Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Cushingův syndrom
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2014 00:18
- Nahlásit

Fifi
To už máme všechno za sebou. A právě moji veterináři dali Enap (to jsou ti, co na ně Žumpa tady tak vehementně plivala). Vzali ho odbornější odborníci na VFU - po rentgenech a sonech a vyšetření na Cushinga a předoperačních vyšetřeních před plastikou. Moji veterináři tvrdí, že by Enap znovu nasadili. Jsme teď jaksi v paralelní péči obou zařízení, protože nás na tu plastiku a Cushinga poslali právě ti naši na VFU. Sami tahle vyšetření a operace nedělají.

Fifi
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2014 00:22
- Nahlásit

Vlčáčková
Jsme teď jaksi v paralelní péči obou zařízení, protože nás na tu plastiku a Cushinga poslali právě ti naši na VFU. Sami tahle vyšetření a operace nedělají.
Mno, to je dobrej chaos. Tak snad bude k dobru leceneho psicka.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2014 00:30
- Nahlásit

Fifi
Ti mí odoperovali a přeléčili, co zvládli. Plastiku už dělal psí zubař, jediný širokodaleko. No a co se týče Cushinga, tak tyhle testy taky dělají na VFU. Taky tam mají lepší přístroje, takže tam občas skončím i s jiným psem. Bohužel se té VFU nevyhnu, ač bych ráda, měla jsem s jejich neochotou velmi špatnou zkušenost, což jsem tedy řekla i u svých vetu. Ale prostě se jim v některých případech vyhnout nejde, protože některé přístroje jsou u nich nebo v Praze.

Fifi
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2014 00:36
- Nahlásit

Vlčáčková
Plastiku už dělal psí zubař, jediný širokodaleko.
Ja nevim, o jakou plastiku jde. Tak rikam, at je pejsek/fena v poradku, bez bolesti a trapeni.
Bohužel se té VFU nevyhnu, ač bych ráda, měla jsem s jejich neochotou velmi špatnou zkušenost, což jsem tedy řekla i u svých vetu.
Ja mam s VFU jen jedinou zkusenost, a to s prof. Necasem. Nemuzu, nez ho doporucovat, coby ortopeda, i pristup tam byl skvely od zbytku teamu.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2014 00:47
- Nahlásit

Fifi
Ja nevim, o jakou plastiku jde.
Psa jsem vzala z útulku ve Žďáru n. Sázavou. Měl tak zanesené zuby, že se mu prohnily až do nosu. Bohužel při té plastice mu vytrhal další zuby z druhé strany a po díry po nich se dobře nehojí, takže asi bude nutná ještě jedna plastika. Navíc měl pes nádor na tváři prorostlý až na stěnu do pusy. Nedomykavost chlopně. A navrch Cushinga, aby toho neměl málo.
Jinak je to ale moc veselý pejsek, je živý, rád si hraje. Nevyžaduje vycházky, ale rád na ně jde a vydrží při nich slušně klusat. Nicméně si pohyb zajistí i doma, kde si sám honí hračky, štěká si u toho a blbne. Dobře hlídá a je pozitivně naladěný. Je uštěkaný, to bych ho s chutí zabila. Se šeltií se hledali až se našli, tak tu řvou spolu.
Když byl po narkoze po odstranění toho nádoru a vytrhání zubů, tak byl na tom mnohem lépe než předtím. Protože předtím trpěl obrovskými bolestmi, takže stavy po operaci pro něho byly úlevou.
Je moc milý, někomu by dělal opravdu radost. Ale teď potřebuje každý měsíc Vetoryl za cca 1 800 Kč, tak si myslím, že takového už nikdo neadoptuje a mám ho tu na dožití.
Tady můžeš mrknout: http://tyrana-zvirata.blogspot.cz/2013/09/ben-z-ut ulku-zdar-nad-sazavou.html

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2014 00:49
- Nahlásit

Fifi
Nějaký ortoped z VFU mi tuhle vyšetřoval s pojízdným rentgenem Astřičku u těch mých veterinářů. Asi to byl on. Takový starší, korpulentní a fousatý. Měl s sebou nějaké slečny, co se asi zaučovaly. Ale platila jsem to přes toho svého veterináře, takže nemám jeho účet a jméno si nepamatuju.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2014 00:49
- Nahlásit

Jdu spát, ráno převážíme psa, tak nesmím zaspat.

Svetlana
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2014 01:09
- Nahlásit

ZÁZRAK?..asi ano. Našemu 9-ti letému psovi diagnostikovala Cushinga 3x krevním testem vet.právě před rokem. Pes má 30kg, takže Vetoryl vyšel draho. Dávali jsme ho 4 měsíce. Potom jsem na radu kluka z parku (chytala jsem se už všeho) zkusila BEZLEPKOVÉ GRANULE. Nevím, jestli je to přímo tím, nebo něčím jiným co obsahují ty granule (kupujeme Calibra), ale pes téměř lysý znovu obrostl, zmizely záněty kůže a vrátila se mu dobrá nálada. Žravost a někdy i žíznivost zůstala, ale co už. Je zase zpátky! Vyléčení jsem už ani nečekala a lomila ad ním rukama. Strava dělá hodně. Šerytko díky za tu radu!

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2014 01:12
- Nahlásit

Svetlana
Veterinářka na VFU (vet. fakulta Brno) říkala, že je možné takové určité zlepšení, kdy se může i vysazovat Vetoryl na určitá období.
Každopádně gratuluju.
Po Vetorylu i můj Cushingáč trošku obrostl a vypadá líp. Prdlej je ale stále stejně, je prostě hyperaktivní.

Hel
Člen
# Zasláno: 2 Led 2015 16:16 - Změnil/a: Hel
- Nahlásit

Zdravím všechny,

mám APT Dara, má 7,5let a v říjnu jsme mu zjistli cushinga. Veterinářce na něj před několika letma zemřel pes, tak to podle příznáků hned poznala a testy nám to potvrdily... Začli jsme na nejnižší dávce Vetorylu, ale už jsme ji navyšovali. Příští týden budem dávat znova moč na testy a mám obavy, že dávka stále nestačí. Jelikož má Dar 35kg, tak mě už teď stojí prášky 3000Kč+ testy, což je pro mě těžko říci, konečná skrz peníze...
Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli někdo z vás psal na mail ordinace@patentnimedicina.cz uvedený od Morschlova a jestli někdo podával ten Tibetský klenot a jaké máte zkušenosti?

Moc moc děkuji za odpovědi!!

kdo by chtěl Dara vidět
http://www.cz-pes.cz/galerie-1796-q-Dar

AJA_A
Člen
# Zasláno: 19 Led 2017 19:43
- Nahlásit

Hel
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda ještě máte Dara. Zůstal mám nějaký Vetoryl, tak bychom ho chtěli darovat. AO

Jirina222
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2017 17:54 - Změnil/a: Jirina222
- Nahlásit

Mám u 8 leté feny Cusinghův syndrom. První příznaky , abnormální žravost a nekonečná žízeň, velké břicho, únava. S tím souviselo počůrávání, jelikož jsem někdy v noci neslyšela, jak se fena dožadovala vyvenčení. První návštěva u veterináře prokázala z moče Cushinga a také velmi vysoké hodnoty cukru v krvi - 30. Srst byla normální. Fena vážila 9 kg. Začali jsme s léčbou,nejprve vet. nasadil Vetoryl 30 mg a píchání Inzulínu 2 x denně. Uvedenou dávku Vetorylu fena špatně snášela, tak jí byla snížena na 10mg jednou denně. Stále jsem hledala pomoc a na netu jsem vyčetla že je velice účinné podávání CORDYCEPSU. S dotazem jsem se obrátila na firmu Superionherbs a bylo mi doporučeno podávání CORDYCEPSU a doplnění o BETAGLUKAN.Vše do 1000- Kč. Je to v kapsích/90 tabl./, fena to v pohodě spolkne ,třeba v paštice,nebo v sýru. Dávkuji: 2x denně 2 kapsle Cordycepsu / z počátku jsem dávala 3x/ a 1x denně 1 kapsli Betaglukanu. Vet mi ještě doporučil na regeneraci jater OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ - FORTE, ten kupuji v lékárně, od SWIS Natural 60 tabl.za 290 Kč.
Vetoryl jsem zatím nevysadila, ale po 14 dnech se fena velice zlepšila, nepočůrává se ,a i sama omezila příjem potravy.Užíváme 5 týdnů, mám z toho obrovskou radost.Jakmile klesla hladina cukru, tak jsem dala fenu vykastrovat.Teď půjdeme na kontrolu po kastraci a zeptám se vet. zda bych nemohla zkusit Vetoryl vysadit. Pouze Inzulin budeme muset píchat stále, ale ten pro lidi. 2x denně 0,15 ml. Ten veterinární nebyl tak účinný.
Neberte to prosím jako reklamu, ale jen jako radu, vyzkoušet se má vše, v mém případě se to osvědčilo a doufám, že moje šicunka tu ještě nějaký rok bude.
Cordyceps a Betaglukan beru nyní i já, dobrá prevence proti chřipce.

Jirina222
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2017 22:09 - Změnil/a: Jirina222
- Nahlásit

Dobrý den, pokud by někdo mohl přenechat Vetoryl, byla bych moc ráda. Dávám sice malé dávky, 60 mg si nechávám v lékárně rozkapslovat. Jinak dávám Cordyceps a Betaglukan a je to mnohem lepší. Byla bych šťastná, kdybych mojí fence prodloužila život
Děkuji za zprávu.

Jirina222
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2017 22:15 - Změnil/a: Jirina222
- Nahlásit

Pokud někomu zbyl Vetoryl, ráda ho odkoupím.

Erinda
Člen
# Zasláno: 26 Dub 2017 00:10
- Nahlásit

DOBRÝ DEN, prosím může někdo poradit?Mám 12 letého fr.buldočka, byl vykastrovaný v prosinci 2016 společně při operaci perianální kýly.V tu dobu pes začal více pít, čůrat, ukapávat.Žádný zánět v moči neměl. DĚLALI MU SONO JATER,zmenšená. Test pro zjištění správné funkce nadledvinek u psa ACTH TEST : Kortizol 1. 71,2 a Kortizol 2. 124.CUSHING TEDY NEBYL POTVRZEN.Vyzná se v tom někdo? Teď jsem mimo ČR A MUSELA JSEM K VET TADY, PROTOŽE PES ZAČAL JEŠTĚ VÍCE PÍT, ČŮRAT A I S KRVÍ.NASAZENY ANTIBIOTIKA ,OKAMŽITÉ ZLEPŠENÍ.Teď je dobral a zase začíná hodně pít. RÁD JÍ, ODMALIČKA JE KLIDNÝ, APATICKÝ,ALE JINAK ZVĚTŠENÉ BŘICHO ČI LYSINY NEPOZORUJI. VETERINÁŘ TADY DOPORUČUJE ZNOVU SONO ( ikdyž v ČR tumot nenašli), a řekl,že vše nasvědčuje na cushing.syndrom.Ten tibetský klenot, neá žádné vedlejší účinky???Raději bych zkusila nejdříve ten,ale musí to doporučit veterinář?Prosím poraďte někdo..

Erinda
Člen
# Zasláno: 26 Dub 2017 00:35
- Nahlásit

DOBRÝ DEN, prosím může někdo poradit?Mám 12 letého fr.buldočka, byl vykastrovaný v prosinci 2016 společně při operaci perianální kýly.V tu dobu pes začal více pít, čůrat, ukapávat.Žádný zánět v moči neměl. DĚLALI MU SONO JATER,zmenšená. Test pro zjištění správné funkce nadledvinek u psa ACTH TEST : Kortizol 1. 71,2 a Kortizol 2. 124.CUSHING TEDY NEBYL POTVRZEN.Vyzná se v tom někdo? Teď jsem mimo ČR A MUSELA JSEM K VET TADY, PROTOŽE PES ZAČAL JEŠTĚ VÍCE PÍT, ČŮRAT A I S KRVÍ.NASAZENY ANTIBIOTIKA ,OKAMŽITÉ ZLEPŠENÍ.Teď je dobral a zase začíná hodně pít. RÁD JÍ, ODMALIČKA JE KLIDNÝ, APATICKÝ,ALE JINAK ZVĚTŠENÉ BŘICHO ČI LYSINY NEPOZORUJI. VETERINÁŘ TADY DOPORUČUJE ZNOVU SONO ( ikdyž v ČR tumot nenašli), a řekl,že vše nasvědčuje na cushing.syndrom.Ten tibetský klenot, neá žádné vedlejší účinky???Raději bych zkusila nejdříve ten,ale musí to doporučit veterinář?Prosím poraďte někdo..

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2017 02:24
- Nahlásit

Pokud vím, tak někdy se CS při testech neprojeví. Takže zopakování vyšetření na Cushinga ničemu neuškodí. Ale měla jsem tu psa, kterému se tvořily velké molekuly v moči a vyvolávaly mu opakované záněty močáku až s krví. Přitom bakterie tam, tuším, také nebyly zjištěny. Vyřešilo se to ne ATB, protože to by je musel brát furt, ale nasazením urologické diety.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2017 02:25
- Nahlásit

Jirina222
Co nakoupit v Anglii. Je to o hodně levnější a vydávají to na naše české recepty.

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání