Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Pamlsky pro štěňátka
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Fifi
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:55
- Nahlásit

Froliky jsou pamlsky, takovy kolecka s dirkou uprostred, psum to chutnalo, ale jsou moc slane a umele dochucovane..
Pri vycviku davam v lete kousicky tvrdyho syra - lip v horku klouze do krku a pes se nezakucka po drobcich. V zime pak piskoty pro psy, ktery kupuju na vystavach - nejsou doslazovany, detskymi radsi nekrmim.
Jinak misto nadchazejicicho vanocniho cukrovi upecte svymu pejsovi jeho vlastni - jatra(veprova, kureci..) uvarit, rozmackat, pridat par vajec, trosku kminu, malinko cesneku a majoranky, ovesne vlocky - rozpatlat na vymazany plech na placku a upect. Pak nakrajet... Dietni, veeelmi chutne a hlavne pro psy zdrave!!

Verca
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:27
- Nahlásit

Ale ostatní krmíte dětskýma piškotama nebo ne?

Pavla
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:34
- Nahlásit

Verca
Já rozhodně ne, podle mě obsahují moc cukru a já mám bígla - ti sami o sobě potřebují dost pohybu a ještě kdybychom museli vyběhávat piškoty navíc!

Terri
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 14:14
- Nahlásit

Já dávám piškoty nebo Froliky (resp. jejich půlky). Sýr se mi v kapse rozpouští a nejde od sebe oddělat...

Rejpalka
# Zasláno: 2 Pro 2005 19:16
- Nahlásit

Pavla
Piškoty se dájí taky rozpůlit nebo rozčtvrtit.Dopřej svému psovi taky trošku cukříčku,děti taky nebudeš krmit podle příručky a koupíš jim nějakou sladkost.Nebo ne?

KristynaProkopova
# Zasláno: 6 Pro 2005 22:10
- Nahlásit

Ahoj,frolíci jsou takovy krožky trošicku podobny granulim a neznám pejska, kteremu nechutnají myslím, že to je napsany přimo na pytlíku, ale když se zeptas ve zverimexu tak ti je určitě daji.
Jinak mi dáváme našemu pejskovi sušeny prasečí uši. zní to docela odpudivě, ale pejskům to strašně chutná,ale stěnátkům bych to asi nedoporučovala, jsou moc tvrdy. ale starsím pejskům to určitě pročistí zoubky.

Evik
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2005 08:32
- Nahlásit

Fifi

ten recept na pamlsky je dobrý, už jsem něco podobného loni zkoušela a pesanům to strašně chutnalo a byli (dokonce i neposlušný dědek) ochotni pro tu dobrotu udělat cokoli.....Já akorát do toho nedávala tu majoránku (ta mi přijde pro psy moc aromatická - volně žijící psovité šelmy v přírodě taky neokusují bylinky.....) zato jsem tam přidala strouhanou mrkev, kterou mí psi zbožňují. Ten česnek je super věc. Já ho dávám pejsům i třeba jen rozmačkaný do tvarohu a to se po tom můžou utlouct

Evik
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2005 08:38
- Nahlásit

KristynaProkopova

ty prasečí uši bych nedávala malým štěndům ne proto, že jsou tvrdá, ale hlavně proto, že jsou mastná a malé štěndo by po tom mohlo mít průjem. Znám i dospělé psy, kterým to sice děsně chutná ale nakonec nesedne.....každému psovi sedí něco jiného.

A obecně k těm Frolicům - psům chutnají moc, protože jsou dochucované, barvené.......Jsem toho názoru, že pro psa už je mnohem lepší obyčejný dětský piškot, než frolík....Je jasný, že piškoty obsahují cukr, ale taky nekrmíme psy jenom piškoty, že....nýbrž je dostávají za odměnu při splnění povelu....Já si piškoty dělím na čtvrtky a pes tak potom celých piškotů nezbaští tolik a taky to kombinuji s jinými pamlsky....kostičky sýry, někdy kuřecí salám - od všeho trošku.

wami
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2005 08:44 - Změnil/a: wami
- Nahlásit

Evik
Jenze tech frolicu taky pejsa nespapa moc, kdyz jsou za odmeny, ze...
Ja piskoty nedavam, protoze se to vsude drobi, je to zbytecne veliky a pokazdy jsem od toho upatlana jak ja, tak pes. A jeste jeden duvod - piskoty nevoni po mase, frolicy aspon trochu jo... A moje psiska je maji radi, takze cvicime prevazne na ne (ale jinak taky stridam!)...
A uprimne - v ramci toho, kolik toho pes sezere za odmeny (ted nemyslim stopy!), tak mi prijde skoro sumak, jestli tam bude zbytecne moc cukru (psikoty) nebo soli (frolicy)...

Evik
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2005 08:55
- Nahlásit

wami

no vcelku máš pravdu Já mám zas raději ty piškoty, nebo psí suchary i ten tvrdý sýr na kostičky, protože já jsem naopak vždycky upatlaná od těch kupovaných "vlahých" pamlsků

ale jinak s tebou souhlasím

Anonymní
# Zasláno: 7 Pro 2005 09:05
- Nahlásit

Veterinář mi pro štěně nedoporučil sušené plíce, játra a frolíky. Organismus je neumí správně strávit a ve větším množství je riziko zažívacích problémů

KristynaProkopova
# Zasláno: 8 Pro 2005 17:53
- Nahlásit

Evik
Náš pejsek má rad za odměnu ty ouška, sekame mu je na kousky, takže jich taky nesní tolik. Můžu se zeptat, co máš za pejska?? Ja kdybych tomu našemu dala ctvrtku piškotu,tak mi asi ukousne ruku ale popravde piskoty taky moc casto nedavame, má mnohem radši různy tyčinky a kosticky, ale nejraději ty uši Ale vůbec nedavame kosti z ruzného masa, náš pejsek po nich zvraci ( jí to asi vůbec nevadí, ale kdo to po ní má uklízet :biglol

KristynaProkopova
# Zasláno: 8 Pro 2005 17:54
- Nahlásit

Evik
Náš pejsek má rad za odměnu ty ouška, sekame mu je na kousky, takže jich taky nesní tolik. Můžu se zeptat, co máš za pejska?? Ja kdybych tomu našemu dala ctvrtku piškotu,tak mi asi ukousne ruku ale popravde piskoty taky moc casto nedavame, má mnohem radši různy tyčinky a kosticky, ale nejraději ty uši Ale vůbec nedavame kosti z ruzného masa, náš pejsek po nich zvraci ( jí to asi vůbec nevadí, ale kdo to po ní má uklízet

Fifi
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2005 18:15
- Nahlásit

Evik
S tou majorankou to je mysleno jen veeeelmi decentne, ale uz se mi taky stalo, ze jsem napekla pro psy, sla jsem s nima ven, prijdeme, a pul pekace psich pamlsku chybelo!!! A muzskej si hned po prichodu stezoval, proc ze byly ty bramborovy placky tak hrooozne suchy a nebylo v nich dost koreni.. A to nesnasi jatra v jakykoliv podobe... Ale to mu nesmim rict, co oci nevidi, srdce neboli...

Jinak, myslim, ze kazdy dava za odmenu cosi parkrat za den, a to cosi by skutecne nemelo narusit psi traveni. Ja si u svych rtw ale hlidam vahu, a tak vim, ze cukr navic(v detskych piskotech), je nemyslitelny, froliky uz u nas nesezenu a tak nejlepsi je pro me na poslusnost tvrdy syr na male kosticky, na stopy beru treba maso a pri beznych vychazkach staci psi piskot na ctvrtky..

Kolds
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2019 11:29
- Nahlásit

Můžete mi prosím někdo poradit, jakou stravu zvolit pro vlčáka, který má 9 let, a když mu dám nažrat, tak to do hodiny vyzvrací.

Loskacek
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2019 14:58
- Nahlásit

Já třeba kupuji jedině kvalitní granule Brit, které mají víc jak půl pytle masa, takže vím, že pro svého psa dělám to nejlepší.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2019 15:26
- Nahlásit

Kolds

A jak dlouho už ty problémy pes má??? Než zkoušet všechno možné, nejprve bych zašla se psem k veterináři, udělat komplexnější vyšetření, zda mu něco není. A co se týče zažívání, tak obecně pro psy se zažívacími problémy je lépe vařená, "měkká", snadno zpracovatelná strava, než granule.
Vařené maso s přílohou (doměkka rýže, mrkev, i brambora se občas dá, bylinky pro podporu zažívání...dají se dnes koupit už přímo směsi pro zažívání, listová zelenina, žloutek syrový, bílek vařený).
A hlavně pokud má pes zažívací obtíže, nedávat mu celou dávku najednou, ale krmit raději třeba i 4x denně jako u štěňat, ale po malých dávkách. Zažívací trakt tak má větší šanci potravu zpracovat.

Neumi
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2019 20:47
- Nahlásit

Fousisko

multijedinec kolds - nuklolog (ve vedlejším tématu)-loskacek-erikkeprt-a další nemá problémy, snad ani toho psa, toť jenom a pouze reklamní tažení vedené zde i na jiných fórech propagující šrot pro drůbež pod názvem BRIT.......

Fousisko
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2019 14:22
- Nahlásit

Neumi

Aha, tak to jsem se dala dobře nachytat ...díky za info
Bydlím nedaleko fabriky, kde se tohle "super krmivo" vyrábí...ten smrad, co musíme čuchat pokaždé, když trochu víc fouká, je příšerný....

jfi
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2019 22:55
- Nahlásit

Vedle mu blinká vlčák 12-letý, a tady 9-letý

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání