Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / zvracení
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Ala
Člen
# Zasláno: 17 Kvě 2005 15:00
- Nahlásit

Tak mě přijde jako bysme chodili ke stejnýmu vetovi. Náš nám právě taky říkal aby jsme se k ní chovali jako ke zdravýmu pesanovi, ale prostě nepřetěžovali. Takže jsme chodili na kratší prochajdy. Měli jsme výhodu že feňule ani moc neběhala. Jen šla v klidu při nás. Ona prostě věděla že nemůže. Akorát to fakt skončilo strašně rychle. Ale za 3 týdny si jedem pro nový štěndo, tak už se na něj těšíme.
Jinak přeju tobě i pesanovi ještě hodně společně prožitých let

*sara*,
# Zasláno: 17 Kvě 2005 19:03
- Nahlásit

Ala, tak to tě přeju, aby nové štěndo bylo naprosto zdravé. Když už jsi měla takovou smůlu.
Někteří veterináři jsou skvělí, přátelští a chovají se k pejskovi jako k vlastnímu a dokonce i poradí, co by udělali oni na našem místě.(Jinak já mám veterináře v Plzni.)

Ala
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2005 07:07
- Nahlásit

*sara*,
To máš pravdu, já jsem byla u tří veterinářů a musim říct že ten co jsem u něj zůstali je nej... Hlavně má takový lidský přístup. Ty ostatní dva oc jsme u nich byli jsou jen arogantní deb..... Hlavně vyždímat z lidí co nejvíc peněz. A i když k našemu vetovi dojíždíme 30 km tak ho nehodlám měnit.

Anonymní
# Zasláno: 19 Kvě 2005 22:01
- Nahlásit

Ahoj, chtěla jsem Vám jenom říct, že jsem právě přišla od veterináře kvůli tomu zvracení. Prý to způsobují bakterie v žaludku, které způsobují vředy i u lidí. Je to prý poměrně častý jev, a není důvod se nějak vážně znepokojovat. Dostali jsme antibiotika a mělo by se mu to po nich zlepšit. Pak doktor nás uklidnil, že se pesan z toho dostane a že on sám má 14 psů a už se jim to taky stalo. On ten záchvat vypadá hodně dramaticky, ale to jen díky tomu, že toho psa pálí žáha a chce to dostat ven. Jsem ráda, že nás někdo uklidnil, tohle je čtvrtý veterinář, kterého jsme navštívili a jediný, kdo si s tím věděl rady. Takže kdyby se něco podobného stalo vám, tak nemusíte běsnit jako my....

*sara*,
# Zasláno: 19 Kvě 2005 22:20
- Nahlásit

To jsem ráda, že to není nic vážného. My tě tady strašily, viď?
Jaké se na to dělá vůbec vyšetření? Jak poznal , že to způsobují bakterie?

Anonymní
# Zasláno: 20 Kvě 2005 08:32
- Nahlásit

Nedělal žádný vyšetření, protože jsem mu vyjmenovala všechny vyšetření kterými prošel a nic se nezjistilo. Říkal,že z toho jak to popisuju, je to z 99% tohle, nedá se to zjistit nijak, nepozná se to z krve, z ničeho. CHce to prostě nasadit antibiotika proti těmhle bakteriím a měli by zabrat. Tak uvidíme. Dokonce říkal spousty věcí, který jsem mu neřekla a trefil se naprosto přesně do těch příznaků, např. že to co "vyzvrací" vypadá jak našlehanej bílek...atd, takže opravdu ten člověk věděl, o čem mluví. Do teď jsme chodily k "odborníkům", do naleštěných ordinací a koukali na nás jak na exoty a nevěděli si rady. Tohle je takovej "vesnickej" veterinář, který chodí do zoolog. zahrad, léčí od slepic po žirafy, sice má takovou skromnou ordinaci, trochu ušmudlanou, ale důležitej je pro mě efekt...
Nestrašily jste mě, jen jste mi řekly co všechno to může být, bylo lepší se připravit na horší a pak se dozvědět tohle, než naopak....

*sara*,
# Zasláno: 20 Kvě 2005 09:43
- Nahlásit

Já vím ono je lepší zajít se vším k veterináři. Já si říkala , že to co má můj pes, je jen nějaká blbost a dopadlo to právě naopak.
Dokonce na velmi známé klinice mě říkali, že je to z nervů. že to mám nechat být, že je asi nervák.A ještě ten doktor byl protivnej . Dokonce jednou v pěti měsících mu při vyndavání stehů opleskal čumák, protože ten můj mazel sebou cukal a plakal.
Nakonec na doporučení mých rodičů jsem jela k mladému ,vesnickému, taky trochu ušmudlanému doktorovi,a ten rovnou řekl, že tohle je srdce a poslal nás okamžitě ke svému kolegovi kardiologovi na sono a EKG. Takže já už vždycky zůstanu u tohoto doktora, protože má i jiný vztah k psům. Dokonce ten můj ustrašenej, vystresovanej pejsek je s ním hroznej kamarád. Dřív měl panickou hrůzu už v čekárně.
Takže přeju, aby antibiotika tvému pejskovi pomohly a byl už OK.

Anonymní
# Zasláno: 20 Kvě 2005 10:16
- Nahlásit

Díky moc, já ti taky přeju, aby i tvůj pejsek i přes vážnější nemoc byl čiperka a neměl pokud možno žádný problémy...

*sara*,
# Zasláno: 20 Kvě 2005 10:25
- Nahlásit

Zatím pořád čiperka je, takže jen doufáme, že to srdíčko vydrží ještě nějakou dobu. Díky také.

Eva
# Zasláno: 4 Srp 2005 10:49
- Nahlásit

Chtěla bych se zeptat na jednu věc mám pudlíka a ten mi posledních 8 dní zvrací žaludeční šťávy ale jen ráno. Jinak celý den je hravý a bez větších problémů. myslela jsem si, že zvrací z hladu a tak jsem mu nasadila dietu (rýže a vařené kuř. maso) a zvrací pořád. Veterinář mi řekl ať zkusím Gastrogel 3x denně. Prosím poraďte mi jsem zoufalá. Děkuji předem.

cerny Rex
Člen
# Zasláno: 4 Srp 2005 18:23
- Nahlásit

Eva
Me taky ta moje zvracela jen rano zaludecni stavy a az po rozboru krve se zjistilo, ze ma citlive zazivani. Dostali jsme na to Bioweixin a je fakt ze se to dost zlepsilo.

haha
# Zasláno: 4 Srp 2005 19:00
- Nahlásit

Eva
někdy mi taky pes takle opakovaně zvracel po ránu, dieta to většinou zpravila, dobrej je heřmánkovej čaj pokud ti ho vezme, nech ho někde ať se napase čistý trávy tim se taky pročistí

myska
# Zasláno: 24 Říj 2005 20:16
- Nahlásit

Nase fenka ma taky problemy.Zvraci zaludecni stavy,skoro vzdy je to tak okolo 4. hodiny rano.Obcas[vyjimecne]i okolo 5.hodiny odpoledne.Zvraci 3-4krat v tydnu,pak treba mesic nic a potom se to opakuje..Prujmama netrpi,je vesela,ale to zvraceni nas trapi..
Nevite,cim by to mohlo byt?Vzdy je to takova zluta pena..

pigie
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2005 20:21
- Nahlásit

myska

Mozno ma nieco v zaludku, co sa jej nedari dat von. My sme mali take trojdenne zvracanie "naprazdno" az nakoniec z neho vypadol bodliak obaleny travou velkosti ping-pongovej lopticky. Raz to z neho vypadlo za pol dna, druhy krat za tri dni... (Bodliaky si sklbe zo srsti, obcas sa mu asi podari nejaky nechtiac zhltnut)

Anonymní
# Zasláno: 7 Led 2006 11:17
- Nahlásit

Anonymní
Anonymní
Náš Boloňáček zvrací tak 2x měsíčně, někdy před tím žere trávu.Ale většinou zvrací jen sliny.Dle veterináře je to normální,pejskům se překyseluje žaludek a proto prý zvrací.A ten náš taky nemá rád moc zatáčet při jízdě autem( je mu jen 10 mesíců), tak občas zvrací i v autě.

Anonymní
# Zasláno: 7 Led 2006 14:47
- Nahlásit

muj pes se takhle cisti tak 5krat tydne(hlavne jaro,leto).zkousel jsem zmenu stravy,zeli anic.byl jsem na vsech moznych vysetreni a je pry zdravej.takze cert vi........
petr

jana plíhalová
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2013 17:41
- Nahlásit

Dobrý den, mám podobný problém. Můj pes zvrací - gelovou tekutinu. spíše bílé barvy, někdy s pěnou, ale je to opravdu gel, žádná šťáva... nevím co s tím. Krmím bosch - lamb and rice, menší dávky, častěji, dostal teda enap - prášky na srdíčko, na povzbuzení, ale jinak nikdo neví co... jinak je živý, žravý, ale většinou taky k ránu si ublinkne a pak je to dobrý, jak kdy, někdy obden, jak kdy....

Jarka6
Člen
# Zasláno: 18 Čec 2014 14:53
- Nahlásit

Náš pes nikdy nezvracel jen tak k pročištění. Vždy to mělo nějaký důvod, nejčastěji samozřejmě špatná strava. Když jsme se na stravu zaměřili a něco si o ní zjistili, tak už tři roky nezvracel.

symirboxer
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2016 10:49
- Nahlásit

Anonymní a ostatni.
Zvracení ,vyhledávání a požární trávy je u psů normální, když potřebuji dostat z žaludku něco nevhodného (úlomky kosti a pod. ). Mám osmého psa (Něm. Boxer,1×Nem.ovčák )a všichni tento problém měly. Většinou jsem vždycky připravoval krmení (u prvních psů, hovězí péro v létě i v syrové,pes měl srdeční vadu přesto byl v intenzivním výcviku a tato strava nezatěžuje organismus, později vařené kuřecí skelety ryže ,těstoviny, mrkev, celer ,petržel, zelí a pod. Nyní vepř.kosti s masem )ale pokud jsem při přípravě přehlédl nějakou kostičku následoval vyšše popsaný problém! Dost často je problém u více lidi v domácnosti kdy není kontrola a bohužel ne všechno je pro psa vhodne !!! Granule používám pouze u štěňat maximálně do jednoho roku,březí feny a to pouze vysoce kvalitní (Orijen, jako jeden z mála udává podrobný popis složení dokonce v procentech )z důvodů dokonaleho poměru fosforu a vápníku (muže dojít vylučování vápníku )!! Doporučuji při zvaceni a zažívacích potíží podat živočišne uhlí nejlépe CARBOTOX účinný i při některých otravach což jako prevence je vždycky dobre ,nikdy nevíte! Používám a funguje stači i jedna až dvě davky podle velikosti a váhy. A pokud krmíte granulemi ne podávat nic jiného !! Ale ruku na srdce ,představte si že byste misto řízku nebo svičkové, vepř.knedlík, zelí dostal granule! !?

symirboxer
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2016 10:49
- Nahlásit

Anonymní a ostatni.
Zvracení ,vyhledávání a požární trávy je u psů normální, když potřebuji dostat z žaludku něco nevhodného (úlomky kosti a pod. ). Mám osmého psa (Něm. Boxer,1×Nem.ovčák )a všichni tento problém měly. Většinou jsem vždycky připravoval krmení (u prvních psů, hovězí péro v létě i v syrové,pes měl srdeční vadu přesto byl v intenzivním výcviku a tato strava nezatěžuje organismus, později vařené kuřecí skelety ryže ,těstoviny, mrkev, celer ,petržel, zelí a pod. Nyní vepř.kosti s masem )ale pokud jsem při přípravě přehlédl nějakou kostičku následoval vyšše popsaný problém! Dost často je problém u více lidi v domácnosti kdy není kontrola a bohužel ne všechno je pro psa vhodne !!! Granule používám pouze u štěňat maximálně do jednoho roku,březí feny a to pouze vysoce kvalitní (Orijen, jako jeden z mála udává podrobný popis složení dokonce v procentech )z důvodů dokonaleho poměru fosforu a vápníku (muže dojít vylučování vápníku )!! Doporučuji při zvaceni a zažívacích potíží podat živočišne uhlí nejlépe CARBOTOX účinný i při některých otravach což jako prevence je vždycky dobre ,nikdy nevíte! Používám a funguje stači i jedna až dvě davky podle velikosti a váhy. A pokud krmíte granulemi ne podávat nic jiného !! Ale ruku na srdce ,představte si že byste misto řízku nebo svičkové, vepř.knedlík, zelí dostal granule! !?

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání