Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Krmivo Trainer
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Léna_
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 17:01
- Nahlásit

Ahoj, chtela bych se zeptat na vase nazory na krmivo Trainer.Ja jim krmim sveho psa a sme spokojeni a vypada moc dobre.Chtela jsem jen slyset vase nazory na nej

eva od jondy
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 17:21
- Nahlásit

já jsem právě trainer koupila, chci ho pesovi střídat s kronchem, co dostává, aby neměl furt lososa. jsem taky zvědavá na vaše zkušenosti..

AOZ
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 17:31
- Nahlásit

První pytel čekám ve čtvrtek, tak jsem taky zvědavá.

pigie
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 17:53
- Nahlásit

Ja som spokojna Pes snad tiez

Terri
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 17:55
- Nahlásit

Prý u tohoto existuje "veterinární řada" , která má být lepší, než ta komerční. Víte o rozdílech?

pigie
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 18:10
- Nahlásit

Terri
No, rad je viac... Trainer Fitness - ten kupujem aj ja a zda sa mi najlepsi, a potom trainer profesionale. Veterinarnu radu nepoznam

fromeli
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 18:14
- Nahlásit

Veterinární maj označenou tu Fitness řadu - odkaz

AOZ
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 18:16
- Nahlásit

Já váhala, kvůli váze psa a určení obří, střední. vzala jsem daily maxi, že je pro velká plemena, váha nad 25 kg, máme 30. Ale v té lepší řadě s více příchutěmi jsem takové rozlišení nenašla. mě jde především o to, že si, možná hloupě, myslím, že u obřích plemen bude vyšší obsah těch přídavků na klouby

pigie
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 18:16
- Nahlásit

fromeli
Aha, dik.

pigie
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 18:17
- Nahlásit

AOZ
myslím, že u obřích plemen bude vyšší obsah těch přídavků na klouby
Tak toto som uz davno vzdala. To pridavam sama Tie mikrogramy, co davaju do krmiva psa fakt nevytrhnu... Malokto napise, kolko presne tam dal coho...

Terri
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 18:21 - Změnil/a: Terri
- Nahlásit

pigie
jsem právě byla ve veterinární prodejně a dávali mi vzorky. No a paní prodejčí mi řekla, jestli se u komerčních krmiv dívám na to jaké je to označení. Já jsem řekla že jo (to je jak píšeš), no a ona mi ukázala že ty co tam prodává mají označení "veterinary cosik"... a prý je to lepší než proffesional.
Neměla jsem ale už moc času se vyptávat jako v čem...

Fromeli
píšu pomalu

pigie
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 18:24
- Nahlásit

Terri
Tak potom fakt netusim... Nas veterinar trainer nepredava...

žofka
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 18:25
- Nahlásit

Léna_
Krmím superprémiovkou pro malá plemena už přes půl roku. Jsem spokojená já i psi.

AOZ
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 18:37
- Nahlásit

pigie
není možné, že by tam bylo víc než pro střeďáky??

pigie
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 18:43
- Nahlásit

AOZ
fakt neviem, uz som sa potom prestala pozerat. Fakt davam radsej vlastne. Neverim ani za chlp, ze co len v jednom krmive je toho dostatok.

fosilia
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 20:12 - Změnil/a: fosilia
- Nahlásit

Kazde krmivo prichadzajuce na trh bude mat svojich zastancov ako aj odporcov. Preto aj po sucasnych problemoch, ktore maju chovatelia za morom zo znamymi znackami je urcite lepsie si nevsimat znacku ale citat zlozenie. Pes a jeho hlavna strava musi pozostavat z masa a vody. Preto pokial chceme mat istotu ze krmime psa a nie hydinu tak treba si najskor precitat zlozenie.
Je dobre sa vzdy pozriet co je noveho v koliske granul a potom sa pozriet na europsky trh. Vsimnite si, ze vacsina novych granul z poza oceanu presla na technologiu zapracovavania cerstveho masa pri setrnych teplotach 80-95C. Vdaka technologiam od americkej firmy Wenger. URL Spomeniem dve, ktore mate moznost v Cechach kupit. TimberWolf a Orijen. Z Europslkych krmiv je to Imagine a Trainer.

Co to znamena zapracovat cerstve maso. Bohuzial mnoho mudrlantov v zivote nevidelo vyrobu suchej stravy a castokrat ani nechape ako sa moze zapracovat cerstve maso do hotovej kase. Stretol som sa castokrat aj u veterinarov s uplne pomylenymi nazormi na vyrobu. Z hladiska vyzivy je to dalsia moznost ako zvysit hodnotovu vyzivnu uroven krmiva.
Dnes nie je problem nedostatok vitaminov, mineralov ci chondroprotektiv ale vyrobit masovu granulu v udrzatelnej stabilite. Nemyslim tym len konzervaciu ale hlavne strukturu a sudrznost. Problemom cerstveho masa je jeho dostatok a mat tento zdroj co najblizsie pri fabrike. Preto vacsina malych vyrobcov rodinnych firiem vyrabajucich touto technologiu si maso ziskavaju z vlastnych fariem. Skladovat cerstve maso mozete vo vakuovej komore pri 4C ale len kratku dobu.
Preto nie kazda firma si moze dovolit pouzit tuto technologiu a radsej nakupuje bud mucky alebo mrazene maso. V dnesnej dobe lacnejsieho masa z Ciny sa vsak vela mrazeneho masa vozi z tejto krajiny. Mnohi chovatelia urcite spozorovali ze ich oblubena znacka uz nie je to co byvalo kedysi. S tym sa vsak musite zmierit alebo opustit suchu stravu a varit.

Novafoods este nema veterinarnu radu koli dlhodobym testom ale ich krmivo Trainer Fitness je oznacovane ako Veterinary control pretoze je testovane myslim v Bologni v ich veterinarnej skusobni krmiv.
Pokial ziska kompletny uspesny atest moze uvadzat na obale veterinary formulated.
Svojim zlozenim je urcene pre alergikov, oblickarov a pecienkarov. V zlozeni je uplne ine ako Trainer.

Veterinarne krmiva su so svojim surovinovym zlozenim pomerne velmi chodobne. To co je najdrahsie su ceny pouzitych surovin, pretoze musia mat platny atest a ten stoji velmi slusne peniaze.
Mnoho chovatelov si mysli ze pri problemoch s mocovymi cestami, oblicky, pecienka, suche veterinarne krmiva oznacovane c/d struvite urolithiasis, u/d oxalate, urate ci k/d Kidney disease su liecivom.
Bohuzial pri tejto suchej strave namiesto zavodnovania sa pes odvodnuje. Preto je vhodnejsia mokra strava.
Pri nasich metodach liecenia psov pri zlyhavani obliciek, rakoviny, mocove cesty atd nasadzujeme specialne caje, specialne konzervy klokanie konske a jelenie maso a zo suchej stravy pouzivame v obmedzenej miere Timberwolf Dakota Bison, Trainer Fitness Fish/Potatoes a Firstmate Potato/Fish.
Pri klasickych alergiach Trainer Fitnes Duck/Rice a Timberwolf Ocean Blue.
Hodnotit krmivo Trainer mozu chovatelia a ich psy. Z hladiska teorie ho vsak mozeme hodnotit viac pozitivne ako negativne vdaka jeho zlozeniu a navysenia masovych casti. Technologicky vsak viac ako 49% cistej masovej svaloviny do granul nedate. Kto tvrdi opak vas klame.

AOZ
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 20:24
- Nahlásit

fosilia
Pokud jsem pochopila správně složení řady fitnes je jiné než obyč. trainer. Mohu se zeptat na soukromý názor na složení trainer daily maxi a trainer aktiv?

fosilia
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 21:06
- Nahlásit

AOZ presne tak. Vyrobit hypoalergenne a holisticke krmivo ma svoje pravidla a su ine ako tzv. klasiky. Laicky povedane su lahsie, proteiny s nizkou molekulovou hmotnostou, typ uhlohydratu, pouzite holisticke suroviny atd.
Nikdy som nekrmil Trainer Daily maxi ci Energy tak asi moja informacia nebude dovery hodna. Takze cisto teoreticky skusme posudit Trainer so znackou Royal Canin. Konzervaciu nechame bokom a pozrime sa na zlozenie a hladajme masovu svalovinu a dalsie zivocisne zlozky:
Royal Canin Maxi Adult: Dehydrované kuřecí maso, kukuřice, kukuřičná moučka, živočišné tuky, kuřecí játra, řepné řízky, rostlinný tuk, minerální látky, kvasnice, rybí tuk, stopové prvky, vejce v prášku, taurine, hydrolyzovaní korýši (zdroj glukosaminu), hydrolyzovaná chrupavka (zdroj chondroitinu), vitaminy.
Trainer Daily maxi: Mais, carne fresca di pollo e tacchino (min.25 %), carne disidratata di pollo, riso, strutto suino, farinetta di frumento, farina disidratata di pesce, idrolizzato proteico di pollo, polpe di barbabietola, lievito di birra, vitamine e minerali,
bioflavonoidi, cartilagine di squalo. Preservato con Vitamina E. Acido linoleico 3,2 %.

Zlozenie Traineru mam z ich oficialnych stranok a RC z ceskej stranky.

RC rozdelil kukuricu na dva produkty(marketing aby maso bolo na prvom mieste ale u velkych plemien je tam cerealia) Z masovych casti pouzil kuraciu mucku neznamej cistoty a kuraciu pecienku na vonu a zravost krmiva. Celkovo vsak masovych casti je dost malo ked predpokladame jednotlive podiely podla tabuliek pre extrueder. Doplnene o zivocisnu zlozku susene vajcia.

Trainer pouzil 25% premixu cerstveho masa do kuracej mucky neznamej cistoty , rybacej mucky neznamej cistoty, pouzil vsak cisty kuraci protein isolat(najdrahsia cast v krmive), bravcova mast ako finta na vonu a zravost.

Z uvedeneho vyplyva ze Trainer je z hladiska pouzitych zivocisnych zloziek s deklaraciou svaloviny na tom lepsie.

Teraz uz k otazke. Pokial pes ma nejaku predispoziciu na DBK ci DLK tak bud Trainer Daily Maxi alebo Trainer Power Fish. Energy nema podporu. Staci...

AOZ
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 21:38
- Nahlásit

fosilia
Díky

Terri
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 21:52
- Nahlásit

fosilia
no počkej, takže jestli to dobře chápu, pokud nemám nemocného psa, pak "veterinární řadu" nekupovat?

Olina
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 22:18
- Nahlásit

Já mám taky otázku: Psi by neměli žrát brambory, ne? A v Traineru je...

lusy13
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 22:41
- Nahlásit

Olina
a kde si to nasla, ze su tam brambory???

emikami
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 22:42
- Nahlásit

žofka
Jakou superprémiovkou krmíš? Trainerem???

fosilia
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 22:51 - Změnil/a: fosilia
- Nahlásit

Terri na to su dva pohlady odbornikov. Jedna strana tvrdi ze ukludnit enzymaticku cinnost nie je vhodne a druha ze je to vhodne z hladiska zdravej vyzivy. Moj sukromny nazor je ako spestrenie stravy vdaka roznym druhom dietneho masa je vhodne zvlast v letnych mesiacoch. Avsak dlhodobe krmenie neuskodi ale...
To uvidime neskor pretoze napr. holisticke krmiva este nepovedali vsetko.

Brambory su momentalne v novych recepturach zastupene vdaka problemom, ktore v poslednom case vyvolava u psov ryza. Narastaju alergie prave z tejto suroviny mozno vdaka aj latkam, ktore ryzovy protein doprevadzaju Made In China.
Brambory to su neni tie co mate bezne na stole ale specialne ruzove odrody , ktore sa vyrabaju prave pre vyrobu krmiv pre psov. Nakupuju sa ako mucky a pred aplikaciou sa vlhcia na 20%.
Dnes hlavne veterinarne diety maju sojovy protein, zemiaky a bravcovu mast. Vid krmiva RC ci Proplan. Ryza a kukurica su vacsinou uz minulostou. Jacmen je drahy, psenica nevhodna.

Psy maju jedinecnu schopnost prijimat aj nevhodnu stravu bez vacsich problemov. Poznam psov ktori zeru z obrovskou chutou dokonca surove zemiaky a ziadny problem. Ako potom sa da radit teoreticky, ked psy nam vzdy povedia nieco uplne ine.

Olina
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 22:52
- Nahlásit

lusy13
No na těchhle stránkách:
http://www.novafoods.cz/produkty.html

Ve složení je kukuřice a brambory...

Olina
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 22:53
- Nahlásit

lusy13
Já si spíš tu ruštinu, ale potatoes jsou brambory, ne?

Olina
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 22:55
- Nahlásit

fosilia

Jó, a ještě nechápu pojem "rýžový glutén". Gluten = lepek, ne? A ten v rýži není...ten je v pšenici, žitu, ječmeni a v trošku jiném složení v ovsu. Ale v rýži? Nebo je to jen slovní hříčka??

lusy13
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 23:00
- Nahlásit

Olina
aha. no hej. ja som si myslela, ze vo vsetkych su zemiaky. no oni su len v tych urcitych druhoch.

fosilia
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 23:02 - Změnil/a: fosilia
- Nahlásit

Uz som to opravil. Samozrejme uz som videl wheat a corn gluten, Rice ma samozrejme protein concentrate, ktory vstupuje do vyroby granul .
Pre chovatelov maciek je zaujimave toto citanie:
http://felinecrf.org/food_recall.htm#rice_protein_ concentrate

fosilia
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2007 23:04
- Nahlásit

Lusy13 zemiaky mozes aplikovat len z niektorymi druhmi zivoc.proteinov koli voni a chuti produktu. Preto sa objavuju vacsinou s rybou alebo s kacicou.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání