Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / zvracení
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 16 Kvě 2005 11:58
- Nahlásit

Chtěla bych se Vás zeptat, jak často Vám zvrací pes? Myslím to klasické pročišťování, žraní trávy a následné zvracení. A taky jak to trvá dlouho, co tomu předchází a tak...je to možná divně položenej dotaz, ale já mám u svého psa pocit, že jeho průběh je zvláštní, tak se chci jen ujistit, zda je to normální nebo nikoliv....

Anonymní
# Zasláno: 16 Kvě 2005 12:43
- Nahlásit

A jakej to má průběh u tvého psa?

Anonymní
# Zasláno: 16 Kvě 2005 13:01
- Nahlásit

muj pes zatim zvracel jen z nevolnosti pri jizde autem (psovi 1,5 roku) ale jinak nezvraci. Nikdy jsem neslysela, ze by mel pes z nejakeho duvodu procistovani zvracet

Anonymní
# Zasláno: 16 Kvě 2005 13:20
- Nahlásit

Nejdřív začne divně polikat, pak začne jakoby zvracet naprázdno a chce hrozně ven, venku žere trávu jako blázen, úplně jak pominutej, až mám někdy pocit že se udusí. Přijdeme z procházky, pak tak dvě hodiny dobrý a pak zase to samý, divně poliká, pak zvrací na prázdno, chce žrát trávu, a takhle dokola celou noc. Druhej den ráno se vyzvrací už opravdu (zvrací tu trávu), a pak je to dobrý. A opakování tohohle procesu přijde tak za 14dní až měsíc. Stále stejnej průběh. Většinou když to přijde, celou noc nespíme, pes je neklidnej, pokňukává, chodí ke dveřím. A pak druhej den, jako když se nic neděje.....prostě mi to přijde zvláští a chtěla bych vědět, co si o tom myslíte...jestli se Vám to taky stává.....veterinář krčí rameny, prý neví co si má o tom myslet.....

Hafina
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2005 13:30
- Nahlásit

Moje štěndo zvrací taky tak jednou za 14 dní, nebo za 3 týdny, ale tak akční, jako u vás to není. Zvrací vždycky ráno a probíhá to tak, ža začne bublat (jako by se dávil, nebo jako by se mu navalovalo a vychází z něj bublavý zvuk, ale to dělaj všichni psi) a spolehlivě míří na koberec, kde vyzvrací jen takovou vodičku, nebo jak to mám říct. Vypadá to jako by zvracel sliny. Někdy postup ještě jednou opakuje. Ale nezdá se mi, že by před tím nějak víc žral trávu. On se prostě pase pořád.

Anonymní
# Zasláno: 16 Kvě 2005 14:07
- Nahlásit

Připadá mi to,jako by měl pejsek nějaký problém s trávením a pomáhá si sám tím,že požírá trávu.Než bych se vydala k vetovi,tak bych koupila kysané zelí v sáčku a když by chtěl jít pes ven na trávu,předložila bych mu ho.Možná tě překvapí,že si ho pes dá.Na vyčištění trávicího ústrojí je zelí perfektní.Vyzkoušej a uvidíš.

Anonymní
# Zasláno: 16 Kvě 2005 14:17
- Nahlásit

tak bych koupila kysané zelí v sáčku

a nebude ho to nadýmat? máš to vyzkoušené?

Anonymní
# Zasláno: 16 Kvě 2005 14:53
- Nahlásit

to zvracení je hodně divné, když jeden vet krčí rameny, neznamená to,že psovi nic není. Klidně může mít nemocná játra nebo ledviny, od toho taky bývá pejskům špatně a zvrací.Zkuste vypozorovat,jestli mu není zle po nějakých věcech (určitém žrádle) nebo pohybu a tak. Klidně by mohl mít potravinovou alergii na něco v jídle nebo mslkách. Možností je hodněale to zvracení není normální!

RoSa
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2005 14:58
- Nahlásit

kysané zelí v sáčku
Jo, to se dělá např. i v případě, že pes sežere nějaký předmět, který neměl - ono se to do toho zelí pěkně "zabalí".
Ale! Kyselé zelí nejspíš pes nesežere, má se to předtím pořádně propláchnout v cedníku!
Jinak pro zakladatele tématu: zkusila bych jiného veterináře!

Anonymní
# Zasláno: 16 Kvě 2005 15:15
- Nahlásit

dělali mu i rozbor krve a nic nezjistili, ještě nám doporučují gastroendoskopii, ale s tím váhám, chci si být nejdřív naprosto jistá, že to je opravdu něco s čím bych se měla znepokojovat.
bavila jsem se o tom asi se 3 veterinářema, každý řekl něco jiného, jeden, že je to chřipka (to že divně poliká), což je blbost, protože to by nebylo druhej den pryč, druhej řekl, že to je psincový kašel, a doporučil jitrocelovej sirup, což nepomáhá a třetí krčil rameny..a čtvrtej nám napsal Ranital a Augmentin, jestli je to od žaludku, tak by se to prej mělo zpravit, tak nevím...uvidím, jestli to zabere, i když nadšená z toho nejsem oba dva prášky jsem brala taky a jsou to docela drijáky.....

kure25
# Zasláno: 16 Kvě 2005 18:43
- Nahlásit

Psice taky zere furt travu a jeden tyden ji nebylo dobre a zvracela jen tu travu a sliny a pak zas v pohode...Tak nevim!

*sara*,
# Zasláno: 16 Kvě 2005 19:20
- Nahlásit

Já nechci vůbec strašit, ale náš zvracel hleny a sliny asi rok, než zjistili co mu je. Chodila jsem s ním od jednoho veterináře ke druhému. Jeden řekl,že to je špatné trávení, dal mu několik druhů prášků, dietu atd.Samozřejmně to nepomohlo. Další mi řekl, že možná nebude průchodnej jícen, že by mého pejska otevřel, aby zjistil co mu je. Krevní testy neukázali nic. Další jen krčil ramenama. Nakonec, když už jsme si říkali, že to necháme být, že stejně nikdo nic nezjistí, po roce napadlo jednoho veterináře si ho poslechnout a zjistil arytmii. Okamžitě ho poslal na EKG, sono a tam mu zjistili , že má vrozenou srdeční vadu-mezikomorový defekt.On se mu dělá otok na plicích a musí to nějak dostat ven, takže proto to zvracení slin a hlenů.Je to dost vážná vada, tak jsem ráda, že nakonec se na to přišlo, že alespoň práškama můžeme to srdíčko udržovat, že mu ten jeho život trochu prodloužíme.
To tě tím nechci strašit, ale od té doby vím, že zvracení nemusí být jen nějaká taková blbost. Může to být i něco závažnějšího.

Anonymní
# Zasláno: 16 Kvě 2005 21:27
- Nahlásit

Saro a jak často ty sliny a hleny zvracel? a jak to probíhalo? taky měl nutkání žrát trávu?

haha
# Zasláno: 16 Kvě 2005 21:34
- Nahlásit

naši psi tak jedenkrát až dvakrát za měsíc většinou v noci nebo po ránu vyzvrací žlutou pěnu , je to normální , čistí si tím žaludek a dělali to vždycky a všichni , jinak po trávě jsou jak diví, doktor mi řekl že je pro ně dobrý nechat je napást , mají v tom vlákninu, jen to nesmí být ničim stříkané

*sara*,
# Zasláno: 16 Kvě 2005 22:16
- Nahlásit

On trávu nežral. Prostě třeba se ráno probudil a ublinkl, nebo běhal, zastavil se vyblinkl sliny.A nebo při procházce. Nejhorší bylo, že to nenapadlo nikoho, že by to bylo od srdce.On je totiž jinak hrozně živý.Byli jsme z toho dost nešťastný, pořád jsme říkali, že má nějakou záhadnou nemoc.
Ale neboj, jestli žere trávu, tak to tohle nebude. To by musel mít po námaze, víc se například zadýchával.
Já jen chtěla upozornit na to, že každé zvracení nemusí být jen od žaludku, jak nám řekli hned poprvé. Ani ho nijak nevyšetřovali, dali dietní Eukanubu, prášky proti zvracení, když to nepomohlo, tak prášky na lepší pohyby střev atd. Taky si veterináři nevěděli rady.
Ono je v pořádku, že pes se jednou za čas čistí, ale je pravda, že u vás to je nějaké divoké, jak popisuješ. Je divné, že se mu to stává v noci. Jestli chceš mít jistotu alespoň v tomhle, nech udělat EKG , protože veterinář , když zjistil co má ten můj pes, tak se mi ptal jak v noci spí. Jestli je neklidnej a tak.Že s touhle vadou prý špatně spí, pokašlávají nebo se dáví. Jenže on náš spí úplně v klidu, i když někdy v noci taky ublinkne.
Hlavně držím palce.

Anonymní
# Zasláno: 17 Kvě 2005 08:21
- Nahlásit

Když ono to s náma a tím EKG také nebude jednoduché, souvisí to s tím, že náš pes má šilenej strach z veterinářů, srdce mu vždycky hrozně buší, že nám minule řekli, že prostě neslyšej, jestli to srdce správně tepe, že je to rušený. Nevím, jak ten jeho strach bude působit na to EKG, aby nám pak nevyšli nějaký šilený výsledky jen proto,že se náš pes bál. Možná je to nesmysl nevím, ale už jsem taky o tom přemýšlela. Pro nás všechny je to záhada, největší problémy má, když změnim granule, což teď nedělám, ale chtěla bych zkusit ty dražší, jako Eukanuba a Royal Canin, třeba to chce změnu granulí, nebo když sežere něco "lidskýho". Dneska ráno zase škytal, když se nahnul ke granulím. Je to prostě divný....

Hafina
Člen
# Zasláno: 17 Kvě 2005 08:44
- Nahlásit

Můj pes taky docela často škytá? Může mu něco být? Jak to tu čtu, tak jsem se docela vystrašila. Dneska jdem na očkování, tak se na všechno zeptám pana doktora...

*sara*,
# Zasláno: 17 Kvě 2005 09:15
- Nahlásit

To spíš vypadá na to, že mu jen něco nesedí, když je to po změně granulí. Zkus nějaké jehněčí granule. Ty jsou skvělé, právě na tyto problémy.
Každopádně bych chtěla vědět co to je za problém. Takže držím palce, aby to vet. zjistil.
K tomu EKG: náš měl taky hroznou hrůzu z veterinářů. Doktor říkal, že si ho nemůže pořádně poslechnout. Na EKG mu potom vyšly šílené hodnoty, takže hned sono. Ale ty šílené hodnoty, byly právě z té vady. Proto vet. řekl po EKG, že tam něco nehraje, že musíme udělat sono srdce.

To EKG nic není, já ho držím a hladím, jsem u něho, láduju piškotkama.

Anonymní
# Zasláno: 17 Kvě 2005 10:10
- Nahlásit

Dám vám vědět, až něco zjistíme, na to EKG se už objednáme k jinému veterináři, snad se nebude tolik bát. už mě i napadlo, jestli může mít pes žaludeční vředy, nevíte to někdo? Ale to by měl asi bolesti, což si myslím že nemá, zkouším sama, zjistit, co mu může být, když veterináři zatím na nic nepřišli. Takže z těch možností se nejvíc přiklánim - slinivka, žaludek, nedejbože srdce...

Ala
Člen
# Zasláno: 17 Kvě 2005 10:36
- Nahlásit

Anonymní
Jak popisuješ průběh toho zvracení, tak přesně takhle to měla naše bývalá fenka. Ta třeba celou noc polikala a to dost hlasitě. Pak třeba druhý den se jako dávila a někdy vyzvarela hleny. Taky jsme si mysleli že to má z nějakýho jídla. Pak jsme byli u veta a ten jenom poslechem zjistil že srdce není uplně OK. Tak nás poslal na EKG, tam nic nezjistili. Říkali že je to v pořádku. Ale vet udělal ještě RTG srdce a tím zjistil že má srdce nejméně o třetinu zvětšené. A naše feňula se taky bále veterinářů, ale to EKG opravdu vůbec nic není, připíchne čtyři kolíčky za packy a za pět minut je hotovo.

Anonymní
# Zasláno: 17 Kvě 2005 11:04
- Nahlásit

Alo a jak to dopadlo? Dalo se s tím žít? Brala fenka nějaký prášky? Co jste dělali, když jí to chytlo?

*sara*,
# Zasláno: 17 Kvě 2005 11:22
- Nahlásit

Když je srdce zvětšené, tak právě něco tam je. Buď proběhl nějaký zánět na srdci, nebo je tam nějaký defekt i třeba nedomykavost chlopní. Srdce se zvětšuje při nějakém problému. Náš má právě kvůli tomu defektu srdce zvětšené.
RTG bych neřekla, že je na zjištění problémů srdce zrovna to nejlepší, říkal mi to kardiolog, ke kterému jezdíme na pravidelné kontroly. Že někdy se to vidí a někdy to vidět není. Nejlepší při zjištění nějakých špatných hodnot na EKG, je udělat sono srdce.

Anonymní
# Zasláno: 17 Kvě 2005 11:25
- Nahlásit

A při tom sonu se musí pes uspat? Nebo jak to probíhá?

*sara*,
# Zasláno: 17 Kvě 2005 11:28
- Nahlásit

Ne, vůbec ne. Vyholí mu trochu srst, pes stojí ,já u něj stála a doktor jezdil tím přístrojem po tom vyholeném místě a na obrazovce jsme viděli jak srdce pracuje a prostě všechno, on mi to ukazoval a popisoval. Je to chvilka. Nebolestivé. Stojí to kolem pětistovky, tedy u nás.

Ala
Člen
# Zasláno: 17 Kvě 2005 12:21
- Nahlásit

U nás to právě zjistil na tom RTG tak jiný vyšetření nedělal. Na EKG bylo uplně všechno v pořádku. Ona se s tim už narodila. Já teď nevim jak se ta vada jmenovala. Měla jen hrozně dlouhý latinský název.
Ale ono toho bylo víc, nejen to zvracení, ona třeba když delší dobu běhala tak začala kašlat a dávit se. Nechtěla moc žrát a byla celkově unavená.
Bohužel asi měsíc po zjištění této vady jsme jí museli nechat uspat.
Tím tě vůbec nechci plašit, ona to měla fakt hodně špatný.
Ale určitě bych zkusila to sono jak radí Sara. Už jen když píše že to stojí 500 tak je to lepší ne RTG za který mi jsme dali tisícovku. A alespoň budeš mít jistotu.

Anonymní
# Zasláno: 17 Kvě 2005 12:55
- Nahlásit

no díky holky trochu jste mě uklidnily, snad aspon to srdicko bude mit v poradku....

*sara*,
# Zasláno: 17 Kvě 2005 12:56
- Nahlásit

Můj se s tím taky narodil. Je mu pět a začalo se to projevovat ve třech letech. Prý se to projevuje kolem třetího roku. Je to dědičné. Má to pravděpodobně i jeho bráška. Vet. řekl, že má výdrž, on je totiž jinak v pohodě. Žere , pije, řádí. Je pořád veselý, není na něm vidět, že má tak hroznou vadu.Má tam dírku 5mm velkou mezi komorama. Ale na to, že je to srdeční vada, nikdy nekašlal a zatím nekašle. Jen se začal dávit a vyblinkl ty sliny.Vždycky při procházce, nebo když se zadýchá , někdy i v klidu.Vet. řekl, že tu může být klidně ještě dva, tři roky nebo týden. Prostě jak dlouho vydrží tu zátěž to srdce. Takže jen máme hlídat, aby se nepřehřál, moc nelítal(u něj je to těžké, když pořád tak řádí ) a udržujeme lékama. Každé ráno dostává takovou trojkombinaci.
Já tě taky nechci strašit, ale zkus raději všechno. My to sice obrečeli, ale alespoň jsem měla jasno, co to je.Nejhorší bylo to, jak jsme pořád hledali , proč vlastně blinká.
Držím palce, dej vědět. Přeju, aby to byla jen nějaká malá odstranitelná porucha.

Ala
Člen
# Zasláno: 17 Kvě 2005 13:31
- Nahlásit

*Sara*: U nás to právě byla hodně těžká srdeční vada. Zjistili jsme to když jí byli tři měsíce a kousek když jsme byli očkovat. Vet se divil že je hubená, tak jí poslechnul a bylo to. I podle toho poslechu poznal co to je. Pak nás poslal k jinýmu vetovi na to EKG a RTG a na krev. Ten byl nepříjemnej. Rovnou nám když viděl výsledky řekl že jí nedává víc jak rok, pokud nepůjde na operaci. Tak jsme potom jeli s výsledkama k našemu vetovi, ten řekl že operace je blbost, za kterou jen zaplatíme spoustu peněž (okolo 40 tis.) a nikde není psáno že jí operace pomůže. A řekl nám to co tobě, že tu může být klidně stejně dlouho jako zdravý pes, ale taky nemusí, že to nidko neví.
Jenže týden nato jí to srdíčko selhalo, a vet řekl že nemá cenu jí dále trápit, že by se to nezlepšilo.

Ala
Člen
# Zasláno: 17 Kvě 2005 13:32
- Nahlásit

*Sara*: U nás to právě byla hodně těžká srdeční vada. Zjistili jsme to když jí byli tři měsíce a kousek když jsme byli očkovat. Vet se divil že je hubená, tak jí poslechnul a bylo to. I podle toho poslechu poznal co to je. Pak nás poslal k jinýmu vetovi na to EKG a RTG a na krev. Ten byl nepříjemnej. Rovnou nám když viděl výsledky řekl že jí nedává víc jak rok, pokud nepůjde na operaci. Tak jsme potom jeli s výsledkama k našemu vetovi, ten řekl že operace je blbost, za kterou jen zaplatíme spoustu peněž (okolo 40 tis.) a nikde není psáno že jí operace pomůže. A řekl nám to co tobě, že tu může být klidně stejně dlouho jako zdravý pes, ale taky nemusí, že to nidko neví.
Jenže týden nato jí to srdíčko selhalo, a vet řekl že nemá cenu jí dále trápit, že by se to nezlepšilo.

*sara*,
# Zasláno: 17 Kvě 2005 14:49
- Nahlásit

Ala, podle poslechu pozná jen arytmii a ta může být důsledkem mnoha vad srdce. Asi měla chudák fenka taky hodně těžkou vadu.Nám rovnou řekl, že tady operace prostě nepřipadá v úvahu. Je to příjemný doktor a řekl nám, že si máme užívat každého dne s ním. A že můžeme udělat dvě věci, buď ho zavřít, nechodit s ním nikam na procházky, aby se srdce nenamáhalo a tím mu ten život prodloužit a nebo mu dopřát vše co dělal dřív(jen se nesmí uhřát a nesmí lítat jako blázen), prostě vést plnohodnotný život, ale kratší. Že on by volil ale druhou variantu.My s tím taky souhlasíme. Víme , že to je těžká vada , ale bereme ho jako zdravého pejska, chodíme na procházky. A taky nám řekl, že bohužel na to nejhorší musíme být připraveni každý den. Že to prostě někdy přijde.Já si to moc nepřipouštím, on je totiž takový rozjívený pejsek, na kterém je vidět jakou má radost ze života.
Jo- já se teď trochu vyzpovídala, já to někdy potřebuju, je mi ho strašně líto.Ale měli jsme štěstí, že jsme narazili na skvělého veterináře, který po tak dlouhé době, když už jsme říkali, že jedeme k poslednímu veterináři, zjistil co to je. Protože těch nepříjemných veterinářů jsme zažili také dost.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání