Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / kručení ve střevech
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
rencaka
Člen
# Zasláno: 27 Led 2019 11:59 - Změnil/a: rencaka
- Nahlásit

Dobrý den, mám podobné problémy, Mám Yorksirku Amy, 12 let a v poslední době (cca 1/2 roku) se opakující průjmy, zvracení ani ne, ale hlavně strašné škrundání v bříšku a střeva hmatatelně pohyblivá (parazity nemá, vyšetřovali jsme stolici). Trpí nechutenstvím, už 3 měsíce nevím, co jí dát na jídlo aby to snědla. Dřív měla problémy s ledvinami, tak byla cca 2 roky na K/D dietě - granule Hills a konzervy, pak najednou začala jídlo odmítat - zkoušela jsem vařené kuřecí s rýží a mrkví - pár dní baštila a pak zase nic, pak nám dali konzervu na citlivé zažívání, opět pár dní jedla pak už ne, další Recovery Royal Canin, calibra - vždy stejný výsledek. Ze zoufalství jsem zkusila konzervu z DM - Krůtí se zeleninou. která jí chutnala u sousedů v létě, když byla na hlídání. Tady byl mírný pokrok, jedla ji asi týden. Teď akutně opět začal průjem (na konci stolice zelenožlutý hlen) a opět velmi hlasitá peristaltika. Při těchto potížích nám vždy zabere Diadog a probiotika. Ovšem jíst nechce pořád - už jsem jí do masa s rýží nastrouhala trochu sýra, který jí evidentně chutná - včera misku vymetla, dnes už zase nic nechce. Dlouhodobě dáváme Ranisan, ale myslím, že to nemá vůbec efekt. Granule, když je jí líp dostává zatím ty K/D trochu namočené a s trochou vařeného masa - teď je teda nejí vůbec. Veterinář nám tvrdí, že je to psychosomatického původu, ona je troušku psychoušek, ale dávám ji bachovky a už 2 měsíce mi přijde v klidu. Jsem z toho už na nervy, vidím na ní, že není OK a nevím, jak jí pomoct

Fousisko
Člen
# Zasláno: 28 Led 2019 08:40
- Nahlásit

Zdravím,
obávám se, že to může být hlubší problém. Můj pes měl naprosto stejné příznaky a diagnostikována mu byla následně rakovina jater v posledním stádiu, kdy už se nedalo vůbec nic dělat. Odešel mi během 14 dnů, resp. nechala jsem ho důstojně odejít, neboť již nemohl pít, jíst ani se postavit, jak byl vysílený. Jeho oči prosily o pomoc. A když u zvířat ta možnost je, pomohla jsem, i když to hrozně bolelo. Pejskovi bylo pouhých 10,5 roku, přestože příslušníci jeho plemene se běžně dožívají 15 a víc...
Nechci Vás strašit, ale připravte se, že to může být opravdu i rakovina. Nechte čubinku určitě vyšetřit internistou, udělat aspoň sono. Pokud je tam nádor či ta játra v háji, bude to vidět.
Když mi doktorka tehdy ukázala ta Akínkovo játra na obrazovce, vypadala jako Ementál

Omlouvám se, že to píšu takto natvrdo a držím Vám palce, aby to nebylo tak zlé. Ale určitě nechte čubinku vyšetřit.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 28 Led 2019 08:45
- Nahlásit

Z toho, co píšete, mi fakt nepřijde, že by to bylo jenom "psycho". Náš druhý pes byl z útulku - předchozím majitelem jednoznačně týrán. U nás se ale dal časem dohromady. Pejsa obecně nebyl moc žravý a na stres reagoval velmi často taky průjmem, trpěl i dost na větry, ale ten průjem, který byl ze stresu nikdy netrval déle než den a taky v něm nikdy nebyl hlen a už vůbec ne zelený....

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání