Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / kručení ve střevech
Autor Zpráva
archie
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 10:26
- Nahlásit

Nemáte někdo zkušenost s kručením v břiše (nebo ve střevech )u svého pesa? Mám 10 letého pejsu, který od mala čas od času na to trpí. Většinou je to přes noc, k ránu strašné "škromtání", "úniky radioaktivního plynu" a většinou pak i průjem. Dávala jsem na to Rennie, to mu moc nezabíralo, teď dávám už i černé uhlí, vlákninu, vyměnili jsme kuřecí granulky za jehněčí, trochu se to zlepšilo, ale teď zase máme období, že je to skoro každý den, a cpát mu pořád černé uhlí se mi nezdá být dobrou variantou. Museli jsme vyměnit granule z jedněch jehněčích za druhé, u těch prvních změnili recepturu, takže jsme měli průjem a hledali jsme nové, ty teď máme cca 3 týdny. Náš vet naznal, že má citlivý zažívání, a mám dávat to Rennie, ale nějak to fakt nezabírá. Taky jsem mu dávala čtvrtku Famotidinu na noc, dle doporučení jiné veterinářky, ale ráno nás stejnak vítalo kručení... nemáte někdo zkušenosti třeba s nějakými bylinkami? Koukala jsem se na Phytovet Digestion, taky na ten ostropestřec.... Prosím, poraďte ... Díky!!!

pawLINka
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 11:16
- Nahlásit

archie
Různé zvuky a pazvuky včetně radioaktivních plynů moooc dobře znám. Vyzkoušela jsem všechno - různé druhy granulí, různé doplňky a podobné nesmysly. Většinou to dopadlo tak, že měl pes akorát zánět střev a musela jsem do něj valit atb.

Až jednou mě osvítil duch svatý a zkusila jsem mu dávat maso. Zpočátku to nebylo tak jednoduché, ptž má velmi citlivé zažívání a navíc neuměl trávit nic jiného než hnědé kuličky, ale povedlo se. Od té doby, co je na mase, nemá žádné průjmy ani netrpí nadýmáním. Po celých letech průjmů a věčného kolotoče u veterináře mám normálně trávícího a spokojeného psa.

Stačilo tak málo - začít ho krmit přirozeně.

makrel
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 12:04
- Nahlásit

archie
brala se krev?

archie
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 13:06
- Nahlásit

makrel
Nebrala, vet nemá laboratoř, ani mi nenabídnul, někam to poslat Pejsovi je 10 let, tak jsem ho nechtěla nechat zbytečně mordovat někde u cizího veta, protože ten můj se na to stejnak tvářil, že "nadělám"...njn, malé město. Dneska jsem koupila v lékárně ostropestřec, semena, a zkusím to, a pak ještě zkusím koupit ten Phytovet. Myslela jsem, že se mi ozve víc lidí, co s nějakým kručením mají zkušenost a poradí, co na to, ale asi to není tak častý, jak jsem si myslela
pawLINka
Mám strach, že by se mi ho na syrové převést nepovedlo Už jsem to zkoušela, ale nechtěl to vůbec žrát, čuchnul a šel pryč, notabene nemůže kuře, hovězí, vepřové, po těchto masech má průjem a na jehněčí nemám tolik peněz, ani kde shánět...a opravdu mám strach, že by mi to nebaštil...

makrel
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 13:09
- Nahlásit

archie
na tu krev se ptám proto, že by rozbor mohl ukázat něco, od čeho byste se pak odrazili s dietou. Kručení může být nejen roblém ve střevechm, ale sekundárně od slinivky nebo něčeho jiného.Phytovet může pomoct, ale asi bych hledala příčinu.

archie
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 13:37
- Nahlásit

makrel
Díky, zkusím se domluvit s vetem.

pawLINka
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 13:49
- Nahlásit

archie
nemůže kuře, hovězí, vepřové, po těchto masech má průjem
Po masech a nebo po granulích, které tohle obsahují?

Ale pokud maso nechce, tak to ti pak nezbyde než zkoušet další a další granule. Mi to přijde ale strašné pro toho psa. Jak pokusný králík.

Jinak viz makrel - rozbor krve...

makrel
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 13:50
- Nahlásit

pawLINkaarchie
mě ještě napadlo, jestli to spíš nebude tím obsahem tuku nebo obilovinama v granulích, než přímo masem. Nezkoušeli jste vařené kuřecí prsa s rýží?

argosek
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 13:53
- Nahlásit

pojd stoupat jak dym az tam, kam jen ptaci mohou

pawLINka
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 13:54
- Nahlásit

makrel
No právě u Toma to bylo způsobené těma obilovinama hlavně. Taky jsem já blbá hledala nejrůznější druhy masa v granulích a podobné nesmysly...

archie
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 14:42
- Nahlásit

Vařené kuřecí prsíčka s rýží a mrkví, to víš že zkoušeli, když měl průjem, tak jsem si myslela, že mu teda budu pořád vařit nějaké to maso plus k tomu rýži, zeleninu... no jenže, po kuřeti s rýží měl průjem jak... zelenina ať už vařená tak syrová rovnal se problém, a z toho mi ukradnul ze stolu smažený kuřecí řízek a nebylo mu nic !!?
Jinak tuk máme s ohledem na věk a problém s přibíráním spíše nižší od 12% po nynějších 8%, takže tam snad nee, a taky třeba měl to kručení po půl roce, akorát teď se mu to zase nějak rozbouřilo, měl střevní chřipku, či kýho výra, a přeléčili ho atb, koupila jsem probiotickou pastu, ale nějak se nám to pořád nechce zklidnit a vrátit k normálu
A moc díky za postřehy a rady!!!!

Atika
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 16:27
- Nahlásit

archie
Sestry 14 letému špringlovi taky letos začalo kručet v břiše hlavně večer a v noci, byl přes noc i neklidnej. Vet nic nenašel, doporučil rozdělit krmení do 3 malých dávek a zafungovalo to (dřív sestra krmila 2 x denně - ráno a kolem 14. odpoledne), teď ráno, odpoledne a večer a už skoro neškrundá. Jinak je pořád na granulích (jehněčí seniorky).

makrel
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 16:46
- Nahlásit

archie
Ono i těch 8% může být hodně a někteří psi nesnesou ani 2% zeleniny ve stravě. Fakt bych to zkusila na ten rozbor krve, pokud nepomůže rozdělení krmné dávky, jak psala Atika

archie
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 16:53
- Nahlásit

Díky, holky, fakt díky. Zkusím rozložit krmení, teď krmíme 2x denně ráno a večer, zkusím to rozdělit na třikrát, a teď mi volala kamarádka (díky moc!), že má ty bylinky doma, takže od zítra zkusíme ještě bylinky a odběr krve nechám až pokuď toto nezabere. Díky všem!!!

makrel
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 16:55
- Nahlásit

archie
třeba ještě někoho něco napadne, djete pak vědět

JitkaH
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2010 22:37
- Nahlásit

Já s tím bohužel zkušenost mám, prali jsme se s tím hodně dlouho a málem to skončilo na operačním sále. Škrundáním v břiše začal trpět můj pes asi ve čtyřech letech a pořád se to zhoršovalo, nakonec to bylo několikrát do týdne. Průjmy neměl, zato zvracel žlutou pěnu. Krev přitom byla v pořádku. Přešli jsme z granulí na maso - vařené, protože syrové nechtěl. Zkoušeli jsme různé kombinace, nejlépe se osvědčilo - kuřecí prsa + rýže + mrkev. Vydrželo to ale jen asi tři měsíce, pak to začalo znovu a ještě hůř - k šílenýmu škrundání /bylo slyšet přes dvě místnosti/ se za čas přidalo i nafukování. Jednou to dokonce nezvládl sám, plyny z žaludku mu musel vypustit vet a vypadalo to i na torzi. Naštěstí to dopadlo dobře, ale museli jsme přejít na veterinární dietu (I/D). Měl ji dva měsíce - škrundání, zvracení i nafukování úplně přestalo. Pak jsme přešli na šetřící granule stejné značky určené přímo pro psy trpící kručením, průjmy nebo zvracením. Už je na nich asi čtvrtý měsíc a zatím se potíže nevrátily. Tak doufám, že už jsme to snad zažehnali.

archie
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2010 09:48
- Nahlásit

JitkaH
A mohla bys mi, prosím, napsat o jaké granule přímo jde? Moc díky!

JitkaH
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2010 19:41
- Nahlásit

archie
Hill´s Canine Sensitive Stomach - produkty jsou určeny pro majitele zdravých zvířat, u kterých se častěji vyskytují tyto problémy : zvracení, plynatost, průjem nebo kručení v žaludku. Receptura krmiva je sestavena s vyšším podílem vaječné bílkoviny, rýže, část vlákniny je z ovsa. Úpravy poměrů surovin podporují motilitu a funkci trávícího traktu. Krmivo by mělo poskytovat také efektivní hladinu biologicky aktivních antioxidantů. Složení: Mletá rýže, mletá kukuřice, kuřecí a krůtí maso, kukuřičný gluten, sušená vaječná hmota, rostlinný tuk, lněné semínko, kuřecí příchuť, živočišný tuk, extrakt z rozmarýnu, vitamíny a minerály.

To složení je tedy hodně zoufalý, ale co nadělám, když "masovější" granule i maso samotné hafovi nedělaly dobře. Jinak pytel 12 kg kupuju za cenu kolem 1,5 tisíce kč.

Monty
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2010 20:43
- Nahlásit

ty jo - jste mě vyděsili, z Montyho jdou taky někdy takové zvuky a vycházejí z něho nevábné otravné plyny. Krmím masem. Ale narozdíl, jak píše zadavatelka tak průjem nemá, tak by to nic nemělo být, ne? Kolikrát i z lidí jdou takové zvuky

makrel
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2010 20:55
- Nahlásit

Monty
šiš ty to tu vůbec nečti. Když nemá průjem, žere a neblije, tak to nic nebude.Asi mu jen něco nesedlo nebo něco olízl venku. Stresmene.

JitkaH
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2010 21:45
- Nahlásit

Monty
Pokud z něj vycházejí nevábné otravné plyny, tak bych to neřešila. Horší podle mě je, když nevycházejí, což bylo u mého psa a proto se zřejmě nafukoval.

HanuleGR
Člen
# Zasláno: 3 Čen 2010 08:36
- Nahlásit

archie
Ještě bych třebas zkusila sebrat lejňara a vzít ho do laborky na rozbor na vnitřní parazity a i na trávení....já jsem takhle u psa zjistila horší trávení tuků a bílkovin,následně odběr krve,který byl OK a ještě jsme posílali krev přímo na test funkce slinivky (teď si už nevzpomenu jak se jmenuje) a skončili jsme taky na dietě.Držím palce ať je pejsa v pořádku!

archie
Člen
# Zasláno: 4 Čen 2010 10:43
- Nahlásit

Díky všem, zatím jsme rozdělili krmení na 3 dávky, dávám bylinky, ale teda musím přidávat dětskou kojeneckou zeleninovou výživu, protože mu dost smrdí, takže bez toho by granulky nebaštil. Ještě jsem teď našla tyhle granule http://www.zoohit.cz/shop/psi/granule/exclusion/12 2559
tak o nich uvažuju, třeba by nám pomohly. Jinak jsme taky měli veterinární dietu, I/D od Eukanuby, ale bohužel žádný velký zázrak se nekonal

makrel
Člen
# Zasláno: 4 Čen 2010 10:51
- Nahlásit

archie
nenašla jsem tam nikde procentu tuku atd.

archie
Člen
# Zasláno: 4 Čen 2010 11:01
- Nahlásit

http://motestore.com/product/Exclusion-Dog-Food-wi th-Venison-and-Potato-15-kg.html
promiň, hledala jsem to jinde, a dala odkaz na český stránky, tady je obsah http://motestore.com/product/Exclusion-Dog-Food-wi th-Venison-and-Potato-15-kg.html

makrel
Člen
# Zasláno: 4 Čen 2010 17:20
- Nahlásit

archie
pokud špatně tráví tuk, tak by těch 13 % mohlo být moc, prostě když se nezjistí, co mu je, tak budete pořád jen zkoušet všelijaké granule.

Nori
Člen
# Zasláno: 18 Čec 2010 20:28
- Nahlásit

archie
Ahoj, byla jsi s nim u veta? Máme asi stejný problém...

Andrea12101
Člen
# Zasláno: 23 Lis 2017 16:31
- Nahlásit

Ahoj vsem co maji problem s travenim u pejska. Mam Yorksirku 13 let a poslednich 2 a pul roku mela velky problemy s travenim. Prujmy i s krvy, zvraceni, zluty stavy, hlasite kruceni v brisku, nechutenstvi,apatie atd.Byla to hruza. Testy ukazaly, ze ma chronicky zanet slinivky brisni, takze domai dieta.Problemy se vsak vracely stale.Udelalo se xx vysetreni a nic az pan doktor v Praze nam poradil abychom udelali nove testy. 4 dny jsme museli sbirat do sklenicky Jassinky trus a pak vyslo, ze ma bakterie ve strevech kterymi trpi i kravy nebo ovce...Uz nevim jak se ta potvora bakterie jmenovala, ale je to jedno. Jassinka brala 10 dni antibiotika.Uz je to 2 mesice o je ji DOBRE.Jsem stastna. Zkuste udelat tenhle test.Stoji 1300 kc ale do 4 dnu budete vedet vic.Lecili jsme se na veterine Parnik, Praha 9 u pana doktora: Marek Bonk.

Andrea12101
Člen
# Zasláno: 23 Lis 2017 16:32
- Nahlásit

Jo a nepridala jsem smajliky radosti

Nicky
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2017 22:07
- Nahlásit

Senior musí mít stravu pro seniora, lehkou a dobře stravitelnou.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání