Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Šeltie CHS
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Eimy
Člen
# Zasláno: 4 Srp 2018 18:11
- Nahlásit

Zdravím všechny. Už je to pěkných pár let, co jsem sem nenakoukla. Děti pomalu začínají dorůstat do fáze "chtěl bych pejska" mně psí parťák taky chybí a tak začínám pomalu přemýšlet, že bychom v horizontu cca 2 let rozšířili rodinu o psisko.
Dlouho jsem přemýšlela o plemeni a zatím mi z mých kritérií vychází nejlíp šeltie. Chtěla bych se proto poptat, jestli máte někdo tip na kvalitní CHS šeltií. O výstavy mi nejde, chtěla bych rozumně aktivního parťáka, kterej zvládne výlety, ideálně agility nebo nějakej další psí sport. Taková "Veverka" v šeltiím.

Díky za tipy.

Maya
Člen
# Zasláno: 4 Srp 2018 22:13
- Nahlásit

Eimy
Konkrétně neporadím, ale co vím od známý, co běhala se šeltií agi, je dost podstatný rozdíl mezi rozumně aktivní šeltií a šeltií na agi. Ona má šeltku odněkud Hradec Králové a okolí, ale přesnou chs nevím. Ale to jsou právě ty šeltky na agi.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 5 Srp 2018 09:50
- Nahlásit

no hlavne na seltky se ted prej stojej poradniky a neni to tak, ze si vyberes chovku a az se narodi stenatko, tak si zamluvis... HaZa by asi s chovkou pak poradila, nicmene asi potreba fakt zamluvit stene HODNE dopredu...

Eimy
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2018 00:35
- Nahlásit

Maya
Já asi nebudu mít ambice na nějaký extra výkony. :-D Spíš jen takový "obyčejný" běhání. Minulýmu psisku jsem to beztak kazila já. Leda že by chtěli kluci... :-D

cernej caj
U nás je to fakt výhledově. Tak rok, dva určitě. Že jsou na ně pořadníky jsem právě četla. Proto začínám pokukovat už teď... Počítám i s tím, že až padne konečná volba, budem si muset počkat... To asi úplně problém nebude. Zatím jen "rekognoskuju" terén

Fousisko
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2018 10:18
- Nahlásit

V šeltičkách se moc neorientuju, ale moje kolegyně má zlatého kluka z ch.s. Lenfir (Vyškov, paní Lelková). Nevím, zda ještě chová, kolegynin pejsek už je starší, ale vím, že s chovatelkou byla spokojená a pejsek je to moc pěkný, zdravý a povahově super.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2018 18:47
- Nahlásit

muzes si koupit od hazy seltku ale az se tu ukaze, tak urcite da vedet

HaZa
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2018 06:29
- Nahlásit

cernej cajEimy
Ahoj všem - flákala jsem se na víkendu se šeltičkou ;)

ode mě štěně v nejbližích 5 letech těžko - Ema je už veteránka a další fena není v plánu...

jestli to byla chovka "od Hradce" určitě to byla Perla z Polabí - z ní už pár agiliťáků vyrostlo - klidně jí zkontaktujte ale já bych byla opatrná na konkrétní spojení (více kdyžtak do mailu)

Jinak je momentálně nejdelší pořadník na zlaté feny, pak blumerle feny ... tipy na chovky ráda předám

Gerda
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2018 19:22
- Nahlásit

Sporťáky by mohla mít v dohledný době možná von Schnappi Schnapp.

Eimy
Člen
# Zasláno: 22 Srp 2018 18:11
- Nahlásit

HaZa

Díky moc za info. Já se fakt snažím spíš zirientovat, rozkoukat. Vzhledem k osazenstvu baráku (co vím, tak všichni psi jsou psi), bych radši chtěla asi taky psa. Aby tady nedělala potom rozruch háravka.

Gerda
Mně jde spíš fakt o výhled cca rok, dva... Aby kluci trochu povyrostli a byli schopni v případě nouze vyvenčit. (Teď jim je 9 a 7.) A taky pro ještě větší smíření ze strany manžela, kterej ví, že pes bude, ale snaží se to ještě taky oddálit. :-D

Eimy
Člen
# Zasláno: 22 Srp 2018 18:14
- Nahlásit

HaZa Za info do mailu bych byla ráda. dostalovapet@gmail.com

Díky moc

Eimy
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2019 20:41
- Nahlásit

Tak nakonec zase vyhrály emoce před rozumem a před Vánocema jsme si dovezli domů malýho "plyšáka" - Buddyho.

HaZa
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2019 13:40
- Nahlásit

Eimy
svět je malý ... jsem zrovna nedávno chtěla psát zda už je to aktuální zda se mám ozvat

Eimy
Člen
# Zasláno: 8 Bře 2019 04:14
- Nahlásit

HaZa
Já nakonec využila chvilkové slabosti manžela... :-D Kdy řekl, že "tohle štěně by šlo". Buddy je takovej můj malej lišák. A s mladším prckem jsou jako velká voda. :-D Tak uvidíme, co a jak dál.

Eimy
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2019 17:15
- Nahlásit

Tohle je on, Buddy Shangrila Spirit. .

[imgs]https://tulik.rajce.idnes.cz/Buddy/#IMG_2019 0503_180603.jpg[/imgs]

Eimy
Člen
# Zasláno: 26 Kvě 2019 10:36
- Nahlásit

Tak ještě jeden pokus.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2019 20:49
- Nahlásit

eimy
kraaasnej fesak

Maya
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2019 14:51
- Nahlásit

eimy
krasnej

Eimy
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2019 20:19
- Nahlásit

cernej cajMaya
Díky. Pro mě samozřejmě ten nejhezčí... Miluju ten jeho ksichtík... :-D Uvidíme, jestli se bude líbit i na nějaké výstavě.
Zatím cvičíme jen základy poslušnosti a uvidíme, co budeme zkoušet dál... Jen se nemůžu zbavit dojmu, že by byl tak úžasnej, mít šikovnější paničku... :-/ :-D

cernej caj
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2019 11:43
- Nahlásit

ma jemnou hlavicku a skvely usi to jeste doladite tu spolupraci, neboj

Eimy
Člen
# Zasláno: 2 Čen 2019 21:33
- Nahlásit

cernej caj

Díky. jsem ráda, že mu uši drží takhle samy a nemusela jsem v sobě řešit dilema lepit x nelepit.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 3 Čen 2019 07:26
- Nahlásit

eimy
to chapu nekterym nasim selmickam stojej usi prirozene, treba 14letej soptik mel usiska oredpisovy od mala, jako jedina nase selmice z 5

a to vim, ze urco se zvykacky lepili pac segra mela ambice, ale jak se prestalo lepit tak usiska vstaly

Fousisko
Člen
# Zasláno: 3 Čen 2019 12:08
- Nahlásit

Eimy

lepení uší je hrozný opruz...Já sice mám kňoura, ale chovatelka mi taky říkala, ať lepím uši - pro jistotu... U těch kňourů je to zase samozřejmě trochu jiné lepení, ale pro psa každopádně opruz....Já se na to tudíž vyprdla, ale fousisku naštěstí narostly uši správně...
Máš krásného šelťáčka. Tak ať dělá jenom radost.

Eimy
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2019 09:51
- Nahlásit

cernej caj
Já bych na to lepení asi nakonec neměla to odhodlání. :-D

Fousisko
Já z toho měla strach, ale radila jsem se právě s chovatelkou a ta říkala, že to u něj nebude potřeba a měla pravdu... :-D

Pořád mě teda nepřestává překvapovat, jak skvěle se s ním funguje a jak lehce se učí.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2019 11:54
- Nahlásit

Eimy

Šeltičky se učí velmi rychle, co aspoň vím od lidí, co je mají. A jsou to taky pěkní vyčůránci, co si pánečka umí dokonale otočit kolem prstu, když se nechá.... Takhle to má moje kolegyně. Její pejsek je už teda asi 12letý, ale pořád čipera. Původně to měl být pejsek její dcery, ale jak už to tak bývá, zůstalo nakonec vše na mamince....Kolegyně se ho snažila vychovávat, cvičit atd...ale její manžel jí to všechno děsně bojkotoval a kazil, takže mají rozmazlence, který si se svými lidmi dělá téměř, co chce a doma velí on....

Eimy
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2019 19:39
- Nahlásit

Fousisko
U nás hranice nastavuje manžel, přece jen není úplně "psi pes" a nechce, aby byl Buddy rozmazlenej... Ale Báďa teď vlitnul rovnejma nohama do puberty a zkouší, co ještě projde... :-D Hlavně doma. :-D Je fakt, že já jsem "měkkčí" a když přijde moje mamka na návštěvu, tak to je uplna anarchie. :-/ Což mě trošku štve, protože pak se mu blbě vysvětluje, že něco nesmí, když u mamky to projde.
No, uvidíme. Vždycky, když mám pocit, že už je to s nim pohoda, vymyslí něco, za co bych ho nejradši vystřelila na oběžnou dráhu. :-D

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2019 18:07
- Nahlásit

Eimy
si myslim ale, ze ty psi taky vijou, co u koho... jakoze neposlouchaj treba kdyz bude na navsteve mamka ale jak odejde tak zase bude poslouchat na co byl zvyklej...

selmicky sou nezny povahy, myslim, ze po puberte pak nebude problem rychle doladit co treba bude trochu bojkotovat. vyhoda selmicky je, ze se mi zda, ze de celkem dobre preucit a doucit, ale teda pazravy sme meli uplne vsechny

Fousisko
Člen
# Zasláno: 1 Čec 2019 11:08
- Nahlásit

cernej caj

si myslim ale, ze ty psi taky vijou, co u koho...

naprosto souhlasím :-D Vidím to na svým fousisku.....Ten má přesně přečteno, co si u koho smí nebo nesmí dovolit a patřičně toho využívá. Třeba na mou mámu nebo manžela by si v životě nedovolil skočit při vítání, zato na mého taťku skáče div ne na hlavu (ale nutno říci, že poslechne, když ho taťka slovně usměrní). Na mě skáče, když ze mě cítí to správné naladění - tj. pozná, že mi to nebude zrovna vadit.
No a s poslušností jako takovou, to je různé, některé členy rodiny respektuje pokud jde o to, "co nesmí", ale pokud po něm chtějí nějakou poslušnost, tak na to prdí.... V zásadě jediný, u kdo si ho opravdu ochočil a koho poslechne, pokud o něco jde, jsem já, ale stejně dobře i na mě zkouší, co vydržím...jsou mu 4 roky, takže puberta je za námi. Čekala jsem, že bude delší s ohledem na to, že našeho prvního kníra přešla až tak ve 12

Eimy

Šeltičky jak je znám já, jsou spíš takoví "aristokrati"....Ti pejsci, co znám (teda samí kluci), byli cca do 3 let spíš takoví šášové pro každou srandu, ale pak se změnili v lehce "povýšené" pány, kteří se jen tak s někým "nezahazují", už si nehrají s ostatními psy, ale ani se neperou, prostě mají rádi svůj klid a pohodu a taky "musí být po jejich" :-D

zbrnd
Člen
# Zasláno: 4 Čec 2019 17:17
- Nahlásit

Ty jo, zaslouzila mamca E.imy
"........
Když už se pes uklidní
panička je naivní,
teď hezky "hop" křičí rázně,
psisko bez kdejaké bázně,
vyběhne si houpačku
a ne jen tak za kačku.
Panička už začne nervit,
čumák půjde do konzervy. ......"
Takže pokud ho chceš opět k jídlu, řešil bych hlavně cenu za kg.
Věřím, že se máš pěkně a že to i tak zůstane.
K tomu Ti dopomáhej Nadbůch.

Eimy
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2019 07:02 - Změnil/a: Eimy
- Nahlásit

cernej caj
Už se těším, až bude mít po pubertě. I když je fakt, že fungovat se s ním dá docela dobře už teď. Jen občas má prostě "vypnuto" nebo já nemám dost dobrý pamlsky... :-D

Fousisko
Jsem zvědavá, jak na to Buddy povahově bude, až fakt bude "dospělej". Zatím má rád lidi a vítá každýho, koho jenom pozdravím... Psy si vybírá, buď taky vítá nebo obchází obloukem, ale těch je čím dál tím míň. Kdyby z něj byl jednou aristokrat, co má všechny "na háku", nezlobila bych se. :-D

zbrnd
Tak tenhle do konzervy nepujde ani omylem, to bych si rovnou mohla koupit kaviár. :-D

Fousisko
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2019 15:09
- Nahlásit

Eimy

Buddy je krasaveček Ta fotka v pohybu je super.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání