Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Cushingův syndrom
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
heidy
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 13:12
- Nahlásit

Dobrý den, u mé osmileté boxerky byl diagnostikován Cushingův syndrom. Začalo to asi před půl rokem, počůráváním a nadměrným pitím. Později začala vypadávat srst na břiše a nohách. Fenka je unavená, ale stále je hravá a baští s velikou chutí. Před svátky se jí vytvořil veliký zánět kůže na zádech,vet nasadil ATB. Ložiska sice zasychají,ale tvoří se ohromné keloidní jizvy mezi vypadanou srstí.Na Cushinga byl naordinován Nizoral tbl 2x1 s tím, že se dávky mohou i zvyšovat. Na netu jsem našla i zmínku o léku Vetoryl, ale náš vet ho nezná. Hledám informace, kde se dá a proto moc prosím - má-li někdo zkušenosti s tímto onemocněním, péčí o kůži či něco na povzbuzení imunity... Za jakoukoli informaci vám děkuji Heidy

Atika
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 13:46
- Nahlásit

Zkus napsat o zkušenosti sem : http://www.utulektibet.cz/stranka/pejsci-k-adopci - měli tam pejska ze Slovenska na dožití s touto nemocí, informace o léčbě pejska už jsou bohužel v sekci "Vzpomínáme", ale třeba by se o zkušenosti podělili je tam i odkaz na vetku, která Miška léčila alternativním způsobem.

heidy
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 14:09
- Nahlásit

Atika
Děkuji moc - už na tom pracuji.

Cesmina
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 17:32
- Nahlásit

Alzbeta a Jirka z utulku Tibet jsou moc fajn. Byla jsem tam tri dny na brigade a dusevne to byl prima odpocinek.
Pokud bydlis nekde blizko, tak se da urcite domluvit i na navsteve. Pevne verim, ze i pres svoje casove zaneprazdneni, si na tebe najdou cas.

zajda007
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 18:48
- Nahlásit

Přesně tak Bětka z Tibetu měla pejska s tímto onemocněním. Určitě poradí. Pobyt v Tibetu je balzám na srdce

Steph
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 23:46
- Nahlásit

Kamaradka ma zkusenost, zeptam se na to

Janis
Člen
# Zasláno: 4 Led 2010 00:19
- Nahlásit

Na posílení imunity a léčbu srsti je výborná čínská přírodní medicína. Máme s ní ty nejlepší zkušenosti. Má to jedinou nevýhodu, není to levné. Ostatně ani veter. léčba vlastně není dnes levná. (kontakt:sirius.toz@seznam.cz)

Kikis
Člen
# Zasláno: 10 Led 2010 00:49
- Nahlásit

Nizoral vám určitě nedal na Cushingův syndrom, jelikož je to antimykotikum (proti plísním a kvasinkám).
Měla jsem jezevčici s cushingovým syndromem. Bohužel jsme v té době měly blbou veterinářku, takže jsme to zjistili až když jsme se dostali k jinému doktorovi - fenka měla těžký diabetes nereagující na inzulin, který, jak jsme pak právě zjistili vznikl v důsledku Cushingova syndromu.
Je to velmi vážné onemocnění, pokud váš veterinář jen léčí symptomy antibiotiky a antimykotiky, je nejvyšší čas se poohlédnout po jiném, který bude opravdu léčit příčinu - vlastní Cushongův syndrom.
Vetoryl je mírnější alternativa, má minimum vedlejších účinků. Druhou možností léčby je lék, na jehož název si nevzpomenu, nicméně je to klasická chemoterapie se vším všudy. Naše fenka tenkrát ten Vetoryl (jsou to tři roky, tenkrát byl čerstvě na trhu) brala deset dní. Bylo poznat, že jí to pomáhá, bohužel už měla tělo natolik zhuntované, že jí selhaly ledviny a už se nedalo nic dělat. Úplně první příznaky jsme začali pozorovat v létě, cukrovku jsme zjistili v prosinci a na konci ledna nám fenka zemřela.
Tímto vás nechci strašit, ale hlavně upozornit na to, že nestačí léčit příznaky onemocnění, ale přímo cushingův syndrom. Dobrý zkušený veterinář je základem.
Držím pěsti abyste to zvládli.

heidy
Člen
# Zasláno: 10 Led 2010 14:15
- Nahlásit

Kikis
Skutečně Nizoral je podle mého veta jednou z možností i jak léčit Cushinga (úspěšnost je ale 50%), někdo ale Nizoral nedoporučuje pro velkou zátěž na játra. Na trhu byl Lysodren, ten už se nedováží a místo toho je Vetoryl.
Podle zkušeností, které jsem zatím získala -Cushing se objevil u starších pejsků - Vetoryl třeba začal zabírat, ale pejsek zemřel na vedlejší komplikace s ledvinami, srdíčkem, krvácením do žaludku... Opravdu jsem nenašla majitele psího maroda, který by mi napsal - bereme léky a jsme ok. To, že je dobrý zkušený veterinář základem tady určitě všichni odsouhlasíme - může mi tedy někdo doporučit zkušeného endokrinologa ?
Jinak děkuji všem,
kdo mi doporučili Bětku z Tibetu. Je úžasná, moc mi pomohla tím, že mi bleskově poslala kontakty , na majitele nemocných pesanů.

Kikis
Člen
# Zasláno: 10 Led 2010 14:31
- Nahlásit

Ano, Lysodren - to je ten název, na který jsem si nemohla vzpomenout.
To je bohužel realita - onemocnění je to velmi závažné. Problém je v tom, že je zpravidla rozpoznáno až v pokročilé fázi, kdy už je malá šance na úspěch. A vzhledem k tomu, že ty léky jsou opravdu hrozné dryáky, hodně pejsků, kteří už mají v důsledku nemoci vnitřní orgány částečně poškozené, tuto léčbu nezvládnou.
O tom ketoconazolu už jsem si přečetla - skutečně se na léčbu cushingova syndromu používá. Jen přes google na heslo "ketoconazole cushing" jsem našla spoustu odkazů - u lidí i u psů. Endokrinologa bohužel doporučit nemůžu, my jsme léčili u normálního veterináře, který ale měl s tímto onemocněním zkušenosti.
Moc moc vám držíme pěsti ať to zvládnete.

heidy
Člen
# Zasláno: 10 Led 2010 20:25
- Nahlásit

Kikis
Kikis děkuji. Z vašich úžasných stránek jsem zjistila , že studujete onkologii. Takže z praxe víte, jak je těžké rozhodnout o léčbě a že každý živý organismus je originál a přijme stejný preparát naprosto rozdílně. Máte-li rozhodnout o léčbě někoho , na kom vám moc záleží je to příšerné. Píšete, že to jsou dryáky a každý , kdo se s léčbou onkologicky nemocných setkal, ví o čem je řeč.
No a teď máte před sebou psího seniora, který je celkem v pohodě ,akorát že s ním chodíte přes den každé dvě hodiny ven, v noci si dáváte budík po třech hodinách - někdy to stihnete - někdy se vám počůrá doma. I na to se dá zvyknout.
A teď máte rozhodnout jestli mu dát v tomto věku onen dryák a nebo ho nechat za pomoci menších dryáků dožít. Z kontaktů na majitele nemocných pejsků vím, že ani jedna cesta není ta správná.
Kikis, pokud nebudete ve svém oboru pracovat jen ve výzkumu ale budete za určitou dg. vidět i určitou tvář přeju Vám moc síly.
Díky za podporu - přeji Vám i Lindušce vše dobré.

Dagmar Fišerová
Člen
# Zasláno: 10 Led 2010 21:18
- Nahlásit

Prosim muzete sem dat nejaky odkaz na stranky kde srozumitelne neco pisi o tomto syndromu cesky? Vubec to onemocneni neznam, ale jeden pes co je u mne ma nejake problemy s kuzi ktere trochu vypadaji ze by to bylo neco podobneho. Jake jsou projevy a jak se to diagnostikuje? Diky za odpoved.

Kikis
Člen
# Zasláno: 10 Led 2010 21:42
- Nahlásit

heidy
Ano, vím jak je to složité
V našem případě jsme bohužel neměli jinou volbu - naše fenka měla stabilně glykemii kolem 30 (u zdravého jedince je nějak 6,5) a v důsledku toho ochrnula na zadní nohy. Takže jsme měli dvě možnosti - dívat se asi dva měsíce (které jí doktor dával) na to, jak se sama ani nezvedne z místa a nebo zvolit léčbu, ač jsme znali její rizika, a pokusit se o zázrak. Ten se však bohužel nekonal - měla už tenkrát poškozené ledviny a ten Vetoryl ji dorazil
Ale na druhou stranu - tenhle lék právě v té době přišel na náš trh, takže jsem hledala informace v zahraničí a podle těch byly jeho vedlejší účinky a orgánová toxicita oproti chemoterapii opravdu minimální. Teď už jsou to 3 roky, takže myslím, že i naši veterináři už budou mít určitě nějaké zkušenosti. Tak třeba se Vám podaří nějakého takového sehnat.
Určitě ten boj nevzdávejte. Přejeme Vám hodně sil.

Kikis
Člen
# Zasláno: 10 Led 2010 21:49
- Nahlásit

Dagmar Fišerová
Našla jsem třeba toto:
http://nemoci.vitalion.cz/cushinguv-syndrom/
Jen jsem to rychle prolítla a informace se zdají být správné

argosek
Člen
# Zasláno: 11 Led 2010 09:11
- Nahlásit

Dagmar Fišerová

Vubec to onemocneni neznam, ale jeden pes co je u mne ma nejake problemy s kuzi ktere trochu vypadaji ze by to bylo neco podobneho. Jake jsou projevy a jak se to diagnostikuje? Diky za odpoved.

diagnostikuje se to tak, ze si zajdete k veterinari, prosim.

Dagmar Fišerová
Člen
# Zasláno: 12 Led 2010 08:10
- Nahlásit

argosek
To mi nesdelujete nic noveho. U psa to resime uz 2 mesice s vetem a majitelem psa. Jinak kdyz jsem procitala ty stranky o c.syndromu, tak to on pravdepodobne neni. Jinak dik za info.

morschlova
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2013 17:58
- Nahlásit

heidy

Náš pudlík dostal na Cushingův syndrom Vetoryl, zabral okamžitě, ale po 3 týdnech se problémy vrátily ve stejné síle jako před léčbou (trpěl zvýšeným pitím - téměř 1,5l na 8kg váhy a tedy i neustálým čůráním), srst zatím nevypadávala. Veterinář tedy pak doporučil lék zdvojnásobit. Cena by byla na osmikilové zvíře 1800 Kč na měsíc. PLus nejasný výsledek. Oslovili jsme MUDr. Petra Hoffmanna - TCM, který vyléčil našeho 6-tiletého syna, když klasická medicína selhala. Doporučil nám Tibetský klenot cordyceps 3x denně 2 tbl na minimálně 3 měsíce. Stojí nás to na měsíc 800Kč. Zabral taktéž téměř okamžitě (2-3 dny) a nyní je pejsek 3 měsíce naprosto zdravý, navíc je živější a veselejší (je mu 14 let). DOPORUČUJI. Dávkování nutno přizpůsobit váze pejska a určitě množství a intenzitě příznaků - určitě dobré zkonzultovat na ordinace@patentnimedicina.cz.Lidka

mmatyss
Člen
# Zasláno: 7 Dub 2013 20:36
- Nahlásit

morschlova

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jak dlouho už má Váš pejsek cushinga? Mám 13ti letého kavalírka Artuška a cushingův syndrom nám vet diagnostikoval loni v lednu. Dostali jsme na to Vetoryl a brali jej až do října, kdy dostal lehkou mrtvičku. Doktor udělal testy na kortizol, které vyšly kupodivu dobře a Vetoryl vysadil. Od toho října jej nebere, ale asi tak před měsícem mu začaly vypadávat chlupy, pije pořád hodně a dost se mu zhoršila chůze a poslední 3 týdny se nemůže sám zvednout na zadní nožičky, tak si vždycky štěkne abych mu pomohla. Je to hrozně hodný a statečný pejsek a rozhodně bych ho nechtěla trápit, ale jsem už docela zoufalá. Pořád má zájem o okolí, hezky baští a pochtívá pamlsky. Veterinář mu Vetoryl nechce nasadit znovu z obavy co by to s ním udělalo (což je pochopitelné vzhledem k tomu, co je to za driák) a tak sedím na netu a hledám co se dá. Můžete mi prosím napsat něco bližšího o té Vaší nové léčbě? Vyzkoušela jsem toho už docela dost (kapky Energy - Renovet a Regavet, pak Schindeleho minerály, ale nezdá se mi, že by něco z toho mělo účinek..) tak ať zase něco nekupuji zbytečně. Můžete mi prosím napsat třeba na email: mmatyss@seznam.cz
Děkuji. Martina

Dniela
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2013 10:09
- Nahlásit

mmatyss
Dobrý den, znovu Vás prosím můžete mi poslat Váš e-mal nebo telefonní číslo.PROSÍM!!!Mé telefonní číslo je 7756232550, e-mail:daniela.brazda@seznam.cz

aren
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 21:18
- Nahlásit

Máte prosím někdo zkušenost s tím Tibetským klenotem?
URL

aren
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2013 21:19
- Nahlásit

Nebo jinou pozitivní zkušenost s čímkoliv, prosím?

darosa
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2013 10:09
- Nahlásit

morschlova
Zdravím.Prosím Vás,mám nemocného pejska,na cuschingův syndrom.Veterinář to odhalil asi před třemi týdny,kdy byla na odstranění nádoru,na prsních žlázích.V létě začla rapidně přibírat,nechtěla na procházky,prostě klasické příznaky.Veterinář ji vyšetřil a nasadil Vetoryl.Špatně to snáší.Vy máte zkušenosti s Tibetským klenotem.Nevím jestli se to podává zároveň s Vetoralem,nebo jen ten Tibet?Moc děkuji,za radu.Dana

mmatyss
Člen
# Zasláno: 30 Led 2014 22:24
- Nahlásit

darosa:
Dobrý večer, ten Tibetský klenot Cordyceps určitě vyzkoušejte. Jedno balení stojí 400,- Kč a vystačí Vám podle váhy psa (náš vážil 12 kg) cca 14 dní. Nejpozději po týdnu uvidíte zlepšení. S paní Morschlovou jsem v kontaktu, tak si dovolím mluvit za ni a určitě by Vám tento přípravek také doporučila. Nevím jakou dávku Vetorylu Váš pejsek bere (náš bral 2xdenně 10mg), ale zkuste postupně dávku Vetorylu snižovat a začít dávat Cordyceps, posléze už sama odhadnete dávkování. Náš pejsek už boj s touto nemocí prohrál (objevila jsem tuto alternativní léčbu až už pro nás bylo pozdě), ale kdybych s ní začala hned od začátku, jsem přesvědčená o tom, že by byl s námi déle.

darosa
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2014 13:52
- Nahlásit

mmatyss
Dobrý den.Moc děkuji,že jste se ozval.Ale užíváme již 3 balení Vetorylu, a je to celkem v pohodě.Ze začátku,to opravdu velice špatně snášela,ale už to zvládá na jedničku.Věškeré příznaky syndromu zmizely.Žízeň,velké bříško,špatné dýchání,atd.Má jeden prášek 30mg.denně.Byla již na vyšetření krve, a hodnoty y 276,klesly na 96.Po dalším vyšetření,bude lékař zvažovat,snížení dávky.Vím, že Vetoryl za 1600,měsíčně,je velmi drahý(při našich příjmech),ale pro nás je důležité že zabral a výrazně zlepšil zdrav.stav.Bojím se,abych přechodem na jiný lék,něco nepokazila.Moje psí dáma je velká bojovnice a doufám,že to ještě pár roků zvládne.Možná se nemoc zachytila v počátku.Ještě jednou díky za radu, a prosím držte nám pěsti.
Dana

Domino coloris nova
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2014 12:05
- Nahlásit

Dobrý den,
Mám 14 letého westíka u kterého mi holička, u které byl na stříhání zjistila v pátek 04. 04. 2014 zvětšené břicho.
Další den jsme byly na veterině, kde zjistili zvětšená játra, více tuku v bříšku a z krevních testů pouze zvýšený glycerin, nebo něco takového.
Podle toho, co jsem si na internetu přečetla, má pes některé příznaky tohoto syndromu - špatně chodí na zadní nohy, hodně žere, pije. Ráda bych se poradila, zajdu si ještě na další testy, aby se opravdu tento syndrom potvrdil. Slyšela jsem, že léčba stojí kolem 3000,- kč měsíčně, ale také jsem se dozvěděla, že lze i levněji nějakou jinou medicínou.
Můžete mi prosím někdo poradit, popřípadě doporučit nějaké léky. Pes je již dost starý a bojím se, aby mu pokud se potvrdí tato nemoc, léky spíše neuškodili.
Jak moc je nemoc rychlá, pokud se neléčí. Myslím, že pokud jí pes má, jsme v počátcích.
Děkuji veronika

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2014 00:22
- Nahlásit

Je možné, aby kašlání (jakoby se uvolňoval hlen z plic - takové to zachrchlání-vykašlávání jako u kuřáků) byl také příznak Cushinga?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2014 10:22
- Nahlásit

O Cushingu:
http://cms2.netnews.cz/files/attachments/67030/227 97-Zivot-s-Cushing-syndromem-1.pdf

mmatyss
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2014 15:15
- Nahlásit

Vlčáčková
kašel/vykašlávání není příznak cushinga, ale onemocnění srdce přesněji nedomykavost srdeční chlopně.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2014 23:44
- Nahlásit

mmatyss
No. To si říkám taky. Ale měli jsme Enap a zase nám ho vzali, tak nevím, co si o tom myslet.

Fifi
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2014 00:14
- Nahlásit

Vlčáčková
tak nevím, co si o tom myslet.
Tak treba konzultovat se psem primo u odborniku?
Chrchlani ala kurak muze byt i projev psincoveho kasle. Vzit Enap lecenemu psovi, tak to si asi veterinar neni moc jisty predchozi diagnozou. U srdicka neni od veci i Furon, na odvodneni, prave pro lepsi dychani. Ale vse po dukladnem vysetreni, krev, sono. Takze ja si myslim, ze zmenit veterinare.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání