupí drahých doplňků

S nežravostí mnoha (zdravých) zvířat, neříkám všech, mám teorii, teda vědecky nepodloženou, že pramení jednak z toho, že v životě nepotkali hlad (páč životní prioritou pánčičků a maminek je pěkně napapané kulaťoučké bříško a své uspokojení z toho, že bříško dovedou průběžně plnit). A druhak ze zkažené chuti doplňkama, asi jako když si děcko zkazí chuť na moc čipsech s kolou.

birma
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 10:02
- Nahlásit

Vero
S nežravostí mnoha (zdravých) zvířat, neříkám všech, mám teorii
dobrá teorie
na druhou stranu jsem znala psa, který fakt žral některé věci (granule, syrové maso...) jen aby nechcípnul a nespravila to ani libovolně dlouhá hladovka. Dal si záchovnou dávku a bylo. Ale takových vážně od přírody nežravých zvířat bude podle mě vážně minimum.

Vero
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 10:07
- Nahlásit

birma
Ale takových vážně od přírody nežravých zvířat bude podle mě vážně minimum.
jasně, nepíšu, že teorie platí na všecky.
ale fak s myslím, že od přírody nežravců bé jen minimum z nezřavců, už protože to je těžce proti přírodě a základní možnosti zachování života, vybíravej a nežravej druh by vyhynul.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 12:19
- Nahlásit

Já myslím, že to není až tak proti přírodě. Lidi taky některý žerou víc a některý méně od přírody.
Navíc psi s přírodou souvisí čím dál méně.
A přitom, jakým způsobem je krmíme a veterinárně ošetřujeme za chvíli nebudou mít s přírodou vůbec nic společnýho.

Vero
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 13:19
- Nahlásit

zbrnd
Navíc psi s přírodou souvisí čím dál méně.
to bohužel máš pravdu, ale i ten člověk, co je ještě dál, má sklon k tloušťce díky tomu genetickýmu naprogramování žrát, když je kolem co (jen už v pidlivizaci nevydá tu energii na lov fyzicky)

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 13:24
- Nahlásit

Vero
díky tomu genetickýmu naprogramování žrát, když je kolem co (
jo takhle..takže já za to vlastně nemůžu!!! twe díky páč ted vim,že to neni moje vina že sežeru nač přídu páč sem vlastně tak nastavená a proti přírodě se bojovat nedá

Vero
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 13:26 - Změnil/a: Vero
- Nahlásit

davidkova renata
páč sem vlastně tak nastavená
hele to je vědátorsky prokázaný, že to je ten důvod
akorát že čék je schopnej svoje nastavení regulovat, takže zas až tak bych se neradovala

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 13:28
- Nahlásit

Vero
akorát že čék je schopnej svoje nastavení regulovat

musíš mi zkazit každou radost?!>.nejsi dobrý člověk se mi zdá..

Vero
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 13:33
- Nahlásit

davidkova renata
nejsi dobrý člověk se mi zdá
já jsem zlobr

zbrnd
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 14:30
- Nahlásit

Vero, to dost záleží na civilizaci, na společnosti tedy. Vem si třeba indiány a podobný přírodnější lidi, ti zas tak netloustnou, protože jsou v podstatě zvyklí mít celej život hlad ...

Vero
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 14:49
- Nahlásit

zbrnd
[Vero, to dost záleží na civilizaci,

pidlivizací jsem myslela tadydlenc tu naši, kde právě se hlad už nevyskytuje, ale naopak přebytek a nadbytek, v kombinaci s tím, že se jídlo neshání pohybovou aktivitou.
máš pravdu, že to bylo nepřesný pojmenování situace.
ale z kontextu to mohlo vyplývat, možnáááá

zbrnd
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 16:13
- Nahlásit

Plomiň, měl jsem pořádně číst a nemít přepnuto na Mickeymouse.

peterickov
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2018 21:00
- Nahlásit

Projevy nedostatečné výživy nejčastěji zahrnují nekvalitní lomivou, suchou srst, šupinatou kůži, nekvalitní drápy. Psy mohou trpět nadýmáním, průjmy a nebo zácpou. Objevuje se chronické zvracení šťáv, syndrom překyseleného žaludku, někdy se mohou projevit alergie.

Alergie se u psů projevují obvykle pruritem různé intenzity, nespecifickými a chronickými otitidami, vylizováním meziprstí či zarudlou kůží. Mezi závažnější projevy nedostatečné výživy patří osteomalacie, osteodystrofie.

Nedostatečný přísun vitaminů sk. B se projevuje zejména u psů dlouhodobě nemocných a nemá specifické příznaky. Dále jsou popsány deficience aminokyselin, opět se projevují nekvalitní srstí a špatným stavem kůže. Hypovitaminóza vit. D a karence jiných stopových prvků, které ale také bývají odhaleny až na základě kompletního vyšetření krve.

Pes je závislý na příjmu vitaminu D z krmiva. Vitamin D má význam při regulaci zužitkování kalcia v organismu. Nově je též zjištěno, stejně tak jako u lidí, že deficience vit. D3 má vliv na kongestivní srdeční selhání. Pozor ale nad neuváženým přidáváním vitaminů A, D, E do krmiva, jako prevenci onemocnění srdce, tyto liposolubilní vitaminy se v těle kumulují a psa je možné takto předávkovat.

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání