Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Prosím poraďte
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Mku
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 17:57
- Nahlásit

Uvažujeme o štěněti, potřebuji proto prosím poradit ideální plemeno, sami zatím vůbec nevíme. Chtěli bychom středně velkého psa, který se hodí k dětem (máme 6m miminko) a který je zároveň aktivní a bude schopný s námi sportovat (kolo, běh, dlouhé procházky). Zároveň plemeno, které není zhýčkané a samá choroba... Bydlíme v RD, takže k dispozici by měl zahradu i denní venčení. Preferujeme plemeno s krátkým chlupem. Jinak boudu máme zděnou vedle domu, takže ideálně plemeno, které je zvyklé celoročně venku a domu se jít "na chvíli ohřát" navečer ke své rodině.
Předem moc děkuji za typy.

birma
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 18:15
- Nahlásit

Mku
venku je zvlášť v zimě určitě líp dlouhosrstému než krátkosrstému psovi (i úklid po nich je paradoxně snazší).
Co třeba choďák?

Mku
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 18:49
- Nahlásit

Neni chodsky moc velky? A je to pes na dlouhe vychazky/vyjizdky napr u kola? Alespon 20km a vic?

Maya
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 19:07
- Nahlásit

Mku
choďák se střední pes, ale jako takových krátkorstých na ven, tedy s hustou podsadou, moc u nás není
jinak birma má pravdu, krátkosrstý s podsadou líná úplně stejně jako dlouhosrstý, ale na rozdíl od dlouhé srsti je ta krátká v podstatě neukliditelná

Mku
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 19:22
- Nahlásit

Ok tak kratkou srst beru zpet nejaky dalsi typ vedle chodskeho?

Xerxová
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 19:52
- Nahlásit

dlouhé procházky (20 kiláků) zvládne skoro každé plemeno - jasně - neplatí pro štěňata, pro psí důchodce a pro extrémní počasí (vedro, hluboký těžký sníh...). Běh u kola je něco jiného - tam už se okruh plemen zužuje (hlavně pokud se jedná o desítky kilometrů a častý tvrdý povrch).
Pozor - pohyblivá aktivní plemena ke kolu (lovecká, ovčácká, severská) nejsou vůbec snadná na výchovu. MOžná, že s dítkem se za čas vaše aktivita trochu "zabrzdí" - když budete popocházet od kamínku ke kamínku a od větvičky ke kaluži ... a méně náročné plemeno na výchovu (špic, knírač) by pro začátek možná bylo lepší.

Mku
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 19:56
- Nahlásit

Mame zkusenost s ovcakem, uplni zacatecnici nejsme... ale chteli bysme nejake jine plemeno

Mku
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 19:56
- Nahlásit

Co treba salasnicky pes?

Maya
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 20:14
- Nahlásit

Mku
pokud máte na mysli berňáka, tak to rozhodně není střední pes a už vůbec ne ke kolu a podobným aktivitám, jiní salašníci jsou i menší a vhodnější, ale jsou to ostří hlídači, zas ta výchova je někde jinde
no já mám lapinu, paní s jinou lapinou dělá běžky, kolo, kolobku a vůbec takový ty závody železný pes, takže to s nima jde, ale ten pohyb po cestě a přímo se asi musí natrénovat, s mým psem bez tréninku by to dopadlo katastrofálně neb nejlepší zábava jsou skoky do křoví
a jinak ten choďák si myslím taky není marný tip

Xerxová
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 20:28
- Nahlásit

pokud máte zkušenosti s německým ovčákem - tak ohaři, seveřani i dnes tak populární bordery či australani jsou na výchovu dost odlišní a podstatně náročnější. Mít dobře zvládnutého psa na pohyb podle kola není jednoduché - ať už je na postroji a nebo navolno.
Ať už se přikloníte k jakémukoli plemeni - pokud chcete mít psa na vytrvalostní běh, pak pořizujte určitě potomka po dobře zdravotně prověřených rodičích. Nepodcenit "průzkum trhu" ...

Mku
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 20:33
- Nahlásit

A jeste co treba italsky corso?

Xerxová
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 20:43
- Nahlásit

Corso je na dlouhé běhy těžký. Jako ochránce bohatých italských statků je poměrně ostrý hlídač - a musel by být opravdu dobře vycvičen, aby zvládal volný pohyb mezi ostatními účastníky "cykloprovozu" včetně cizích psů

Mku
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 20:57
- Nahlásit

A jeste ridgeback?

Jinak zatim co jsem nacetla tak vitezi chodsky takze se asi dojedeme podivat do nejake chovne stanice

Mku
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 21:32
- Nahlásit

Pripadne malamut?

Fajka
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 21:58
- Nahlásit

Mku
Pripadne malamut?
no jestli se chod zdál velikej tak malamut bývá jednou tak velkej než choďák

Maya
Člen
# Zasláno: 5 Led 2018 22:34
- Nahlásit

Mku
ridgeback je lovec lvů z jižní afriky, malamut severský tahací lovec, jako fakt myslíte, že jsou to ideální rodinní psi? navíc jakou myslíte, že má asi pes z Afriky srst?
chce to při výběru trochu přemejšlet a ne střílet takhle od boku

birma
Člen
# Zasláno: 6 Led 2018 00:15
- Nahlásit

Xerxová
Corso je na dlouhé běhy těžký.
oni už jsou těžcí na většinu věcí před nějakými 8 lety byl Altar na horní hranici standardní váhy a oproti ostatním corsákům byl prcek umrněná, italové tenkrát řešili i změnu standartu (netuším jak to dopadlo).
Ani to hlídání už není úplně ono, jak jsou těžcí a lymfatičtí, tak jsou to dost často lenoši...

Mku
vybíráš zřejmě jen podle vzhledu, protože ten výběr jde dost z extrému do extrému.
Ze salašníků by šel asi entlebuch, minimálně jeden běhá longy. Ale na výchovu to s NO nepůjde dost dobře srovnávat...
Z o něco menších možná pyrenejec? Ale o tom nevím nic, krom toho, že je roztomilý Stejně tak třeba kelpie, mudi... ale to už jsou pěkná děla a jen běhání a běhání u kola je nejspíš neuspokojí, takže pokud nechcete nabídnout i další vyžití, zadělávali byste si nejspíš na pěkný malér.

corgi
Člen
# Zasláno: 6 Led 2018 08:44
- Nahlásit

Mku
Jsem ráda, že tady zazněla ta kelpie, koukněte na ní.
Obecně - ten výběr plemen "podle obrázku", který zřejmě probíhá, je cesta do pekel. Je třeba si taky přečíst, k čemu to které plemeno vlastně bylo vymyšleno. Čím víc se původní práce liší od představy rodinného psa, který poslušně běží u kola, tím víc budete zklamaní, když si psa pořídíte.
Vracím se k těm kelpiím - chovatelé u nás jsou vcelku rozumní a pro chovnost jsou povinné zdravotní testy (a testují dobrovolně např. srdce apod.). Což u mnoha plemen není, chovatelé na to prdí, splní nejnižší podmínky chovnosti a už práskají štěňata. Pokud hledáte zdravého sportovce, i z tohoto pohledu je bohužel potřeba vybírat.

Maya
Člen
# Zasláno: 6 Led 2018 20:05
- Nahlásit

No nevím, zadavatel/ka v podstatě nenabízí žádnou práci pro psa, ani formou psích sportů atd., běh u kola a dlouhý procházky zvládne většina k tomu stavěných psů, kteří nejsou exteriérem v extrému, takže podle mě pro pracovnější plemena jako je kelpie nebo mudi dost nuda
to už mi přijde lepší toller a nebo dost chválí lidi teď koiky například, toller může být i venku, koika teda nevím

birma
Člen
# Zasláno: 8 Led 2018 13:04
- Nahlásit

Maya
koika má heboučkou srst asi jako anglický kokr, já bych jí ven nedala, ale třeba tam nasrstí jinak

teď mě napadla ještě třeba kraťanda

Maya
Člen
# Zasláno: 8 Led 2018 14:06
- Nahlásit

birma
tak me kratanda prijde taky jako pekna holoprtka
ale ja mam asi jiny voko pro me musi bejt pes na ven chlupac

Fajka
Člen
# Zasláno: 8 Led 2018 14:09 - Změnil/a: Fajka
- Nahlásit

Mě furt příjde že když se zdál velkej chodák tak tohle je přece ještě větší (vyšší) a souhlas s Maya na ven by mělo bejt něco víc chlupatějšího...bo když ten pes bude sám nemá se ke komu přitulit já mám voba huňatý s podsadou ale jak rádi ležej naplácnutý na sobě aby se vzájemně hřáli ...
a to máme boudu jo v závětří zateplenou a nacpanou suchou slámou...

birma
Člen
# Zasláno: 8 Led 2018 14:38
- Nahlásit

Maya
mně přijde, že to neí úplně holý, spíš krátkosrstej plyšák

Fajka
já mám voba huňatý s podsadou ale jak rádi ležej naplácnutý na sobě aby se vzájemně hřáli ...
tak ne všichni bydlej na místě, kde je od září do května metr sněhu a pozbytek roku zima

Fajka
Člen
# Zasláno: 8 Led 2018 14:45
- Nahlásit

birma
tak ne všichni bydlej na místě, kde je od září do května metr sněhu a pozbytek roku zima

dobrááááááááááááááááááá

Maya
Člen
# Zasláno: 8 Led 2018 15:05
- Nahlásit

birma
no od pohledu me to prislo ze ma srst neco jak ohar takze holoprtka bez podsady no ale co tak koukam pisou ze ma podsadu, tak mozna ze i jo

birma
Člen
# Zasláno: 8 Led 2018 15:56
- Nahlásit

Maya
to fakt ne, neni to hlaďák, je to takový načechraný krákosrstý huňatý

Lenka33
Člen
# Zasláno: 8 Led 2018 17:23
- Nahlásit

Ahoj mam stěně yokrsira 3,5 měsíce a bohuzel ma pouze 400g nechce jist sama nevim co mam dělat chci at je v pořádku a nechci at mi umře .

Fajka
Člen
# Zasláno: 8 Led 2018 17:26 - Změnil/a: Fajka
- Nahlásit

Lenka33
nevim co mam dělat
vzít štěně a jet na veterinu!

400 gramů? to jako fakt?

Lenka33
Člen
# Zasláno: 8 Led 2018 20:39
- Nahlásit

Uz na veterine byla takže proto se ptám co dal delat

Maya
Člen
# Zasláno: 8 Led 2018 21:53
- Nahlásit

Lenka33
jet na jinou veterinu, kde alespoň zjistí co mu je

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání