Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Překyselený žaludek???
Autor Zpráva
Janjinka
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2013 03:42
- Nahlásit

Ahoj, už si nevím rady, tak Vás chci poprosit o pomoc. Máme doma křížence hladkosrstého foxíka, jmenuje se Kofola, má 12 kilo, jsou jí skoro 4 roky. Už asi rok řešíme podivné záchvaty, které má tak jednou až dvakrát měsíčně. Začne natahovat krk, hrozně rychle polykat a vyplazovat jazyk, vypadá jako že se dusí a potřebuje cokoli dostat do krku. Snažili jsme se ji uklidňovat a počkat, až to přejde, ale je pak nepříčetná, schopna vytrhávat koberec, sežrat kytky, tkaničky, cokoli. Tak s ní běžíme co nejrychleji ven, aby mohla žrát trávu. To se nají a přejde ji to. Ale další den hodněkrát zvrací.
Nejdříve nám veterinář říkal, že je asi alergická na nějaké složky granulí. Vyzkoušeli jsme různé a zdá se, že po lososím Proplanu se to trochu zmírnilo. Je všežravec a venku sní všechno na co příjde, tak proti tomu bojujem, nosí náhubek a fakt ji hlídáme. No ale ty záchvaty má občas pořád, i když si myslíme, že nic jiného kromě granulí nesnědla.
Když má tohle období, dáváme jí vždycky půlku Ulfamidu 1x denně týden. Zlepší se to, ale za nějakou dobu je to zpátky.
Máte s tím prosím někdo zkušenost? Vůbec nevíme, co s tím a trápíme se. Díky moc!!!

corgi
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2013 09:22
- Nahlásit

Nejsem doborník, ale vzhledem k tomu, že jsme překyselení v mládí řešili, zdá se mi tohle přinejmenším divné. Jednak ty popisované "záchvaty" jsou podezřelé, druhak to, že nezvrací při nich, ale až druhý den. Aby mi bylo líp rozumět - překyselený žaludek se "normálně" projeví tak, že pes blinká nalačno žlutou pěnu, často žere trávu a pak ji vyblinká - ale o žádných "záchvatech", jako je ten popisovaný, jsem nikdy nikde nic nevyčetla.
Navíc to popsané chování při záchvatu je prostě divné - takže ona jakoby navaluje na zvracení, nebo se vyloženě dusí? A jakmile ji v tom stavu pustíte ven, tak to přestane a nažere se trávy? A tu trávu nezvrátí? Mně to přijde, jako by měla něco v jícnu, jako by měla pocit, že chce polykat, ale nejde to, tak se snaží si ulevit.
Ulfamid - je jasné, že se problém vrátí, není to žádný lék, jen potlačí tvorbu kyseliny, tedy logicky jakmile ho nedáte, kyselina se zas tvoří.
Já osobně bych zvážila pořádné vyšetření, minimálně krev, rentgen, sono - pořád se mi nezdá, že by tohle bylo obyčejné překyselení...

danajasa
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2013 10:41
- Nahlásit

Janjinka nevim jak u psů ale todle mi připomělo mě pokaždé když mě pálí žáha taky bych sežrala klidně difnbachije dybych nevěděla co to je a proč souhlas corgi zvážila pořádné vyšetření, minimálně krev, rentgen, sono - pořád se mi nezdá, že by tohle bylo obyčejné překyselení...

taky bych zkusila min sono esli nemá v žaludku něco dlouhodobě ležícího nevyzvracetelnýho

corgi
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2013 13:46
- Nahlásit

danajasa
pokaždé když mě pálí žáha taky bych sežrala klidně difnbachije
Mně právě přijde divné, že tahle psice chce vyloženě tu trávu. Zkusila bych jí nabídnout třeba banán nebo rýži (pokud tedy není alergická na obiloviny), ale jestli je nepříčetná, jak píše Janjinka, asi to nepůjde...

Tinta76
# Zasláno: 9 Úno 2013 15:05
- Nahlásit

Janjinka
Máte s tím prosím někdo zkušenost?

ale je pak nepříčetná, schopna vytrhávat koberec, sežrat kytky, tkaničky, cokoli. Tak s ní běžíme co nejrychleji ven, aby mohla žrát trávu.
S tímhle docela i jo Naše čubina tim trpěla docela často (asi tak jako ta tvoje). Pokud jsme byli doma, docela to šlo - nabídli jsme jí většinou bílej jogurt, po kterym se to okamžitě zklidnilo. Pokud to na ní přišlo, když jsme nebyli doma, byla schopná, přesně jak píšeš, sežrat na co přišla při olizování podlahy ... takže nakousaný koberečky a deky, rozpáranej pelech ... Ale nezvracela teda - to co sežrala, i pěkně vykakala O dost se to zlepšilo po tom, co jsme začli krmit BARFem ... Jako nevyvmizelo to úplně, ale fakt to nejni tak častý, páč si už ani nevzpomínám, kdy to bylo naposled

corgi
Mně právě přijde divné, že tahle psice chce vyloženě tu trávu. Zkusila bych jí nabídnout třeba banán nebo rýži (pokud tedy není alergická na obiloviny),
Proč divný? Vždyť je to pro psa víceméně nejdostupnější něco, co na to pomůže ... Rejži bych teda asi nedávala, protože docela překyseluje žaludek ...

corgi
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2013 17:10
- Nahlásit

Tinta76
Naše čubina tim trpěla docela často
No prosim, takže taky takovéhle záchvaty? Zajímalo by mě, jestli je to vyloženě problém žaludku, nebo jestli je to reflux nebo co vlastně.

Proč divný? Vždyť je to pro psa víceméně nejdostupnější něco, co na to pomůže...
Mně by prostě jako první napadlo do psa dostat třeba zrovna ten banán, ne ho pustit ven na trávu - ale ten můj tu trávu hned zase zvrací, takže asi proto. Tahle fenka zvrací až druhý den, ale stejně si myslím, že by stálo za to jí ten žaludek zklidnit něčím jiným. Takže jak říkám, banán, k večeři rýži s banánem a smectou, možná přelít jogurtem...

O dost se to zlepšilo po tom, co jsme začli krmit BARFem
U nás se to takto vyřešilo úplně

makrel
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2013 17:32
- Nahlásit

Můj pes bere trvale léky na omezení tvorby žaludečních kyselin kvůli jiné nemoci. Možná bych zvážila i jiná vyšetření.

janjinka1
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2013 18:17
- Nahlásit

Ahojte, nevim proc, ale nedarilo se mi prihlasit se na mou puvodni registraci, tak jsem janjinka1
Moooc diky za vsechny rady a pripominky. Zadne specialni vysetreni jsme zatim nepodstoupili, doktor mi posledne rekl, ze by to musel provest prave behem toho zachvatu, aby neco poznal. Na to jsme teda zatim nikdy nemeli, ale pokud to bude pokracovat, pujdeme do toho!
Jinak tu travu zere extremne prehnane. Da hlavu na stranu a jede jak sekacka. Nekdy ji pak treba vecer vyzvrati, pokud toho sezere fakt hodne, ale spis az druhy den. Nekasle a nedavi se, jen extremne rychle polyka. Taky se mi zda, ze spis nez neco se zaludkem je to jicen, jako kdyby se ji stahnul a ona pres nej potrebovala neco protlacit. Mozna paleni zahy? Fakt nevim.
Zkusim zjistit neco o tom BARFu, nikdy jsem o takove znacce neslysla, tak zjistim, jestli by to bylo pro Kofcu vhodne.
Priste zkusim banan nebo ten jogurt jak pisete. To je dobry napad!
Jsem moc vdecna za Vase napady!

Dáška
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2013 18:41 - Změnil/a: Dáška
- Nahlásit

Tinta76

¨Naše čubina tim trpěla docela často (asi tak jako ta tvoje). Pokud jsme byli doma, docela to šlo - nabídli jsme jí většinou bílej jogurt, po kterym se to okamžitě zklidnilo. Pokud to na ní přišlo, když jsme nebyli doma, byla schopná, přesně jak píšeš, sežrat na co přišla při olizování podlahy ... takže nakousaný koberečky a deky, rozpáranej pelech ... Ale nezvracela teda - to co sežrala, i pěkně vykakala O dost se to zlepšilo po tom, co jsme začli krmit BARFem ... Jako nevyvmizelo to úplně, ale fakt to nejni tak častý, páč si už ani nevzpomínám, kdy to bylo naposled
Máme to úplně stejně, na chlup. Zklidní se, až se nažere trávy nebo po tom jogurtu. Nezvrací vůbec. Sežrala už takhle pár dek a tři koberce. Vetka jí říkala: "ty na to dojedeš!" Ale asi jí nerozuměla, pač když ji to chytne, panicky žere vše. Prý je to překyselený žaludek, doporučila nám ANACID, ale nám líp pomáhá ta tráva. Někdy nám taky pomůže odvést pozornost a jít pocvičit s pamlskama, asi to není správný postup, ale zabírá, pak na to zapomene. Žádný jiný náš pes to nikdy nedělal.

Jabiro
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2013 18:49
- Nahlásit

Můj starší pes měl podobné "záchvaty" dříve také, prostě začal jako šílený olizovat koberec nebo cokoliv, co bylo poblíž, okusoval domácí květiny apod., prostě nutně se potřeboval nažrat trávy nebo čehokoliv jiného.
Podle veterináře to mohlo být z hladu.
Pomohl přechod na barf, plus přidávám přílohy (těstoviny, rýže... na zaplnění žaludku) a začala jsem krmit 2× denně. Od té doby je klid .

janjinka1
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2013 18:58
- Nahlásit

Jsem tak ráda, že jsem Vám sem napsala! Myslela jsem, že máme doma jediného exota, protože jsme se o tom bavila už s více veterináři a všichni říkali, že to nikdy neslyšeli
Tak jsem ráda, že v tom nejsme sami.

Dáška a Jabiro byli jste s něma na nějakých vyšetřeních?

danajasa
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2013 19:12
- Nahlásit

janjinka1Zkusim zjistit neco o tom BARFu, nikdy jsem o takove znacce neslysla, http://www.cz-pes.cz/diskuse/7_12131_0.html

janjinka1
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2013 19:45
- Nahlásit

Jo tak to neni znacka

Dáška
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2013 20:36
- Nahlásit

janjinka1
Nééé, jenom běžnou prohlídku, popsali jsme příznaky a vetka řekla, že by to moho být tohle. Překyselení související s prázdným žaludkem, krmíme teď třikrát denně a už se to skoro nestává. Že jak má prázdný žaludek, má tam moc těch šťáv a pálí jí z toho žáha nebo tak nějak to bylo.
Někde je tady už o tom diskuze, ale už ani nevím název tématu.

janjinka1
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2013 21:10
- Nahlásit

My krmime 2x denne, taky jsem si rikala, ze bude lepsi, kdyz bude mit neco v zaludku.
Nezkouseli jste nekdo neco proti tomu paleni zahy? Treba pridavat nejakou vlakninu, psylium nebo cokoli takoveho?

mallosm
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2013 22:03
- Nahlásit

To jsem rád, že jste se mi trefili úplně do tématu. Řešil jsem to, respektive řeším, u sebe. Začal jsem s tím, protože jsem to řešil u psa. Aby se překyselení žaludku snížili při praktikování barf, to je velmi nepravděpodobné. Zde by záleželo na používání doplňků a přiloh.
Neřeknu Vám, jestli to, jak se to projevu je překyselení, ale...

Překyselení celého organismu je velký problém i u lidí. Nese to s sebou řadu potencionálních problémů od problémů s jícnem až po zvýšené riziko rakoviny.

Překyselení organismu lze předcházet, což je lepší než se cpát prášky. Je možné používat vhodné potraviny a doplňky stravy. Funguje to velmi dobře u psů a velmi podobně i u lidí.

Fifi
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2013 22:23
- Nahlásit

mallosm
Aby se překyselení žaludku snížili při praktikování barf, to je velmi nepravděpodobné. Zde by záleželo na používání doplňků a přiloh.
Proc nepravdepodobne? Ja mela cubu, ktery takhle hrkalo - kdyz jsem v ramci prirozeny stravy zvysila krmeni vice "zelenym" - spenat, vlaknina typu cinsky zeli, kapusta, salat a pridala jsem snidani - nemusela jsem pouzivat zadny dalsi doplnky.
Ale je fakt, ze takhle hrkat zacalo fene az kdyz mela skryty zdravotni problemy, ktery na sobe nedala znat.

mallosm
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2013 22:46
- Nahlásit

Fifi
já krmím granulemi, takže úplně nevím, jak velké rozdíly jsou v jednotlivých přístupech k barfu. moje osobní představa byla, že většinu stravy tvoří maso, které je v podstatě největším "tvořitelem" kyselosti v organismu. nicméně jak jsem psal, je možné, i přes požívání většinového množství surovin, které tvoří kyseliny, dosáhnout neutrálního pH organismu za použití doplňků stravy.

Fifi
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2013 23:10
- Nahlásit

mallosm
moje osobní představa byla, že většinu stravy tvoří maso, které je v podstatě největším "tvořitelem" kyselosti v organismu
Inu nevim, moje osobni predstavy zase jsou, ze aby masovou pestrou stravou syrovou s pridavkem zeleniny a ovoce clovek psovi odrovnal traveni, to vyzaduje uz jisty druh umeni.
A ano, 2/3 denni davky u mych fen je tvoreno masem, ph zaludku maji zcela v poradku, cili velmi agresivni. Nebo o jake "kyselosti" mluvis, ze by ho granule mely vyvazit? A proc by mel mit pes neutralni pH organismu - nejaka nova studie?

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2013 09:14
- Nahlásit

mallosm

osobní představa byla, že většinu stravy tvoří maso, které je v podstatě největším "tvořitelem" kyselosti v organismu

jenže u psa je to s masem jinak, než u lidí,

a i u lidí zakyselení organismu způsobuje hlavně habakůk sajrajtů co do sebe cpeme a lijene, to maso, je na řadě až potom. Trochu vím, protože jsem tělo zakyselený měla a když jsem vyrazila kafe, čaj, sůl, sladký, moučný , cokoliv chemickýho, uzeniny, sýry, a zůstalo mi krom zeleniny a ovoce právě to maso, abych měla co jíst, tak i přes tu přítomnost masa, to byl razantní obrat k lepšímu.

Fifi

Nebo o jake "kyselosti"

myslím, že mluví o překyselení organismu a to je zase myslím, něco jiného, než překyselný žaludek, navíc se nedá srovnávat člověk a péf.

janjinka1
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2013 18:24
- Nahlásit

Já se trochu bojím ted delat nejake razantni kroky ve zmene stravy naseho pejsana. Protoze hodne dlouho trvalo, nez jsme prisli na granule, ktere ji vyhovuji a mela porad nejake problemy. Staci ji jenom malo, neco nekde slupne, zkusila jsem ji dat treba jen trochu vyvaru, testovin, zeleniny do granuli a hned po tom ma problemy. Moc se bojim neco menit, kdyz je to ted relativne v pohode. Je ji spatne cca 1-2x za mesic. Ale jak jste tu radili jogurt a banan, myslite ze je dobry napad ji to davat pravidelne? Mela jsem za to, ze pro psy je nejlepsi zrat porad to same, maji na to takhle uzpusobeny zaludek. Tak ted nevim, jestli by ji udelalo dobre, treba obcas nejaka zelenina, jogurt, banan. Pridavate to nekdo ke granulim?

lamalucni
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2013 18:52 - Změnil/a: lamalucni
- Nahlásit

janjinka1
Mela jsem za to, ze pro psy je nejlepsi zrat porad to same, maji na to takhle uzpusobeny zaludek.
Není tomu tak. Je pravda, že je spousta psů, kteří snesou jen ty svoje granule a po čemkoliv jiném mají problém, ale to je jen důsledek konzumace stále těch stejných "vědecky vyvážených" granulí.

Protoze hodne dlouho trvalo, nez jsme prisli na granule, ktere ji vyhovuji a mela porad nejake problemy. Staci ji jenom malo, neco nekde slupne, zkusila jsem ji dat treba jen trochu vyvaru, testovin, zeleniny do granuli a hned po tom ma problemy.
Většina lidí, co znám, že to u svých psů takhle měli, to přechodem na pestrou syrovou stravu právě úplně vyřešila...

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2013 19:25
- Nahlásit

lamalucni
ale to je jen důsledek konzumace stále těch stejných "vědecky vyvážených" granulí.

přesně

Většina lidí, co znám, že to u svých psů takhle měli, to přechodem na pestrou syrovou stravu právě úplně vyřešila...

přesně přesně tak.

mallosm
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2013 21:50
- Nahlásit

Ano, určitě je řada věcí, které přispívají k vytváření kyselosti, ale maso rovněž vytváří kyselé prostředí. Záleží ale také na druhu masa.

Co se týká překyselení, ano, jsou odděleny překyselení organismu a žaludku, ale zároveň je to velmi spojené. Celkové překyselení je z dlouhodobého hlediska poměrně nebezpečné. Od pohybového aparátu až po vznik rakoviny.

Co se týká překyselení organismu, je to stejný princip u psů i u lidí. Co se týká překyselení žaludku u psů, není to tak běžné, ale princip je zase stejný. Zde není důvod, aby to fungovalo jinak.

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2013 23:43
- Nahlásit

mallosm
Co se týká překyselení organismu, je to stejný princip u psů i u lidí.

no vzhledem k tomu, jaké požadavky na spotřebu masa má psí tělo a jaké lidské, v tom myslím bude rozdíl dost podstatný. Pro lidi maso ve velkém množství zapotřebí není- ani jsme na to jaksi za ty staletí nebyli tak zvyklí. Zatímco pes ano, jeho postatnou část stravy tvoří maso. Tedy pokud není na granclích, kde podstatnou část tvoří obiloviny.

Erinda
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2017 22:23
- Nahlásit

Janjinka
DOBRY DEN,UZ JSTE TO NEJAK VYRESILI?Nas to taky delal...presne,sezral by cokoliv...cca 20 minut to trvalo.Zkusili jsme vse mozne.Krev ukazala vysoky hormon stitne zlazy,ale nijak jsme to nelecili.Dnes je mu uz 12 a v krvy se objevil kortizol, takze pravdepodobne problem v hypofyze,cushing.syndom...Ruzni veterinari,ruzne verze..od autoimunitni poruchy ,az po problemy s jatry.Se zaludkem nic nemel.Kazdopadne,kdyz jedl dietne l/d jaterni dietu..zachvaty skoro nemel.Ale objevi se to tu a tam znovu...okamzite mu dam kelpu...a je klid rychleji.Urcite zkuste!

Erinda
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2017 22:25
- Nahlásit

Janjinka
DOBRY DEN,UZ JSTE TO NEJAK VYRESILI?Nas to taky delal...presne,sezral by cokoliv...cca 20 minut to trvalo.Zkusili jsme vse mozne.Krev ukazala vysoky hormon stitne zlazy,ale nijak jsme to nelecili.Dnes je mu uz 12 a v krvy se objevil kortizol, takze pravdepodobne problem v hypofyze,cushing.syndom...Ruzni veterinari,ruzne verze..od autoimunitni poruchy ,az po problemy s jatry.Se zaludkem nic nemel.Kazdopadne,kdyz jedl dietne l/d jaterni dietu..zachvaty skoro nemel.Ale objevi se to tu a tam znovu...okamzite mu dam kelpu...a je klid rychleji.Urcite zkuste!

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání