Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Šeltie CHS
Autor Zpráva
Eimy
Člen
# Zasláno: 4 Srp 2018 18:11
- Nahlásit

Zdravím všechny. Už je to pěkných pár let, co jsem sem nenakoukla. Děti pomalu začínají dorůstat do fáze "chtěl bych pejska" mně psí parťák taky chybí a tak začínám pomalu přemýšlet, že bychom v horizontu cca 2 let rozšířili rodinu o psisko.
Dlouho jsem přemýšlela o plemeni a zatím mi z mých kritérií vychází nejlíp šeltie. Chtěla bych se proto poptat, jestli máte někdo tip na kvalitní CHS šeltií. O výstavy mi nejde, chtěla bych rozumně aktivního parťáka, kterej zvládne výlety, ideálně agility nebo nějakej další psí sport. Taková "Veverka" v šeltiím.

Díky za tipy.

Maya
Člen
# Zasláno: 4 Srp 2018 22:13
- Nahlásit

Eimy
Konkrétně neporadím, ale co vím od známý, co běhala se šeltií agi, je dost podstatný rozdíl mezi rozumně aktivní šeltií a šeltií na agi. Ona má šeltku odněkud Hradec Králové a okolí, ale přesnou chs nevím. Ale to jsou právě ty šeltky na agi.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 5 Srp 2018 09:50
- Nahlásit

no hlavne na seltky se ted prej stojej poradniky a neni to tak, ze si vyberes chovku a az se narodi stenatko, tak si zamluvis... HaZa by asi s chovkou pak poradila, nicmene asi potreba fakt zamluvit stene HODNE dopredu...

Eimy
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2018 00:35
- Nahlásit

Maya
Já asi nebudu mít ambice na nějaký extra výkony. :-D Spíš jen takový "obyčejný" běhání. Minulýmu psisku jsem to beztak kazila já. Leda že by chtěli kluci... :-D

cernej caj
U nás je to fakt výhledově. Tak rok, dva určitě. Že jsou na ně pořadníky jsem právě četla. Proto začínám pokukovat už teď... Počítám i s tím, že až padne konečná volba, budem si muset počkat... To asi úplně problém nebude. Zatím jen "rekognoskuju" terén

Fousisko
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2018 10:18
- Nahlásit

V šeltičkách se moc neorientuju, ale moje kolegyně má zlatého kluka z ch.s. Lenfir (Vyškov, paní Lelková). Nevím, zda ještě chová, kolegynin pejsek už je starší, ale vím, že s chovatelkou byla spokojená a pejsek je to moc pěkný, zdravý a povahově super.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2018 18:47
- Nahlásit

muzes si koupit od hazy seltku ale az se tu ukaze, tak urcite da vedet

HaZa
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2018 06:29
- Nahlásit

cernej cajEimy
Ahoj všem - flákala jsem se na víkendu se šeltičkou ;)

ode mě štěně v nejbližích 5 letech těžko - Ema je už veteránka a další fena není v plánu...

jestli to byla chovka "od Hradce" určitě to byla Perla z Polabí - z ní už pár agiliťáků vyrostlo - klidně jí zkontaktujte ale já bych byla opatrná na konkrétní spojení (více kdyžtak do mailu)

Jinak je momentálně nejdelší pořadník na zlaté feny, pak blumerle feny ... tipy na chovky ráda předám

Gerda
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2018 19:22
- Nahlásit

Sporťáky by mohla mít v dohledný době možná von Schnappi Schnapp.

Eimy
Člen
# Zasláno: 22 Srp 2018 18:11
- Nahlásit

HaZa

Díky moc za info. Já se fakt snažím spíš zirientovat, rozkoukat. Vzhledem k osazenstvu baráku (co vím, tak všichni psi jsou psi), bych radši chtěla asi taky psa. Aby tady nedělala potom rozruch háravka.

Gerda
Mně jde spíš fakt o výhled cca rok, dva... Aby kluci trochu povyrostli a byli schopni v případě nouze vyvenčit. (Teď jim je 9 a 7.) A taky pro ještě větší smíření ze strany manžela, kterej ví, že pes bude, ale snaží se to ještě taky oddálit. :-D

Eimy
Člen
# Zasláno: 22 Srp 2018 18:14
- Nahlásit

HaZa Za info do mailu bych byla ráda. dostalovapet@gmail.com

Díky moc

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání