Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / 13. měsíční NO nehlídá
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Fajka
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2017 23:09
- Nahlásit

Maya
štěkat v místě a čase kde to nechci, což je u nás v noci v kotci. Fungovalo to i na špice bez problému. Ale kdo ví, třeba jednou přijde pes
no a pak že australák je inteligentní plemeno...mu to vysvětluju už sedum let a doted to nepochopil a řve a řve a řve..jo a taky hlídá...i to co není jeho...onehdá si pán chtěl odnést svojí lavici a vedle ní u plotu byl jeliman přivázan...no pán se hodně divil..co ten skřet plesnivej umí...

Neumi
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2017 06:20
- Nahlásit

Prosím o popis výchovné metody
takové hezky nas..štvané SPÍME rychle pochopil i ten můj uřvaný pastevecký negramot

ale je fakt, že to zvíře když spí, tak SPÍ, až je to obdivuhodné....a až si říkám, jestli bych k němu neměla pořídit nějakého hlídače, aby ho pohlídal

Vítejte do klubu "nevyspal jsem se pět let"
normálně potěšilo, když člověk zjistí jak má ale hooodného psa a že by mohlo být daleko hůř

Maya
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2017 08:51
- Nahlásit

Fajka
no alespon rve jelito na neco Loki rve na orazdnou louku asi ve stylu jestli je tam nahodou nejakej medved tak aby vedel ze sem nema chodit
nechat ho byl by schopnej po setmeni takhle rvat hodiny teda nekdy, nekdy ani neblafne nevim podle ceho se ridi
ale pravda je ze jeho zklidnit neni az takovej problem jako se spicem ale spic zase obvykle rve jen kdyz ma duvod
na Lokiho jsem loni parkrat houkla z otevreneho omna a pritom zaklepala na okno aby me vnimsl a ted uz staci jen jdyz zaklepu na okno
kazdipadne podporovat u psa stekani v noci jak to udelal zadavatel by me nenapadlo ani v nejhorsim snu

corgi
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2017 18:53
- Nahlásit

Neumi
nas..štvané SPÍME rychle pochopil i ten můj uřvaný pastevecký negramot
No, tak já zkoušela s postupujícím věkem nejmladší lišky fráze jako: "Už je po večerníčku!" "Je noční klid!" "Malý psi už maj dávno spát!" "Je po večerce, tak to dodržuj!" a v závěru už jenom "Tady lidi spí!!!". Jsou jí dva a účinek to dosud nemělo. Po seřvání páníčkem s trošku míň milou intonací to funguje cca o 5 minut dýl, to je tak všechno. Takže nakonec se z venkovních psů stali psi polovnitřní, v 11 večer zavřu do psírny, před 6 ráno pouštím, jinak bych v práci nepodala žádaný výkon.
potěšilo, když člověk zjistí jak má ale hooodného psa a že by mohlo být daleko hůř
Tsssssss....

Maya
Loki rve na orazdnou louku
U nás na prázdnou náves. Je zvláštní, že když je otevřená hospoda (ve středu a v pátek), můžou opilci řvát jak chtějí, ale lišky ani neštěknou. Zato ve dnech klidu údajně pořád něco vidí / slyší / čuchají

Maya
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2017 20:10
- Nahlásit

corgi
Ale teda jsem si vždycky myslela, že lišky maj v popisu práce jen stádo a hlídání ne, ale zdá se, že jsou to teda taky obranáři.

corgi
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2017 11:16 - Změnil/a: corgi
- Nahlásit

Maya
Přes den liška hnala stádo, odpoledne pochytala krysy ve chlívech a v noci bydlela vevnitř a hlídala farmáře a jeho haranty. Takové všestranné udělátko to je

Maya
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2017 11:37
- Nahlásit

corgi
a to je vono, vevnitr se spinká aneb jak ztisit lisku vzit ji do postele
lapina je to samy vsetranny udelatko navic je jeste podezrivam vzhledem k tomu jak se mackaj ze za dlouhejch zimnich laponskejch zim deali zivy kaminka

corgi
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2017 15:05
- Nahlásit

Maya
Když voni mi v posteli nevydržej. Stará nejradši spí někde v tmavém koutku na dlažbě a mladá zdědila po tátovi norování v peřinách, zavrtávání pod polštář, ale rychlé opouštění postele, jakmile teplota pod peřinou přesáhne 25°C (tj. asi po 3 minutách)

Fousisko
Člen
# Zasláno: 19 Čec 2017 10:45
- Nahlásit

Tak já asi mám kliku na psy. Teď mám 4. psa a ani jeden (2x knírač, choďák, kříženec NO s HW) nedělal po nocích bengál jen tak... Když se něco dělo, tak hlídali a dali to hlasitě najevo, takže jsme věděli, že neštěkají "jen tak" a šli jsme to zkontrolovat. Naštěstí to nikdy nebyl zloděj...většinou jen třeba ježek, ropucha či kočky ze sousedství (pro psa ale vetřelci) Jinak si na naše psy nikdy sousedi naštěstí nemuseli stěžovat.
Současný haf - fousisko - je ze všech mých psů asi nejostražitější hlídač. Má to v krvi, nemusela jsem ho k tomu nijak ani směřovat. Byl mu sotva rok (teď jsou mu 2) a nějaký "homeless" k nám zkusil přelézt plot....Eďan ho hlasitě "vyprovodil" a chlápek jen tak tak stihnul přehodit nohu zase na tu "bezpečnou stranu" a zdrhnout...Máti to viděla z okna. Jsem přesvědčená, že kdyby ten chlap skočil k nám na zahradu, že se do něj Eda pustí. Když k nám jde návštěva - někdo, koho ještě pes nezná, ale koho by do budoucna měl brát v pohodě - je vždycky velmi důkladně prověřován, očucháván, ale když fousisko vidí, že my jsme s návštěvou kámoši, on je taky kámoš. A k úplně cizím lidem (odečet plynu apod.) ho radši nepouštím...není čas na "důkladné prověrky", tak raději vždy říkám "počkejte, máme hlídacího psa", a na chvíli ho zavřu do pelíšku. Myslím si, že je dobrý, když si cizí lidé myslí, že mám doma "trhače". :-D
Co se týče hlídání ve dne, tak fousisko řve prakticky jen tehdy, když se rozeřvou i ostatní psi ze sousedství anebo pokud to on sám považuje za vhodné a to je celkem zřídkakdy, že by začal štěkat on jako první...To fakt už něco musí být....třeba ta ropucha či ježek :-D

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání