Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Projevy alergie - máte někdo zkušenost?
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
lamalucni
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 16:44
- Nahlásit

zizkovaj
s poměrně reálným podezřením na alergii na jakékoliv živočišné bílkoviny. Tedy jinými slovy alergie na maso.

Asi to nemá smysl řešit, když vám dietní granule sedí, ale nedá mi to... pes ti alergicky reaguje i na maso jako takové? Nebo jakým způsobem jste určili konkrétní alergeny? Já mám totiž po více zkušenostech z mého okolí podezření, že tyhlety "alergie na veškeré maso" jsou většinou spíš "alergie na maso vysokoteplotně zpracované v granulích" a při přechodu na syrovou stravu potíže často úplně vymizí...

kachna_
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 16:44
- Nahlásit

Eninka
je čímdál víc alergických zvířat, což prý dřív až tak nebylo a že jejich počet stoupá děsivě moc.
já tohle slyšela taky, ale nemá na tom podíl lepší diagnostika?
Třeba jedna stará doktorka mi vyprávěla o tom, jak poprvé viděli alergii. Ale v jedný¨starý pověsti jsem našla popsaného něco jako sennou rýmu. Tak si pak vyber.
Psík zizkovaj by dřív prostě zemřel nebo byl utracen, aniž by byl diagnostikován.
Každopádně zizkovaj děkuju za tu informaci o hydrolyzovaných bílkovinách. To jsem nevěděla.

zizkovaj
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2012 08:03 - Změnil/a: zizkovaj
- Nahlásit

O tom utracení našeho pejska mi říkalo již celé okolí. Měl těžké průjmy a zvracení. Ale vždy pouze pár dní v týdnu a pak to jako zázrakem zase na pár dnů přestalo a byl miloučký, tulivý. Bylo mu špatně tak 2x týdně. Pak byl v pořádku. Nedokázala jsem odvést na poslední injekci štěně, které se mnou přes to všechno spalo v posteli a kterému je zrovna dobře. Pořád jsem si říkala, že už to přeci musí být v pořádku. Nedokázala bych nechat zabít kamaráda, u kterého by nebylo jisté, že je to poslední možnost jak mu pomoci. Předpokládám, že většina lidí by se po pár měsích sesypala a došly jim finance. Já jsem se řídila tímto: Na dosmrti jsi zodpovědný za to, co jsi k sobě připoutal.
Jen ještě reaguji na příspěvek od lamalucni - krmila jsem 1/2 roku syrovým masem, barf. Vyzkoušela jsem opravdu všechny možnosti, které mi byly známé a které by mohly být příčinou poroblémů mého štěněte, včetně pořízení si knihy od Kateřiny Novosádové - Barf, abych dělala vše dobře. Také jsem se domnívala, že by to mohla být nesnášenlivost na konzervanty či barviva. Bohužel nebyla. Krmila jsem syrové jehně (za to se mi smál i veterinář, že je to škoda), jelení maso, králíka... a pořád mu bylo špatně. Pak už mne napadalo pouze klokanní maso nebo pštrosí (už řádná "schíza" a zoufalost), tak jsem po měsících vyšetření na místní klinice jela raději na kliniku do Prahy a tam mi poradili jako poslední možnost před otevřením pejska a prednisonem ty Hills z/d.

Eninka
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2012 10:21
- Nahlásit

zizkovaj

seš stejně fakt dobrá, že jsi nakonec vykoumala co tvému pejskovi pomohlo a zachránila jej přinejmenším od hrozných útrap s těmi stavy nevolnosti a průjmů. Plno lidí (nemyslím odsud), by to dávno vzdalo a ty jsi vydržela a našla způsob, za to ti

lamalucni
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2012 10:29
- Nahlásit

zizkovaj
Také jsem se domnívala, že by to mohla být nesnášenlivost na konzervanty či barviva. Bohužel nebyla.
Mě to jen napadlo jako možnost, protože jsem se s tím už několikrát setkala, ale každý pes je jiný a co funguje na jednoho, nemusí na druhého. Je super, že jsi po tom takhle důkladně šla a že jste nakonec našli dietu, která psu sedí

Vero
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2012 13:01 - Změnil/a: Vero
- Nahlásit

zizkovaj
nedávno jsem na tebe vzpomínala, na to téma a jak to dopadlo. To je super jsi dobrá, že nejsi vzdávací, a i psík je moc statečnej

edit
Alergie se vyvíjí a zpravidla zhoršuje a rozšiřuje se na další potraviny se zvyšujícím se věkem.

Každej to tak nemá, mě všechny alergie s věkem zdárně opouštějí, a to jsem měla hodně velký problémy coby dítě i dospívající.
(no a osypávka z kočky zmizela s příchodem první kočky

kachna_
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2012 14:43
- Nahlásit

zizkovaj
jé, ale já si nemyslim, že se měl utratit, vždyť jsem ho ani neviděla, jenom jsem v reakci na Eninku chtěla poznamenat, že ještě nedavno by prostě umřel, aniž by se vědělo na co

zizkovaj
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2012 15:22
- Nahlásit

Ju, já jsem pochopila. Jen okolí vnímalo jako jednoduší zbavit se nemocného štěněte a prostě a jednoduše místo trápení s nemocným pejskem si pořídit pejska nového a zdravého. Velmi snadné řešení.

Eninka
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2012 16:52
- Nahlásit

kachna_

já tohle slyšela taky, ale nemá na tom podíl lepší diagnostika?

to určitě taky, akorát vet právě říkal, že co on vykonává praxi, tak dřív toliko potíží právě se zažíváním - reakce na složky v potravě, různých kožních reakcí na tyto složky apod. projevy u jeho pacientů nebylo, že se to stupňuje a že u jeho kolegů taky.
Dneska jsem se ptala u vetky, co beru granule na to z/d a potvrdili mi přesně co psala zizkovaj a že když už se fakt nedá nic jinýho použít, že tato dieta prostě pomůže, ale je to o těch bílkovinách a reakce na ně. Prý to zpracování bílkoviny oblbne tělo natolik, že nereaguje na ni proto, že nepozná ten "zdroj" bílkoviny, i když je to vyrobený z masa a alergie je na bílkovinu z masa.

pysklatko
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2013 13:59
- Nahlásit

Chtěla bych se zepat jak se pozná na co má pes alergii? Jak probíhají testy?

Díky za odpověď

Eninka
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2013 15:46
- Nahlásit

pysklatko

jak se pozná na co má pes alergii?

pro testy u psů neexistují na úplně všechno testovací látky, takže mnohdy jde spíš o to, jakou má vet zkušenost na zákkladě projevů a pak se jde též vylučovací metodou (u potravních alergií). U nás to bylo tak, že jsme nasadili speciální dietu, při které se potíže ustálily a mezitím jsem dávala i různé jiné kousky k "jídlu" a vyšel mi z toho lepek na 100%, ale trvalo to nějakou dobu, než jsme se k tomu dopídili.

marta sam
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2013 12:09
- Nahlásit

lepek na 100%,
----------------
No bať, ale stejně nic moc. Někde jsem četl, že například američtí soudruzi dokáží poznat teroristu i s více než 145% jistotou!

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2013 12:29
- Nahlásit

marta sam
například američtí soudruzi dokáží poznat teroristu i s více než 145% jistotou!
a jak ruští soudruzi rozdojili kozla jsi viděl?

denisus
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2017 13:38
- Nahlásit

Dobrý den,

kvalitní alergologické testy najdete zde - https://www.genomia.cz/cz/alergie/

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání