Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Projevy alergie - máte někdo zkušenost?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 17:55
- Nahlásit

Ahoj holky, já už to tady kdysi psala, ale zase je to aktuální a já si tak trochu nevím rady. Jde mi spíš o vaše zkušenosti s tím, co mi děje - teda Enince - psovi. Asi před třemi lety se Eninka žačala strašně škrábat po celým těle a to až do krve. Vlastně se drbala vpodstatě non stop. Byly udělaný všechny vyšetření, na který lze jen pomyslet a i byla kastrovaná s tím, že by mohla mít údajně alergii na vlastní pohlavní hormon a stejně se nic nezměnilo. Výsledek byl - potravní alergie na nezjištěnou složku, ale vypadalo to na lepek. Začala brát granule Hillś dietu d/d (předtím jsem vařila) a problémy ustaly. Pak se to ještě jednou zopakovalo a v obou případech nezabralo vůbec nic, jenom Prednison, to se zklidnilo. Pokud někde "ukradne" třebas buchtu, nebo kus rohlíku, začne se opět drbat, ale ne nijak dramaticky a většinou to do dvou - tří dnů přejde. Odsud mám vysledovaný, že kde je lepek, začně se drbat. Asi tak před deseti dny se opět začala děsně drbat, ale ne jako když něco uzme, ale jako tenkrát...Zkoušela jsem Zyrtec, nic, škrábání přešlo v opět vpodstatě non stop úpenlivé rozdrápávání kůže a to ve dne v noci. Dneska jsem jela pro Prednison, a ač nerada, musela jej nasadit, na to její trápení se nedá dívat (i když vím, že Prednison je fakt dost drsnej s účinkama).
Je zvláštní, že tento projev se vždycky stal v přesně tomto odbobí, může to bejt náhoda, ale vždycky se to stává na začátku zimy. Jsem si jistá, že určitě nesnědla nic jinýho, než granule a odzkoušený žužlíky. Nemáte někdo zkušenost s něčím podobným, myslím s tím, že by ta alergie mohla být i něčím jiným než složkou v potravě? Já už fakt nevím co si mám myslet a dělat. Jak jsem řekla, tenkrát proběhly všechny testy na všechno a bylo to to samé, tak nepředpokládám, že zrovna teď by to bylo nějakýma parazitama v srsti či něčím podobným.

Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 18:00
- Nahlásit

Ještě jedna věc...před deseti dny se začala drbat jen sem tam, nenechala jsem ji celých deset dní trpět, ale začalo se to postupně zhoršovat a o víkendu to vygradovalo, prostě to má vzestupnou tendenci, ale možná je to tím, že čím víc se drbe, tím víc ji to svědí a tak to dojde do stádia toho úpěnlivého drbání, jako když člověka kousne komár a čím víc se drápe, tím víc to svědí.

kachna_
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 18:06 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

Eninka
můj první manžel měl alergii na zimu. Bylo to docela komický (z našeho nealergickýho pohledu)
Odčervená odblešená je? Mamči Milča se drbe zima nezima a odblešovadlo zabírá takřka okamžitě.

Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 18:10 - Změnil/a: Eninka
- Nahlásit

kachna_

odčervená je, blecha to není, nikde nemá vůbec ani hnidu a hlavně má zarudlou srst po celým těle, to by blecha nebyla ani tak. Je fakt, že blecha může bydlet i někde v bytě a jenom sem tam skočit na hostitele, ale ne, když má doma chlupatýho hostitele, tohle dělají blechy, když je doma jenom člověk. Vím to, protože jsem kdysi, ještě než jsem měla doma jakýkoliv zvíře (před fretkama) tak jsem donesla dom blechu, protože na mě vždycky skočila, kousla mě a utekla, takhle to dělala asi tak dva týdny, než jsem se jednou po jeím kousnutí začala na tom místě drbat, ona neuskočila a já ji vlastně takto zabila na místě činu.

edit: myslela jsem zarudlou kůži, ne srst

Hipík a Tonička a Rozinka
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 18:33
- Nahlásit

Eninka

Ahoj, jestli ti zafungovaly u holek bachovky, jako podpůrná léčba kožních problémů, při napadení parazity, drbání a tak, je dobrá kombinace plané jablko a řepík.

Hipík měl ke konci problémy se srstí a kůží, příčinu neznám, lab. vyš. nic neukázalo a další stěry jsme už nestihli.
Po těchto kapkách se ale už snad druhý den přestal drbat...

Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 18:36
- Nahlásit

je dobrá kombinace plané jablko a řepík

myslíš obsažené v bachových kapkách? protože jinak nevím, kde bych to jablko a řepík zkombinovala

Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 18:44
- Nahlásit

Eninka

jojo , kombinace bach. esence "plané jablko" a esence "řepík"

Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 18:46
- Nahlásit

aha, no to by bylo super, kdyby to fungovalo. Akorát já už nasadila ten Prednison a nemám to prý už vysazovat a dobrat dávku, ale snad to neva. Já si už kolikrát říkala, jestli tyhle reakce nemůžou bejt třeba z barvených čínských šuntů - hraček. Já pořizuju hračky pokud možno nebarvený (lana, uzly tad. jenom přírodní, ale létající talíře se dělají jenom barvený a že mají holky modrý tlamy po jejich oslintávání, to mi teda pije krev.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 18:49
- Nahlásit

Eninka
Modrý tlamy od hraček??? Tak to si neumím ani představit... Osobně se mi osvědčil létající talíř Chuckit!, je naprosto nezničitelný. I jejich míčky jsou bezva.
S alergií osobní zkušenost nemám, ale napadlo mě - když je to vždycky takhle sezónní, nemohlo by to mít souvislost třeba s předvánočním úklidem, s nějakým čistícím prostředkem?

Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 18:52 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

Eninka
Akorát já už nasadila ten Prednison a nemám to prý už vysazovat a dobrat dávku, ale snad to neva.

Aha, no bachovky klidně můžeš podávat souběžně, ale asi je to zbytečný... Spíš bych je třeba zkusila po využívání Prednisonu, kdyby se zas začla drbat...

Já si už kolikrát říkala, jestli tyhle reakce nemůžou bejt třeba z barvených čínských šuntů - hraček. Já pořizuju hračky pokud možno nebarvený (lana, uzly tad. jenom přírodní, ale létající talíře se dělají jenom barvený a že mají holky modrý tlamy po jejich oslintávání, to mi teda pije krev.

Těžko říct... Žofka, když přišla z útulku, měla špatnou srst a ekzém na kůži na zádech. Nepřišlo se na to proč.
Už je to dobrý, občas se to ale nárazově zhoršilo...Jsem přesvědčená, že to souvisí s tím, že je nervák...

Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 18:57
- Nahlásit

Eninka
ale létající talíře se dělají jenom barvený a že mají holky modrý tlamy po jejich oslintávání, to mi teda pije krev

faakt? Já teda naše talíře dala holkám Fifiny, bo Žofku přestaly bavit, když jí při sbírání talíře šťouchla větvička do nosu a Róze tenhle pohyb nesvědčí, ale vůbec jsem si nevšimla, že by talíře nebo jiný hračky (a že těch růžovejch prasat a slepic a míčků už bylo...) barvily holkám čumáky...

Modrý tlamy... a nemáš tam někde nějaký jedy? Nebo skalici?

Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 19:00
- Nahlásit

lamalucni

Modrý tlamy od hraček???

no právě, zezačátku to nebarví, ale když to pes nějakou dobu oslintává, a to při chytání nejde vyloučit, tak to začně pouštět barvu a tak to okamžitě vyhodím. Používám od Trixie ty talíře...

nemohlo by to mít souvislost třeba s předvánočním úklidem, s nějakým čistícím prostředkem?

právě že né, já totiž nestíhám a tak si doma dělám všechno průběžně, na vánoční megaúklidy nehraju, tohle dělám až mezi svátkama. Na zemi je dlažba, místy koberec. Říkám si, jestli by to nemohli třeba dělat roztoči, protože nespím pod těma různýma protiroztočovýma duchnama, ale mám klasický péřový duchny. Na sedačce a i na posteli mám všude deky a ty peru docela furt dokola. Schválně na deky nepoužívám ani aviváž, aby to nebylo ničím zbytečně navoněný, ale propláchnuté čistou vodou. prášek na praní používám mnoho let stejnej

Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 19:04
- Nahlásit

a nemáš tam někde nějaký jedy? Nebo skalici?

to né, mají to jenom když chytají talíře a já mám od toho modrý i ruky, ale jak říká, pouští to až časem a to pak ihned vyhodím.

Jinak si ještě říkám, jestli ji třeba nemůže dráždit kouř z cigarety, ale já mám všude otevřenej prostor a pořád otevřený dveře ven, i v zimě. A taky si říká, že to by spíš kašlala či pšikala.

Ty kapky bych si moc ráda koupila, pisnu ti mailík, můžu?

Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 19:07
- Nahlásit

Eninka
pisnu ti mailík, můžu?

jasně

Houšková
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 19:07
- Nahlásit

Prednison je hnus. Veterinář rozborem by měl zjistit coalergii způsobuje. My jsme kdyi řešili podobný případ a náš veterinář zjistil, že je to alergie na hovězí maso, což byl takový paradox, alezačali jsme krmit granulema ze zvěřiny.

Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 19:11
- Nahlásit

Houšková

mně tenkrát vet řekl, že přijít na to, co je v potravě alergenem je hodně složité. Řekl mi, že pokud chci vařit dál, že jedině kačenu a zvěřinu. Po tom Hill´su byl dlouho klid. Jinak když jí dávám syrové maso (ne kuřecí a vepřové), tak je vpohodě, má ráda vnitřnosti, ale ty vařím (kromě jater).

Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 19:12
- Nahlásit

Houšková

Prednison je hnus

Mě ten Prednison taky děsí, ale když už je to takhle rozjetý, nejde to jinak zastavit, kdysi to trvalo tři týdny, než byl nasazenej a já z toho byla na nervy, chtělo se mi brečet za ni. Prednison nešlo dřív nasadit, protože by ovlivnil testy.

Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 19:14
- Nahlásit

Houšková
Prednison je hnus.

To je... , obávám se ale, že když ho teď E. vysadí před dobráním dávky, problémy se hodně zhorší...
Nevím, jen dávám ke zvážení... Třeba sem nakoukne Makytrixová, ta to bude vědět...

Vero
Člen
# Zasláno: 11 Pro 2012 11:50
- Nahlásit

Eninka
talíře
já mám gumový zelený talíř a rozhodně nic nebarví ani po žužlání, nenechala bych psa lízat barvy.

Eninka
Člen
# Zasláno: 11 Pro 2012 17:04
- Nahlásit

Vero

http://www.baron.cz/kat/velke/7128.jpg

já používám tyhle a jen modrej barví, žlutej a červenej ne, a modrých jsem měla víc a všechny začaly později pouštět barvu, tak už je nekupuju

Eninka
Člen
# Zasláno: 11 Pro 2012 17:05
- Nahlásit

zizkovaj
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 08:30
- Nahlásit

Ahoj,
jelikož jsem majitelka psa, který již od štěňátka obden zvracel nebo měl průjem a absolvovali jsme vetrinární tours po klinikách včetně vyhlášených v Praze a jsem zadavatelkou diskuse na tomto fóru: neustálé zvracení psa; a naše předběžná diagnóza je alergie na nespecifikované složce v potravě, můžu doporučit jedno: pokud je předpokládán alergický podtext příznaků nasaďte dietu od Hills z/d. Jedná se o hydrolyzované krmivo. Po pár dnech nám přestalo zvracení, drbání i průjem. Nyní je pes již několik týdnů bez problémů. Je to to jediné co nám zabralo. Tento produkt bych dala pozlatit. Po 3/4 roce, kdy máme štěně a kdy jsem se již bála přijít domů, kde mne nevítalo štěně, ale zvratky, průjem a schoulená vyhublá udrbaná chudinka někde zalezlá v rohu, je to doslova vysvobození. Měli jsme nasadit pregnison, ale vždy mne varovali, ze při dlouhodobém podávání u štěněte malého plemene je to drahá a pomalá smrt. Jako poslední možnost před nasazením léčby jsme zkusili dietu Hills z/d. Tři dny stávkoval, že ji nebude jíst. Vydrželi jsme a teď máme nejveselejší štěně na světě. Jen varuji, pes nesmí nic jiného, ani miniaturní kousek, ani kousací kostičky z buvolí kůže, ani kolagenové preparáty (želatina je z hovězího) ani vitamíny (někdy rozemleté skořápky z vajec), gumové hračky, homeopatika, prostě nic. Přeji hodně štěstí. Vím co je to nemocný pes. Věřte,že za 3/4 roku jsme vyzkoušeli vše a tohle jediné fungovalo.

kachna_
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 10:31
- Nahlásit

Eninka
ještě jsem si teď vzpomněla, Milča má nějaký protisvědící léky, pro přřípad, že je to špatný, možná by stálo za to se na to zeptat.
zizkovaj
myslíš, že přechod ze z/d na d/d by mohl pomoct?
Ale jinak tohle teď máme nejveselejší štěně je skvělý, blahopřeju

Eninka
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 11:16
- Nahlásit

kachna_

nějaký protisvědící léky, pro přřípad, že je to špatný, možná by stálo za to se na to zeptat.

já už právě dávám třetí den ten Prednison a dneska v noci už to drbání bylo minimální a vysadit jej než doběhne dávka mi vet "zakázal" - nedoporučil. Na příští ataku se předpřipravím, abych ten Prednison nemusla už použít.
Já právě krmím tím d/d a vpodstatě jsme vpohodě, dokonce druhá fenka, která trpěla průjmy po nich vůbec neprůjmuje, tak radši tu změnu na z(d co radí zizkoval zatím nebudu zkoušet, ale rada - zkušenost - taky dobrá.

zizkovaj
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 11:37
- Nahlásit

Ahoj, jen pro upřesnění krmení z/d Hills je přímo pro alergiky. Je to v podstatě eliminační protialergenní dieta. Všechny bílkoviny jsou tzv. hydrolyzované, což znamená, že jsou molekuly bílkovinny rozdrobené na tak malé části, že je tělo nerozezná jako alergen. Proto v případě podezření na jakoukoli potravní alergii se zkrmuje tato dieta. Ostatní diety od Hills nejsou hydrolyzovaným krmivem, proto musíte znát přesný alergen, kterému se snažíte vyhnou, pracují sice s pravděpodobností o nejčastějších alergenech a snaží se tak vyhnout kuřecímu, hovězímu at., ale nejedná se přímo o proti alergení dietu jako u z/d. Měli jsme například Hills i/d (pro citlivé zažívání a proti průjmu), ale zvracel, průjmoval a drbal se o stošest - byla tam kuřecí bílkovina. Proto v případě neidentifikovatelné alegie, která může mít zdroj v potravě jednině z/d.

Eninka
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 13:11
- Nahlásit

zizkovaj

Proto v případě neidentifikovatelné alegie, která může mít zdroj v potravě jednině z/d.

díky za tip, o tomto jsem vůbc nevěděla, dokrmím d/d a zkusím to

zizkovaj
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 13:25
- Nahlásit

Jinak u mého pejska je alergie na kuřecí, hovězí, krůtí a s poměrně reálným podezřením na alergii na jakékoliv živočišné bílkoviny. Tedy jinými slovy alergie na maso. Zní to docela legračně, že? Pes, který je možná alergický na maso Bez hydrolyzovaného krmiva by byl tedy pravděpodobně odkázán na vegeteriánství (pokud tedy nemá alergii na lepek) nebo na doživotní užívání prednisonu.

Eninka
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 13:57
- Nahlásit

zizkovaj

(pokud tedy nemá alergii na lepek)

no a já právě mám podezření spíš na ten lepek, s masem problém nemá..po mase nereaguje nijak, ale po roohlíku, buchtě apod., kde je mouka, tak se začne derbat, ale to většinou přejde a je to drbání jen zlehka, ne jako teď

zizkovaj
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 14:05
- Nahlásit

Alergie je prevít. Většinou se jedná o kombinované alergie. Stejně jako u lidí je málokdo alergik pouze na jednu věc. Já mám např. pyl, prach + celer a mrkev a postupně v průběhu let zjišťuji další. Novinkou byla nedávno pro mne alergie na pistácie, které jstem doteď zobala normálně. Alergie se vyvíjí a zpravidla zhoršuje a rozšiřuje se na další potraviny se zvyšujícím se věkem. No prevít je to

Eninka
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2012 16:37
- Nahlásit

zizkovaj

Většinou se jedná o kombinované alergie

jojo, to říkal i vet právě s tím, že díky tomuto je ta zjistitelnost obtížnější.

Alergie se vyvíjí a zpravidla zhoršuje a rozšiřuje se na další potraviny se zvyšujícím se věkem. No prevít je to

je to tak, prostě nahouby

Stejně mi připadá že díky prostředí, potravinám, různým chemiím co jíme a tak se alergie markantně rozšiřují jak mezi lidmi, tak i zvířaty. Vet mi říkal, že je čímdál víc alergických zvířat, což prý dřív až tak nebylo a že jejich počet stoupá děsivě moc.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání