Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / Pamlsky pro štěňátka
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
suesie
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2005 22:50
- Nahlásit

Zajímalo by mě, jaký dáváte vašim štěňátkům pamlsky a čím jím spestřujete jídelníček? Můžu svýmu prckovi (je mu 11. týdnů) dávat pribináček? ovoce? zeleninu? A jaký z průmyslově vyrábených pamlsků jsou pro tak malý štěně vhodné? A jakým se naopak vyvarovat?

Pupy
Člen
# Zasláno: 18 Zář 2005 09:47
- Nahlásit

Já sem dávala piškoty. My\aslím že na ovoci a zelenině nic nezkazíte, jen př. rajče..když je syrové tak ho pejsek špatně stráví

Anonymní
# Zasláno: 18 Zář 2005 10:13
- Nahlásit

suesie
Pribináček nebo jogurta můžete dávat v pohodě, jinak taky sýry, sardinky a pokud baští i ovoce a zeleninu nejlepší je strouhané jablíčko nebo mrkvička zamíchaná třeba zrovna do jogurtu. Moc bych nedával salámy - bývají hodně slané a z pamlsků pro pejsky pozor na takové, které by štěňátko mohlo zhltnout vcelku a udusit se.

evina
# Zasláno: 18 Zář 2005 11:56
- Nahlásit

Já mám 4.měsíční štěndo.Pro zpestření občas dostane Bobíka(smetánek),tavený sýr,jablíčko,syrovou bramboru atd.Jinak venku pamlsky střídáme aby to pro něj bylo stále zajímavé.Takže mimo piškotů dostává tvrdý sýr,šunku.Z prodávaných věcí čokoládové bombony pro psy,tyčinky na ulamování,malé kostičky(opravdu mají tvar kosti) atd.

haha
# Zasláno: 18 Zář 2005 20:22
- Nahlásit

já dávám hlavně piškoty, někdy nakrájený vařený maso nebo tvrdej sýr,ty koupený tyčinky u nás na odbyt moc nejdou

Anonymní
# Zasláno: 19 Zář 2005 05:04
- Nahlásit

Já dávala piškoty, hlavně při učení poslušnosti,ale byl schopný jich spořádat pytlík, tak jsme hledali něco zdravějšího.Objevili jsme "kandisky", jsou to takové křupky, moc mu chutnají, hlavně piškotové a ovocné, na česnekové jsme si zatím netroufli, aby nesmrděl více viz. www.candy.cz

Anonymní
# Zasláno: 19 Zář 2005 07:44
- Nahlásit

Já nejsem zastáncem piškotů, na zuby to není nic dobrého, když už, tak piškoty pro pejsky nejsou tak sladké.
Jinak myslím, že dobré je dávat kostičky eidamu, na cvičáku to byl hit a pak různé mlsky spešl určené pro pejsky.
Ale bacha je pak třeba hlídat celkovou krmnou dávku, něco jiného je to u pejska, klterý v dospělosti nebude mít ani 10 kg a něco jiného u psa, co bude vážit třeba 40 kg.

Jinak u mléčných výrobků je u některých ras psů problém, že po něm hafani moc rostou, tak na to taky bacha.

Ketrin
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2005 07:58
- Nahlásit

Větším štěňatům jsem občas dávala lipánek (pribináček) tak, že si ho olizovali z mého prstu (zároveň výuka toho, aby vše brali šetrně a s jídlem nesežrali i ruku)

evina
# Zasláno: 19 Zář 2005 21:30
- Nahlásit

Tak já "kandisky" koupila česnekové(jiné ani neměli)a pesanovi moc nejedou.A nejedou ani nám...a to má být pamlsek pro všechny.Možná že ten česnek není zrovna dobré řešení pro pejsky...no nevím.

Anonymní
# Zasláno: 20 Zář 2005 08:34
- Nahlásit

no česnek pro psy není asi zrovna to pravý pod psy možná...

Brigitta
# Zasláno: 20 Zář 2005 09:42
- Nahlásit

Také dávám občas přibináček z prstu, nastrouhané jablko do jídla je moc dobré, zeleninu mi baští skoro všechnu, sýry, na salámy bych také dávala bacha.

pigie
Člen
# Zasláno: 20 Zář 2005 09:54
- Nahlásit

Nie su syry rovnako slane ako sunka alebo salam? Ja tieto dve pochutky doprajem psovi naozaj len velmi velmi zriedka.

suesie
Člen
# Zasláno: 20 Zář 2005 16:39
- Nahlásit

Tak už jsem Cliffovi koupila piškotový Canndisky tak uvidíme jestli mu budou chutnat.
A co takový ty sušený střívka, uši, plíce a tak? Jaký máte názor na tohle? Je to dobrý nebo ne?

fromeli
Člen
# Zasláno: 20 Zář 2005 16:42
- Nahlásit

já tyhle sušený věci dávám, ale hlavně ty, kde je psáno, že je to nízkokalorický, přeci jen na jezevčici je vidět hned nějaké to deko navíc. Ale jinak s tím doma vždy u pejskový sklidíme úspěch.

evina
# Zasláno: 20 Zář 2005 17:21
- Nahlásit

Jo tak tyhlety věci mají u nás obrovský úspěch a hl. se pejsan na chvíli zabavíJen škoda že ty uši dovede už zpucovat nějak rychle

suesie
Člen
# Zasláno: 20 Zář 2005 19:04
- Nahlásit

A myslíte že je můžu dát i tak malýmu štěndovi? Jestli jo tak co nejlépe pro začátek vybrat? Je toho celkem hodně a já s tím nemám vůbec zkušenosti.

fromeli
Člen
# Zasláno: 20 Zář 2005 19:13
- Nahlásit

no zkusila bych třeba ta sušená játra, nejsou tak tučná, nebo i plíce, aby se neposr..

co je to za pejska?

suesie
Člen
# Zasláno: 20 Zář 2005 19:34
- Nahlásit

Je to francouzský buldoček. Zatím jsme mu zkoušeli dávat různé ty kostičky z buvolí kůže a můžu říct, že takhle ho nezabavila ještě žádná hračka. Ale raději jsme dávali pozor, aby ji nesežral, protože jsem někde četla, že tu buvolí kůži malýmu štěněti dávat nemám, takže jsme raději přistupovali opatrně.

suesie
Člen
# Zasláno: 20 Zář 2005 19:35
- Nahlásit

Jo a co říkáte na takový ty sušený rybičky?

Verca
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 10:04
- Nahlásit

Když se snažím učit moje štěndo nějakým povelům (zatím ke mně, sedni), tak jí dávám piškotky, ale než ona ot sní, tak to trvá pěknou chvíli a já bych chtěla jí učit povely za sebou... Takové ty čokoládky ze zverimexu moc nejí a když jo, tak taky dlouho. Máte nějakou radu? Zkoušela jsem i zeleninu a ovoce, ale to nebaští. Jedině snad syrové maso, to sní hned. Ale kapku drahé pamlsky. Sýr jí dávat nechci, připadá mi moc slaný pro ni. Teď když jsem upustila od piškotek a přešla při učení jen na pochvalu, tak se jí do toho moc nechce....

Mel
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 10:12
- Nahlásit

Verca
Já zjistila, že můj haf nejlíp cvičí na to masíčko. Dostává buřtíčky nebo točeňák nakrájený na malý kostičky. Sýry jsou taky super. A s tou solí bych to tak moc neřešila, pokud štěně nebudeš cpát po kilech.

Verca
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 10:14
- Nahlásit

Já se salámům, natož točenému a párkům, chci vyhnout. Do toho bych fakt nešla.

Terri
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 10:23
- Nahlásit

A co Froliky?

Pavla
# Zasláno: 2 Pro 2005 10:35
- Nahlásit

Naše štěndo kandýsky miluje a slupne natotata a taky někdy dávám za odměnu jiný granule než běžně krmim, jsou to takový kostičky (od slova kostka ne kost) a jsou měkčí. Doporučili mi to v obchodě, bohužel neví jak se jmenujou ale je to nějaká superpremiovka, docela dost drahá.

Pavla
# Zasláno: 2 Pro 2005 10:53
- Nahlásit

Ještě jsem se chtěla zeptat na váš názor na kost na zuby pro štěňata od Pedigree. Z ostatních doskuzí mám pocit, že Pedigree ja hnus plus ultra.

Ještě k tomu předchozímu já nevím jak se jmenují, v tom obchodě to samozřejmě ví. Nějak se mi to "m" schovalo.

VlastaK
# Zasláno: 2 Pro 2005 10:59
- Nahlásit

Verca

My dáváme taky piškoty, ale vždy jen kousek a to slupne hned. Takže jeden piškot vystačí na 4 až 5 povelů
Jinak od zkušených chovatelů mi byly také doporučeny kostičky tvrdého sýra.

Pastelka
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 11:32
- Nahlásit

Já dávám kousky piškotů a froliky, ale naše Kytka miluje tvrdý chleba, takže suším kostičky chleba, nebo dalamánků. Může se po tom utlouct a skoro nic to nestojí. Ještě lepší jsou když se lehce upečou v troubě na plechu.

Endy
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:35
- Nahlásit

Frolíčky jsem taky dávala,než jsem si přečetla,že mají dvakrát tolik soli než má pes dostat.Vůbec pochoutky od Pedigree jsou slané,proto psům tolik chutnají.
Nejlepší pamlsek je dětský piškot,tam mám záruku,že je vyroben z kvalitních surovin a ne jako ty různé pamlsky ve zveráku,které vyrábějí z odpadu a nacpou ochucovadlem.
Teď jsem pro svoje štěndo vymyslela nové pamlsky,koupím střívka,nakrájím je na malé kousky a to mu jede.Už se prodávají i sekané.A kouskem masa nebo sýra taky nic nezkazím.Pro psa je mnohem horší vyšší obsah soli než cukru nebo tuku.To se dá vyběhat.

Joker
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:38
- Nahlásit

Já pamlskuju granulema. Mám 2 psy, každého krmím jinýma granulkama, takže to prostě jen otočím. A moc jim to chutná

Verca
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:40
- Nahlásit

co to jsou froliky?

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání